Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.4.2011, 19:33   #1
Belphegor
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 29.8.2007.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 1.349
Zahvalnice: 983
Zahvaljeno 371 puta na 280 poruka
Određen forumom [C++] Custom build step u MSVS 2010

Mislim da su male šanse da mi neko ovde pomogne, ali ko će ga znati možda i ima neko ko zna.
Ovako, da krenem od početka, pre nego sam instalirao w7 koristio sam msvs 9 (khm... narodsku verziju) na xp sp3, a sad koristim 10-tku (express verziju) pa ne mogu nikako da aktiviram/podesim "custom build step" za fx (microsoft dx effects) fajlove da mi radi u IDE-u pošto tako dobijem bolje mogućnosti za debagovanje i brzo pronalaženje sintaksnih greški (prostim dvoklikom iz output prozora me vodi na liniju u effect-u gde je greška). Za sad koristim (reusing) projekat iz starije verzije, odnosno kopiram ga, modifikujem šta mi treba...itd. E sad, to me počinje nervirati, interesuje me kako da to uradim "normalno" kako sam mogao i u starijoj verziji msvs-a?
Evo projekta koji re-koristim (u express-u) ako iko može da provali kako da mi pomogne. Bitni fajlovi iz ovog projekta su "FXCBuildRule.rules" i "fxc.exe" u tools dir. (mada ga imate i u vašoj kopiji DX SDK-a ako ga koristite).
Ako treba više informacija recite.
Belphegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2011, 16:01   #2
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 917
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: [C++] Custom build step u MSVS 2010

E mislim da te otprilike razumem sta hoces da uradis, posto ne radim u C++ (nego C# tamo nema tih silnih finesa), ali malo sam se igrao sa Qt frameworkom na VS2010. Ti nemozes da najdes podesavanja za projekte, tj. to se promenilo u VS2010 sada imas podesavanja zasebna za svaki projekat, nemas za sve zajednicko.

Idi na View => Other Windows => Property Manager i sad pazi tu imas osnovna podesavanja ides recimo 2. klik na Debug folder i Add New Project Propery Sheet
i sad nazoves ga nekako i pomeris da je na vrhu liste tj. da se poslednji evaluira i lepo podesis sta ti treba tamo, bitno je samo da je na vrhu liste jer tu sta podesis to ima prednost u odnosu na one dole koji su default.

Valjda ti to treba, ja sam imao slicnu frku kako da importujem biblioteke za Qt u projekat pa sam izguglao, celo objasnjene kao Property Manager radi.

Pozz, ako ti nisam pomogao, onda napisi sta tacno trazis tj. gde se to tacno nalazi u VS2008 pa da vidim gde je to u VS2010.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zokocx na korisnoj poruci:
Belphegor (17.4.2011)
Stara 17.4.2011, 16:36   #3
Belphegor
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 29.8.2007.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 1.349
Zahvalnice: 983
Zahvaljeno 371 puta na 280 poruka
Određen forumom Re: [C++] Custom build step u MSVS 2010

Citat:
Valjda ti to treba, ja sam imao slicnu frku kako da importujem biblioteke za Qt u projekat pa sam izguglao, celo objasnjene kao Property Manager radi...
Hvala. Dosta toga je drugacije u 10-tci. Videcu i ja da nadjem kako da podesim ovo preko Property Manager-a, ako imas link postavi ovde mada cu i ja potraziti sa googlom.
Zaboravio sam kako je tacno bilo u 2008-ci ali koliko se secam bilo je dovoljno da ubacim jedan fx fajl i odmah bi mi izbacio prozor sa pitanjem da li zelim da uradim "Custom build step" za ove extenzije, pa onda samo u opcijama izaberem ".rules" fajl (u kome su parametri za fxc kompajler...), koji sam ranje nasao na netu za efekte/shader-e, a pre toga sam podesio neophodnu stazu do fxc-a pod "Executable directories" (naravno i ostale potrebne staze do header-a i bilioteka koje mi trebaju), dok je sad u 10-tci kao sto si i sam rekao mora sve posebno da se "budzi" za svaki projekat ponaosob.

