Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.8.2010, 1:28   #141
Flexyy
Veteran
 
Član od: 23.1.2010.
Lokacija: BGd
Poruke: 587
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 79 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Nije na sajtu najbolje objasnjeno koja je razlika izmedju elektrotehnicara automatike i elektrotehnicara racunara?
Flexyy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2010, 12:24   #142
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Citat:
daniloBG kaže: Pregled poruke
- са гимназијом не можеш нигде да се запослиш
Propao si isto i sa trogodisnjom i cetvorogodisnjom skolom. Nema nista bez fakulteta. A sada ko i kako se zavrsava fakultet, uopste nije problem ta ga ljudi sa sasvim solidnim znanjem zavrse.
Nije pitanje koliko znas, vec koga i koliko imas
Citat:
daniloBG kaže: Pregled poruke
- и са стручном школом (четворогодишњом) могуће је уписати било који факултет
Tacno, ali znanje iz matematike, fizike i hemije se veoma razlikuje izmedju ucenika dve vrste skola (gimnazija i strucna). Ne moze da se poredi prosecno znanje odelenje u Tesli i u nekoj gimnaziji matematickog smera.
Citat:
daniloBG kaže: Pregled poruke
- тежа је, и тиме просек бива лошији (више рада а мањи просек)
Nazalost da. Gimnazije su dosta teske ali se u njima stice navika za rad i privikavas se za fakultet.
Citat:
daniloBG kaže: Pregled poruke
- под притиском си да мораш да намакнеш бодове и упишеш факултет
- и ако дођеш до последње године факса и не завршиш исто ти је као да имаш само основну школу
Tacno.

Citat:
daniloBG kaže: Pregled poruke
главни разлог за толико навалу на гимназије су гнушање од стручних школа у фазону "шта ће моје дете у тамо некој стручној школи моје дете је за гимназију, јер оно ће да студира! итд итд" и онда после ђаво буде крив
Ili jednostavno deca ne znaju sta hoce posle da studiraju, a roditelji znaju jos manje.
Citat:
daniloBG kaže: Pregled poruke
препоручујем добре средње школе типа економске, туристичке а има и више "риба" него у гимназијама
Ekonomska skola- ne znam kakva je skola
Turisticka- skola gde, kako moja majka zove, "svaka šuša može da uči". Sednes lepo nabubas prosecan izvos hibridnih banana iz japana u kinu i onda studiras neki fakultet za geografiju, a kada hoces da se zaposlis shvatis da Srbija ima pun k***c ljudi istog obrazovnog profila kao sto si ti.

Ono sto strucne skola nikada nece imati jesu dobra odelenje. U gimnaziji (doduse zavisi kako za koju) su deca dosla da uce i mnogo su dobra. Ja ne mogu ni da poredim drustvo u osnovnoj skoli gde sam bio sa svakojakim retardima sa odelenjem u najboljoj skoli u mom gradu.

Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2010, 15:10   #143
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Citat:
daniloBG kaže: Pregled poruke
- са гимназијом не можеш нигде да се запослиш
Ni sa srednjom tehničkom više, sem kao šegrt kod nekog namćor majstora gdje ćeš da dodaješ francuske ključeve, odvidavaš sijalice or something. Svaki posao je častan razumije se, ali to možeš da radiš i bez srednje škole.
Citat:
- и са стручном школом (четворогодишњом) могуће је уписати било који факултет
Više ne (ni u Srbiji, sve su prilike), na stranu što ga upisuješ sa mnogo labavijim znanjem i parolom lako ću kao u srednjoj školi.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2010, 16:10   #144
daniloBG
Član
 
Član od: 28.9.2008.
Lokacija: Cerak
Poruke: 181
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 44 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Citat:
više ne (ni u srbiji, sve su prilike), na stranu što ga upisuješ sa mnogo labavijim znanjem i parolom lako ću kao u srednjoj školi.
колико ја знам тражи се завршена четворогодишња а мислим да само медицинске имају посебне захтеве, или се варам?


