Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.4.2014, 7:39   #61
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Gothic I

Nottingham jesi li ti igrao Gothic 3?
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2014, 15:03   #62
NOTTINGHAM
Član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 326
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 152 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Gothic I

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Nottingham jesi li ti igrao Gothic 3?
Nisam igrao trojku Skinuo sam je ali ne mogu da igram jer mi je laptop slab za trojku,jel ima neki savjet ili da kupujem novi komp.Znam da je trojka losija od prva 2 dijela ali opet mi se igra.Ne znam sta da radim da vam pravo kazem,ajde skupite se za koji dolar pa pomozite meni ubogom gothicaru da omrsi brkea ako nista pricajte mi o trojci,znam da nije tema ovde ali eto.Sta vam se svidja u 3-ci u odnosu na prva 2 dijela a sta ne.
NOTTINGHAM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2014, 15:40   #63
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Gothic I

Citat:
NOTTINGHAM kaže: Pregled poruke
a ako nista pricajte mi o trojci,znam da nije tema ovde ali eto.Sta vam se svidja u 3-ci u odnosu na prva 2 dijela a sta ne.
Gothic 3 .... sjajan RPG, ali ni do kolena svojim prethodnicima.
Dzinovska mapa izdeljena na ledeni sever, sumovitu Myrtanu (ciji kralj se spominje u 1. i 2. delu) i vreli jug, svaki deo sa prelepo uradjenim gradovima, selima i ostalim naseobinama, i sve to bez ucitavanja za svaku posebnu zonu.
Kuzmanovic je to bolje opisao u Forsaken Gods reviewu:


Citat:
...prizori fenomenalno ukomponovanih gradova i sela sa nabujalom florom Mirtane, kao i prizori žitnih polja okupanih jutarnjim suncem ili perfektno prezentovanih pastoralnih regija i dalje oduzimaju dah kao i pre dve godine.
Grafika je fantasticna, i ima neki svoj sopstveni stil koji poprilicno prija ocima. Soundtrack - mozda i najbolji ikada snimljen za neku igru, da opet citiram SK:

Citat:
Kai Rozenkranc, čovek koji je komponovao muziku i za dva prethodna nastavka, ovoga puta je svoj posao shvatio preozbiljno: produkcija koja je trajala više od dve godine okupila je preko sto šezdeset muzičara iz svih krajeva sveta, od Bohumskog simfonijskog orkestra i Praškog kamernog hora, pa sve do japanske taiko trupe i benda koji izvodi srednjovekovni melos nordijskih zemalja.
^ Ono sto se da zakljuciti iz ovog citata, jeste da je soundtrack prebolesno dobar - primer.

A kad se sve ovo uporedi s prva dva dela ... prvo, combat je nula. Borba nije ni priblizno interesantna kao pre, vec se svodi na besomucno kliktanje. Cak kad a i dovoljno zbudzis Nameless-a , obican vuk moze da te "uhvati u masinu" iz koje je ponekad nemoguce pobeci i sve se zavrsava sa Nameless-ovim krikom i game-overom.
Questova ima mali milion, glavnih, sporednih, sporednijih, najsporednijih, zbog cega se prica igre ne cini ni priblizno toliko fokusiranom kao u prethodnicima. Vecina questova je poprilicna genericka i repetativna.

Ima tu jos mana, ali G3 nije nesto sto treba preskociti po svaku cenu (to vazi za cetvrti deo). Ona prica o bagovitosti vise odavno ne vazi, izasla je vec i 1.75 verzija community patcha.
Ali da je moglo bolje, moglo je....

p.s. Zavrsio sam keca pre neki dan, po ko zna koji put Dvojka sledi uskoro.
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Skenderevo na korisnoj poruci:
Asmodeus (3.4.2014), Krilce (3.4.2014), NOTTINGHAM (3.4.2014)
Stara 3.4.2014, 16:20   #64
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Gothic I

Istrazivanje u G3 je stvarno izuzetno dobro odradjeno, i celokupna atmosfera je odlicna.

Na zalost, kao sto rece Skender, borba je odradjena izuzetno traljavo. Postoji 2-3 udarca i blok, koji se svi odvijaju na klik misa, duzi ili kraci. Jedini svetliji deo sistema borbe jeste ranged, gde sada nisanis pomeranjem misa, za razliku od prethodnih auto lock delova.

Prica je generalno vrlo plitka, i svodi se na oslobadjanje gradova, odnosno unistavanja pobunjenickih kampova, na jedan te isti nacin. Prvi put, to ne predstavlja problem, i cak predstavlja zadovoljstvo. Posle par puta, vidi se koliko su malo razmisljali, i kako su mogli unaprediti ceo taj sistem, ali sada je kasno(mozda i nije, postavicu link na kraju post-a).

Sporedni questovi su takodje poprilicno dosadni, izuzev par, i ima ih neverovatno puno, sto, iako zvuci primamljivo, ne predstavlja nikakvu zabavu kada se isti quest odradi x puta.

