Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.6.2015, 9:32   #1
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Exclamation Assange: We Need to Break up Google (by Nedeljnik)

DŽULIJAN ASANŽ ZA NEDELJNIK, PRVI PUT O NAJVEĆOJ AFERI 21. VEKA: Najmračnije tajne Gugla, njihove tajne veze s američkom diplomatijom i Hilari Klinton, masovno prisluškivanje, saradnja s NSA... Novo otkriće koje će uzdrmati svet.

(Kompletan tekst je na engleskom. Srpski prevod u papirnom izdanju Nedeljnika.)

http://www.nedeljnik.co.rs/sr/2015/0...reak-up-google
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2015, 11:19   #2
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Assange: We Need to Break up Google (by Nedeljnik)

Asanž naš'o da otkriva otkrića i uzdrmava svijet u Nedeljniku, mogao je i u Poljoprivrednim novinama Bački Maglić da traži publicitet
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2015, 13:08   #3
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Assange: We Need to Break up Google (by Nedeljnik)

Nije Asanž kriv što ga medijsko mjenstrim smeće potpuno ignoriše. Nije kriv ni Noam Čomski, već sistem u kakvom živimo.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2015, 13:43   #4
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Assange: We Need to Break up Google (by Nedeljnik)

Populisticki tekst. Big Brother is watching you. Bah, Orvel je temu odradio odavno. Ni za jednu tezu ne pruza neke opipljive dokaze. Google podrzava Hilari Klinton. Google najveci lobista u US. I tako dalje. Tako i ja mogu da kazem da sam ja vladar sveta (u senci)

Svi smo povezani na Google? Svojom voljom. Meni odgovara da koristim usluge koje Google nudi. Njihova cena su informacije. Meni ta razmena odgovara. Recimo, search koristim, mada koristim i duckduckgo. Gmail ne koristim. Android mi odgovara vise nego iOS (imam uredjaje sa oba OS-a). Google Drive ne koristim. Picasa servis ne koristim. Lakse mi je da slike delim preko FB (podelim ih sa vecim brojem ljudi). Na reklame ne obracam paznju, kada kupujem bitnije stvari, istrazujem sam, i biram najpovoljniju cenu. Kada kupujem manje bitne stvari, idem na najnizu cenu.

Google je korporacija, kao i svaka druga. Nude odredjene prozivode, po odredjenoj ceni. Trude se da se sto bolje pozicioniraju na trzistu. Google (a ni bilo ko drugi) ne moze da skupi informaciju o meni, ako ja ne zelim da je podelim. Krajnje jednostavno.

Edit:

Zasto je Asanz bitan? Sta je uradio? Sta je napravio? Ja imam utisak (neka mi neko pokaze da gresim) da je covek attention whore.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2015, 13:51   #5
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.662
Zahvalnice: 1.652
Zahvaljeno 696 puta na 483 poruka
Određen forumom Re: Assange: We Need to Break up Google (by Nedeljnik)

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
...Meni odgovara da koristim usluge koje Google nudi...
Nije stvar u tome. Poenta je da neko tamo negde belezi sva tvoja interesovanje, kretanja i slicno. OK, ti sad ne radis nista nelegalno, nemas sta da krijes itd. mirno spavas. Ali, sta ako sutra donesu zakon da je (lupam) crvena majica zabranjena, a ti bas volis crvene majice? Hocu da kazem, zele kontrolu svakog pojedinca kako bi mogli da pravovremeno reaguju i sprece svako buntovnistvo ili eskalaciju nezadovoljstva koje bi ugrozilo njihovu vladavinu. Ukratko, drze te u saci a mislis da si slobodan. Slobodan si koliko ti oni to odrede. Zar ti to ne smeta?
To sad sve izgleda bezazleno, jer imas kompjuter, ides gde hoces (zar ne?), radis sta hoces itd. ali postepeno "kuvaju zabu". I tako jednog dana svi zavrsimo u kockama od 20 kvadrata, jer sve preko toga je luksuz i trosi resurse. Imas u tih 20 kvadrata minimum svega sto ti treba, 2l vode za pice i jedno kupanje, hrane za tri obroka taman da nisi gladan i obavezno net (ispiranje ne sme da stane) a sve vreme ti verujes da to tako treba jer "cuvamo resurse". Dece najvise jedno, za dvoje treba specijalna dozvola (jer trosis resurse). I tako zivi 99% ljudi (jer tako treba) a 1% se baskari u svojim kucama od milion kvadrata u svakom delu planete, pedeset automobila itd itd jer ipak oni se trude da ti obezbede resurse (koje inace poseduju) za tvojih 20 kvadrata i zivot u njemu, nije to lako....

