Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.8.2008, 21:24   #61
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke
Ako ćemo iskreno, najveće šanse da prežive na duže staze imali bi najveći mogući zlikovci, koji bi pljačkali / ubijali preostale survivore zarad upotrebljive hrane, vode i ostalih resursa.

Toliko o takvom "savršenom" društvu
Preživeli bi samo "odabrani"-deo vojnog personala,državne administracije i još malo ljudi odabranih da ih opslužuju.U vreme hladnog rata SAD i SSSR su napravili sisteme skloništa gde bi na sigurnom bili rukovodioci, deo vojske, nešto činovnika itd. i gde bi mogli dugo da prežive.Slične projekte verovatno imaju i druge veće države.

Grupe preživelih koje bi se borile za opstanak na razrušenoj površini planete su naivni kliše iz filmova/literature/stripova/igara za zamajavanje publike.

Jedan skroman incident(u odnosu na pravu nuklearnu eksploziju)-Černobil je zatrovao pola Evrope.Kada bi došlo do desetina/stotina pravih nuklearnih eksplozija iznad površine Evrope to bi bilo kao da se istovremeno desilo nekoliko miliona Černobila.
Došlo bi do kontaminacije hrane, vode, zemljišta, atmosfere i oni koji bi preživeli nuklearne udare pomrli bi za par meseci od radijacije, povreda ili gladi.

Preživeli bi samo oni koji su i izazvali katastrofu( deo državne administracije i vojnog personala) a oni bi posle nekoliko godina izmileli iz skloništa i postali potpuni i jedini gospodari .

Zato samo notorna budala poput MK može priželjkivati nešto tako čak i u momentima najnerealnijih sanjarenja.
Citat:
Cernobil kaže: Pregled poruke
Konkretno o celoj toj glupoj ideji:
Budalastine, ko kad bi reko uzecu pistolj i pucati sebi u glavu pa se mozda probudim kao bolji covek. A i vece su sanse da neko prezivi to nego nuklearni rat,a bas bi voleo da mi KM objasni sta je to "delimicno nuklearno razaranje". I ja cu da pucam sebi u glavu medju oci pa je mozda "delimicno ranim".
Detinjasto,jadno,retardirano.
To je vrlo dobra ideja.MK bi trebao to da pokuša, da malo igra ruski rulet sam sa sobom, pa da iživi jednom te infantilne fantazije iz filmskih klišea, pa da nam to prepriča u kolumni

Poslednja ispravka: paterfamilias (6.8.2008 u 21:33)
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2008, 22:13   #62
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
paterfamilias kaže: Pregled poruke
To je vrlo dobra ideja.MK bi trebao to da pokuša, da malo igra ruski rulet sam sa sobom, pa da iživi jednom te infantilne fantazije iz filmskih klišea, pa da nam to prepriča u kolumni
E sad si stvarno preterao, voleo bi da ga vidis mrtvog?
Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Wolverine na korisnoj poruci:
--ComputerBoy-- (17.5.2009)
Stara 6.8.2008, 22:34   #63
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

vulverine, brate, opusti se
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2008, 22:41   #64
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
Wolverine kaže: Pregled poruke
E sad si stvarno preterao, voleo bi da ga vidis mrtvog?
A MK bi voleo da vidi ceo svet mrtav i unisten. Ako ces tom logikom kao sto rece covek ..opusti se
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2008, 22:47   #65
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
paterfamilias kaže: Pregled poruke
Jedan skroman incident(u odnosu na pravu nuklearnu eksploziju)-Černobil je zatrovao pola Evrope.Kada bi došlo do desetina/stotina pravih nuklearnih eksplozija iznad površine Evrope to bi bilo kao da se istovremeno desilo nekoliko miliona Černobila.
Sto se tice Cernobila, treba imatu u vidu da je u pitanju reaktor, koji mnogo vise prosipa radiacije nego bomba (kome je radiacija sekundarni efekat).

Naravno, ne moze se porediti 1 Cernobil sa 1000 nuklearki...
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2008, 23:07   #66
Jacob
Član
 
Član od: 18.1.2007.
Poruke: 244
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 38 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Sto se tice Cernobila, treba imatu u vidu da je u pitanju reaktor, koji mnogo vise prosipa radiacije nego bomba (kome je radiacija sekundarni efekat).

