Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.8.2014, 20:22   #1
millanche
Član
 
Član od: 4.7.2014.
Poruke: 59
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 15 puta na 7 poruka
Određen forumom Xiaomi Hongmi Redmi 1S (Red Rice 1S)

Pisao sam na prvu loptu, nisam čitao pre postavljanja. Ukoliko sam "pojeo" neko slovo, napravio neku grešku usled pisanja/brisanja, ili dao neku dezinformaciju - slobodno me ispravite u komentarima ispod pa ću ispraviti tekst. Umorio sam se od pisanja

PAKOVANJE:
Došao je u original Xiaomi kutiji, koja deluje prosto, ali se meni dopada taj nenametljiv dizajn. A i piše da je ekološka varijanta, tako da fight for nature! Sadržaj kutije:

-Telefon sa fabričkom zaštitnom folijom preko ekrana,
-Zaštitna folija,
-MicroUSB kabl za dopunjavanje baterije i transfer podataka,
-Punjač sa modulom za nastavke (različiti standardi utikača);

Plus pokloni od Kineza

SPECIFIKACIJA:

OS: MIUI baziran na Androidu 4.3 Jelly Bean
Ekran: IPS 4.7" (1280x720px, 312PPI), Corning Gorilla Glass 2
CPU: Qualcomm MSM8228 Quad-Core 1.6GHz (Cortex-A7)
GPU: Adreno 305
RAM: 1GB LPDDR2 (vidljivo 873MB, od toga 400-450MB bude slobodno posle "čišćenja", a inače oko 300MB)
ROM: 8GB (raspoloživo 5.71GB, proširivo do 64GB sa microSD karticom)
Kamera: 8mpx zadnja, sa autofokusom i LED flešom/blicem, i prednja od 1.6mpx, snimanje video zapisa na 1080p@30FPS
Dimenzije: 137 x 69 x 9.9 mm
Masa: 158 g
Baterija: Li-Ion 2000mAh
Bežična konekcija: GPRS, EDGE, WLAN, Bluetooth v4.0, GPS

Detaljnije informacije na:
http://www.mi.com/in/redmi1s/

Galerija/album fotografija. Imate po brojevima (kliknete na fotografiju za punu veličinu):

http://imgur.com/j9YMsea,zfvHNhn,yls...BPSE,RbtTbTV#0

HARDVER:

U pitanju je monoblok telefon. Ima tri senzora na dnu ekrana koji su vidljivi i kada se telefon ne koristi i crvene su boje (utisnuti su). Senzori su (s leva udesno) za MENI, POČETNI EKRAN (HOME) i POVRATAK (BACK). Ispod HOME senzora nalazi se LED za notifikacije/obaveštenja. Moguće je podešavati različite boje za različite programe. Sa desne strane su tasteri za jačinu zvuka i za power on/off/lockscreen. Koliko je ovo dobro i funkcionalno ne znam... Meni se u toku testiranja više puta dešavalo da pritisnem volume down umesto power taster (baš su blizu). Možda bi bilo praktičnije da su levo raspoređeni tasteri za jačinu zvuka, a desno power taster ili da su nešto različitije teksture pa da se na dodir prepozna. Na vrhu kućišta, desno od slušalice/zvučnika za razgovor, nalazi se 3.5mm konektor za slušalice dok je prednja kamerica od 1.6mpx sa leve strane. Na dnu kućišta je mikrofon i microUSB port. Sa zadnje strane, gornji deo po sredini, nalazi se kamerica od 8mpx i ispod nje LED blic, dok je malo udesno zvučnik. Pri dnu kućišta oznaka telefona/oznaka, logo proizvođača. Jedno jednostavno Mi, koje mi stvarno deluje prosto i elegantno. Kvalitet kućišta je fenomenalan. S obzirom da je kompletno od plastike, i da telefon spada u red budžet telefona sa odličnim komponentama, izrada je vrhunska. Jedina mana, makar na mom primerku, jeste da sa desne strane iznad tastera za jačinu zvuka malo škripi kada se pritisne. Kao da ne naleže dovoljno dobro. Masa telefona je malo veća nego što sam navikao. Telefon zna da postane malo težak posle dužeg korišćenja, i nezgodan za držanje u jednoj šaci što zbog dimenzije, što zbog mase. Sveukupan utisak o dizajnu... generalno mogli su malo bolje iskoristiti ivice telefona. Možda bi to bolje uticalo na rukovanje telefonom, jer bi telefon bio po dimenzijama nešto manji, a možda i samim tim lakši. Takođe, kao što sam iznad napomenuo... estetski lepše izgleda kada su tasteri za jačinu zvuka i taster za power on/off/lockscreen na jednom mestu, ali dok se ne naviknete na položaj power tastera, mnogo puta ćete smanjiti jačinu zvuka