Poslednja ispravka: galebns (19.6.2015 u 14:00)
galebns je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2015, 14:26   #6
Тормунд
Član
 
Član od: 29.5.2013.
Poruke: 436
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 213 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: Assange: We Need to Break up Google (by Nedeljnik)

Citat:
lonewolf kaže: Pregled poruke
asanž naš'o da otkriva otkrića i uzdrmava svijet u nedeljniku, mogao je i u poljoprivrednim novinama bački maglić da traži publicitet
Да си прочитао текст, видео би да су чекали неколико година на интервју, при чему су га тек сада добили само захваљујући томе што су дошли у контакт са домаћим издавачем. Али нека, добио си прилику да бациш фору

Иначе, ништа посебно ново није рекао, али ипак вреди објављивати овакве текстове баш да би се људи подсетили још једном колико својих информација остављају на сваком кораку.

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
populisticki tekst. Big brother is watching you. Bah, orvel je temu odradio odavno. Ni za jednu tezu ne pruza neke opipljive dokaze. Google podrzava hilari klinton. Google najveci lobista u us. I tako dalje. Tako i ja mogu da kazem da sam ja vladar sveta (u senci)

svi smo povezani na google? Svojom voljom. Meni odgovara da koristim usluge koje google nudi. Njihova cena su informacije. Meni ta razmena odgovara. Recimo, search koristim, mada koristim i duckduckgo. Gmail ne koristim. Android mi odgovara vise nego ios (imam uredjaje sa oba os-a). Google drive ne koristim. Picasa servis ne koristim. Lakse mi je da slike delim preko fb (podelim ih sa vecim brojem ljudi). Na reklame ne obracam paznju, kada kupujem bitnije stvari, istrazujem sam, i biram najpovoljniju cenu. Kada kupujem manje bitne stvari, idem na najnizu cenu.

Google je korporacija, kao i svaka druga. Nude odredjene prozivode, po odredjenoj ceni. Trude se da se sto bolje pozicioniraju na trzistu. Google (a ni bilo ko drugi) ne moze da skupi informaciju o meni, ako ja ne zelim da je podelim. Krajnje jednostavno.

Edit:

Zasto je asanz bitan? Sta je uradio? Sta je napravio? Ja imam utisak (neka mi neko pokaze da gresim) da je covek attention whore.
Промашио си поенту текста. Не ради се о добровољном пристанку на дељење приватних информација, мада је увек питање колико је то заиста добровољно када немаш избора јер готово свака интернет компанија функционише по принципима скупљања и продаје корисничких података трећим странама. По мени, непостојање алтернативе је много већи проблем, али то је друга тема, додуше уско повезана са овом.

Главна порука овог Асанжовог интервјуа јесте да још једном подсети како је обавештајни апарат тренутно владајуће империје, у дослуху са тада актуелном влашћу, искористио Гуглове ресурсе за прикупљање и обраду огромног броја података који су искоришћени за одржавање глобалне доминације. С обзиром на све митове о слободном интернету, о борби за слободу интернета спречавањем усвајања правних аката, добро је подсетити људе колико тога се дешава испод хаубе и онога што на први поглед може да се види.
Тормунд je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2015, 14:28   #7
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Assange: We Need to Break up Google (by Nedeljnik)

@galebns, izvini ali ne vidim kako to sto si napisao ima veze sa Google-om? Kao sto rekoh, to si ti napisao, Orvel je vec napisao 1949. godine.

Teorije zavere o svetskoj dominaciji/kontroli nemaju smisla. Sam si rekao da niko ne moze da te ubedi da "cuvas resurse" i da "zivis u 20 kvm". Ubediti oko 8 milijardi ljudi, odnosno, konstantno ih ubedjivati je podosta teska rabota. Licno, trosim daleko vise resursa danas, nego pre dvadeset, trideset (a i vise ) godina.

Cilj Google-a je mnogo prizemniji. Lakse sticanje kapitala. Sto je sasvim u redu. Na meni je da odlucim da li cu da prihvatim njihov proizvod. Informacije koje skupljaju imaju dva cilja:

1. target marketing - da ti uvaljuju reklame koje ti mogu biti zanimljive. Kao sto rekoh ranije, meni je svejedno. Nekome odgovara, nekome ne odgovara. Taj kome ne odgovara, ne treba da koristi njihove usluge, i to je sasvim u redu.

