Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.1.2008, 9:50   #1
severijan
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 69
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku severijan
Određen forumom lan problem

treba mi pomoc ljudi.naime,povezan sam na lokalnu mrezu i tako koristim internet.nije u pitanju firma.e sad,do pre nekog vremena mogao sam da "vidim" druge korisnike na lokalnoj mrezi i ono sto oni dele sa svima nama.tada sam na desktopu napravio precice do njih i koristio ih.medjutim sad iznenada uopste nikog ne vidim u lokalnoj mrezi osim sebe,pa i kad probam kod sebe da udjem kaze da nemam administratorska prava.to ne bi bilo cudno da kad pokrenem one precice ka drugim korisnicima,bez problema(doduse sa malom pauzom) mi se otvaraju njihovi sherovani folderi.kakao sad to moze?da mogu da ih vidim sa desktopa ali i ne kad idem preko MY NETWORK PLACES?
severijan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2008, 16:47   #2
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: lan problem

My network places je jako bagovita stvar. Moj savet ti je da drugima pristupas kucajuci ime njihovih kompjutera ili ip adresu u address bar explorera, ili da koristis precice kao sto vec radis, ili da neke foldere mapiras na network drive-ove.

Sto se ovog problem tice probaj da kliknes na repair i obrises history. Ti si izgleda promenio svoju sifru pa zato ne mozes sebi da pristupis preko mreze, ili tako nesto (ovo ti valjda ne predstavlja problem)
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2008, 11:17   #3
severijan
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 69
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku severijan
Određen forumom Re: lan problem

Citat:
nighthawk kaže: Pregled poruke
My network places je jako bagovita stvar. Moj savet ti je da drugima pristupas kucajuci ime njihovih kompjutera ili ip adresu u address bar explorera, ili da koristis precice kao sto vec radis, ili da neke foldere mapiras na network drive-ove.

Sto se ovog problem tice probaj da kliknes na repair i obrises history. Ti si izgleda promenio svoju sifru pa zato ne mozes sebi da pristupis preko mreze, ili tako nesto (ovo ti valjda ne predstavlja problem)
problem je sto uopste ne vidim nikakav network drive.probao sam ovo sa repair ali mi stalno izbacuje da ne moze da nadje moj dns server.i nikakav history ne postoji.ne znam da li li mi je neki od servisa iskljucen pa mi ne dozvoljava da vidim druge korisnike.koji servisi treba da budu ukljuceni da bi lan funkcionisao kako treba?
severijan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2008, 17:08   #4
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: lan problem

Mozda ti je neaktivan servis Computer Browser.

E sad to sto ne moze da nadje dns - da li imas dns server u toj mrezi, da li je njegova adresa pravilno upisana kod tebe i da li taj server radi, proveri sve to. Ako nema dns servera u mrezi onda bi kod tebe polje za upis dns servera trebalo da bude prazno (ili eventualno da probas da stavis svoju adresu kao dns server, ali to moze da izazove vecu stetu nego korist)
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa novim kompom! Slavke Kvarovi 9 11.1.2008 18:17
Problem sa WiFi-om... matke Kvarovi 1 11.1.2008 14:51
Veliki problem sa RAM memorijom leka Kvarovi 10 27.7.2006 10:17
problem sa ramom i klokom procesora mad_skillz Kvarovi 1 18.7.2006 10:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com