Naravno, ne moze se porediti 1 Cernobil sa 1000 nuklearki...
Cernobil ili bomba,end result je isti,mislim da ne bi primetio neku razliku da si na manje od 10 km od bilo chega od ta dva
Jacob je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2008, 23:10   #67
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
Cernobil kaže: Pregled poruke
A MK bi voleo da vidi ceo svet mrtav i unisten. Ako ces tom logikom kao sto rece covek ..opusti se
Pa vidis to nisam primetio... A tebi je nik bas u duhu teme.
Ljudi, give peace a chance, lets make Woodstock here!
Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2008, 23:43   #68
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
paterfamilias kaže: Pregled poruke
Zato samo notorna budala poput MK može priželjkivati nešto tako čak i u momentima najnerealnijih sanjarenja.
Bukvalisto nepopravljivi, ne postoji samo crno i belo. Podsecas me na moj komsiluk koji misli da je film Balkanski spijun tragicna, istinita prica... Trik je u simbolizmu, alegoriji... a cesto i ismejavanju nekih pojava u drustvu koje su vecini lako prepoznatljive... ne sumnjam da ces nastaviti hejt, ali morao sam ovo da kazem.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2008, 0:07   #69
Lokigodofirendlies
Član
 
Član od: 21.8.2007.
Lokacija: {Julie's} in the Drug Squad
Poruke: 317
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 178 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
paterfamilias kaže: Pregled poruke
Preživeli bi samo "odabrani"
Zato samo notorna budala poput MK može priželjkivati nešto tako čak i u momentima najnerealnijih sanjarenja.
Veci deo Svajcarske je "Nuklearno obezbedjen" sklonistima, a iz sklonista bi moglo da se izadje posle nesto vise od 17 godina. Ljude je jako tesko unistiti, nekako sta god da se desi prezivimo. Ko god bi se iskobeljao iz Valuta nastavio bi da gradi drustvo dok ne bi doslo do punog kruga i ponovnog porasta dekadencije, iskvarenosti, globalnog rata...

A i ovo notorna budala je napredak obicno koristis deminutive, konacno si poceo da Kuzmu shatas ozbiljno?

I da dodam ova tema MENE vise ne zabavlja tako da JA dozvoljavam da se zakljuca. (Sad se osecam kao zec koji ostri kolac d'ubije medu).
Lokigodofirendlies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2008, 0:19   #70
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
Lokigodofirendlies kaže: Pregled poruke
Veci deo Svajcarske je "Nuklearno obezbedjen" sklonistima, a iz sklonista bi moglo da se izadje posle nesto vise od 17 godina. Ljude je jako tesko unistiti, nekako sta god da se desi prezivimo. Ko god bi se iskobeljao iz Valuta nastavio bi da gradi drustvo dok ne bi doslo do punog kruga i ponovnog porasta dekadencije, iskvarenosti, globalnog rata...
HAHA a sta bi jeli i pili 17 godina ? I da imaju da jedu i da piju NIJEDAN covek ne moze da prezivi u zatvorenom prostoru 17 godina ,a cak i da nekako prezivi postao bi tesko poremecen. Zato je i samica najteza kazna. Sem toga nijedno skloniste te ne bi spasilo od modernih atmoskih bombi,jedino od radiacije ali budi siguran da mogu celu zemlju da prekriju nuklearnim bombama bez problema. A jedna moderna atmoska bomba bi tako lepo sravnila pola Svajcarske. I najvaznije SVE bi bilo unisteno nuklearnim ratom ,ali sve nista ne bi ostalo. Previse ste gledali mad max-a i igrali fallout,ajde sad back to reality

Poslednja ispravka: Cernobil (7.8.2008 u 0:26)
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2008, 0:22   #71
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Bukvalisto nepopravljivi, ne postoji samo crno i belo. Podsecas me na moj komsiluk koji misli da je film Balkanski spijun tragicna, istinita prica... Trik je u simbolizmu, alegoriji... a cesto i ismejavanju nekih pojava u drustvu koje su vecini lako prepoznatljive... ne sumnjam da ces nastaviti hejt, ali morao sam ovo da kazem.
Ajde nas prosvetli onda Sta je MK hteo da kaze u svom tekstu sto je nama izgleda promaklo? Koja se to mudrost skriva u njegovim tekstovima? Covek je bre prsotina i to teska.
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2008, 0:38   #72
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
Cernobil kaže: Pregled poruke
Ajde nas prosvetli onda
Zasto pitas u mnozini? Kako ja da znam da je uopste moguce "prosvetliti" neke ljude? Mnogi nista ne prihvataju dok empirijski ne dokazu... nazalost ne mogu vam pomoci ako sami sebi ne pomognete.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
Lokigodofirendlies (7.8.2008)
Stara 7.8.2008, 0:41   #73
Lokigodofirendlies
Član
 
