Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.2.2011, 12:27   #2261
cocrcici
Novi član
 
Član od: 24.11.2010.
Lokacija: nis
Poruke: 17
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku cocrcici
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
filipos kaže: Pregled poruke
Pretpostavljam da ti je na istom racunu i ADSL i telefon pa je zato ta cifra. ja imam ADSL + IPTV i stizu mi 2 racuna. jedan samo za IPTV, a drugi za telefon i ADSL.
Ne, racun mi je 3.326
cocrcici je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2011, 13:45   #2262
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
cocrcici kaže: Pregled poruke
Uzeo sam 4 u 1 a stigao mi je racun za ADSL 2.415 za januar ,ko je ovde lud?
Ponesi ugovor od ADSL-a i račun kada budeš plaćao. Kaži da je to greška Telekoma i plati im onoliko koliko treba - 1532 din.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2011, 18:27   #2263
srbdr
Veteran
 
Član od: 7.1.2009.
Lokacija: БГД
Poruke: 557
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 72 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku srbdr Slanje poruke preko Skypea korisniku srbdr
Određen forumom Re: Telekom ADSL



koju brzinu bi trebalo da imam sa ovim?
srbdr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2011, 19:13   #2264
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.322
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Skoro sam iso kod njih za tv pa se i reda radi raspitao za net i sad imaju sledecu ponudu i to pise sa PDV-om:
Clik 1 1536/256 Kb/s - 1.532,82 din
Clik 4 4096/512 Kb/s - 2.122,82 din
Nestor je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2011, 21:59   #2265
neko_drugi
Veteran
 
Član od: 7.12.2008.
Lokacija: tamo - ovde
Poruke: 508
Zahvalnice: 206
Zahvaljeno 30 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Moram ovo da priznam

Prijavio sam se za 4u1 16.10. To je pola meseca, stigao mi je racun za decembar 700- i nesto dinara. Za januar je stiglo 600- i nesto, sto ukupno cini celu sumu za jedan mesec. A bilo je u promociji da je mesec dana pretplata 1 dinar. I otud meni takav racun
neko_drugi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2011, 14:46   #2266
LOLWUT
Član
 
Član od: 25.8.2009.
Poruke: 54
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Ne znam jel ovo ide ovde, al imam problem sa netom (prvi put mi se desilo)
Download mi je inace 400kbps, a sada je samo 5kbps, ko dial-up
nemogu da streamujem na YouTube-u ili bilo koji drugi sajt, a slike i surfing radi OK
jel zna neko slucajno resenje, ili da mu se ovo desava

EDIT: nema veze proradilo je samo od sebe

Poslednja ispravka: LOLWUT (17.2.2011 u 15:28)
LOLWUT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2011, 20:31   #2267
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Danas sam se prijavio za SpeedUp. Hteo sam samo da se prijavim, a ne i da odmah aktiviram uslugu. Prošlo je nekoliko sati (4-5 možda) i usluga je iznenada aktivirana. To me je malo zbunilo, jer sam mislio da se samo prijavljujem za mogućnost SpeedUp-a, a da će mi biti aktivirana tek kad ja to budem poželeo. Ovako je neobično jer je mogla da se aktivira bilo kad u toku onih inicijalnih 24 sata. Nisam imao pojma da će da se aktivira oko 17 h. Mogao sam da uopšte i ne budem uz računar i da mi propadne jedna aktivacija.

Što se utisaka o radu tiče, ponešto ide baš brzo i lepo - Youtube ide tečno u 720p (EDIT: ponekad ide tečno a ponekad užasno!, evo isti klip koji je malopre klizio sada neće da ide lepo, nego se koči i učitava), download sa Nvidije i sa Megauploada je išao brzinom preko 600 KB/s (doduše kod MU brzina varira, jedan fajl išao na 600, drugi na cca 100-150), zbirni download iz Jdownloadera je bio vrlo brz (sa tri istovremena skidanja) itd.

Ali mi brojčani rezultati u konfigurateru rutera izgledaju baš loše - pogledajte sliku. Ali, iako su vrednosti loše, u radu za sada sve funkcioniše dobro. Pre aktivacije SpeedUpa nisam nikad ni obratio pažnju na ove vrednosti (SRN, Att., CRC i ostalo), pa ne znam da li su rezultati ovako lošiji nakon aktivacije SpeedUpa. Treba li da me zabrinu ovi rezultati?

Slika: http://img89.imageshack.us/i/ruter.jpg/

Poslednja ispravka: star-duster (17.2.2011 u 20:46)
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2011, 21:58   #2268
Zoran_KS
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 2.915
Zahvalnice: 302
Zahvaljeno 274 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke
Skoro sam iso kod njih za tv pa se i reda radi raspitao za net i sad imaju sledecu ponudu i to pise sa PDV-om:
Clik 1 1536/256 Kb/s - 1.532,82 din
Clik 4 4096/512 Kb/s - 2.122,82 din
A sto te ovo cudi,to su te cene o kojima se govori vec skoro dva meseca i aktuelne su od kad je telekom najavio povecanje brzina.
Zoran_KS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2011, 11:25   #2269
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Danas dobio modem, šta mislite?

JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2011, 11:47   #2270
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
miša topola kaže: Pregled poruke
Ponesi ugovor od ADSL-a i račun kada budeš plaćao. Kaži da je to greška Telekoma i plati im onoliko koliko treba - 1532 din.
Ali pre toga moras da se zalis kod tetka Lepe, daj nebodimo deca. Oni ti racun nece umanjiti poturice ti pod nos papir sa njihovim cenovnikom i mesto pored panoa "Telekom Srbija" gde mozes da se slikas ako zelis naravno.
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2011, 13:12   #2271
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
paulvandyk68 kaže: Pregled poruke
Ali pre toga moras da se zalis kod tetka Lepe, daj nebodimo deca. Oni ti racun nece umanjiti poturice ti pod nos papir sa njihovim cenovnikom i mesto pored panoa "Telekom Srbija" gde mozes da se slikas ako zelis naravno.
Nisu ludi da mu poture cenovnik pod nos. To ide u njegovu korist
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2011, 4:30   #2272
Ale[x]andar
Član
 
Član od: 11.6.2009.
Poruke: 486
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 63 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
JohnnyNT kaže: Pregled poruke
Danas dobio modem, šta mislite?

Pa, po mom mišljenju, manje/više to je to (kapiram da je click 1 paket). Možda je malo viši ping nego što bi trebalo...
Ale[x]andar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ale[x]andar na korisnoj poruci:
JohnnyNT (19.2.2011)
Stara 19.2.2011, 12:29   #2273
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

^ Da, click 1.I meni je to malo zapalo za oko, više puta sam juče testirao, uvek je između 40 i 50 ping.A centrala mi je oko 3-4 km udaljena.Doduše i ne igram preko neta nešto puno, tako da i nije preveliki problem.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2011, 17:14   #2274
dejanx
Banned
 
Član od: 11.12.2010.
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Poruke: 252
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku dejanx Slanje poruke preko AIM-a korisniku dejanx Slanje poruke preko Yahooa korisniku dejanx Slanje poruke preko Skypea korisniku dejanx
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Evo kod mene koliko je slab adsl od 4mb
dejanx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2011, 17:18   #2275
dejanx
Banned
 
Član od: 11.12.2010.
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Poruke: 252
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku dejanx Slanje poruke preko AIM-a korisniku dejanx Slanje poruke preko Yahooa korisniku dejanx Slanje poruke preko Skypea korisniku dejanx
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
star-duster kaže: Pregled poruke
Danas sam se prijavio za SpeedUp. Hteo sam samo da se prijavim, a ne i da odmah aktiviram uslugu. Prošlo je nekoliko sati (4-5 možda) i usluga je iznenada aktivirana. To me je malo zbunilo, jer sam mislio da se samo prijavljujem za mogućnost SpeedUp-a, a da će mi biti aktivirana tek kad ja to budem poželeo. Ovako je neobično jer je mogla da se aktivira bilo kad u toku onih inicijalnih 24 sata. Nisam imao pojma da će da se aktivira oko 17 h. Mogao sam da uopšte i ne budem uz računar i da mi propadne jedna aktivacija.

Što se utisaka o radu tiče, ponešto ide baš brzo i lepo - Youtube ide tečno u 720p (EDIT: ponekad ide tečno a ponekad užasno!, evo isti klip koji je malopre klizio sada neće da ide lepo, nego se koči i učitava), download sa Nvidije i sa Megauploada je išao brzinom preko 600 KB/s (doduše kod MU brzina varira, jedan fajl išao na 600, drugi na cca 100-150), zbirni download iz Jdownloadera je bio vrlo brz (sa tri istovremena skidanja) itd.

Ali mi brojčani rezultati u konfigurateru rutera izgledaju baš loše - pogledajte sliku. Ali, iako su vrednosti loše, u radu za sada sve funkcioniše dobro. Pre aktivacije SpeedUpa nisam nikad ni obratio pažnju na ove vrednosti (SRN, Att., CRC i ostalo), pa ne znam da li su rezultati ovako lošiji nakon aktivacije SpeedUpa. Treba li da me zabrinu ovi rezultati?

Slika: http://img89.imageshack.us/i/ruter.jpg/
I sta te ovde brine, ne vidim nista lose.
dejanx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2011, 18:10   #2276
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
dejanx kaže: Pregled poruke
Evo kod mene koliko je slab adsl od 4mb
Zar stvarno mislis da je ovo tacno?

Izmeri nekoliko puta zaredom i videces koliko vrednosti variraju. I dok se one svaki put menjaju download ti je konstantan sto samo pokazuje da ti rezultati generalno nisu nista posebno.

