Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.6.2009, 13:32   #681
Ivan-94
Veteran
 
Član od: 15.3.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 654
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 63 puta na 43 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivan-94 Slanje poruke preko Skypea korisniku Ivan-94
Određen forumom Re: Windows 7 - Release Candidate (RC)

Aj mi pomozite.Danas sam skinuo i da instaliram,evo sta izbbaci:
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Untitled.jpg
Viđeno:	68 puta
Veličina:	95,3 KB
ID:	29681  
Ivan-94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2009, 17:03   #682
--ComputerBoy--
Starosedelac
 
Član od: 7.3.2006.
Poruke: 1.346
Zahvalnice: 1.167
Zahvaljeno 647 puta na 285 poruka
Određen forumom Re: Windows 7 - Release Candidate (RC)

Saznao sam zasto je tako. NE treba instalirati Ati Catalyst nego samo drajvere. Inace, imam taj problem i sa drajverima za modem, medjutim, danas sam nabavio druge, pa cemo da vidimo kako ce da se pokazu...
--ComputerBoy-- je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2009, 17:47   #683
korisnik
Veteran
 
Član od: 12.11.2005.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 76 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku korisnik
Određen forumom Re: Windows 7 - Release Candidate (RC)

Citat:
Aleksandar1987 kaže: Pregled poruke
Iskreno da ti kazem neda mi se...Al ne znam sta hoces time da dokazes?? Hoces da uporedjujem zakrpljenu Vistu sa Win 7??
Da to sam mislio. Da se vidi u praksi dali je Win 7 brzi na starijem hardwareu od zakrpljene Viste. Znam da je to dosadno probavati, al nemam trenutno ni jedan starij hardware da probam sam. Kad sam rekao "Tek onda moze da se kaze da je napravio dobar sistem" nisam mislio da to nije istina. Nego sam hteo da kazem da verujem da je i Vista post SP1 naravno isto dobar sistem. Za meni Vista nije fail.
korisnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2009, 18:59   #684
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Talking Re: Windows 7 - Release Candidate (RC)

Citat:
korisnik kaže: Pregled poruke
Da to sam mislio. Da se vidi u praksi dali je Win 7 brzi na starijem hardwareu od zakrpljene Viste. Znam da je to dosadno probavati, al nemam trenutno ni jedan starij hardware da probam sam. Kad sam rekao "Tek onda moze da se kaze da je napravio dobar sistem" nisam mislio da to nije istina. Nego sam hteo da kazem da verujem da je i Vista post SP1 naravno isto dobar sistem. Za meni Vista nije fail.
Probaj Windows 7 i onda mi kazi da sam bio upravu.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2009, 19:13   #685
banesr
Član
 
Član od: 13.2.2006.
Poruke: 179
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Windows 7 - Release Candidate (RC)

Naravno da Vista nije Fail, vec je ona nesto najbolje sto je izaslo iz Microsofta. Zaista ne razumem neke komentare. Ono sto je nepobitna cinjenica, ali nepobitna, je to da je Windows 7 nastao od zakrpljene i stabilne Viste. Od XP-a do Viste proslo je 6 godina, sto je jako dug period, Vista se dugo razvijala, a Windows 7 je ugledao svetlost dana nakon samo 2 godine posle Viste. Kako se onda ikako moze govoriti o nestabilnosti Windowsa 7. Uzeli su Vistu, stavili joj novi Taskbar, i sada se kao tu nesto testira. U Widowsu 7 nema sta da se testira, on je Vista sa novim Taskbarom, a Vista ne moze biti stabilnija. Svakog drugog dana novi Build, cemu to? Ako je Windows 7 sada nestabilan, on ce takav i da ostane, a oni koliko su ludi u Microsoftu, stavice novi Logo na Windows 7, i reci: "Ovo vam je sada narode Windows 8".
banesr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2009, 19:23   #686
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Windows 7 - Release Candidate (RC)