има истине да не можеш далеко са само средњом школом, али знам доста случејава људи са средњом школом да раде на коректним радним местима, уз мало труда и добре везе постоји одређена шанса, поготову зависи од бранше до бранше...пример кулинарски или угоститељски техничар (4 године школа) има ок шансе да нађе посао негде где се и не тражи много висока школа (типа угоститељски објекти), а са друге стране може да настави студије (скоро било где) по жељи, мислим да је то права ствар...ја сам туристички техничар-оглед, први разред завршен са одличним успехом 4.71 и то са прилично мало труда, учио сам мање него у осмогодишњој...
могу некако да разумем људе чија деца су видно радна и амбициозна са машинеријом иза себе (породица ангажована итд) а притом су материјално обезбеђени (иако нека деца попусте јако и изгубе радне навике и онда факултет постане фантазија), али не могу да разумем људе који шаљу у гимназије по сваку цену и то децу која су нерадници и све остало и знам доста таквих случајева а верујем и ви, и онда у гимназији буду још гори, тачније самеље их у почетку и клону или се уопште и не труде...и онда по сваку цену да би уписали бар неки факултет уписују оно што не желе а морају...цела поента мог излагања је да изразим неразумевање према великој навали на гимназије...то је само моје мишљење можда грешим...
мој закључак: уписати лагану средњу школу а ван школе изучавати оно што те занима и што би хтео да студираш...бар је данас лако наћи литературу...

поздрав
daniloBG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2010, 23:29   #145
LosmI
Novi član
 
Član od: 12.12.2010.
Poruke: 0
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Srednje skole za kompjutere

da li znate neku dobru srednju skolu vezanu za kompjutere ali da ne treba mng bodova??
LosmI je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2010, 2:11   #146
max888
Veteran
 
Član od: 20.3.2009.
Lokacija: Хипербореја
Poruke: 775
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 167 puta na 138 poruka
Određen forumom Re: Srednje skole za kompjutere

Ево постоји нпр. машински техничар за компјутерско конструисање. Има неке везе али не превише...тражи још...

Poslednja ispravka: Freško (13.12.2010 u 22:18) Razlog: višak
max888 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2010, 19:52   #147
BMLW
Starosedelac
 
Član od: 21.5.2010.
Lokacija: Svetski putnik
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 429 puta na 407 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku BMLW
Određen forumom Re: Srednje skole za kompjutere

Pa dobro, ima i elektrotehnicar racunara recimo, ali ako planiras da studiras, iskreno preporucujem gimnaziju, naucice te da ucis, stecices neka osnovna znanja o svemu i lakse ces pregurati fax. Meni to sto sam zavrso elektrotehnicku i pomenuti smer nista ne pomaze, realno, mnogo se vise mucim od prosecnog gimnazijalca.
BMLW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2010, 20:59   #148
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Srednje skole za kompjutere

Elektrotehničar računara skoro i da nema veze sa kompovima. Nešto malo brljaviš programiranje, malo predmet računari, mreže... u principu, ništa što već nisi znao ne naučiš i opet te ortaci zovu kad nešto ne radi (a sedeli i slušali predavanja pored tebe 4 godine).
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2010, 0:23   #149
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: Srednje skole za kompjutere

Citat:
max888 kaže: Pregled poruke
Ево постоји нпр. машински техничар за компјутерско конструисање. Има неке везе али не превише...тражи још...
Ja sam taj smer.To ti je cisto masinstvo samo sto u(kojoj godini sta radis)
1)Q basic(osnovni programi i uvod u racunare)
2)Pro desktop/Pro Engineer
3)Pro Engineer/turbo C(C++)
4)Pro Engineer podosta
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2010, 0:43   #150
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Srednje skole za kompjutere

Citat:
BMLW kaže: Pregled poruke
Pa dobro, ima i elektrotehnicar racunara recimo, ali ako planiras da studiras, iskreno preporucujem gimnaziju, naucice te da ucis, stecices neka osnovna znanja o svemu i lakse ces pregurati fax. Meni to sto sam zavrso elektrotehnicku i pomenuti smer nista ne pomaze, realno, mnogo se vise mucim od prosecnog gimnazijalca.
Cenim da je na elektrotehničkom gimnazijalcima daleko teže od, na primer, elektrotehničara računara (keva je završila elektrotehnički, i sada predaje u srednjoj pomenutom smeru i čuo sam dooosta tuđih priča i iskustava).

