Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.2.2007, 22:35   #21
zaphod
Član
 
Član od: 15.12.2005.
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Savet za kupovinu laptopa

Pozdrav svima...
Da ne bih otvarao novu temu bzvz postaviću moje pitanje ovde pošto mučim istu muku...
Naime,odlučio sam se na kupovinu laptopa pošto sam uhvatio sebe nekoliko puta u situaciji "Eh da mi je sada neki laptop!!! "

Malo sam švrljao po radnjama,gledao kao ja sada kupujem i tako to...i došao sam do zaključka da su svi nekako mnogo veliki za moj ukus...pod tim podrazumevam da je laptop sprava za nosakanje levo desno ali i "Personal computer" (čitaj kao sprava koja se stalno nosi sa sobom-nešto kao mobilni telefon)...shvatate znači neću da nosim u torbi ili rancu neku 17icu tešku 3.5kg...tako da sam ciljao na neki manjih dimenzija i mase.Kasnije sam skontao da bi trebalo da pazarim neki sa dijagonalom ekrana od 12.1" ,super!!! Proverio sam...veličina ekrana ne bi mi predstavljala problem!!!

Pronašao sam na netu model MSI S260X-231EU koji ima ekran od 12.1" i prihvatljive je cene i finih performansi


Procesor Intel Pentium M 725
Brzina rada 1,6 GHz
Takt 400 MHz
Grafička kartica Grafički kontroler integrisan u Intel 915GM čipsetu
Mrežna kartica 10/100 Mbps Ethernet LAN
Wireless Da 54 Mbps - 802.11 b/g WLAN
Transfer rate 100 Mbps
Card Reader: 4-in-1 Card Reader (MMC/SD/MS/MS Pro)
DVD RW DVD+/-RW Dual Layer
Hard disk
Kapacitet 80 GB
RAM
Tip memorije DDR
Kapacitet 512 MB
Brzina rada 400 MHz

I više nego što meni treba...

Dobro...gde je tu problem???

Naišao sam na negativne komentare za ovog proizvođača...kao nije kvalitetna plastika,loša završna obrada,jedan ovlašćeni serviser...
Pa me zanima da li je neko imao iskustva sa ovim proizvođačem,ili još bolje konkretno sa ovim modelom???

Da li imate neki drugi predlog,sličnih performansi(ne treba mi više) ali samo da je malih dimenzija i da je što je moguće više lakši pošto planiram da ga nosim skoro uvek i skoro svuda sa sobom...kao mobilni telefon???

Unapred hvala
zaphod je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2007, 22:44   #22
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Savet za kupovinu laptopa

Imao sam priliku da se sretnem sa jednim modelom MSI-a(nisam siguran za oznaku) i mogu ti reci da sam bio zadovoljan radom racunara mada je tacno da su zavrsna obrada i kvalitet na nizem nivou od konkurencije.Ali cena im je dosta povoljna.
Mislim da sada ima neka novija serija MSI laptopova(jedan je opisan u SK) i kazu da su popravili kvalitet izrade.
Koliko para bi dao za komp?
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2007, 23:08   #23
zaphod
Član
 
Član od: 15.12.2005.
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Savet za kupovinu laptopa

Para...pa ne preko 750€ koliko i košta ovaj MSI

Ali ako mi se svidi i neki skuplji a dovoljno mali i dovoljno dobar...odnosno po mom ukusu ne bi žalio parice pošto to kupim jednom i to je to...