Citat:
banesr kaže: Pregled poruke
Naravno da Vista nije Fail, vec je ona nesto najbolje sto je izaslo iz Microsofta. Zaista ne razumem neke komentare. Ono sto je nepobitna cinjenica, ali nepobitna, je to da je Windows 7 nastao od zakrpljene i stabilne Viste. Od XP-a do Viste proslo je 6 godina, sto je jako dug period, Vista se dugo razvijala, a Windows 7 je ugledao svetlost dana nakon samo 2 godine posle Viste. Kako se onda ikako moze govoriti o nestabilnosti Windowsa 7. Uzeli su Vistu, stavili joj novi Taskbar, i sada se kao tu nesto testira. U Widowsu 7 nema sta da se testira, on je Vista sa novim Taskbarom, a Vista ne moze biti stabilnija. Svakog drugog dana novi Build, cemu to? Ako je Windows 7 sada nestabilan, on ce takav i da ostane, a oni koliko su ludi u Microsoftu, stavice novi Logo na Windows 7, i reci: "Ovo vam je sada narode Windows 8".


Ovaj komentar je zasnovan na ortodoksnim nebulozama i nepoznavanju odlucnih cinjenica u vezi Viste i Windowsa 7 u delu u kome se govori da je Vista nesto najbolje sto je izaslo iz Majkrosofta.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2009, 19:32   #687
dile
Starosedelac
 
Član od: 20.1.2008.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 1.352
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 226 puta na 164 poruka
Određen forumom Re: Windows 7 - Release Candidate (RC)

@ banesr - Davno je receno ovde da se Vista i Win7 jos uvek ne mogu porediti jer Win7 jos uvek nije zvanicno izasao. A ti build-ovi su upravo koraci ka pravljenju krajnjeg produkta zvanog Windows7. Sigurno ce Win7 biti bolji od viste, ali tek kada stable verzija ugleda svetlost dana. I jos nesto, kada se bilo koji sistem radi koristi se dosta stvari iz prethodnog. Znaci za Vistu su koristili elemente XP koji su doradjeni, ispravljni ubacni drugi engine-i itd... Tako isto i za Win7 uzeto je dosta stvari iz Viste. Odakle se moze videti da svaki sistem pomalo lici na prethodnika. Pa nece ni oni izmisljati toplu vodu svaki put. Ova je stvar ista i kada je u pitanju drugi software, igrice i sl.
dile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2009, 20:17   #688
banesr
Član
 
Član od: 13.2.2006.
Poruke: 179
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Windows 7 - Release Candidate (RC)

@ dile - Pa zar Vista lici na XP? Microsoft nije uzeo nesto iz Viste i napravio Windows 7. Oni su ostavili Vistu u celosti kakva ona i jeste i dodali malo sminke. Te promene koje su nastale mogle su biti uradjene na Visti, pa ako je potrebno, neka bude i 5 Service Pack-ova, ali onda ce napraviti operativni sistem koji ce zadovoljiti svaciji ukus. Moje misljenje je da nije bilo potrebe da se izbacuje Windows 7, vec da se insistira Visti.
banesr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2009, 20:25   #689
stevan10
Član
 
Član od: 22.3.2008.
Lokacija: BG
Poruke: 368
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 51 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku stevan10
Određen forumom Re: Windows 7 - Release Candidate (RC)

Ali izbacivanjem Windows 7-ice na trziste ce zaraditi jos love a sa nekim service pack-om ne!
stevan10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2009, 20:27   #690
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Windows 7 - Release Candidate (RC)

NE postoji OS koji moze da zadovoji svaciji ukus... Sve dok M$ pokusava da zadovoljava svaciji ukus i gura Vindhoznu svuda, ima svaki OS da im bude fail. Vista jeste fail, a dace bog da bude i W7... mozda se posle opamete ali nije ni bitno, bitno je da padnu ispod 50% udela u trzistu, pa onda moze da se zivi bez raznih DRM-ova, DX-ova, .doc-ova i IE only sajtova...
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2009, 20:54   #691
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Exclamation Re: Windows 7 - Release Candidate (RC)