2. pracenje trendova - mnogo bitniji deo. Kapital koji se ne okrece je mrtav kapital. U sta uloziti? Zasto? Zasto ne u nesto drugo? Koliko uloziti? Za odgovore na ta pitanja je potreban sto veci statistiki uzorak. Nekad se to radilo sa kojekakvim grupama (plate ljudima da popunjavaju upitnike). Danas se to radi sa daleko vecim uzorkom (koji daje preciznije rezultate), a za uzvrat dobijes neku uslugu, ili software, na koriscenje.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2015, 14:38   #8
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Assange: We Need to Break up Google (by Nedeljnik)

Citat:
Тормунд kaže: Pregled poruke
Д
Промашио си поенту текста. Не ради се о добровољном пристанку на дељење приватних информација, мада је увек питање колико је то заиста добровољно када немаш избора јер готово свака интернет компанија функционише по принципима скупљања и продаје корисничких података трећим странама. По мени, непостојање алтернативе је много већи проблем, али то је друга тема, додуше уско повезана са овом.

Главна порука овог Асанжовог интервјуа јесте да још једном подсети како је обавештајни апарат тренутно владајуће империје, у дослуху са тада актуелном влашћу, искористио Гуглове ресурсе за прикупљање и обраду огромног броја података који су искоришћени за одржавање глобалне доминације. С обзиром на све митове о слободном интернету, о борби за слободу интернета спречавањем усвајања правних аката, добро је подсетити људе колико тога се дешава испод хаубе и онога што на први поглед може да се види.
Za razliku od ostalih obavestajnih sluzbi koje to ne rade?

Poenta je da ja ne moram da koristim internet. Svesno biram da ga koristim.

Ekvivalent tome sto ti kazes je da ja odem na miting podrske _______ (uneti po zelji), a tamo me sluzbeno lice snimi, i zavede u delovodnik. I to tamo stoji do revolucije, kada ga neko spali, pa krene u krug ponovo.

Nista se tu ne desava sto neko nije uradio ranije, a radice i kasnije.

Teorije zavera su ista stvar kao i religija, staka za postapanje. "Nisam ja kriv sto zivim lose, nego visa sila/svetska zavera". Meh...
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2015, 14:49   #9
Тормунд
Član
 
Član od: 29.5.2013.
Poruke: 436
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 213 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: Assange: We Need to Break up Google (by Nedeljnik)

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
za razliku od ostalih obavestajnih sluzbi koje to ne rade?
То што сви раде нешто што је лоше их аутоматски оправдава? Наравно да све обавештајне службе прикупљају податке, међутим, са тиме се не сме помирити а поготово не у овом случају с обзиром на то ко у њему учествује.

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
poenta je da ja ne moram da koristim internet. Svesno biram da ga koristim.
Да, као шо сам рекао у претходном посту, то је највећи проблем. Интернет функционише на таквим принципима и уколико желиш да га користиш, немаш избора до да им се повинујеш. А не мора да буде тако.

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
ekvivalent tome sto ti kazes je da ja odem na miting podrske _______ (uneti po zelji), a tamo me sluzbeno lice snimi, i zavede u delovodnik. I to tamo stoji do revolucije, kada ga neko spali, pa krene u krug ponovo.

Nista se tu ne desava sto neko nije uradio ranije, a radice i kasnije.
Не, еквивалент би пре био да имаш тим агената који прате сваки твој покрет, с обзиром на то колико све сервиса Гугл има. Опет, то на личном плану тренутно није неки проблем (мада то увек може лако да се промени), док је на глобалном ствар потпуно другачија.

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
teorije zavera su ista stvar kao i religija, staka za postapanje.
Где је овде теорија завере?

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
"nisam ja kriv sto zivim lose, nego visa sila/svetska zavera". Meh...
Ни лош живот нико није помињао, али добро, то је вероватно због тога јер смо сви ми лењи, нисмо узели живот у своје руке, чекамо Бога/масоне да нешто промене, и тако даље у том стилу.
Тормунд je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2015, 15:03   #10
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Assange: We Need to Break up Google (by Nedeljnik)

@Tormund jel opet pokusavas da kazes US = evil, Rusija i Kina = good?

Vladajuca imperija? Globalna dominacija? Meni zvuci kao teorija zavere.