Razmišljao sam i o polovnom pošto mi zaista nisu performanse na prvom mestu nego samo veličina,dakle mobilnost...ako nadjem i polovnjaka koji zadovoljava moj ukus kupio bih ga bez problema...nego treba pronaći model...mali,lagan,čvrst i bilo bi dobro što povoljniji

Video sam i neki najnoviji DELL sa externim DVDRWom,isto 12.1" ekran...ali njega nema kod nas...bar sam ja tako shvatio...
zaphod je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2007, 23:24   #24
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Savet za kupovinu laptopa

@Gordon Gano Po cemu je toliko bolji da bi bio ispred Fujitsua kao eventualni izbor?Ima 40GB veci hard disk,sto je neznatna prednost u odnosu na veci(i bolji) ekran kod FS-a(inace,ovaj spada u desktop replacment kategoriju,za razliku od Toshibe koju si naveo).Prednost Toshibe je jos sto ima 1x1GB dok se Xi 1526 uglavnom nalazi u 2x512 tako da ostaje samo jos jedan slot.Taj fancy dodatak sto si naveo je glupost,iskreno.Kao "kompenzaciju" za to,uz FSC dobijas daljinski
A naravno,sam logo i ime Fujitsu Siemensa na laptopu je prednost sama po sebi

Edit:Vidjeh da si pomenuo Harman Kardon zvucnike.Valjda znas da skoro niko nije lud da koristi zvucnike od laptopa za slusanje muzike...
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2007, 23:24   #25
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Savet za kupovinu laptopa

to je problem, svi mali,lagani,cvrsti,kvalitetni su dosta skupi.Pogledaj neki tosihiba model.Pre jedno 2 meseca ja sam hteo da kupim mali,lagani,itd pa sam slucajno dobio na poklon jedan(mada nije bas kakav sam trazio ipak je laptop) tako da se nisam previse informisao o tim malim modelima.
Uglavnom znas gde treba da trazis kvalitet:dell,HP,toshiba
Za 750E moze da se uzmu samo ti MSI modeli.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2007, 23:57   #26
Gordon Gano
Član
 
Član od: 27.1.2007.
Poruke: 69
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Savet za kupovinu laptopa

Citat:
Dimo kaže:
@Gordon Gano Po cemu je toliko bolji da bi bio ispred Fujitsua kao eventualni izbor?Ima 40GB veci hard disk,sto je neznatna prednost u odnosu na veci(i bolji) ekran kod FS-a(inace,ovaj spada u desktop replacment kategoriju,za razliku od Toshibe koju si naveo).Prednost Toshibe je jos sto ima 1x1GB dok se Xi 1526 uglavnom nalazi u 2x512 tako da ostaje samo jos jedan slot.Taj fancy dodatak sto si naveo je glupost,iskreno.Kao "kompenzaciju" za to,uz FSC dobijas daljinski
A naravno,sam logo i ime Fujitsu Siemensa na laptopu je prednost sama po sebi

Edit:Vidjeh da si pomenuo Harman Kardon zvucnike.Valjda znas da skoro niko nije lud da koristi zvucnike od laptopa za slusanje muzike...
E, svašta ću da čujem ja na ovom forumu, pa i to da je FSC logo veća robna marka od Toshibe, i to da Harman Kardon zvučnici nisu bitni, da FSC ima bolji ekran od Toshibe (veći i bolji???), da je "Instant On Media player takodje glupost", i da je 40GB neznatna prednost (pola korisnika laptopa i dalje imaju 40gb ili manji HDD), i da zaključimo, ... da je uvek bolje kupiti po svemu lošiji FSC računar od Toshibe po istoj ceni, jer je FSC ipak FSC, a Toshiba ..... hmmm, toshiba

I, da, naravno - eto, iako je Toshiba ovaj model svrstala u desktop replacement, gde on i spada - prekrstiše ga poštovani korisnici u nešto drugo.

I ko je bre lud da koristi zvučnike uopšte na laptopu

Samo onaj ko nikad nije čuo Harman Kardon može da odvali tako nešto.

Poz.
Gordon Gano je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2007, 1:07   #27
djmickey83
Novi član
 
Član od: 4.2.2007.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku djmickey83 Slanje poruke preko MSN-a korisniku djmickey83
Određen forumom Re: Savet za kupovinu laptopa

Pozdrav svima...

