Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente > Overklok
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Overklok Kako overklokovati osnovne komponente i ubrzati sistem

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.1.2006, 0:20   #1
Lucifer_King®
Član
 
Član od: 10.12.2005.
Poruke: 143
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Question Clock AMD Athlon 64 2800+ ?

Hteo bih da clockujem ovaj procesor,znam da smaram jer se milion puta govorilo o ovome ali nisam bio prisutan pa molim samo za par informacija i malo tolerancije...
Do sada sam samo overklokovao intelov ali ovde se javlja mnozilac...Dokle da idem sa klokovanjem (ima dobro hladjenje) i kako?Koliko da dizem mnozilac a koliko mnozitelj,da li treba dizati napon (koliko) itd itd....???Nije moj proceso,drugov je,a on nije bas strucan...
Od konfiguracije znam samo da ima ASUS 6600 GTX i k8 plocu neku...
Lucifer_King® je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 1:21   #2
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: Clock AMD Athlon 64 2800+ ?

Ево прави чланак за вас.Само ви бисте да OC, а не знате ни која је плоча у питању имам неки јак осечај да је Asus K8N
Само да знаш да сви процесори K8 генерације имају закључан множилац осим FX серије, тако да вам остаје да дижете магистралу.
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 12:54   #3
Lucifer_King®
Član
 
Član od: 10.12.2005.
Poruke: 143
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Clock AMD Athlon 64 2800+ ?

Citat:
Atila kaže:
Ево прави чланак за вас.Само ви бисте да OC, а не знате ни која је плоча у питању имам неки јак осечај да је Asus K8N
Само да знаш да сви процесори K8 генерације имају закључан множилац осим FX серије, тако да вам остаје да дижете магистралу.
Molim te obracaj mi se sa TI,ok? Hehe
Lucifer_King® je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 13:05   #4
Lucifer_King®
Član
 
Član od: 10.12.2005.
Poruke: 143
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Clock AMD Athlon 64 2800+ ?

Samo josh jedno pitanje Atila,da li mozda znas neki slican tutorial za overklokovanje Celerona na 2.4 GHz?
Lucifer_King® je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 21:24   #5
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: Clock AMD Athlon 64 2800+ ?

Citat:
Lucifer_King® kaže:
Molim te obracaj mi se sa TI,ok? Hehe
Па мислио сам на вас обојицу а која је плоча у питању
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 21:47   #6
Lucifer_King®
Član
 
Član od: 10.12.2005.
Poruke: 143
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Clock AMD Athlon 64 2800+ ?

konfiguracija:

ASUS P4P8X
Intel celeron 2.4 Ghz
ASUS N6600 td 256/128
maxtor 80gb
napajanje 350 w
...
Lucifer_King® je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 21:48   #7
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: Clock AMD Athlon 64 2800+ ?

Ма мислио са на плочу твога друга
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 21:48   #8
Lucifer_King®
Član
 
Član od: 10.12.2005.
Poruke: 143
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Clock AMD Athlon 64 2800+ ?

a ploca od ovog athlona je asus ili abit.
Lucifer_King® je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2006, 15:25   #9
joda
Član
 
Član od: 29.12.2005.
Lokacija: NS
Poruke: 63
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku joda
Određen forumom Re: Clock AMD Athlon 64 2800+ ?

Citat:
Lucifer_King® kaže:
a ploca od ovog athlona je asus ili abit.
Mislim da ti niko ne mozhe pomoci dok se sam malo ne potrudish..
joda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2006, 20:44   #10
Lucifer_King®
Član
 
Član od: 10.12.2005.
Poruke: 143
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Clock AMD Athlon 64 2800+ ?

Citat:
joda kaže:
Mislim da ti niko ne mozhe pomoci dok se sam malo ne potrudish..
ploca je ipak gigabyte
Lucifer_King® je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2006, 2:04   #11
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: Clock AMD Athlon 64 2800+ ?

