Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.5.2008, 19:37   #1
unEXPECTed
Novi član
 
Član od: 8.5.2008.
Lokacija: Beograd, Chubura
Poruke: 5
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Program za promenu MAC adrese

Pozdrav...

Treba mi mala pomoc oko sledeceg programa za promenu MAC adrese (Technitium MAC adress Changer V5). O cemu se zapravo radi, odnosno kakva pomoc mi treba :

Naime, kako sam pretplatnik SBB kablovskog Interneta pa sam shodno tome osudjen na IP, koji se menja jednom u 2 meseca, kada tako odluce u SBB-u, skinuo sam ovaj program za promenu IP-a i MAC adrese! (http://tmac.technitium.com/tmac/index.html) E sad instalirao sam program, pokrenuo ga i sve radi kako treba, znaci menja se i MAC adresa, pa samim tim i IP... Ali, citao sam komentare od ljudi koji su navodno upuceniji od mene po ovom pitanju i kazu da to ne treba raditi cesto, jer ne valja (menjati MAC adresu)??? Na moje pitanje zasto, niko nije znao da mi odgovori, vec kazu, tako sam cuo...!?

Takodje, interesuje me da li korisnici ADSL-a mogu da menjaju MAC adresu pomocu ovog softvera, jer ne znam na kojem principu to funkcionise kod ADSL-a?

Hvala unapred na pomoci...

Pozz...
unEXPECTed je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2008, 20:01   #2
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Program za promenu MAC adrese

Menjanje MAC adrese praktično ima smisla samo u slučajevima kada se korisnik kači na wireless internet provajdere jer za razliku od svih drugih vidova kačenja kod wireless-a provajder nije u stanju da direktno veže IP adresu korisnika za MAC adresu uređaja koji se kači na njegove net pristupne linije. Drugim rečima, wireless provajderi imaju običaj da svoje korisnike identifikuju putem klasične username/pass autentifikacije (pa neretko i preko MAC adrese) ali i dalje ne mogu da iz bilo kog razloga (osim eventualno pokušaj pristupa dva uređaja sa istom MAC adresom u isto vreme) reaguju i izvrše zabranu pristupa uređaju sa datom MAC adresom.

Kod "žičanih" psitupa a to posebno važi za ADSL slika je potpuno drugačija zato što konkretnu opremu iznajmljuje sam provajder što znači da nije logično da se na određenoj telefonskoj liniji (za koju se znaju apsolutno svi podaci) dođe do promene MAC drese uređaja. Dakle, većina ADSL provajdera uopšte i ne prati MAC adrese jer je relativno teško napraviti bilo kakvu malverzaciju sa unapred poznatim svim parametrima klijenta.

Da ne preterujem sa teoretisanjem... Ne zalazim u to da li određen softver može ili ne može da izmeni MAC adresu uređaja (tačnije da je softverski emulira). Pitanje je samo da li ima uopšte smisla to raditi za određene vidove konekcije. Za wireless to može da ima smisla kada se jedan pristup želi podeliti na više ljudi ali da se konekcija vrši u različito vreme jer bez obzira na MAC adrese svaka dva zasebna uređaja moraju da imaju zasebne IP adrese. Kod ADSL-a promena MAC adrese skoro da nema apsolutno nikakvog smisla jer kažem sve radnje na ADSL-u se vezuju za telefonski priključak... Čak štaviše možeš i da probaš da promeniš MAC adresu i sve će funkcionisati kao i do tada... Ono što tebe muči jeste problem sa DHCP-om na provajderu koji ima neki standardnu (uglavnom veću) vrednost "lease time-a" pa se tvoja IP adresa ne menja dovoljno često. Lek za to skoro da i ne postoji jer je veoma teško (skoro nemoguće) uticati na to da se DHCP provajdera natera veštački da promeni adresu
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku holodoc na korisnoj poruci:
unEXPECTed (24.5.2008)
Stara 24.5.2008, 21:44   #3
unEXPECTed
Novi član
 
Član od: 8.5.2008.
Lokacija: Beograd, Chubura
Poruke: 5
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Program za promenu MAC adrese

Hvala na brzom odgovoru, cela moja zanimacija oko promene MAC adrese je iskljucivo u cilju zastite privatnosti, a da budem iskren nervira me sto mi se IP menja tako retko...

Elem, bar sam saznao nesto novo i shvatio da sam osudjen na isti IP na duzi period...

Sve najbolje, pozz...
unEXPECTed je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2008, 20:25   #4
Platinum
Član
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Severna Polulopta
Poruke: 92
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 24 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Platinum Slanje poruke preko Skypea korisniku Platinum
Određen forumom Re: Program za promenu MAC adrese

Nema danas privatnosti na internetu a pogotovo na zapadu!
Platinum je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2008, 16:08   #5
ILEW
Član
 
Član od: 21.1.2008.
Lokacija: Podgorica-Zlatica
Poruke: 237
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Program za promenu MAC adrese

ljudi imam problem sa t-makom,naime na destop kompu mi radi bez greske vec po godine,danas ga instaliram na lap topu obavim proceduru i:mijenja mac adresu one kartice 1394 tako nekako,ali nece sanse nema ove mrezne tj.lokal aria koneksn !i naravno da ne mogu odmah da radim to sto treba da radim poslije promjene adrese.moze li mi neko reci u cemu je problem?sta treba da odradim?nesto u biosu?
ILEW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Program za snimanje videa u igri bakalakadaka Video/TV softver 16 22.2.2013 19:38
Program za jednostavnu promenu Win XP teme! zokocx Aplikativni softver 12 12.6.2008 15:26
Moj program - RunAsGUI seymourc64 Aplikativni softver 8 13.10.2007 18:31
Program za video klub! rogi23 Aplikativni softver 2 4.7.2007 20:53
Koji je najbolji program za promenu glasa? nICE Aplikativni softver 5 24.1.2007 12:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com