BTW. Property manager kod mene nije pod "view / other win / pm" nego odmah pod "view / pm"
Belphegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2011, 17:49   #4
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 917
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: [C++] Custom build step u MSVS 2010

U sad nemogu da najdem link davno sam ja to procitao, nije komplikovano samo sada ta podesavanja moze i da sacuvas pa da ih iznova koristis bez podesavanja u novim projektima.
Ja imam Ultimate verziju pa zato ima vise prozora, ali tamo u Property Manageru su podesavanja putanje koje ti trebaju i 99% moze da nadjes to sto ti treba tamo. VS2010 je najbolji alat ikad, svidja mi se kako Win7 renderuje font, tako da je milina programirati sa VS2010.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2011, 18:44   #5
Belphegor
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 29.8.2007.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 1.349
Zahvalnice: 983
Zahvaljeno 371 puta na 280 poruka
Određen forumom Re: [C++] Custom build step u MSVS 2010

Ne mogu nikako da "nateram" ovo da radi kako treba, a i nisam našao ništa konkretno sa googlom. Evo šta sam dosad pokušao:
1. Napravio novi Win32 projekat
2. Otvorio "Property Manager"
3. Dodao novi "Property Sheet" (pod "Debug | Win32") i nazvao ga fxccompiler, on je sam stavio u listu (na vrh) "fxccompiler.props"
4. 2klik na taj "props" otvara "Property Pages", evo šta sam izmenio ovde:
4. Pod VC++ Directories / Executable dirs. -> staza\do\fxc.exe
4.a. General / Target Extensions -> .fx
4.b. Custom Build Step / General / command line options-> fxc /Zi /T fx_2_0 /Fo ..\$(ConfigurationName)\$(InputName).fxc $(InputName).fx
4.c. Custom Build Step / General / Description -> Compiling $(InputName).fx effect...
4.d. Custom Build Step / General / Outputs -> $(SolutionDir)\$(ConfigurationName)\$(InputName).f xc
5. Dodao novi "main.cpp" ubacio minimalan kod koji koristi fx efekte.
6. Podesio pod "Project properties" staze za DX headere i biblioteke.
7. Klikno "Build"
Evo output-a:
Kod:
1>  Main.cpp
1>  TestProperty.vcxproj -> C:\Users\belfegor\Documents\Visual Studio 2010\Projects\TestProperty\Debug\TestProperty.fx
1>  failed to open file: C:\Users\belfegor\Documents\Visual Studio 2010\Projects\TestProperty\TestProperty\.fx
1>  compilation failed; no code produced
1>  Microsoft (R) Direct3D Shader Compiler 9.29.952.3111
1>  Copyright (C) Microsoft Corporation 2002-2009. All rights reserved.
1>  
1>C:\Program Files\MSBuild\Microsoft.Cpp\v4.0\Microsoft.CppCommon.targets(183,5): error MSB3073: The command "fxc /Zi /Od /T fx_2_0 /Fo ..\Debug\.fxc .fx
1>C:\Program Files\MSBuild\Microsoft.Cpp\v4.0\Microsoft.CppCommon.targets(183,5): error MSB3073: :VCEnd" exited with code 1.
Koliko kapiram ovo uopšte nije učitalo "InputFileName" za-od fajlova sa fx extenzijama već je uzeo od imena projekta . Gde treba ovo da podesim?

Edit: Kako da podesim fajlove sa fx extenzijom da budu deo "build" procesa a da samo za njih bude ovaj "custom build step"?

Poslednja ispravka: Belphegor (17.4.2011 u 18:58)
Belphegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pro Evolution Soccer 2010 Packy Sportske simulacije 2062 12.2.2014 21:29
Need for Speed: Shift 2 nexexcalibur Simulacije vožnje 621 17.1.2014 12:39
ASRock becomes the third-largest brand in motherboard industry in 2010 Picard Vesti 1 29.1.2011 21:16
Gigabyte Open Overclocking Šampionat - GO OC (finale u septembru 2010.) Chivan Dešavanja i događaji 7 30.7.2010 6:37
Adobe Design Achievement Awards 2010 (prijava radova do do 4. juna 2010.) Chivan Dešavanja i događaji 0 21.12.2009 11:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com