EKRAN:

Telefon je opremljen IPS ekranom dijagonale 4.7" (11.938 cm), sa gustinom piksela od 312 piksela po inču. Oštrina slike, fenomenalna. Dubina i preciznost boja, zadovoljavajuća. Boje su približnije realnom stanju, što je subjektivno da li je dobro ili loše. Npr. na mom Samsungu Galaxy S2 sa AMOLED ekranom boje prikaza su prilično jarkije u odnosu na Xiaomi Redmi 1S, iako je telefon 3 godine star i sa prvom generacijom AMOLED ekrana na uređajima Galaxy S serije. Vidljivost na dnevnoj svetlosti je prosečna. Ništa bolja, niti gora od bilo kog telefona koji sam imao prilike da testiram. Sadržaj na ekranu je tek jasno vidljiv kada se osvetljenje postavi na maksimum. Automatska regulacija osvetljenja nije loša, ali prilično zna da baguje, pa mi se u toku testiranja dešavalo da daje neku srednju vrednost osvetljenja, i naglo padne na minimalnu. Uglovi vidljivosti su ok dok se telefon baš ne gleda iskosa. Corning Gorilla Glass... nisam ga testirao Ali generalno, samo prisustvo mi deluje kao neka vrsta osiguranja. Za sada nema tragova korišćenja, mada se kratko i koristi. Zaštitnu foliju sam nalepio po pristizanju telefona, ali iako je bila glossy, mnogo je uništavala prikaz boja na telefonu, tako da sam je skinuo. Uzdam se u Corning Gorilla Glass

ZVUK:

Telefon poseduje mono ozvučenje. Što se jačine tiče, prosečna je, ništa specijalno. Što se oštrine zvuka tiče - prilično je jasan i čist zvuk koji dopire iz zvučnika. Međutim kod audio sadržaja koji su imali izraženiji bas, telefon je zvučao prilično plitko. Kao sa nekim manjim ehom. Ali ništa strašno, gotovo i neosetno u svakodnevnom korišćenju (za razliku od ovakvog testiranja gde se bukvalno traži "dlaka u jajetu"). Što se kvaliteta zvuka tiče preko 3.5mm konektora, telefon nadoknađuje manje mane kod zvučnika. Zvuk je odličan (mada su i slušalice koje sam koristio prilikom testa kvalitetne ) Takođe vrlo važna stvar jeste da je zvuk slušalice/zvučnika za razgovor odličan, kao i čistina, oštrina mikrofona za razgovor.

Poslednja ispravka: millanche (3.8.2014 u 20:31)
millanche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2014, 20:23   #2
millanche
Član
 
Član od: 4.7.2014.
Poruke: 59
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 15 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Hongmi Redmi 1S (Red Rice 1S)

CPU I GPU:

