Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.12.2007, 3:01   #1
zaphod
Član
 
Član od: 15.12.2005.
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Editovanje snimaka iz kamere (sa HDD-om) koja snima u mpeg2 zapisu

Pozdrav ljudi...

Kupio bi Sony DCR-SR52 koji snima u MPEG2 formatu na HDD pa preko USB se prebacuje na komp.Razmisljam se i razmisljam...tri puta sam do sada radio editovanje AVI video fajlova u Premieru 5.5 relativno uspesno i snasao bi se sa najosnovnijim operacijama seckanja i montiranja kucnog videa.Ali ovaj je u MPEG2 formatu...
Da li mogu isto to da radim ako je MPEG2 format u pitanju u nekom programu koji se ovde pominje?
Video sam da pominjete i nekakve video karte moram li i ja to da imam na svom racunaru zarad rezije kucnih videa???
Konfiguracija je:
Core2Duo E6750
2GB RAM
nVidia 8600GT
320GB SATA2

Snimao bi uglavnom cerkicu kako raste i to posle ukrasavao raznim zezancijama, seckao kadrove, dodao poneki titl (kad bebe pricaju onaj bebeci svahili jezik), dodavao pozadinsku muziku i tako to...

A plasim se da to necu moci ako je MPEG2 u pitanju. OK nije problem konvertovati ali izgooglao sam veceras neke strahote o gubljenju kvaliteta snimaka pri takvoj konverziji (MPEG2u AVI pa edit pa opet MPEG2 pa rezanje na DVD disk)
Molio bih vas da mi razjasnite o cemu se radi i mogu li ja to tako samo u MPEG2 formatu da napravim?

Unapred zahvalni oboje, i tata i cera!
zaphod je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2007, 11:52   #2
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: Video Editing Software

Citat:
zaphod kaže: Pregled poruke
Pozdrav ljudi...

Kupio bi Sony DCR-SR52 koji snima u MPEG2 formatu na HDD pa preko USB se prebacuje na komp.Razmisljam se i razmisljam...tri puta sam do sada radio editovanje AVI video fajlova u Premieru 5.5 relativno uspesno i snasao bi se sa najosnovnijim operacijama seckanja i montiranja kucnog videa.Ali ovaj je u MPEG2 formatu...
Da li mogu isto to da radim ako je MPEG2 format u pitanju u nekom programu koji se ovde pominje?
Video sam da pominjete i nekakve video karte moram li i ja to da imam na svom racunaru zarad rezije kucnih videa???
Konfiguracija je:
Core2Duo E6750
2GB RAM
nVidia 8600GT
320GB SATA2

Snimao bi uglavnom cerkicu kako raste i to posle ukrasavao raznim zezancijama, seckao kadrove, dodao poneki titl (kad bebe pricaju onaj bebeci svahili jezik), dodavao pozadinsku muziku i tako to...

A plasim se da to necu moci ako je MPEG2 u pitanju. OK nije problem konvertovati ali izgooglao sam veceras neke strahote o gubljenju kvaliteta snimaka pri takvoj konverziji (MPEG2u AVI pa edit pa opet MPEG2 pa rezanje na DVD disk)
Molio bih vas da mi razjasnite o cemu se radi i mogu li ja to tako samo u MPEG2 formatu da napravim?

Unapred zahvalni oboje, i tata i cera!
Novije verzije Adobe Premiere (pa cak i elements) mogu da rade i sa mpeg2 video zapisom, govorim iz licnog iskustva, nisam mnogo eksperimentisao sa programima drugih proizvodjaca.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2007, 13:08   #3
zaphod
Član
 
Član od: 15.12.2005.
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Editovanje snimaka iz kamere (sa HDD-om) koja snima u mpeg2 zapisu