Citat:
Lucifer_King® kaže:
ploca je ipak gigabyte
Ал' која бре, је л' знаш ти кол'ко је модела плоча он избацио
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2006, 2:49   #12
_NDJ_
Član
 
Član od: 23.1.2006.
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Clock AMD Athlon 64 2800+ ?

Nije ni bitno toliko koja je ploca, samo ako nije VIA KT800 chipset na njoj jer onda nema nista od klokovanja.
Ja u zadnje vreme samo amd i klokujem tako da znam. Nadjes lepo podesavanja magistrale i dizes nju. Koliko se meni cini onaj HT mnozilac treba da je na 3x za tvoj procesor, on fabricki radi na 1.8Ghz a ti bi mogao da izvuces verovarno bar 2400. Samo polako dizi magistralu, prati temperaturu i smanjuj brzinu memorije i cl podesavanja da bi ona mogla da prati magistralu...
_NDJ_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2006, 2:52   #13
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: Clock AMD Athlon 64 2800+ ?

Citat:
_NDJ_ kaže:
Nije ni bitno toliko koja je ploca, samo ako nije VIA KT800 chipset na njoj jer onda nema nista od klokovanja.
Па да би то знао мора да зна који је модел плоче
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2006, 11:43   #14
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom Re: Clock AMD Athlon 64 2800+ ?

Citat:
Atila kaže:
Па да би то знао мора да зна који је модел плоче
nebtino...znas samo one ploce koje te interesuju.. <- po ndj
mad_skillz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2006, 15:16   #15
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Clock AMD Athlon 64 2800+ ?

Citat:
_NDJ_ kaže:
Nije ni bitno toliko koja je ploca, samo ako nije VIA KT800 chipset na njoj jer onda nema nista od klokovanja.
Ko kaže? Ja na mojoj MSI K8T Neo-FSR držim A64 2800+ 2.2 - 2.4 GHz, kako mi kad dođe.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2006, 16:16   #16
_NDJ_
Član
 
Član od: 23.1.2006.
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Clock AMD Athlon 64 2800+ ?

Pa overclock nije toliko tezak, a na svim nforce3 plocama, kao i na nforce4 se svodi na ono sto sam napisao. Tako da nije ni toliko bitan proizvodjac, mislim pitanje je koliko moze da se izvuce iz ploce ali neka lepo to sam sazna... A koji mu je chipset moze lako da sazna iz device menagera jel da?
@Wizard A pokusavao sam da klokujem i na VIA plocama ali mi nikako nije islo, u principu pokusao sam da klokujem razne athlone i semprone 754 i 939 u zadnje vreme ali sa VIA-om nikako ne ide jer ona nema fixiranu brzinu za PCI pa onda nacisto odlepi kada joj dam neku vecu magistralu tj. ode muzicka na ploci u startu, neke druge PCI kartice pocnu da se tripuju i ceo je sitem nestabilan. Jedina koju sam mogao da kloknem je bila neka ABIT ali sa VIA KT800pro chipsetom... Aj zato reci mi sta si uradio pa i ja da probam, jedan drugar bas ima tu plocu ko tvoju al sa sempron i kilo bi super da mogu da ga kloknem...
_NDJ_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2006, 15:51   #17
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Clock AMD Athlon 64 2800+ ?

Citat:
_NDJ_ kaže:
A pokusavao sam da klokujem i na VIA plocama ali mi nikako nije islo, u principu pokusao sam da klokujem razne athlone i semprone 754 i 939 u zadnje vreme ali sa VIA-om nikako ne ide jer ona nema fixiranu brzinu za PCI pa onda nacisto odlepi kada joj dam neku vecu magistralu tj. ode muzicka na ploci u startu, neke druge PCI kartice pocnu da se tripuju i ceo je sitem nestabilan. Jedina koju sam mogao da kloknem je bila neka ABIT ali sa VIA KT800pro chipsetom... Aj zato reci mi sta si uradio pa i ja da probam, jedan drugar bas ima tu plocu ko tvoju al sa sempron i kilo bi super da mogu da ga kloknem...
Da, ključna razlika između K8T800 i pro je u tome što ovaj drugi ima mogućnost zaključavanja PCI magistrale (što, naravno, ima i nForce).