Što se tiče škole, ovde elektrotehničari računara uče "rad na računaru" (Windows, Office, Net), zatim o arhitekturi računara (i hardverskoj i softverskoj), takođe uče o mrežama dosta, i prilično o Windows Server OS-u, a kasnije uče i C i C# (naravno, osnove, ali je i to dovoljno). Imaju i elektroniku I i II pored toga, kao i svuda, koliko ja znam. I još poneki predmet iz struke i sve to kroz 4 godine školovanja i uopšte nije lako.

Tako je bar kod nas u Vranju.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2010, 10:28   #151
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Srednje skole za kompjutere

Ja sam upisao taj smer Elektrotehnicar racunara iako me je 99% profesora teralo da idem u gimnaziju zbog toga sto sam odvalio prijemni (99 bodova sve ukupno ) ali ne znam na informatici sad sto radimo meni je jaako dosadno i glupo (u pocetku smo radili nesto osnovno o hardveru sad radimo word koji je isto tako dosadan...). naravno na faxu cemo "mi" imati prednost zato sto vec dosta znamo iz osnova elektrotehnike dok ce se gimnazijalci prvi put susresti sa tim.
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2010, 11:16   #152
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Srednje skole za kompjutere

^Jesi li siguran da će se gimnazijalci prvi put susresti sa osnovama elektrotejnike na fakultetu?
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2010, 12:56   #153
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Srednje skole za kompjutere

Ono što se u gimnaziji uči iz fizike samo je mali deo onoga što se uči u predmetu osnovi elektrotehnike čak i u srednjim školama, o elektrotehničkom fakultetu da i ne govorimo.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2010, 13:58   #154
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Srednje skole za kompjutere

Ako idete u te tehnicke racunarske skole, obavezno radite i na opštoj kulturi (Ne znam kakav vam je program). Nesto malo šire radite pored tog uskog, jer to je kod gimnazije super, al je obrazovanje za ono što treba na ETF-u nikakvo, bar u mom slučaju. Bolje da padneš OET a da si svestran nego da položiš al da ništa osim toga na znaš

Srećno svim budućim kolegama
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2010, 19:34   #155
Fickey
Član
 
Član od: 14.12.2010.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 265
Zahvalnice: 66
Zahvaljeno 26 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Fickey
Određen forumom Re: Srednje skole za kompjutere

Citat:
LosmI kaže: Pregled poruke
da li znate neku dobru srednju skolu vezanu za kompjutere ali da ne treba mng bodova??
Zavisi sta te zanima! Idi na ono sta volis, i ne gledaj bodove, zavisi sve od konkurencije, recimo kod mene kad sam ja upisivao (ja sam masinski tehnicar za kompjutersko konstruisanje) trebalo je 75 bodova, a jedna je upala sa 38 jer je konkurencija bila slaba. Sto se tice mog smera jedina veza sa racunarima je nesto malo programiranja i dosta 3D crtanja i modeliranja kroz ProEngineer, Acad... Evo ja se sad pripremam za matimaticki fakultet, 'ocu informacione tehnologije. E, da ako ne znas matematiku, bolje nemoj, kod mene je u prvoj godini njih 9 palo zbog matematike, a sad u cetvrtoj nas ima 18 od 30. prva godina ti je 5 casova matematike, druga 4, treca i cetvrta 5. Matematike imas u p.m. Mada svaka skola koja ima veze sa grafikom, programiranjem, ima puno matematike jer je matematika osnov...
Fickey je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2010, 22:11   #156
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: Srednje skole za kompjutere