Opa!
Znaci moze da se radi i sa MPEG2. A da li to podrazumeva istu lakocu editovanja kao i sa AVI fajlovima kako sam ja radio u Premiere 5.5...znaci: load u timeline pa secni ovde pa ovde i ovde ovde stavi efekat ovaj pa ovde ovaj , ovde muzika ova pa sad malo zvuk sa snimka i tako to...?
Posto ja samo tako znam to da radim, znaci totalno amaterski. Pitam vas to jer ako kupim miniDV moci cu da editujem kako sam do sada znao a u suprotnom moracu da se pozabavim dodatnom literaturom.
Da ne pricam o tome da mi je daleko lakse resenje copy-paste sa HDD kamere nego ona zafrkancija sa Fire Wire interfejsom!
Da li cu posle bez naknadne konverzije moci takav rad da narezem na DVD disk i pustam na plejeru ili racunaru?
Ah da...treba li mi dodatan hardware za taj posao?
Hvala oluja za brz odgovor posto danas popodne idem po kameru. Dvoumim se izmedju sony DCR-SR52 (hdd kamera osrednjih performansi,ali bez smaranja oko fire wire) i DCR-HC96e (mini DV mnogo dobrih performansi). Razlika u ceni je 50eur.
Eto to je moj glavni problem, da li cu moci snimak u mpeg sa lakocom na kakvu sam navikao editovati na nacin kakav zelim???
Da se ne smaram sa fire wire!
Pozdrav i jos jednom hvala!
zaphod je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2007, 13:17   #4
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: Editovanje snimaka iz kamere (sa HDD-om) koja snima u mpeg2 zapisu

Citat:
zaphod kaže: Pregled poruke
Eto to je moj glavni problem, da li cu moci snimak u mpeg sa lakocom na kakvu sam navikao editovati na nacin kakav zelim???
Da se ne smaram sa fire wire!
Pozdrav i jos jednom hvala!
Koliko sam primetio dolazi do malog usporenja u radu ali ne znam da li postoje neka ogranicenja sa filterima, efektima, tranzicijama kad se radi direktno sa mpeg2 fajlovima... Sigurno ce odgovoriti jos neko ko je imao vise iskustva sa nekim drugim programima ako mozes da sacekas toliko.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2007, 13:27   #5
zaphod
Član
 
Član od: 15.12.2005.
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Editovanje snimaka iz kamere (sa HDD-om) koja snima u mpeg2 zapisu

Mogu, mogu...
To bi mi zaista znacilo!
Ne zelim debelo da platim pa posle debelo da se zeznem!
zaphod je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2007, 18:55   #6
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Editovanje snimaka iz kamere (sa HDD-om) koja snima u mpeg2 zapisu

Mozda lupam gluposti ali trebalo bi da je moguce. Prebacis MPEG2 fajl u nekompresovani AVI ili neki lossless kodek (a vecina moze u AVI kontejner) i onda editujes u svom omiljenom editoru. Problem moze da bude prostor na disku jer nekompresovani sadrzaj zauzima 80GB/h, dok bi lossless kodeci mogli malo da pristede. Ovde se javlja i dodatni korak prilikom prebacivanja u AVI, ali nema gubitaka u kvalitetu.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2007, 22:05   #7
srlle
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 279
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 20 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku srlle Slanje poruke preko Yahooa korisniku srlle
Određen forumom Re: Editovanje snimaka iz kamere (sa HDD-om) koja snima u mpeg2 zapisu

Moguce ali ne pametno.Mpeg2 nije u native podrzan od premijera.Ako hoces da editujes mpeg2 uzmi lepo Canopusov Edius ili jos bolje za sve koji vole premijer pro, evo reshenja!!!: MainConcept Mpeg PRO HD v2.0.0
a evo i link ****
Ovo je jedna straaaava stvar.Igrajte se deco.
I obavezno procitajte onaj PDF koji ide uz njega,veoma je dobro napisano i sve ce vam se kasti samo

Poslednja ispravka: oluja (20.12.2007 u 0:16) Razlog: **** ajmo ovakve stvari malo diskretnije (PM npr.)
srlle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
prebacivanje snimaka sa kamere na hard!pomoc! wega Video/TV softver 1 1.9.2006 22:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com