I meni je recimo za 2 GB net kod IKOM-a prikazivalo vrednosti od 3,5 do cak 3,87 GBps ali na pamet mi nije padalo da poverujem u to da je to stvarna brzina posto mi je brzina downloada uvek bila 232-240 kBps bez obzira sta speedtest pokazivao.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2011, 19:51   #2277
dejanx
Banned
 
Član od: 11.12.2010.
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Poruke: 252
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku dejanx Slanje poruke preko AIM-a korisniku dejanx Slanje poruke preko Yahooa korisniku dejanx Slanje poruke preko Skypea korisniku dejanx
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Zar stvarno mislis da je ovo tacno?

Izmeri nekoliko puta zaredom i videces koliko vrednosti variraju. I dok se one svaki put menjaju download ti je konstantan sto samo pokazuje da ti rezultati generalno nisu nista posebno.

I meni je recimo za 2 GB net kod IKOM-a prikazivalo vrednosti od 3,5 do cak 3,87 GBps ali na pamet mi nije padalo da poverujem u to da je to stvarna brzina posto mi je brzina downloada uvek bila 232-240 kBps bez obzira sta speedtest pokazivao.
Evo izvoli mereno nekoliko puta zaredom.
;
dejanx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2011, 20:10   #2278
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Ja nisam ni rekao da ti ne govoris istinu i da ti ne pokazuje toliko vec ti kazem da to ne prikazuje realno stanje brzine jer i meni za 2 Mb prikazuje cak i do 3,87 Mbps ali ako ti verujes da su to stvarne brzine - onda super, meni ne smeta.

U prilog tome sto kazem da ne prikazuje realno, evo koliko mi je sad izmerio za paket od 2 Mb u sta mi ne pada na pamet da poverujem da to stvarno jeste realna brzina.



Btw. samo mi reci jos jednu stvar - jel onda kad nesto downloadujes cinis to brzinom od 480 kbps koliko je realna brzina downloada za paket od 4Mb ili kad vec imas tu brzinu na speednetu stvarno i mozes da downloadujes brzinama od 640 kbps sto su realne brzine downloada za 5,3 Mbps koliko ti prikazuje speedtest?

A evo koliko mi je pokazala brzina na serveru u Svedskoj.



Da imam ovakvu brzinu downloada ja bih pevao, mada i dalje fali upload.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2011, 20:23   #2279
dejanx
Banned
 
Član od: 11.12.2010.
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Poruke: 252
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku dejanx Slanje poruke preko AIM-a korisniku dejanx Slanje poruke preko Yahooa korisniku dejanx Slanje poruke preko Skypea korisniku dejanx
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Ja nisam ni rekao da ti ne govoris istinu i da ti ne pokazuje toliko vec ti kazem da to ne prikazuje realno stanje brzine jer i meni za 2 Mb prikazuje cak i do 3,87 Mbps ali ako ti verujes da su to stvarne brzine - onda super, meni ne smeta.

U prilog tome sto kazem da ne prikazuje realno, evo koliko mi je sad izmerio za paket od 2 Mb u sta mi ne pada na pamet da poverujem da to stvarno jeste realna brzina.



Btw. samo mi reci jos jednu stvar - jel onda kad nesto downloadujes cinis to brzinom od 480 kbps koliko je realna brzina downloada za paket od 4Mb ili kad vec imas tu brzinu na speednetu stvarno i mozes da downloadujes brzinama od 640 kbps sto su realne brzine downloada za 5,3 Mbps koliko ti prikazuje speedtest?

A evo koliko mi je pokazala brzina na serveru u Svedskoj.



Da imam ovakvu brzinu downloada ja bih pevao, mada i dalje fali upload.
Evo ti moje brzine downloada, i da preko 600kb/s
http://img8.imageshack.us/content_ro...g&via=mupload; http://img717.imageshack.us/content_...pg&via=mupload
dejanx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2011, 20:38   #2280
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Fair Enough.

Sta da ti kazem - ako stalno imas tu brzinu od 700+ sa tim paketom onda blago tebi - i ti mozes da pevas.

Reci mi samo jel to sa speed-upom jer to definitivno ne moze da bude "normalna brzina" za paket od 4 Mb posto za taj paket teoretska brzina downloada iznosi 512 kbps a u stvarnosti nema sanse da ostvaris teoretsku brzinu vec su gubici sasvim normalni.

Ili se neko zeznuo pa ti ukljucio brzinu od 6Mbps, sto svakako ne bi bio prvi put da se provajder tako zeznu, al' u tom slucaju sta te briga dok tera tako kako tera.

Btw. kako ti skida torente, jel istom brzinom?
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adsl, telekom

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
sezam pro adsl sokratbg Internet usluge 44 26.3.2008 12:57
aDSL stize ?! Mare-kg Internet tehnologije 0 14.9.2006 15:46
ADSL u Crnoj Gori hacker_aca Internet usluge 9 21.6.2006 14:11
Telekom ADSL Milos_SD Internet usluge 1 11.5.2006 21:14
Adsl Dingo Internet usluge 13 22.12.2005 2:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com