Citat:
banesr kaže: Pregled poruke
@ dile - Pa zar Vista lici na XP? Microsoft nije uzeo nesto iz Viste i napravio Windows 7. Oni su ostavili Vistu u celosti kakva ona i jeste i dodali malo sminke. Te promene koje su nastale mogle su biti uradjene na Visti, pa ako je potrebno, neka bude i 5 Service Pack-ova, ali onda ce napraviti operativni sistem koji ce zadovoljiti svaciji ukus. Moje misljenje je da nije bilo potrebe da se izbacuje Windows 7, vec da se insistira Visti.
Naprotiv, upravo je postojala potreba da se izbaci Windows 7 jer je prodaja Viste isla vrlo slabo (zasto sto apsolutno nista ne valja) zbog cega je upravo MS morao ovako brzo da izbaci novi OS za koji se ocekuje da ce da mu poboljsa finansijsko stanje (naravno ne od mene i ako cu da koristim Windows 7 final kada izadje).

Tehnicka podrska za XP-a staje sada u junu a samim tim i zakrpe za XP (trebalo je ranije medjutim to su produzavali zbog neuspeha viste) a samo sto nije izasao Windows 7 final tako da ne verujem da je to slucajnost, a krajem godine bi trebalo da krene prodaja Windows 7 final tako da je to samo nekoliko meseci lufta.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2009, 21:01   #692
dile
Starosedelac
 
Član od: 20.1.2008.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 1.352
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 226 puta na 164 poruka
Određen forumom Re: Windows 7 - Release Candidate (RC)

@banesr - Naravno da lice, ali kao sto sam dole rekao Vista je poboljsana najvise graficki, zatim Win7 opet jos vise...
dile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2009, 21:16   #693
Ivan-94
Veteran
 
Član od: 15.3.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 654
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 63 puta na 43 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivan-94 Slanje poruke preko Skypea korisniku Ivan-94
Određen forumom Re: Windows 7 - Release Candidate (RC)

Citat:
Ivan-94 kaže: Pregled poruke
Aj mi pomozite.Danas sam skinuo i da instaliram,evo sta izbbaci:
A meni neko da pomogne?A vista je totalni promasaj.
Ivan-94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2009, 21:35   #694
dile
Starosedelac
 
Član od: 20.1.2008.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 1.352
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 226 puta na 164 poruka
Određen forumom Re: Windows 7 - Release Candidate (RC)

A da probas iz compatibility-ja da pokrenes. A vista nije totalni promasaj.
dile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2009, 21:44   #695
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Windows 7 - Release Candidate (RC)

Citat:
VITKO kaže: Pregled poruke
Citajuci vase postove, ne mogu samo da se nacudim kako win7RC koristite kao osnovni operativni sistem.On je jos beba i to glupa beba i ne nosi dzaba oznaku RC.Naravno da mnoge stvari ne rade na njemu i prave probleme kad je busan ko sito.Sacekajte finalnu verziju sistema , a kladim se da ce biti bagljava sve do sp1.A umedjuvremenu imate stari dobri, provereni XP a ko voli i VISTA SP1 je tu, nije ona tako losa sad.A wiin7 sacekajte
Citat:
banesr kaže: Pregled poruke
Naravno da Vista nije Fail, vec je ona nesto najbolje sto je izaslo iz Microsofta. Zaista ne razumem neke komentare. Ono sto je nepobitna cinjenica, ali nepobitna, je to da je Windows 7 nastao od zakrpljene i stabilne Viste. Od XP-a do Viste proslo je 6 godina, sto je jako dug period, Vista se dugo razvijala, a Windows 7 je ugledao svetlost dana nakon samo 2 godine posle Viste. Kako se onda ikako moze govoriti o nestabilnosti Windowsa 7. Uzeli su Vistu, stavili joj novi Taskbar, i sada se kao tu nesto testira. U Widowsu 7 nema sta da se testira, on je Vista sa novim Taskbarom, a Vista ne moze biti stabilnija. Svakog drugog dana novi Build, cemu to? Ako je Windows 7 sada nestabilan, on ce takav i da ostane, a oni koliko su ludi u Microsoftu, stavice novi Logo na Windows 7, i reci: "Ovo vam je sada narode Windows 8".
Vi sto branite Vistu a pljujete Windows 7, mogu da vam porucim samo jedno, isprobajte oba OS-a na dosta matoroj masini tipa: 32bit single core cpu <2GHz + 512MBrama i koristite/testirajte neko vreme pa tek onda procenite sta je bolje
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2009, 22:10   #696
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Windows 7 - Release Candidate (RC)