Sve ima svoje principe, na kojima funkcionise, a koje moras da prihvatis, da bi to nesto koristio. Recimo, meni gravitacija smeta uzasno, ali bez nje bi moj organizam prestao da funkcionise. Tako da...
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2015, 15:16   #11
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.662
Zahvalnice: 1.652
Zahvaljeno 696 puta na 483 poruka
Određen forumom Re: Assange: We Need to Break up Google (by Nedeljnik)

@mvasic - pa ja se ni ne takmicim sa Orvelom za originalnost Tormund je otprilike napisao ono sto sam hteo da kazem. Ne mozes ti ubediti nikoga da uradi nesto sto ne zeli (ako ne racunamo ekstremna "ubedjivanja"). Cilj svega je da ti sam pozelis to sto oni zele tj. da ti sam prihvatis njihove interese kao svoje (kuvanje zabe). Kao sto kazes, moj izbor je da li cu koristiti internet. Sta ako se internet nametne kao neophodnost? Kao struja na primer. I dalje ces zeleti da ga ne koristis?
Sto se tice teorija zavere slazem se u vecini slucajeva. Chem trails... meh. Zlatna milijarda... meh. Korporacije i banke upravljaju (skoro celim) svetom... pa nije bas meh... Da li stvarno mislis da ce nesto tako mocno kao sto je Google da ostane "nevino" od strane korporacija i banaka zeljnih kontrole novca i resursa?
galebns je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2015, 15:26   #12
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Assange: We Need to Break up Google (by Nedeljnik)

Prosečan Srbin (Hrvat, Eskim) koji radi za prosečnu srpsku platu ima, cenim, daleko bitnijih i hitnijih problema nego što je problem svetskih korporacija.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2015, 15:27   #13
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.662
Zahvalnice: 1.652
Zahvaljeno 696 puta na 483 poruka
Određen forumom Re: Assange: We Need to Break up Google (by Nedeljnik)

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
@Tormund jel opet pokusavas da kazes US = evil, Rusija i Kina = good?

Vladajuca imperija? Globalna dominacija? Meni zvuci kao teorija zavere.

Sve ima svoje principe, na kojima funkcionise, a koje moras da prihvatis, da bi to nesto koristio. Recimo, meni gravitacija smeta uzasno, ali bez nje bi moj organizam prestao da funkcionise. Tako da...
Nema to veze sa drzavama. Ako mislis da tamo neki bankari sa svojih hiljade milijardi kapitala sede skrstenih ruku i govore sebi "Eto sve sam postigao", varas se. Pogledaj samo domaci teren. Partijska zaposljavanja u javnim preduzecima. Poslanici donose zakone u korist bizMismena. Je l' i to teorija zavere? Sad zamisli onog bankara sa hiljadama milijardi koji zeli jos para i moci, sta sve moze. Je l' hoces da kazes da je 5.Oktobar spontana reakcija gradjana? Ma jes... Sto se sad spontano ne okupimo?
5.Oktobar je primer iz licnog okruzenja kada su neciji interesi postali tvoji interesi misleci da to tako treba a da nisi ni svestan.
galebns je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2015, 15:32   #14
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.662
Zahvalnice: 1.652
Zahvaljeno 696 puta na 483 poruka
Određen forumom Re: Assange: We Need to Break up Google (by Nedeljnik)

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Prosečan Srbin (Hrvat, Eskim) koji radi za prosečnu srpsku platu ima, cenim, daleko bitnijih i hitnijih problema nego što je problem svetskih korporacija.
Jeste ali da li se prosecan srbin pita zasto mu je prosecna plata tolika? Pita se i zna odgovor ali nista ne radi. Zarobljen je u svojoj brizi za egzistenciju i boji se da ne bude jos gore ako bude talasao. Isto kao sto je prosecan evropljanin zarobljen kreditima i samo gleda svoj posao a korporacije ga ne zanimaju. I tako su ti banke i korumpirani politicari stavili uzde a ti cuti i pasi travu.
galebns je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2015, 15:35   #15
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Assange: We Need to Break up Google (by Nedeljnik)

Google je korporacija. Svrha korporacije je sticanje kapitala. Ja imam utisak da Google sasvim lepo ispunjava svoju svrhu. Ne vidim kako korporacija moze da bude "nevina"? Korporacija ili funkcionise, ili ne.

Zasto bi bilo ko morao da koristi internet. Na svetu zivi dosta ljudi koji ga ne koriste, i ne bune se sto ga nemaju.