Sta kazete na laptop FJS Amilo Pa1510?
Amd Turion X2 TL-50
1GB DDRII
120GB HDD
Ati Xpress 1100
i jos nekoliko sitnica...
Sve ovo za 900eur
Sta mislite, vredi?
djmickey83 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2007, 2:25   #28
pedja
Član
 
Član od: 9.12.2005.
Poruke: 82
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 13 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Savet za kupovinu laptopa

@zaphod

Evo jednog predloga koji bi ti možda odgovarao. Reč je o Toshibi Portege M300-101 koja košta 54.837 dinara (verovatno jer je stariji model).

Procesor Intel® Pentium® M 753 ( Dothan 1.2 Ghz ), 400 MHz FSB, 2 MB L2 cache
Ekran 12.1” XGA TFT display (1024 x 768)
Memorija 512MB DDR2 (do 1 GB)
Hard disk 60 GB 5400RPM S.M.A.R.T HDD
Optički uređaj DVD±RW SuperMulti Drive
Grafička karta Intel 855 GME, 16-64 MB DDR Video RAM
Zvučni sistem 16 bit stereo, ugrađeni zvučnici
Mreža Ethernet LAN 10/100 Modem V.92, 56 k
Wireless 802.11 b/g, Bluetooth, InfraRed
Interfejsi 1 x RJ-11
1 x RJ-45
1 x TV-out (s-video)
1 x i.LINK® (IEEE 1394)
1 x Connection to Toshiba Express Port Replicator
1 x izlaz za monitor
1 x slušalice (stereo)
3 x USB 2.0
1 x PC Card Type II
1x Čitač kartica: SD, CF
1 x mikrofon ulaz
Baterija Li- ion do 3:45h
Operativni sistem Microsoft Windows XP PRO
Dimenzije 286 x 233 x 28.9 / 32.95
Težina 1.59 kg
Garancija 12 meseci

E sad, rezolucija je manja nego na MSI notebook-u, ali to možda i nije tako loše, s obzirom na veličinu.
pedja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2007, 8:58   #29
zaphod
Član
 
Član od: 15.12.2005.
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Savet za kupovinu laptopa

IH care...
Gde si to pronašao...nema veze što je stariji model po onome što sam pročitao savršeno mi odgovara...ili postavi link ili na PM gde si to video...

E a ja sam pronašao na netu (a ima i jedna BG firma) neki najnoviji MSI Megabook s271 nije loš po performansama(nešto bolji od toshibe m300-101) ali i skuplji (AMD Sempron 3200+ sa 512MB keša,1Gb DDR2) 66.663.00 din

http://www.msi.com.tw/program/produc...il.php?UID=622

A imaju i MSI Megabook s260 (stariji model,Pentium 1.6GHz 2MB keša,512 MB DDR2 i ostalo skoro isto) za 50.534.23 din

Danas idem da ih pogledam...

Bitnija mi je mobilnost,Toshiba ima prednost...no videćemo

Tnx pedja
zaphod je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2007, 10:00   #30
Jack In The Box
Član
 
Član od: 7.12.2005.
Poruke: 314
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Savet za kupovinu laptopa

Imam MSI S270 negde oko godinu dana i mogu ti dati sve preporuke. Razlika izmedju ovog modela i 260-tice je u platformi (270 je AMD, 260 je Intel), dok su kućište i monitor identični. Jedina mala primedba odnosi se na tastaturu koja se blago ugiba pod prstima, ali se na to brzo navikneš. Inače, kvalitet plastike je sasvim OK, kostur je od magnezijuma, a monitor je jedan od najboljih koje trenutno možeš naći na tržištu! On ima rezuluciju od 1280X800 i ako si navikao na 1074X768 i CRT monitore možda ćeš imati problema sa navikavanjem jedno pola sata. Nakon toga, teško da ćeš poželeti notebook sa 15 ili 17-to inčnim ekranom i duplo teži...
MSI daje i dve godine garancije, dobiješ i torbu i odličnog miša i sve u svemu, ne verujem da ćeš se pokajati...
Jack In The Box je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2007, 12:15   #31
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Savet za kupovinu laptopa