Telefon je opremljen Qualcomm MSM8228 četvorojezgarnim procesorom, koji radi na frekvenciji od 1.6GHz. Raspon rada mu je od 300MHz do 1600MHz. U standby režimu isključuje tri jezgra i samo jedno jezgro aktivno radi na frekvenciji između 300 i 800 MHz. CPU load se kreće između 25 i 45% u Standby-u. Takođe, telefon je opremljen grafičkim čipom Adreno 305, koji recimo da spada u srednji rang Adreno grafičkih čipova. Frekvencija rada Adreno 305 grafičkog čipa je Core 400/Memory 450MHz. Taj grafički čip je korišćen npr. u Samsung Galaxy S4 Mini modelu. Telefon bez problema reprodukuje video zapise u 1080p, različitih formata. Na sintetičkom testu Antutu postiže oko 18.000 poena. Za 2000-3000 poena manje od review-a sa neta i screenshot-ova prodavnica i prodavaca. Zašto, ne znam, ali sintetički testovi i nisu tako bitni kada telefon u realnom testiranju postiže odgovarajuće rezultate. Moram da napomenem da je telefon postao malo vruć nakon dužeg korišćenja. Naročito nakon dužeg fotografisanja (detaljnije u tekstu ispod).

RAM I ROM MEMORIJA:

Po specifikaciji Xiaomi Redmi 1S ima 1GB RAM memorije, međutim vidljivo je 873MB. Pre nego što sam krenuo da ga pumpam različitim memory hungry aplikacijama, telefon je imao oko 400MB slobodne RAM memorije. Sa instaliranim aplikacijama poput Facebook, Facebook Messanger, Skype, Viber, WhatsUp, CCleaner, YouTube, QuickPic, Retrica, Pixlr-o-Matic, Office Suite, Adobe Reader, Flashlight (ne sviđa mi se ugrađena app), Blic i Weather & Clock Widget... telefon ima oko 200MB slobodne RAM memorije. Nakon čišćenja oko 300-330MB. Što se ROM memorije tiče ima je i više nego dovoljno kada se racionalno koristi. Ukupno 8GB, gde je sistemski vidljivo 5.71GB. U telefon sam ugradio i jednu SanDisk 16GB Class 10 Ultra, pa je mislim i više nego dovoljno za normalno korišćenje.

KAMERA:

Ajmo prvo o onome što je popularnije - selfi kamera Telefon je opremljen prednjom kamerom od 1.6mpx, sa kojom možete da fotografišete ili snimate. Oba ispadaju sasvim pristojno. Očigledno da je senzor kvalitetniji (ne znam o kom senzoru se radi), ali mogu da potvrdim da fotografije ispadaju mnogo bolje nego na prednjoj kameri mog SGS2 (2mpx), i koja se sasvim solidna - Xiaomijeva je bolja. Kod prednje, kao i kod zadnje, telefon detektuje lice i konstantno ga prati radi boljeg fokusiranja. Prati do tri lica istovremeno. Moguće je koristiti i različite filtere. Ono što mi je zapalo za oko i što sam uzviknuo kada sam otvorio filtere, jeste više različitih filtera - osim onih standardnih i dosadnih sepia, black and white, i slično. Imate dosta color filtera nalik na popularne retro/vignette filtere. Prednja kamerica je state of the art. Za budžet telefon, ja sam oduševljen. Nisam mnogo testirao na portret fotografijama, ali za macro fotografije je dušu dalo. Sa otvorom blende od f2.2, ovaj telefon je stvarno sposoban da dobro kontroliše propuštanje svetlosti i pravi solidnu dubinu polja kod macro fotografija. Brzina okidača je takođe pohvalna, čak i kod HDR režima. Ne ispada iz autofokusa, ali makar ja više volim sam da fokusiram. Automatski fokusira pri svakom jačem/osetnijem pomeranju. Ukoliko je u pitanju portret, detektuje lice i dodatno fokusira. Blic nije baš nešto mnogo jak, ali za najosnovnije potrebe je dovoljan. Senzor je kvalitetan, pa čak i u nekim indoor situacijama nije ni potreban blic. Pogledajte nekoliko fotografija koje sam napravio u standardnom režimu. Nisam koristio nikakvu post produkciju fotografija, sve je u originalu.