Ja sam sinoć čistio malo komp, pa videh neku igru od 7gb pa rekoh ajd da se prebacim na vistusp1x64 čas da obrišem, posle 10 minuta mi se smučilo, nije imao neke drajvere za modem i dvd pa se usporiooo a dok se palio komp toliko sam čekao da sam mislio da se nešto pokvarilo

Ja sam još na beta 7000 i nemam nekih velikih problema, ali sad još malo pa moram da pređem na novji RC zato što beta ističe

Imam i xp, i vistu, ali ih skoro nisam ni palio, samo win7x64
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
Predrag Stankovic (21.6.2009)
Stara 22.6.2009, 0:05   #697
banesr
Član
 
Član od: 13.2.2006.
Poruke: 179
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Windows 7 - Release Candidate (RC)

Citat:
Predrag Stankovic kaže: Pregled poruke
Vi sto branite Vistu a pljujete Windows 7, mogu da vam porucim samo jedno, isprobajte oba OS-a na dosta matoroj masini tipa: 32bit single core cpu <2GHz + 512MBrama i koristite/testirajte neko vreme pa tek onda procenite sta je bolje
OK, stavio sam na skidanje Build 7260, ali cu ga probati na Sempronu 2,4 i 1GB RAM-a. Samo, nije fer da ja koji branim Vistu i pljujem Windows 7 moram da probam oba sistema, a da vi koji branite Windows 7 i pljujete Vistu probate samo Windows 7 i onda pricate napamet.
banesr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2009, 0:07   #698
dile
Starosedelac
 
Član od: 20.1.2008.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 1.352
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 226 puta na 164 poruka
Određen forumom Re: Windows 7 - Release Candidate (RC)

Evo kako ja ne pljujem ni jedno ni drugo. Hmmm..... Mozda bas zbog toga sto sam oboje koristio...
dile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2009, 0:27   #699
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Windows 7 - Release Candidate (RC)

Citat:
ivanza kaže: Pregled poruke
Windows Xp - OK

Windows Vista - Epic fail

WIndows 7 - OK
Windows xp - OK
Windows Vista - So-so...
Windows 7 - Great
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Kisr na korisnoj poruci:
--ComputerBoy-- (24.6.2009), ivanza (22.6.2009)
Stara 22.6.2009, 0:29   #700
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Windows 7 - Release Candidate (RC)

Citat:
banesr kaže: Pregled poruke
Samo, nije fer da ja koji branim Vistu i pljujem Windows 7 moram da probam oba sistema, a da vi koji branite Windows 7 i pljujete Vistu probate samo Windows 7 i onda pricate napamet.
Ja pljujem oba

XP - podnosljivo
Vista - katasrasno
W7 - ne komentarisem nezavrsene projekte, ali bice opet katasrofa...
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows XP Service Pack 3 DorianGrey Operativni sistemi 1061 19.4.2021 15:17
Microsoft Windows Vista sasha vukelic Operativni sistemi 1583 25.7.2012 16:11
Windows installer nikolapfc89 Operativni sistemi 6 16.11.2009 0:13
Windows services se ne pokreću 4th Dimension Operativni sistemi 4 15.3.2008 14:07
Windows 2008 RTM illidan Operativni sistemi 49 8.3.2008 18:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com