Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.11.2008, 19:49   #41
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2 - Storm of Zehir Campaign

Nije nego ima još štošta da se "nabavi" pre njega
Nego izašao je patch.

http://nwvault.ign.com/View.php?view....Detail&id=230
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2008, 23:58   #42
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2 - Storm of Zehir Campaign

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Nije nego ima još štošta da se "nabavi" pre njega
Nego izašao je patch.

http://nwvault.ign.com/View.php?view....Detail&id=230
Zar vec patch?
Da ne bude samo kao Gothic 3?

Inace ja sma prvo "nabavio" SoZ, a nabavka svega ostalog sledi?
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2008, 0:00   #43
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2 - Storm of Zehir Campaign

Patch je cak izasao "dan pre" ekspanzije.


P.S.
Inace, koliko znam, klase i spelovi koji su uvedeni u Mask of Betrayeru ne mogu da se koriste ako nemas instaliran isti (tj. imas samo osnovni NWN2, plus Storm of Zehir). Tako da licno preporucujem instaliranje obe ekspanzije + onsnovni NWN2.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2008, 0:15   #44
Guardian
Član
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Srbija - Slovačka
Poruke: 379
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 73 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2 - Storm of Zehir Campaign

Citat:
darthmajor kaže: Pregled poruke
Btw jel' samo ja igram or wth oO Zar je nwn toliko nepopularan? >.> Cak i na torrent site-ovima je s/l stanje jad i beda
Stvarno, i ja se čudim zašto je NWN tako malo popularan, što se mene tiče jedan od najboljih aktuelnih serijala! Ja planiram da ga odigram što pre, čim kupim laptop, a to bi trebalo da bude za nekoliko dana!

Guardian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2008, 8:49   #45
draske73
Starosedelac
 
Član od: 12.4.2006.
Poruke: 1.354
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 482 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2 - Storm of Zehir Campaign

Ne znam da li je popularan ili ne,i ne interesuje me toliko samo znam da je meni ceo NWN serijal extra.
Nije mi se nešto posebno svideo Mask Of Betrayer,kao ni Shadows Of Undrentide ,nekako mi nisu imali taj NWN feeling ,ali to je moje mišljenje.

Ovaj deo tj expanzija mi je do sada dosta dobra.Priča je pristojna kao i retro feeling prvog NWN u dijalozima.Stigao sam do dela kada treba da ispitam vrstu otrova rešavajući slučaj potapanja broda.

Potseća me dosta na prvi NWN samo malo uzmlačen i sa poboljšanom NWN2 grafikom, pogotovo u enterijerima,ako uopšte razumete šta hoću da kažem.

Sviđa mi se što možeš "sapatnike" tj henchmen-e da napraviš po svojoj meri i ukusu.Možeš da ih napraviš 6 komada i menjaš shodno potrebama.
Znači vas četvoro u akciji + jednog uz put na kojeg naiđete a koji hoće da vam se priključi.Mada AI "sapatnika" ume da bude iritirajući neki put,ali retko.

Kretanje po mapi sveta mi je ovako malo čudno,tj liči na potezne strategije - nekad mi je ok, nekad blentavo (smešno,zastarelo,simpatično,realnije, sve to zbrčkano),ne znam ni sam ,ali bar imaš neki uvid u prostranstvo kojim se krećeš za razliku od prethodnih mapa.
Uvek me potseti na Sid Mayers Pirates.

Kad na mapi naiđete na neprijatelja nude vam se opcije da bežite,da se borite, i "pregovarate",ali se sve svede na kraju na fight ili da "pljuneš koju kintu da te pustimo dalje". Nije ni malo laka igra,tj neprijatelj ume žešće da namuči.
Ne sviđa mi se što ne može da se ispita više gradova na koje se naiđe,već se nude opcije da se bira:trgovina,da prespavam...

Zvuk je odličan,što muzika,što glasovi "glumaca".
Još što se tiče grafike,(mada ona po meni nikad nije bila toliko bitna u ovakvoj vrsti igara,već priča i dijalozi) je što kad sam na trgu u gradu nema više od 20fps u nižoj perspektivi a u višljoj oko 30fps,dok svuda ostalo ima od 40 pa naviše u 12x10 i sve ostalo na maximumu.
Zaglavljivanje o predmete je i dalje prisutna boljka.

Overall:dosta dobro ostvarenje sa lepo uklopljenim novinama,šmekom prvog NWN,intersesantnim likovima,questovima,pristojnom grafikom....
Da dajem neke ocene je nezahvalno jer sam tek na nekom maltene početku,a i bojim se da bi bila dosta subjektivna ocena,jer sam veliki ljubitelj NWN serijala.