http://imgur.com/3qa6PYB,0u6E63v,5z3...dzIL,euFCO9c#0

Što se tiče HDR i Panorama režima, telefon takođe nastavlja da blista. HDR, ukoliko se pravilno upotrebi, pravi odlične fotografije. Ukoliko fokusirate u HDR-u na svetliji/najsvetliji deo fotografije (npr. nebo kod landscape fotografija), dobićete nešto poput ovog:

http://imgur.com/KZG6QCR,0nmDsbN,NIb...RMks,VD9XBLh#0

Ukoliko pustite da automatski fokusira, raspon ekspozicije neće baš biti zadovoljavajuć... Uglavnom preosvetli fotografiju.

http://imgur.com/m6lo3Sr

Panorama je takođe ok. Nisam uočio niti neke super vrednosti, niti neke super mane. Prosečno. Evo primera:

http://imgur.com/v8SeVPP

Ono što moram da napomenem jeste da se telefon jako puno greje prilikom fotografisanja i snimanja. Nakon 10-20 minuta fotkanja telefon je bio vruć oko zadnje kamerice, i topao oko baterije, a napolju je bilo prijatno. Mogu da zamisliti kako bi bilo da je bilo +30...

Što se video snimanja tiče malo sam razočaran opcijama fabričke aplikacije. Ne mogu čak ni da vidim u kojem kvalitetu snimam. Mada je dobra stvar što može u toku snimanja da se fokusira ili da se podesi automatsko fokusiranje, opet ne tako standardno za budžet telefone. Ako želite uzorak snimka, javite u porukama ispod, inače neću postavljati snimak.
millanche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2014, 20:24   #3
millanche
Član
 
Član od: 4.7.2014.
Poruke: 59
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 15 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Hongmi Redmi 1S (Red Rice 1S)

OPERATIVNI SISTEM:

Telefon je fabrički bio postavljen na MIUI v29.0, a preko OTA update-a nadogradio sam ga na MIUI v31.0. Kineski programi se lako brišu, mada ih ima u popriličnom broju. Ostao je samo jedan koji je sistemski i koji ne može da se izbriše, tačnije može, ali uz program. Njega sam za sad ostavio i fokusirao se na druge stvari. Rutovanje se lako radi na ovom telefonu, preko MIUI Recovery-a za nekoliko minuta. Tutorijal možete pronaći na MIUI forumu. Google aplikacije se lako instaliraju preko Mi Marketa. Instalirate program Google installer, i preko njega bilo koju Gugl aplikaciju koja vam treba. Imao sam manji problem da nateram Google Play da proradi, ali rešio sam ga tako što sam instalirao Google Play sa svim Google servisima, pa onda izbrisao Google Play i instalirao ga ponovo - i proradilo je. Dotle je samo izbacivalo. Moram i da napomenem da telefon kod Google aplikacija malo zna da laguje. Npr. kada pustim YouTube klip u landscape formatu, radi normalno dok ne kliknem na klip da izađe meni. U trenutku kada kliknem da izbaci meni, on secne, svaki put, kao da prešaltuje. Ili kada preko Google Play-a ulazim u aplikacije, od trenutka kada pritisnem na aplikaciju telefon zakoči, i onda sekundu-dve nakon toga uđe u aplikaciju. Nije ništa strašno, ali može biti iritantno. Ko je pratio drugu temu gde sam pisao da sam imao problem sa brikovanjem telefona - upozorenje, ukoliko ga brikujete JTAG uopšte nije jeftin. Prvo jedva sam našao nekog da mi unbrikuje, drugo dao sam 45e za to zadovoljstvo. Zato pamet u glavu i učite se na mojim greškama. Dovoljan je samo trenutak nepažnje.