Član od: 21.8.2007.
Lokacija: {Julie's} in the Drug Squad
Poruke: 317
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 178 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
Cernobil kaže: Pregled poruke
HAHA a sta bi jeli i pili 17 godina ? I da imaju da jedu i da piju NIJEDAN covek ne moze da prezivi u zatvorenom prostoru 17 godina ,a cak i da nekako prezivi postao bi tesko poremecen. Zato je i samica najteza kazna. Sem toga nijedno skloniste te ne bi spasilo od modernih atmoskih bombi,jedino od radiacije ali budi siguran da mogu celu zemlju da prekriju nuklearnim bombama bez problema. A jedna moderna atmoska bomba bi tako lepo sravnila pola Svajcarske. I najvaznije SVE bi bilo unisteno nuklearnim ratom ,ali sve nista ne bi ostalo. Previse ste gledali mad max-a i igrali fallout,ajde sad back to reality
Da ali pod direktnim udarom AB bi bila Severna Amerika, i Istocna Evropa i deo Azije, odakle bi se sirila radijacija koja bi prekrila ostatatak sveta. A za sada u Americkim sklonistima/apartmanima postoji kapacitet zivota od 6 godina. A nova generacija bi navikla na zatvoren prostor.
Lokigodofirendlies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2008, 0:48   #74
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Zasto pitas u mnozini? Kako ja da znam da je uopste moguce "prosvetliti" neke ljude? Mnogi nista ne prihvataju dok empirijski ne dokazu... nazalost ne mogu vam pomoci ako sami sebi ne pomognete.
Ovakav sam odgovor i ocekivao tj. nemas pojma pa skreces temu, "ne mogu vam pomoci ako vi sami sebi ne pomognete...." Ajde prosvetli me moze i na PM
@Loki
Zasto mislis da bi ljudi stigli do tih atomskih sklonista? Npr. Rusi bi javili da ce da gadjaju? I da se sazna za nuklearni rat haha pa znas koji bi to haos bio. Jedini nacin za transport bi bio vazdusni. Koji bi ljudi usli u ta sklonista? Koliko ljudi moze da stane? I sta mislis koliko ljudi mozes da prevezes za tako kratko vreme do odredjenog mesta? I da prezivis u zemlji 6 godina i da radiacija prodje posle toga (sto se isto verovatno ne bi desilo) sta bi radio onda? Sve oko tebe je mrtvo sve zivotinje i sve biljke kako bi nastavio da zivis? Plus ne bi imao ni prevozno sredstvo ,dokle bi mogao da stignes? cccc
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2008, 0:58   #75
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
Cernobil kaže: Pregled poruke
Ovakav sam odgovor i ocekivao tj. nemas pojma pa skreces temu, "ne mogu vam pomoci ako vi sami sebi ne pomognete...." Ajde prosvetli me moze i na PM
Kako mislis da te "prosvetlim" kad ti samo vidis nuklearnu katastrofu? Da li si se nekad zapitao da li ljudski rod ide pravim putem ili je na putu samounistenja? Procitaj post #4 i #8 pa ako razumes sta je covek rekao mozemo da pricamo dalje. Ako samo napadnes i omalovazis njegove reci nisi vredan dalje diskusije...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2008, 1:09   #76
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Kako mislis da te "prosvetlim" kad ti samo vidis nuklearnu katastrofu? Da li si se nekad zapitao da li ljudski rod ide pravim putem ili je na putu samounistenja? Procitaj post #4 i #8 pa ako razumes sta je covek rekao mozemo da pricamo dalje. Ako samo napadnes i omalovazis njegove reci nisi vredan dalje diskusije...
Opet isti odgovor ("ako razumes sta je covek rekao mozemo da pricamo dalje,ako samo napadnes i omalovazavas njegove reci nisi vredan dalje diskusije"),sto samo dokazuje ono sto sam i rekao. Tj. ne umes da objasnis sta je to pametno Kuzma hteo da kaze. Jedino sto nije vredno diskusije jeste sam Kuzmanovic i njegovi debilni tekstovi (al ih opet komentarisemo). Sem toga Kuzmanovic omalovazava i napada SVE osim sebe samog naravno jer sebe smatra superiornim sto se vidi iz svih njegovih tekstova. Covek pati od kompleksa vise vrednosti! A ko je dokazao da ljudski rod nazaduje? Ti ili lik cije si postove linkovao? To su samo budalastine u kom je to veku bilo bolje nego sto je sada? Opet fantazije..... kao i za nuklearni rat.
PS
lik cije si postove linkovao kaze da se ljudsko drustvo degradira. I jedan ga je lik pitao jel moze bioloski dokaz. A on je odgovorio u stilu u kom ti meni odgovaras : "nauci da korsitis net" ili "proguglaj malo" i slicno....ccccc
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2008, 1:15   #77
Ulmawen
Starosedelac
 