Citat:
Gordon Gano kaže:
E, svašta ću da čujem ja na ovom forumu, pa i to da je FSC logo veća robna marka od Toshibe
U svetu laptopova jeste Odprilike,cetiri proIZivodjaca koja se najvise cijene u ovom domenu su Dell,FS,Acer i Sony.
Citat:
Gordon Gano kaže:
i to da Harman Kardon zvučnici nisu bitni
Jesu bitni,ali zvuk je jedna od poslednjih stavki u izboru notebooka.
Citat:
Gordon Gano kaže:
da FSC ima bolji ekran od Toshibe (veći i bolji???)
Uvijek je imao bolji po meni,ili je makar Toshiba bila u rangu.Fujitsuovi clear coat modeli imaju sliku na koji maltene mozes da se posjeces.
Citat:
Gordon Gano kaže:
da je "Instant On Media player takodje glupost"
Ne mnogo iznad toga,samo dize cijenu nepotrebno.
Citat:
Gordon Gano kaže:
i da je 40GB neznatna prednost (pola korisnika laptopa i dalje imaju 40gb ili manji HDD)
Pricamo o najvisoj klasi laptopova zaboga,ne o najjeftinijim primjercima
Citat:
Gordon Gano kaže:
i da zaključimo, ... da je uvek bolje kupiti po svemu lošiji FSC računar od Toshibe po istoj ceni, jer je FSC ipak FSC, a Toshiba ..... hmmm, toshiba
Toshiba je ok marka,model koji si naveo sam vise puta gledao(kao i mnoge iz Satellite serije) i imam odlican utisak u vezi njih,ali bih se prije Fujitsua jedino odlucio za Dell ili Sony.Mozda bi i Compal Hel80 mogao da dodje u obzir,ali skup je,majku mu.
Citat:
Gordon Gano kaže:
I, da, naravno - eto, iako je Toshiba ovaj model svrstala u desktop replacement, gde on i spada - prekrstiše ga poštovani korisnici u nešto drugo.
Desktop replacment laptop racunari su po defaultu oni sa 17" ekranom.Sad su se standardi promjenili izgleda,pa se tu svrstavaju i primjerci od 15 i kusur inca.
Citat:
Gordon Gano kaže:
I ko je bre lud da koristi zvučnike uopšte na laptopu
Samo onaj ko nema eksterne.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2007, 18:59   #32
pedja
Član
 
Član od: 9.12.2005.
Poruke: 82
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 13 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Savet za kupovinu laptopa

@zaphod

Dobio si i PM i link
pedja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2007, 23:05   #33
zaphod
Član
 
Član od: 15.12.2005.
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Savet za kupovinu laptopa

Video sam MSI...I nije nešto puno lošije izrade od ostale konkurencije,tastatura se ugiba (obratio sam pažnju) ali stvarno neznatno,ovako na dodir deluje čvrsto i pouzdano (koliko je to moje laičko opažanje merodavno)

Primetio sam da kada ga držim zaklopljenog i sa gornje strane blago pritisnem ekran po sredini da se on isto tako blago ugiba...a tako je i na HPu,izveo sam isti manevar (doduše neznatno manje) ...pošto ja ne znam može li mi neko reći da li je to normalno ili ja tražim previše???

Nisam još pogledao Toshibu ali dobio sam ponudu polovnjaka

APPLE iBook PowerBook4 PowerPC 750 G3 (500mhz) 12" XGA 1024x768 30gb 256mb ATI Rage M3 8mb COMBO 56k 10/100mbit UTP usb x3, firewire 500€

DELL Latitude D400 Intel Centrino 1,7ghz 12" XGA 1024x768 30gb 512mb DDR Intel Extreme2 128mb 56k 1gbit utp, wireless usb x2, tv-out, serial, infra red, firewire ekstra mali i lagan, baterija do 4 sata 650€