BEŽIČNE KONEKCIJE:

Ovde ću biti kratak, nema tu mnogo šta da se kaže. Wireless radi odlično. Opet u poređenju sa mojim Samsungom i9100 mnogo bolje. Po čitavom dvorištu hvatam signal sa Telekom ADSL modema, koji je inače krš. Prenos podataka putem 3G sam kratko testirao, ali otvara kao munja. Bolje doduše u dvorištu nego u kući, ali opet sasvim pristojno s obzirom koliko su signali inače loši u mom kraju. Bluetooth sam testirao površno, i ono... bluetooth kao bluetooth, vrši posao. GPS navigaciju nisam testirao, samo GPS test da vidim koji broj satelita hvata (od 7 do 10) i koliko mu treba da fiksira. Otprilike minut za fiksiranje, i preciznost određivanja pozicije je ok. Da umetnem i žičanu konekciju - transfer podataka putem USB-a je standardno ok. Nikakvih problema na Windows-u 7 (64bit) i Windows-u 8.1 (64bit) sa drajverima ili bilo čime sličnim.

BATERIJA:

Baterija je 2000mAh. Od trenutka kada sam unbrikovao telefon napunjen je do 100% i svi ovi testovi su urađeni za manje od 24 sata. Trenutno je telefon na 42% nakon 19h 16m 11s na bateriji. Šta sam sve radio sa njim vidite u tekstu iznad. Osvetljenje je podešeno na otprilike 2/3 od maksimuma. Wireless je uključen najmanje 5-6 sati konstantno. Iskreno, ovo je fenomenalno s obzirom da sam čitao da ovaj model telefona ima problem sa pregrevanjem i kratkotrajnom baterijom. Izgleda da je lepo ispeglan ROM u međuvremenu dok sam ja kupio. Što se opreme za punjenje tiče - kabl i original Xiaomi punjač (1000 mAh) su dobrog kvaliteta, ali je zato nastavak koji mi je poslao Kinez za EU standard slabog kvaliteta. No zasad nebitno, najmanji je problem kupiti microUSB punjač.



ZAKLJUČAK:

Sami zaključite na osnovu moje recenzije. Neću uticati ni na čije mišljenje. Bio sam krajnje objektivan, i tu sam da odgovorim na pitanja potencijalnih kupaca. Moje mišljenje, ako nekog za kraj interesuje jeste... kratko sam testirao ovaj telefon jer je kupljen za poklon. Naravno, testiraću ga ja još nekoliko dana i u međuvremenu saznati još svašta nešto. Međutim, ako biste da kupite telefon u vrednosti od 15.000-16.000 dinara sa carinom + PDV, ovaj telefon je najtoplija preporuka. Kod nas u Srbiji, provereno kažem, telefon u ovom rangu nije moguće naći po toj ceni.

Poslednja ispravka: millanche (3.8.2014 u 21:21)
millanche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 9 korisnika se zahvaljuje korisniku millanche na korisnoj poruci:
Crytek (6.8.2014), Filip89x (13.9.2014), JeSuis (18.11.2014), LoneWolf (5.12.2014), Mario Pavićević (9.8.2014), NjegovaWisost (16.12.2014), Sh0m1 (3.8.2014), todos (6.8.2014), zajchik (3.8.2014)
Stara 3.8.2014, 20:52   #4
dekla
Član
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: NS
Poruke: 136
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 29 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Hongmi Redmi 1S (Red Rice 1S)

Bravo za reviev ! Iako nisam zainteresovan za ovaj telefon procitao sam sve i zadovoljan sam kako si to uradio . Jedino me je interesovala baterija i kamera.
dekla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2014, 21:00   #5
millanche
Član
 
Član od: 4.7.2014.
Poruke: 59
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 15 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Hongmi Redmi 1S (Red Rice 1S)

Citat:
dekla kaže: Pregled poruke
Bravo za reviev ! Iako nisam zainteresovan za ovaj telefon procitao sam sve i zadovoljan sam kako si to uradio . Jedino me je interesovala baterija i kamera.
Hvala, hvala Na moje iznenađenje baterija uopšte nije tako loša, dok što se kamere tiče već sam sve rekao - oduševljen. Uostalom vide se i original fotografije.
millanche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2014, 21:38   #6
Sh0m1
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2009.
Lokacija: Bladehenge
Poruke: 4.267
Zahvalnice: 5.145
Zahvaljeno 994 puta na 697 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sh0m1
Određen forumom Re: Xiaomi Hongmi Redmi 1S (Red Rice 1S)