Licno, sve osim hrane, vode, i bezbednog mesta da se provede noc, smatram za luksuz. A mislim da svako sam moze da izabere koliko ce da se luksuzira.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2015, 15:41   #16
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Assange: We Need to Break up Google (by Nedeljnik)

Citat:
galebns kaže: Pregled poruke
Jeste ali da li se prosecan srbin pita zasto mu je prosecna plata tolika? Pita se i zna odgovor ali nista ne radi. Zarobljen je u svojoj brizi za egzistenciju i boji se da ne bude jos gore ako bude talasao. Isto kao sto je prosecan evropljanin zarobljen kreditima i samo gleda svoj posao a korporacije ga ne zanimaju. I tako su ti banke i korumpirani politicari stavili uzde a ti cuti i pasi travu.
Prosecna plata u Srbiji je tolika, jer rad u Srbiji vredi toliko, na zalost. Nema tu neke zavere. Koliki priliv kapitala radnik u Srbiji moze da ostvari, sa vestinama koje je stekao, i alatima kojima raspolaze?

Ja ne zivim u Evropi, nego u US, ali mislim da slicni principi vaze. Do sada sam isplatio dva kredita. Oba su mi se isplatila (sredstvima, koja sam nabavio pomocu kredita, sam napravio zaradu vecu od vrednosti kamate, a sredstva i dalje posedujem).
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2015, 15:43   #17
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Assange: We Need to Break up Google (by Nedeljnik)

Citat:
galebns kaže: Pregled poruke
Jeste ali da li se prosecan srbin pita zasto mu je prosecna plata tolika? Pita se i zna odgovor ali nista ne radi. Zarobljen je u svojoj brizi za egzistenciju i boji se da ne bude jos gore ako bude talasao. Isto kao sto je prosecan evropljanin zarobljen kreditima i samo gleda svoj posao a korporacije ga ne zanimaju. I tako su ti banke i korumpirani politicari stavili uzde a ti cuti i pasi travu.
Prosečan Evropljanin ne mora da bude zarobljen kreditima ako neće, sâm je tako hteo. S druge strane, prosečnu srpsku platu ćeš malo teže da popraviš.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2015, 16:39   #18
Тормунд
Član
 
Član od: 29.5.2013.
Poruke: 436
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 213 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: Assange: We Need to Break up Google (by Nedeljnik)

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
@tormund jel opet pokusavas da kazes us = evil, rusija i kina = good?
Не, причао сам о САД, не о Русији и Кини.

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
vladajuca imperija? Globalna dominacija? Meni zvuci kao teorija zavere.
Позиција САД-а као хегемоне силе не потпада под некакве теорије завере, то је стварност последњих 26 година.

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
sve ima svoje principe, na kojima funkcionise, a koje moras da prihvatis, da bi to nesto koristio. Recimo, meni gravitacija smeta uzasno, ali bez nje bi moj organizam prestao da funkcionise. Tako da...
За разлику од гравитације, принципе функционисања интернета је створио човек. Све што човек створи једном се може променити или чак уништити, ако баш не ваља.
Тормунд je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2015, 17:37   #19
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.662
Zahvalnice: 1.652
Zahvaljeno 696 puta na 483 poruka
Određen forumom Re: Assange: We Need to Break up Google (by Nedeljnik)

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Prosečan Evropljanin ne mora da bude zarobljen kreditima ako neće, sâm je tako hteo. S druge strane, prosečnu srpsku platu ćeš malo teže da popraviš.
Jeste, sam je izabrao, pitanje je kakve su mu bile opcije.
galebns je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2015, 18:15   #20
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Assange: We Need to Break up Google (by Nedeljnik)

Zašto se bojite Gugla i NSA kad Balkan čine zemlje trećeg svijeta i kad smo mi pod kontrolom i protektoratom stranih sila od 1945. do danas? Gugl zna šta ima na mom mejlu, Gugl zna gdje putujem i daje mi navigaciju, Gugl zna koje igre igram na telefonu, who gives a f**k? Baš će moje podatke da koriste za kampanju Hilari Klinton ili će na meni da zarade neke ogromne pare, pffff sumnjam. Čak štaviše, ljudi će danas uraditi bilo šta za lajkove, prvi rezultat na pretraživaču, ulaz u rijalitije i slične gluposti, pa po čemu je internet drugačiji? Ako nećete da vas Gugl ni bilo ko špijunira, koristite Tor ili neke od namjenskih Linux distribucija koje targetuju privatnost. Prevelika smo mi sirotinja za Google, nismo im bitni nizašta.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Imate li profil? Predrag Stankovic Tekstovi u SK 1797 5.2.2014 19:06
Google voice Gradimir Programi za mobilne telefone 3 16.3.2010 16:06
Google Wave - moguća zamena za Facebook? Casper'NS Internet tehnologije 19 14.2.2010 21:06
"I Google You" Iris Opšta kultura 0 21.8.2008 12:24
Google pretraga slika brljavi, odnosno... Neky Web razvoj 2 29.5.2008 22:30


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com