Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.10.2013, 0:51   #1
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Kvalitetan laptop do 40k

Znam da budžet i nije neki ali tražim laptop za roditelje, pre svega majku, žena koristi office aplikacije, internet, sluša muziku, koristi neke starije programe za posao (Multisim 6, Protel DXP, Corel Draw 12/13, tekst editori, Dreamweaver i povremena virtuelizacija starijih OS-eva kao što su WinXP ili Server 2003) tako da je pre svega bitan kvalitet laptopa: kućište, kvalitet kućišta i izrada istog, tastatura, prisustvo numeričke tastature, kvalitetne šarke i slično, dok su performanse u drugom planu. Kupuje računar koji će biti u upotrebi barem 3-4 godine (kući, na punjaču uglavnom) i voleo bih da jedino mora da povremeno obriše prašinu i otiske sa njega. Neki dvojezgarni Pentium procesor i 4GB RAM-a uz neku Intel integrušu bi joj verovatno bili dovoljni za sve gore nabrojano i poneki HD film na HDTV-u kada ga moji budu kupili.

Kontam da bih trebao da gledam Lenovo laptopove i ovaj mi je zapao za oko:
http://www.emmi.rs/laptop-ra%C4%8Dun...roductId=36689

Jeste da probija budžet ali je okej jer piše da je kućište od metala (celo???) tako da deluje kao solidan izbor.

Bitna stavka je i to da bi volela da isplati laptop na rate bez kamate (opcija koju nudi na primer Gigatron: 10 rata bez kamate) jer nije u stanju da iskešira laptop odjednom. Zbog ovoga mi je jako bitno da dobijem linkove do proizvoda koji mi preporučujete da bih mogao da se raspitam po firmama u kojima ih bude bilo kakvi su uslovi plaćanja.

Znam da budžet i nije neki ali u takvom smo finansijskom stanju a kevi je laptop neophodan za posao pošto je stari komp otišo bestraga i nema uslova da kupuje računar na svake 2 godine - ovaj laptop mora da traje. Kvalitet je na prvom mestu.

Pitao sam ovde za pomoć jer kvalitet laptopova ne mogu da ispitam preko interneta a po maloprodajama nema svih modela koji bi me zanimali.
Hvala svima unapred.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza
Pregled sa stablom odgovora Pregled sa stablom odgovora

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Laptop do 35 000 dinara Gujche ŠDK - Prenosni računari 12 23.1.2017 14:47
laptop do 600e duhpredaka ŠDK - Prenosni računari 2 18.1.2011 10:20
Laptop do 1000 evra za igre i ostalo LoneWolf ŠDK - Prenosni računari 19 24.1.2010 8:23
Laptop do 50.000 din student09 ŠDK - Prenosni računari 13 11.11.2009 2:04
Core 2 Duo laptop (do 55000 din) sssnake Prenosni računari 3 26.10.2008 3:25


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com