Grafika je u to vreme stvarno bila fantasticna, i svet izgleda lepse nego ikad. Stvarno ga vredi istrazivati, sto je verovatno i najveci plus igre, i jedino za sta se moze reci da je eventualno na nivou prethodnih delova.

Svet je ogroman, razdeljen je u 3 regije (pustinja, klasican zelenis, led), i u zavisnosti u kojoj si regiji, postoje razlicite kulture. Prelazak u regije je bez ucitavanja.

Muzika je takodje fantasticna, i sigurno najbolja u fransizi, iako nostalgija radi kad god cujem neku iz prethodnih igara, za razliku od ove.

Sve u svemu, igra je solidan RPG sa gomilom mana koje je mozda i moguce ispraviti. Na tome jedan tim fanova radi vec godinama u nazad, i i dalje se ne zna, na zalost, kada ce najzad izaci. Licno, ne polazem preterane nade, posto ljudi zele da naprave savrsenu igru, bez ikakvih resursa, sto je poprilicno nemoguce, pa bi mogli sebi da zacrtaju neke realne granice.

http://page.g3csp.bplaced.de/?lang=en
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Krilce na korisnoj poruci:
Asmodeus (3.4.2014), NOTTINGHAM (3.4.2014)
Stara 3.4.2014, 17:03   #65
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Gothic I

Meni je G3 ostao u dosta dobrom sjećanju i apsolutno bi ga trebao odigrati svako ko je igrao G1 i G2. Questovi jesu "tanki" ali meni to nije previše smetalo, oslobađanje gradova iako se odvija na isti način me nije smaralo jer sam stalno na umu imao cilj: osloboditi gradove, sve, jedan po jedan, to me vuklo naprijed. Poslije Myrtane sam išao u Varant pa kad sam tamo sve obavio išao sam u Nordmar jer su za njega rekli da je najteži, njega sam preletio, dosta questova tu nisam obavio već sam samo priveo igru kraju jer se baš odužilo. Ali hodanje po Nordmaru kada tražiš nešto ili nekgoa a ne vidiš dalje od pet metara od sebe od sniježnih oluja...ludnica, a ne znaš šta te čeka nakon tih pet metara

Igra je velika, muzika je više nego odlična. Nisam igrao sa community patchom, zar nije borba sa njim nešto bolja? Da li su mijenjali mehaniku igre ili samo performanse, grafiku i bugove?

Ovaj Community Story Project djeluje zanimljivo mada koliko vidim ništa se još ne zna o vremenu izlaska. Ali upravo taj projekat kao i veliki community patch govore o koliko dobroj igri se radi jer se ljudi ne bi cimali toliko da igra u osnovi nije dobra i da nema potencijala da bude još bolja kad se utegne.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Paladin na korisnoj poruci:
Asmodeus (3.4.2014), NOTTINGHAM (3.4.2014)
Stara 3.4.2014, 17:12   #66
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Gothic I

Ja sam pokusavao da igram trojku ali sam svaki put odustao ubrzo, keca jos uvek nisam odigrao, a dvojku sam presao bar pet puta do sad. Nadam se da cu naci vremena da predjem keca bar jednom i dvojku jos jednom...
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2014, 17:43   #67
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Gothic I

Obavezno da odigras prvi deo. Iako mislim da je NotR bolji, Gothic 1 je i dalje fantasticna igra, i po mnogim Gothic fanovima najbolja u serijalu. Mislim da je skoro duplo kraca od NotR (koji je ogromna igra, gde sam u prvom prelasku imao preko 100 sati), pa ti nece oduzeti bas toliko vremena. Ja cu uskoro da krenem u jos jedan prelazak prva dva dela, samo da i ja nadjem vremena.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2014, 17:47   #68
Uruk
Veteran
 
Član od: 30.5.2011.
Lokacija: V o M
Poruke: 623
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 186 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Gothic I

Kec je odlicna igra, ista dusa i mozak kao i dvojka... sto se, imo, ne moze reci za G3.
Uruk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Uruk na korisnoj poruci:
Asmodeus (3.4.2014)
Stara 3.4.2014, 17:54   #69
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.537
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Gothic I

Da, da, definitivno da odigras keca. Ja ga sad igram prvi put, igra je odlicna. Zao mi sto nisam ranije igrao....
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2014, 18:12   #70
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.501
Zahvalnice: 884
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Gothic I

Mislim da je Gothic 2 Gold (sto se tice sadrzaja,a i teritorije) tri puta veca igra od Gothica 1.

Meni su u G3 dosta smetali odjednom civilizovani orkovi koji normalno i bez problema komuniciraju sa ljudima...