Sjajan review
Ako se docepam nekih para uzecu ovaj telefon u razmatranje
E sad jedno, mozda glupo, pitanje. Da li ima neki CM ili stock android za ovaj telefon? MIUI je poznat po tome da jede RAM.
Sh0m1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2014, 21:47   #7
millanche
Član
 
Član od: 4.7.2014.
Poruke: 59
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 15 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Hongmi Redmi 1S (Red Rice 1S)

Citat:
Sh0m1 kaže: Pregled poruke
Sjajan review
Ako se docepam nekih para uzecu ovaj telefon u razmatranje
E sad jedno, mozda glupo, pitanje. Da li ima neki CM ili stock android za ovaj telefon? MIUI je poznat po tome da jede RAM.
Koliko sam ja uspeo da vidim za sada nema. Ali to ne znači da neće biti. Koliko sam video po forumima Xiaomi ne dozvoljava non-MIUI verzije sve dok telefon malo ne zastari. I pravo da ti kažem nije MIUI, makar u ovom slučaju, uopšte toliko RAM hungry ROM. Dok ga nisam napumpao svime i svačim radio je bez seckanja. Sada tu i tamo malo secne, ali pogledaj koje su mu sve aplikacije instalirane - nije ni čudo.

I hvala na pohvali
millanche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku millanche na korisnoj poruci:
Sh0m1 (3.8.2014)
Stara 6.8.2014, 16:41   #8
IcemanSR
Član
 
Član od: 8.1.2012.
Poruke: 77
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 16 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Hongmi Redmi 1S (Red Rice 1S)

Iskreno ja nisam hteo uzimat xiaomi samo zato sto ima iskljucivo miui os.
Taj firmware stravicno guta ram memorije.
Ja sam na moj stavio stock CM 4.2.1 i posle vibera,fb,skajpa,tapatalka i badoo-a ostane mi ~350 ram slobodno. Bez ciscenja.
IcemanSR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2014, 0:36   #9
JeSuis
Član
 
Član od: 18.12.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 288
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 274 puta na 76 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Hongmi Redmi 1S (Red Rice 1S)

Uzeo sam telefon pre par nedelja i mogu samo reci da sam odusevljen...

Odnos cene i kvaliteta bolji nego kod konkurencije... Za 130 evra odlicna kupovina...
JeSuis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2014, 18:23   #10
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Xiaomi Hongmi Redmi 1S (Red Rice 1S)

E kad bi imao windows ovakav! Mislim vise na cenu nego na specifikacije koje su i ovako i onako fantasticne.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2016, 2:31   #11
galeman
Novi član
 
Član od: 6.2.2013.
Poruke: 25
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Hongmi Redmi 1S (Red Rice 1S)

Kupio sam prošle nedelje Xiaomi Redmi Note 2 i oduševljen sam iako nisam baš neki stručnjak za rootovanja ili dekodiranja telefona... Imam pitanje, kako da ga setujem da na Internet isključivo ide preko mog WiFi-a koga lepo vidi i konektuje se brzo? Nešto sam ja tu postavio ali me nervira kada hoću da downloadujem Viber dobijem obaveštenje da Telenor One Touch ne dozvoljava ovu aplikaciju! Što Telenor ako je išao preko WiFi-ja? Isto mi radi i za Skype. Pokušao sam da uđem u Security i da my tu dodam Exception Viber i Skype ali mi ne otvara opciju tastature da mogu da upišem Viber, Skype, itd... kao izuzetak bezbednosnih zabrana... Napominjem da mi je druga kartica VIP-ova.
galeman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
hongmi, red rice, redmi, redmi 1s, xiaomi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com