Auu....
draske73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku draske73 na korisnoj poruci:
shrafko (29.11.2008)
Stara 29.11.2008, 20:26   #46
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2 - Storm of Zehir Campaign

Evo moji prvi utisci.

Zasto ne ranije? Pa nisam stigao da igram jer sam prvo radio na tome da updejtujem moj Spell Fixes mod tako da bude kompabitibilan sa novom ekspanzijom.

Jos jedna stvar, za korisnike koji imaju instaliranu prethodnu ekspanziju (Mask of Betrater). Pre nego sto izvrsite instalaciju Storm of Zehira, obavezno prvo bekapujte VO_X1.zip fajl iz Neverwinter Nights 2\Data foldera. Ima greska u instaleru za novu ekspanziju, koja brise taj fajl, sto cini igranje Betreyera neigrivim (fale glasovi). Posle instalacije vratite fajl.

Naravno, druga varijanta da startujete auto-updejter, koji ce sem patcha 1.21 (ovo treba skinuti pod obavezno, u svakom slucaju), da takodje downloaduje taj izgubljeni fajl (preko 330MB). Tako da je bolje uraditi bekap pa vrati fajl umesto da trosite vreme na download ekstra 330MB.


Sto se tice same igre, Storm of Zehir (u daljem tekstu SoZ) se dosta razlikuje od svih prethodnih Neverwinter igara.

U pitanju je fokus na grupi avanturista (startujete sa 4 lika), sto znaci da nema licne price. Takodje, igra je vecim delom "sandbox", tj. ostavlja mogucnost avanturistima da rade sto oce, a ima takodje razvijen trgovinski sistem preko koga mogu da se mlate pare.

Ovome veoma doprinisi Overland mapa u kojoj se putuje po realnom vremenu, dok se na njoj spawnuju grupe protivnika i interesantne lokacije (podseca malo na King's Bounty, kao i na Fallout1/2 sistem). Takodje skillovi imaju veoma veliku ulogi na ovom mapi. Na primer ako vodja grupe ima dobar listen ili spot skill pre ce da detektujete grupe neprijatelja. Ako ima veliki hide skill manje sanse su da vas primete, veci survival, brze kretanje po teskom terenu, itd...

Sto se tice skillova, njihova upotrebljivost je mnogo veca nego u prethodnim igrama. Ne samo u dialozima, nego u inerakciji sa predmetima. Ovo veoma lepo moze da se vidi pred prvu borbu posle brodoloma, kada imate nekoliko minuta da napravite improvizovana oruzija iz okolisa.

Ovim se nadovezijem na novi dijalog sistem, koji od dialoga pravi sto bi se reklo "party based" konverzaciju. Tokom razgovora uvek mozete da promenite lika koji vodi razgovor i da dobijete mogucnosti za neke druge odgovore (na primer ako Cleric ima dobar Diplomacy, promenom na njega mozete da dobije neku Diplomatic opciju i slicno).

Sem svoja 4 lika, u igri mogu da se nadju razne kohorte, tj. "NPCs for hire" koji mogu da popune peto mesto (ili pak sesto mesto ako nabvite feat koji daje tu mogucnost).

Kao sto rekoh, igra je vise u sandbox fazonu, sto se primeti i u tome da fale ikakve "cinematic" scene koje vuku pricu ili bitne dijaloge, s kojima su osnovna igra i prva ekspanzija obilovale. Takodje, NPC kohorte su plice nego likovi koji su se ranije pridruzivali. U ovoj igri necete videti svaju izmedju patuljka, tieflinga i druida, nit ce te moci da ispitujete kohorte o "smilslu zivota" i slicno.


Sve u svemu, moj prvi utisak je da je ova ekspanzija drugacija od prethodnih. Necu se usuditi da kazem da je bolja ili losija, jer prosto koristi drugaciji pristup igranju nego prethodni delovi, sto je ipak, mora se priznati, pravo osvezenje.

Poslednja ispravka: player1 (29.11.2008 u 20:35)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
shrafko (29.11.2008), vertigo (30.11.2008)
Stara 1.12.2008, 18:11   #47
darthmajor
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2 - Storm of Zehir Campaign

Zaista uzas da je jos uvek jedini review na 1up, za ostale review site-ove kao da ne postoji. Ne razumem kako expanzije igre kalibera NWN (i to veoma zabavna i osvezavajuca expanzija) moze da prodje toliko nezapazeno oO
Nadam se da ce SK opisati u sledecem broju ^^

review: http://www.1up.com/do/reviewPage?cId=3171538

Anyways napravljen je mod koji cuva buffove i "reapply"-uje ih pri ulazu na combat mapu...

mod: http://nwvault.ign.com/View.php?view....Detail&id=247
darthmajor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2008, 21:13   #48
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2 - Storm of Zehir Campaign

Da li nekim cudom SoZ krpi rupe na prethodnim delovima NWN 2 (original i MoB)? Ili i dalje mora da se patchuje?