Član od: 6.4.2007.
Lokacija: Narquelion la.. tu y aldalin Kortirionwen
Poruke: 1.360
Zahvalnice: 484
Zahvaljeno 920 puta na 515 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
Cernobil kaže: Pregled poruke
lik cije si postove linkovao kaze da se ljudsko drustvo dregadira.
Ne bih rekla da je baš to rekao.
Naučite, aman, prvo da čitate i pišete, pa onda komentarišite "ozbiljne teme."
Ulmawen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2008, 1:16   #78
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
Cernobil kaže: Pregled poruke
Opet isti odgovor ("ako razumes sta je covek rekao mozemo da pricamo dalje,ako samo napadnes i omalovazavas njegove reci nisi vredan dalje diskusije"),sto samo dokazuje ono sto sam i rekao. Tj. ne umes da objasnis sta je to pametno Kuzma hteo da kaze. Jedino sto nije vredno diskusije jeste sam Kuzmanovic i njegovi debilni tekstovi (al ih opet komentarisemo). Sem toga Kuzmanovic omalovazava i napada SVE osim sebe samog naravno jer sebe smatra superiornim sto se vidi iz svih njegovih tekstova. Covek pati od kompleksa vise vrednosti! A ko je dokazao da ljudski rod nazaduje? Ti ili lik cije si postove linkovao? To su samo budalastine u kom je to veku bilo bolje nego sto je sada? Opet fantazije..... kao i za nuklearni rat.
PS
lik cije si postove linkovao kaze da se ljudsko drustvo degradira. I jedan ga je lik pitao jel moze bioloski dokaz. A on je odgovorio u stilu u kom ti meni odgovaras : "nauci da korsitis net" ili "proguglaj malo" i slicno....ccccc
Tako sam i mislio.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2008, 1:19   #79
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
Ulmawen kaže: Pregled poruke
Ne bih rekla da je baš to rekao.
Naučite, aman, prvo da čitate i pišete, pa onda komentarišite "ozbiljne teme."
Vec sam ispravio i pre nego sto si postovala. Obicna greska u kucanju. Zaista jadno da na tome pokusavas da dokazes nesto. Znam i da citam i da pisem i mislim da mogu da komentarisem "ozbiljne teme" mada tesko da Kuzmanoviceve gluposti mogu da spadnu u tu kategoriju.
PS
zaista ti je jadan post cccc
@
oluja
opet isti post
zasto mi jednostavno ne bi odgovorio na pitanje i zapusio mi usta? Jednostavno,nemas sta da kazes. Opusteno
PS
samo kazem da Kuzmanovic po obicaju lupeta i rekao sam zasto. Tako da necu da nastavljam diskusiju osim ako mi ne kazes (kao sto sam i trazio) sta je to pametno hteo da kaze
poz
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2008, 1:24   #80
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
Jacob kaže: Pregled poruke
Cernobil ili bomba,end result je isti,mislim da ne bi primetio neku razliku da si na manje od 10 km od bilo chega od ta dva
Al na 100 kilometara bi. Bomba je mnogo vise lokalizovana (a sav radioaktivni materijal je sadrzan u punjenju bombe).

Dok je pukla elektrana pljuvala i pljuvaja masu radioaktivnog goriva. Veoma malo fizickog razaranja, ali mnoooogo vise radiacije.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 8/2008 oluja Sadržaj novog broja SK 153 15.8.2008 12:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com