Citat:
NIx Car kaže: Pregled poruke
Ja sam upisao taj smer Elektrotehnicar racunara iako me je 99% profesora teralo da idem u gimnaziju zbog toga sto sam odvalio prijemni (99 bodova sve ukupno ) ali ne znam na informatici sad sto radimo meni je jaako dosadno i glupo (u pocetku smo radili nesto osnovno o hardveru sad radimo word koji je isto tako dosadan...). naravno na faxu cemo "mi" imati prednost zato sto vec dosta znamo iz osnova elektrotehnike dok ce se gimnazijalci prvi put susresti sa tim.
Jel radite PASCAL? Mi u gimnaziji (računarsko-informatički smjer) imamo tri predmeta vezana za računare, programiranje (I i II godina Pascal III i IV godina C++)
Rač. sisteme (hardver, strukutra hardvera, podaci, kodiranje, brojni sistemi)
i primjena računara (klasična informatika kao u osnovnoj skoli word, internet, virusi,windows...)
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2010, 22:24   #157
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Srednje skole za kompjutere

Ono što u srednjoj radiš godinu dana, to se na ETF-u odradi za tri tročasa, tako da sa znanjem iz elektrotehničke škole možeš da se slikaš (pričam iz iskustva). Takođe, mnogi predmeti se rade kao da nikad u životu nisi čuo za njih (recimo fizika, koju sam položio iako mi je znanje fizike koje sam doneo iz srednje bilo prejadno).

Ono što je daleko bitnije je da u srednjoj školi stekneš radne navike da učiš redovno i temeljno, pa će ti fakultet biti samo (ozbiljniji) nastavak srednje škole. Čak i da upišeš gimnaziju, ako te već interesuju računari, podrazumeva se da ćeš za te četiri godine samostalno istraživati na tu temu učeći iz tutorijala i koječega sa interneta, odnosno podrazumeva se da nećeš izaći iz srednje kao totalni duduk za kompjutere i da ti se znanje neće zasnivati na knjigama iz "informatike" (ponavljam, ako te računari zaista interesuju).

Takođe, u gimnaziji imaš recimo psihologiju koja je izuzetno korisna u životu, dok sam iz usta direktora Tesle čuo "mi vas ovde školujemo za radionice". Priseo mi je život tog trenutka.

Bilans četvorogodišnjeg školovanja u Tesli, na smeru za računare: od tridesetoro, nas recimo sedmoro je nastavilo školovanje u struci i to su bili otprilike ljudi koji su razumeli suštinu računarskih predmeta (npr. šta su i čemu uopšte služe pokazivači u jeziku C i slično). Ostali su bukvalno prespavali četiri godine.

Naravno, ne znači da će svako ko završi gimnaziju iz nje izaći prepametan (pošto sam se nagledao svakakvih, uključujući kokoškice koje ne znaju gde je levo, ali su eto "završile gimnaziju"), ali ako si iole svestran i hoćeš da napreduješ, ja bih preporučio gimnaziju. Ako ništa, makar da ne zapadneš u neko loše odeljenje u tehničkoj školi pa da ubiješ sav potencijal koji si eventualno imao. Plus, u gimnaziji imaš i devojke. U tim godinama, to je jako značajno.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2010, 0:18   #158
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Srednje skole za kompjutere

What he said ^

Nama su reklai na prvom predavanju iz fizike, parafraziram prof. Cvetića: "Ako imate neko predznanje iz srednje škole, to je lepo, ali vam ništa ne znači jer velik deo toga nije tačan jer je pojednostavljen za taj nivo obrazovanja"

Jedino što treba odneti na ETF a ne ide na prijemnom jesu integrali jer se rade tek u drugom semestru a neophodni su u prvom.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2011, 16:27   #159
Miljana Serbia
Novi član
 
Član od: 17.1.2011.
Poruke: 0
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Rezultati upisa u srednje škole 2008/2009

Da li bih mogla sa srednjom turistickom na medicinski fax?!!??!?!
Miljana Serbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2011, 19:02   #160
Mali Mrav
Član
 
Član od: 3.7.2006.
Poruke: 281
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 134 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Rezultati upisa u srednje škole 2008/2009

Citat:
Miljana Serbia kaže: Pregled poruke
Da li bih mogla sa srednjom turistickom na medicinski fax?!!??!?!
Sto da ne, ako dobro odradis prijemni. Gde nadje ovaj forum da to pitas?
Mali Mrav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
srednja skola, upis

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomoć za izbor srednje škole GrofSuboticki Opšta kultura 85 31.1.2021 12:10
Rezultati upisa u srednje škole 2008/2009 urke Brbljaonica 74 20.7.2008 15:23


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com