HP Compaq NC6000 Intel Centrino 1,4ghz (2mb) 12" XGA 1024x768 40gb 512mb DDR2 Ati 9600 COMBO 56k 1gbit utp, wireless usb x3, tv-out, infra red, sd card reader, bluetooth odlican, mali, baterija do 4 sata 600€

IBM X31 Intel Centrino 1,4ghz 12" XGA 1024x768 40gb 1gb DDR ATI Radeon Mobility 7500 56k 1gbit utp, wireless usb x2, tv-out, infra red, firewire ekstra mali i lagan (1,4kg), 650€

Svi su mali i po mom ukusu ali mi treba mišljenje koji ima najbolji odnos kvalitet cena,s obzirom da su polovni???
zaphod je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2007, 1:02   #34
ALEX S.C.
Novi član
 
Član od: 2.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Savet za kupovinu laptopa

Moj savet Ti je da tako sofisticiranu robu,a pogotovo laptop,ne uzimas polovnu,ali ako si bas resio da na taj nacin dodjes do lapa,razmisli o onom HP-u.Solidna grafika,bluetooth i baterija od 4h!Na kraju,idi i pogledaj neku Toshibu i daj sebi oduska.Pritisni je,ali jako!
ALEX S.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2007, 1:14   #35
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Savet za kupovinu laptopa

Citat:
zaphod kaže:
Video sam MSI...I nije nešto puno lošije izrade od ostale konkurencije,tastatura se ugiba (obratio sam pažnju) ali stvarno neznatno,ovako na dodir deluje čvrsto i pouzdano (koliko je to moje laičko opažanje merodavno)

Primetio sam da kada ga držim zaklopljenog i sa gornje strane blago pritisnem ekran po sredini da se on isto tako blago ugiba...a tako je i na HPu,izveo sam isti manevar (doduše neznatno manje) ...pošto ja ne znam može li mi neko reći da li je to normalno ili ja tražim previše???
ma nemoj mnogo da se tripujes oko top ugibanja.Probaj normalno da kucas po tastaturi i probaj da otvoris i zatvoris laptop.Ako ti nesmeta to krckanje(nekada ga ima a nekada ne) onda uzimaj.Npr ja sam kupio samsung 730BF i strasno me nervira sto gde god da ga uhvatis on krcka.Tako je i kod velikog broja jeftinijih laptopova.Znam da toshiba pravi jako kvalitetne ali neznam da li ima neki model oko 700E a da je iole normalan.Mada dell je zakon ,to su ubedljivo najkvalitetniji laptopovi koje sam video,jeste da imaju malo konzervativan dizajn(dobro ne bas ko IBM)ali su haos.
Ja imam HP i FCS laptop i mogu ti samo reci da je kvalitet na strani HP-a(doduse HP je skuplji model).

nadam se da sam makar malo pomogao....pozz.....
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2007, 14:44   #36
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Savet za kupovinu laptopa

ja bih se malo vratio na spomenuti Toshiba A100-011!
Stvarno fenomenalan notebook, koji zasluzuje svaki dinar. Medjutim ono sto sam primetio jeste da se u nekom nalazi grafika nVidia Ge Force GO 7300 umesto 7600, pa me interesuje koja je razlika izmedju ove dve graficke i da li to bitno umanjuje graficke performanse ovog modela.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2007, 21:11   #37
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Savet za kupovinu laptopa

Citat:
Marti Misterija kaže:
Medjutim ono sto sam primetio jeste da se u nekom nalazi grafika nVidia Ge Force GO 7300 umesto 7600, pa me interesuje koja je razlika izmedju ove dve graficke i da li to bitno umanjuje graficke performanse ovog modela.
Pa zavisno za sta ces da koristis laptop.U nekim manje zahtjevnim operacijama neces uopste primjetiti razliku.Medjutim,igre su ono za sta su namjenjene ove kartice.7300Go spada u low/middle klasu kartica i ok ce da posluzi za vecinu novijih igara,low/medium podesavanja.7600Go je vec ozbiljnija klasa,takozvana performance class.Sa njom ces skoro sve lagano da igras na medium/high za sada.Ako imas novca,ne dvoumi se.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2007, 22:25   #38
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Savet za kupovinu laptopa