@darthmajor:
Nije nezapazena, treba je odigrati pa onda oceniti. A i skoro se pojavila.
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2008, 21:48   #49
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2 - Storm of Zehir Campaign

Ima nekoliko patcheva na disku igre, installer na kraju instalacije radi apdejt prethodnih igara, ali svejedno ne gine patchovanje na 1.21 posle instalacije, kao i bekapovanje VO_X1.zip-a pre instalacije SoZ-a.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2008, 2:22   #50
darthmajor
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2 - Storm of Zehir Campaign

Citat:
Red Dragon kaže: Pregled poruke
@darthmajor:
Nije nezapazena, treba je odigrati pa onda oceniti. A i skoro se pojavila.
Izaslo pre dve nedelje, sumnjam da ce review-i vec dici neku prasinu, procice prilicno tiho...mada fanovi serijala i dnd-a znaju za njega a njima je upravo i namenjena sa povecanom tezinom i guess...

Kao sto voodoo_ rece, ima (nekih) patcheva koje iskreno nisam gledao, kada se SOZ vanilla instalira autoupdater skida 1.21 koji je tezak oko 60 MB.
darthmajor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2008, 8:17   #51
draske73
Starosedelac
 
Član od: 12.4.2006.
Poruke: 1.354
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 482 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2 - Storm of Zehir Campaign

Evo prvih review,i to:

Dok je ovde dobra ocena: 8.3

http://pc.ign.com/articles/934/934642p2.html

Ovde je katastrofa ocena: 6.0

http://www.gamespot.com/pc/rpg/never...ry;read-review


Kao što sam već i rekao meni je igra dobra,ali me interesuje kako se pojavljuju ovolike razlike u ocenjivanju

Poslednja ispravka: draske73 (2.12.2008 u 8:28)
draske73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku draske73 na korisnoj poruci:
darthmajor (2.12.2008)
Stara 2.12.2008, 9:59   #52
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2 - Storm of Zehir Campaign

Citat:
draske73 kaže: Pregled poruke
Kao što sam već i rekao meni je igra dobra,ali me interesuje kako se pojavljuju ovolike razlike u ocenjivanju
E pa brale, to sigurno zavisi koliko se kome plati! Nece svi da pisu hvalospeve za sitnu lovu, a i ne moze bas svima da se plati isto. Ne razlikuje se zapad po tom pitanju bas mnogo od nas.

Inace i meni je igra super, tako da me bas briga sta tamo neki napisu o njoj - bitno je da se meni svidja.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2008, 10:12   #53
draske73
Starosedelac
 
Član od: 12.4.2006.
Poruke: 1.354
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 482 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2 - Storm of Zehir Campaign

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
E pa brale, to sigurno zavisi koliko se kome plati! Nece svi da pisu hvalospeve za sitnu lovu, a i ne moze bas svima da se plati isto. Ne razlikuje se zapad po tom pitanju bas mnogo od nas.

Inace i meni je igra super, tako da me bas briga sta tamo neki napisu o njoj - bitno je da se meni svidja.
Ma briga i mene ko je kome platio šta i zašto,ali nikad nisu davali tolike razlike, uvek je score tu negde,koliko god da je ko "plaćen".
Nego mi se čini da je "štimung" igre takav da su razlike u mišljenjima velike.
draske73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2008, 10:52   #54
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2 - Storm of Zehir Campaign

Kao i svaka roba, tako i ovo ima neke kojima se to svidja, kao sto smo npr. nas dvojica, kao i one sa druge strane koji vise vole NFS ili PES pa za svaku igru slicnog tipa kazu da je bez veze.