Atwa sta si sve jos igrao od RPG zanra? Da ti preporucimo jos nesto Kad citam tvoje utiske dok prvi put igras Gothic mogu samo da ti zavidim
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2014, 18:18   #71
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Gothic I

Citat:
Krilce kaže: Pregled poruke
Obavezno da odigras prvi deo. Iako mislim da je NotR bolji, Gothic 1 je i dalje fantasticna igra, i po mnogim Gothic fanovima najbolja u serijalu. Mislim da je skoro duplo kraca od NotR (koji je ogromna igra, gde sam u prvom prelasku imao preko 100 sati), pa ti nece oduzeti bas toliko vremena. Ja cu uskoro da krenem u jos jedan prelazak prva dva dela, samo da i ja nadjem vremena.
Citat:
Atwa013 kaže: Pregled poruke
Da, da, definitivno da odigras keca. Ja ga sad igram prvi put, igra je odlicna. Zao mi sto nisam ranije igrao....
Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
Mislim da je Gothic 2 Gold (sto se tice sadrzaja,a i teritorije) tri puta veca igra od Gothica 1.

Meni su u G3 dosta smetali odjednom civilizovani orkovi koji normalno i bez problema komuniciraju sa ljudima...

Atwa sta si sve jos igrao od RPG zanra? Da ti preporucimo jos nesto Kad citam tvoje utiske dok prvi put igras Gothic mogu samo da ti zavidim
Definitivno cu morati da odigram!

Btw, ja sam uvek prelazio vanilla verziju dvojke, nisam igrao sa NotR ekspanzijom. (please don't kill me now)
Spoiler za :D:
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2014, 18:23   #72
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.537
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Gothic I

Kad nisu mene koji nikad nisam igrao Gothic, vala nece ni tebe
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2014, 18:24   #73
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Gothic I

I to samo zato što ćete sve to da ispravite u narednom periodu
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2014, 18:38   #74
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.501
Zahvalnice: 884
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Gothic I

Tako je
Spoiler za Innos demands it:


Kako mi je uvek bila cool ta pozadinska prica o bogovima u Gothicu, neverovatan serijal stvarno...
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bascelik na korisnoj poruci:
Asmodeus (4.4.2014)
Stara 3.4.2014, 18:47   #75
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.537
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Gothic I

Upravo zavrsio drugo poglavlje, nesto mi bilo kratko, ali slatko.... Krenuo malo u Orc zemlju,sreo nekog Orc Huntera, uplasio se i vratio nazad....
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2014, 19:56   #76
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Gothic I

NotR ima poprilicno mnogo dodatnog sadrzaja u odnosu na originalnu igru, i posle prvog igranja sa NotR, vise nisam mogao da igram cistu dvojku. Plus je mnogo teza igra, za one koji to vole.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2014, 17:00   #77
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Gothic I

Citat:
Krilce kaže: Pregled poruke
posle prvog igranja sa NotR, vise nisam mogao da igram cistu dvojku.
Takodje. Nemoze vise bez NoTR
A i slazem sto si rekao za soundtrack, koliko god bila dobra muzika iz G3, nostalgija ipak udara kod melodija iz prva dva dela.

Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
Kako mi je uvek bila cool ta pozadinska prica o bogovima u Gothicu, neverovatan serijal stvarno...
Da je kul, jeste, ali religija je ipak interesantnija u Elder Scrolls-u Voleo bih i da je u Gothic igrama bilo toliko lore knjizurina na sve strane.

Btw, jel igrao neko onaj Gothic 3: The Beginning? Jeste da je prastara java igr(ic)a za telefone, ali vidim da je pobrala neke nagrade. I da je Xardas protagonista
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2014, 17:32   #78
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.537
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Gothic I

Ijao.... Vec sat vremena pokusavam da ubijem Orc warriora.... Neki savet?
USPEO SAM! Nikad nisam bio ponosniji na sebe

Poslednja ispravka: Atwa013 (4.4.2014 u 17:45)
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Atwa013 na korisnoj poruci:
Asmodeus (4.4.2014)
Stara 4.4.2014, 18:28   #79
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Gothic I

Citat:
Atwa013 kaže: Pregled poruke
Ijao.... Vec sat vremena pokusavam da ubijem Orc warriora.... Neki savet?
USPEO SAM! Nikad nisam bio ponosniji na sebe
Zašto svi ovo pokušavaju da urade kad golobradi uđu u šumu i nalete na orka?
Ja sam svojevremeno dva sata pokušavao na nekom smešnom levelu da ubijem orc elite-a u dvojci i uspeo da nađem neki ledge na litici gde ne može da me dohvati. Sat vremena sam ga punio samostrelom dok nije odapeo
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
Atwa013 (4.4.2014)
Stara 4.4.2014, 18:31   #80
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.537
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Gothic I

Hmmm pa bilo je jace od mene Ali... Vredelo je
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gothic III Guardian Role-Play 1579 25.5.2020 18:56
Gothic 3 - The Beginning Patton Igre za mobilne telefone 6 22.4.2008 10:48
Gothic 3, NFS MW zahtevnosт Alek Grafika 50 25.3.2007 15:53
Elder Scrolls vs Gothic? karlito brigante otpaTci 6 21.11.2006 23:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com