Da li je moguce da GO 7300 sa svojih 256 MB sopstvene memorije spada u low/middle klasu i da sa njome ne moze da se potera iznad low/middle podesavanja.
U sustini ja se i ne dvoumim izmedju GO 7300 i GO 7600 u Toshibi - naravno da bih bez ikakvog razmisljanja uzeo GO 7600, medjutim problem je sto nigde ne mogu da ga nadjem. Svuda gde sam trazio, svi koji imaju A100-011 imaju GO 7300 u istom.
Zbog toga se ozbiljno dvoumim izmedju Toshibe A100-011 i FSC Amilo Xi 1526!
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2007, 23:18   #39
Gordon Gano
Član
 
Član od: 27.1.2007.
Poruke: 69
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Savet za kupovinu laptopa

Citat:
Marti Misterija kaže:
Da li je moguce da GO 7300 sa svojih 256 MB sopstvene memorije spada u low/middle klasu i da sa njome ne moze da se potera iznad low/middle podesavanja.
U sustini ja se i ne dvoumim izmedju GO 7300 i GO 7600 u Toshibi - naravno da bih bez ikakvog razmisljanja uzeo GO 7600, medjutim problem je sto nigde ne mogu da ga nadjem. Svuda gde sam trazio, svi koji imaju A100-011 imaju GO 7300 u istom.
Zbog toga se ozbiljno dvoumim izmedju Toshibe A100-011 i FSC Amilo Xi 1526!
Ja ne znam odakle ti informacija da A100-011 ima Go 7300, kad ima go7600.

Ko ti je rekao suprotno??

To je neko lupio samo tako, jer je neka tamo tehnička oznaka Nvidia-ina NV73 za Go7600 GPU. Pa su pomešali.
Gordon Gano je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2007, 23:51   #40
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Savet za kupovinu laptopa

Citat:
Marti Misterija kaže:
Da li je moguce da GO 7300 sa svojih 256 MB sopstvene memorije spada u low/middle klasu i da sa njome ne moze da se potera iznad low/middle podesavanja.
U sustini ja se i ne dvoumim izmedju GO 7300 i GO 7600 u Toshibi - naravno da bih bez ikakvog razmisljanja uzeo GO 7600, medjutim problem je sto nigde ne mogu da ga nadjem. Svuda gde sam trazio, svi koji imaju A100-011 imaju GO 7300 u istom.
Zbog toga se ozbiljno dvoumim izmedju Toshibe A100-011 i FSC Amilo Xi 1526!
Ja sam gledao tu istu Toshibu sa 7600Go,kao i citao raznorazne recenzije po netu sa istim grafickim cipom.Isto pise i ovdje u specifikacijama.Medjutim,na ovom mjestu pise da posjeduje 7300Go karticu.Nije rijedak slucaj da se modeli ovako stancuju,sa razlicitim grafikama i hard diskovima.Ako jedino uspijes da nadjes model sa 7300Go,uzmi FS.Ako nadjes ovu Toshibu sa 7600Go,ti odluci.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ljudi treba mi savet, imam 2 problema!!! (HD, DVD-RW problematični) Alex82 Kvarovi 10 6.11.2009 19:39
Savet za kupovinu RAM memorije Dushan Šta da kupim? 26 29.10.2006 6:12
Kupovina laptopa!!! petronije ŠDK - Prenosni računari 3 24.10.2006 13:16
Savet za kupovinu digitalca, sto pre, hvala unapred svima koji se jave. EyeFast ŠDK - Foto i audio/video 9 30.5.2006 19:09
Savet ako planirate kupovinu shonebg Šta da kupim? 1 2.2.2006 23:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com