Napred navedeno vazi i za one koji ocenjuju igre - nikad ne znas sta stvarno voli da igra onaj ko radi njen review.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
draske73 (2.12.2008)
Stara 2.12.2008, 12:10   #55
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2 - Storm of Zehir Campaign

Citat:
draske73 kaže: Pregled poruke
Kao što sam već i rekao meni je igra dobra,ali me interesuje kako se pojavljuju ovolike razlike u ocenjivanju
Procitaj ponovo moj prvi utisak pa ces shvatiti zasto.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2008, 12:29   #56
draske73
Starosedelac
 
Član od: 12.4.2006.
Poruke: 1.354
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 482 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2 - Storm of Zehir Campaign

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Procitaj ponovo moj prvi utisak pa ces shvatiti zasto.
Ma sve mi je to jasno i kapiram i slažem se (da je drugačiji jeste, ali ne baš tako mnogo čini mi se),ali ne kapiram i dalje...nekako mi se čini da je MM u pravu sa prethodnim postom.
Nebitno sad da li se meni ili vama sviđa...gde je objektivnost..to me interesuje.
Koji novinar greši?
Ko šiša njihove lične utiske,gde je ono što jeste i treba da bude,ipak 83:60 ili 60:83 (nebitno),mislim...da je 60:70 ili 80:70..pa nekako ali ovako..ne pije vodu.
Ako sam dovoljno jasan time šta želim da saznam?

Ili ga i ja sad tupim,a?

Liberty and justice for all...
draske73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2008, 12:58   #57
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2 - Storm of Zehir Campaign

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Kao i svaka roba, tako i ovo ima neke kojima se to svidja, kao sto smo npr. nas dvojica, kao i one sa druge strane koji vise vole NFS ili PES pa za svaku igru slicnog tipa kazu da je bez veze.
Pa sad, nije baš da svako ko voli RPG-ove automatski mora da voli i SoZ. Meni se iskreno ovo što su uradili ne sviđa, daleko bolje mi je legao MotB, koji jeste bio linearan ko tunel, al je imao jaku priču i vezu između likova...
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2008, 15:10   #58
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2 - Storm of Zehir Campaign

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Pa sad, nije baš da svako ko voli RPG-ove automatski mora da voli i SoZ. Meni se iskreno ovo što su uradili ne sviđa, daleko bolje mi je legao MotB, koji jeste bio linearan ko tunel, al je imao jaku priču i vezu između likova...
Slazem se da ne moze svako ko voli RPG da automatski voli sve sto se pojavi, ali cinjenica je da je ovolika razlika u oceni iskljucivo odraz subjektivnog dozivljaja same igre lica koje je radilo review, a ne objektivne vrednosti same igre, jel da postoje odredjena objektivna merila po kojima se igre ocenjuju razlika ne bi bila, niti bi smela da bude bas ovolika.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2008, 15:33   #59
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2 - Storm of Zehir Campaign

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Pa sad, nije baš da svako ko voli RPG-ove automatski mora da voli i SoZ. Meni se iskreno ovo što su uradili ne sviđa, daleko bolje mi je legao MotB, koji jeste bio linearan ko tunel, al je imao jaku priču i vezu između likova...
Ni meni nesto nije legao. Doduse, malo sam u frci s vremenom pa sam samo probao ali prvi utisak nije nesto narocito. Nema "kvake". Kao da fali nesto da me zainteresuje da igram. Ne znam, mozda sam i omatorio pa nedostatak maste utice.

Verovatno cu probati jos malo kad budem imao vremena, mozda ce se popraviti kako odmaknem...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2008, 13:42   #60
darthmajor
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2 - Storm of Zehir Campaign

Jos jedan review, http://pc.ign.com/articles/935/935119p1.html sada na metacriticu ima 83/83/82/60 sto je prilican indikator koliko je gamespot "objektivan"....
Citat:
IGN kaže:
The world is explored via the Overhead Map
Interesantna bi bila overhead mapa

Citat:
IGN kaže:
Narrative heavy RPGs like Mass Effect, the KOTORs, Fallout 3 etc. have dominated the genre. In many ways, Storm of Zehir is a reminder of where RPGs came from, those early D&D years of four adventurers simply out for fun, fame and fortune. I guess sometimes we don?t want the pressure of being "The One", the hero fated to save the planet
Uff staviti Mass Effect i KOTOR u isti kos sa fallout 3 (ili sam ja nekako iskljucio dijaloge pa sam propustio sav taj narrative heavyness?) brrr :S
darthmajor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku darthmajor na korisnoj poruci:
draske73 (5.12.2008)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
neverwinter, neverwinter nights, neverwinter nights 2, storm of zehir

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Neverwinter Nights FiresnakE Role-Play 238 28.5.2021 0:21
Neverwinter Nights 2 zorx Role-Play 1106 18.3.2021 18:53
WH40K Dawn of War: Dark Crusade voodoo_ Strateške igre 439 5.3.2009 12:45
[AAR] Neverwinter Nights 2 - Potraga Red Dragon Role-Play 31 25.2.2008 21:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com