Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.9.2009, 18:58   #1
Kraza
Član
 
Član od: 7.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 36
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Omnia wifi?

Imam jedno pitanje za Omniase, posto planiram da uzmem ovaj fon i najvise bi ga koristio za wifi internet.
E ovako stoje stvari, koristim sbb kablovski internet i kupio bih ruter za bezicni internet jer kuci kod mene je stalno guzva na kompu ali bi morao na ruter da ubacim password za pristupanje na internet jer zivim u zgradi pa da nebi neko od komsija se kacio na moj internet.
Moje pitanje je dali Omnia pri povezivanju sa wifi internetom ima mogucnost ubacivanje username i passworda da bi pristupila koriscenju interneta?
jer sam negde na internetu procitao da Omnia moze wifi da koristi samo na otvorene (free) veze bez ubacivanja passworda za pristupanje
Kraza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2009, 19:26   #2
Peruzzi
Veteran
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 1.198
Zahvalnice: 664
Zahvaljeno 183 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Omnia wifi?

Ja imam Innov8, i on trazi kucanje wep ili wpa key-a ako se vec zove ako hocesh da pristupish wirelessu, lm ako ne treba sifra ili tako neshto kod mene ne trazi..
Peruzzi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2009, 19:32   #3
Kraza
Član
 
Član od: 7.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 36
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Omnia wifi?

evo sta sam naso na jednom forumu
Citat:
Ljudi, muci me WiFi. U mom okruzenju postoji vise wireless provajdera koje ja sve vidim kada ukljucim WiFi. Kod jednog od njih imam i otvoren account. Kada pokusam da se konektujem nigde mi se ne pojavljuje mogucnost upisivanja username i password. Posto ni jedan od ovih provajdera ne omogucava dzabe pristup internetu ova opcija mi je nuzna. Kod Nokie N95 npr. proba da li moze free, ako ne moze odmah izlazi prozor sa Username i Password i ako imas otvoren nalog kod doticnog ukucas i gas. Probao sam sa vise WiFi kojekakvih programa ali ni jedan nema tu mogucnost. Svi su napravljeni za free hotspot vezu. Jel ima resenje.
Koji metod da koristim da bi stigao do famoznog username & password. Kada dotle stignem ja sam na konju. Ne mogu da verujem da Omnia nema tu mogucnost. Inace WiFi radi. Konektujem se preko svoje WiFi kartice u kompu, i u kuci na internet idem na taj nacin.

-Koliko ja znam mobilni telefoni ne podrzavaju PPPoE protokol, tako da se neces nakachiti na internet preko providera. Samo open free mreza, ili mreza zasticena WEP/WPA enkripcijom.Sad,za OMNIU nisam siguran.
izvor teksta: http://www.mobilnisvet.com/forum/viewtopic.php?t=1.....;start=360
Kraza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2009, 21:03   #4
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Omnia wifi?

Na ruteru zastitis svoju kucnu wlan mrezu sa wep2, i kada se konektujes sa telefona trazice ti da uneses wep key, ukucas ga i konektovan si. Ili ako ruter ima opciju, stavis samo da se odredjene mac adrese mogu konektovati, uneses svoju sa tel i tako se dodatno zastitis.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2009, 22:41   #5
dile
Starosedelac
 
Član od: 20.1.2008.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 1.352
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 226 puta na 164 poruka
Određen forumom Re: Omnia wifi?

Nece biti problema. Telefon ce noramlno moci da se nakaci na WIFI i videce password za Wlan svejedno da li je WPA ili WEP tako da don't worry...
dile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2009, 23:36   #6
Kraza
Član
 
Član od: 7.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 36
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Omnia wifi?

Hvala na savetima!
Da vas pitam kada je slucaj kao na mom poslu, moj gazda koristi bezicni internet Verat net na koji ja ponekad imam pristup preko njegovog laptopa i svaki put za konekciju upisujem username i password, tako je morao i moj kolega sa Nokiom N95, pre pristupanja internetu ukucava username i password
Da nema to mozda neke veze sa PPPoE protokolom?
Kraza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2009, 0:39   #7
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Omnia wifi?

Citat:
Kraza kaže: Pregled poruke
Hvala na savetima!
Da vas pitam kada je slucaj kao na mom poslu, moj gazda koristi bezicni internet Verat net na koji ja ponekad imam pristup preko njegovog laptopa i svaki put za konekciju upisujem username i password, tako je morao i moj kolega sa Nokiom N95, pre pristupanja internetu ukucava username i password
Da nema to mozda neke veze sa PPPoE protokolom?
Imas ovdje pod ljepljivom temom kako se u tome slucaju podesava wlan na e51, tako da ti to moze pomoci za taj tvoj samsung, ako vec ne nadjes neko upustvo za njega.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Deljenje internet konekcije preko WiFi kartice kinaski Komunikacioni uređaji i umrežavanje 6 29.1.2010 0:38
WIFI Ruter i umrezavanje! Payne Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 3.5.2009 10:06
Umrezavanje putem wifi..problem..pomozite!! blade_91 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 8 15.9.2008 21:14
Kako da od Tp-link WiFi kartice napravim nesto nalik HotSpot-u?? Dyca Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 24.7.2008 9:41
ADSL i WiFi Atm0lifter Komunikacioni uređaji i umrežavanje 5 14.6.2008 20:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com