Nisam ja radio ništa specijalno (osim što je memorija postavljena da radi asinhrono i što je "LDT to AGP Lokar Frequency" smanjen*) ali postoji neoficijelna glasina da je MSI na mojoj ploči uspeo da fiksira brzinu za PCI. Ja sam ovo već spominjao na Bench sajtu ali niko nije znao da mi da info, MSI ne navodi ništa oficijelno, a nisam postao pametniji ni posle pretraživanja MSI foruma.

Još pre nekoliko godina je izašlo par ploča sa K8T800 za koje se oficijelno tvrdilo da mogu da fiksiraju brzinu PCI busa, ali je merenjem Anand ovo demantovao. No to su bili prvi test primerci i očigledno je da se na tome radilo. Problem je to što ovakvo merenje nije moguće bez specijalnog PCI mernog uređaja (takav je i Anand koristio) pa ja ne mogu da egzaktno utvrdim šta se na mojoj ploči dešava, ali činjenica da CPU radi bez i najmanjih problema na 2.4 GHz (u stvari, nisam ga nikad ni isprobavao na većoj brzini, jer se bojim da ne preopteretim napajanje) izgleda svedoči da je MSI zaista uspeo da napravi neku majstoriju.

Softverski "merači" kod mene pokazuju sumanuto visoke frekvencije PCI busa (višestruko veće nego što bi bile čak i bez ikakvog zaključavanja) i da su ti podaci tačni komp bi pre odleteo u vazduh nego što bi radio.

E, da... U vezi Semprona. Na Benchu se pojavio info da je MSI na ovoj ploči (i ne samo na toj) onemogućio OC Semprona, navodno je AMD tražio od MSI da to uradi. Ja nemam pojma da li je ovo tačno, ali ako jeste OC Semprona na toj ploči nije moguć (zapravo, ako je tačno, pitanje je kako bi se sa novim BIOS-om ponašao i A64, ja nisam radio update BIOS-a koji je stigao uz ploču, jer su posle te verzije izlazili samo BIOS-i sa izmenama koje se tiču Semprona).

*) Obavezno pre svakog OC-a na ovoj ploči smanjiti "LDT to AGP Lokar", u protivnom će se komp zakucati i pre nego što može da se uđe u BIOS. Ja sam pre nekoliko meseci hteo da isprobam može li na 2.4 GHz da bez smanjenja radi pa se komp zakucavao bezmalo trenutno. Pošto nisam bio raspoložen da džamperom resetujem BIOS, posle X pokušaja komp je uspeo čak i tako da se probudi te sam najzad uspeo iz BIOS-a da smanjim "LDT to AGP Lokar Frequency".

Poslednja ispravka: Wizard (25.1.2006 u 16:15)
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2006, 23:37   #18
_NDJ_
Član
 
Član od: 23.1.2006.
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Clock AMD Athlon 64 2800+ ?

Bas detaljno objasnjenje. Bio sam danas kod ortaka i pokusao to sto si mi rekao ali nesto zeza integrisana muzicka. Podigao sam magistralu samo sa 233Mhz ali muzicka se odmah iskljuci.Mozda bi se ovo moglo resiti i nekom drugom muzickom ali kada poteram bilo sta brze ceo sistem zakuca.Sve ovo je bilo asinhrono sa memorijom jer je ona DDR400...Znaci ili si ti ubo primerak ploce ili na je na ovoj vec neka novija verzija biosa jer sam masinu sklopio pre mesec dana... Mozda cu i da mu zamenim plocu nekom prilikom...
_NDJ_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2006, 4:12   #19
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Clock AMD Athlon 64 2800+ ?

Citat:
_NDJ_ kaže:
Bas detaljno objasnjenje. Bio sam danas kod ortaka i pokusao to sto si mi rekao ali nesto zeza integrisana muzicka. Podigao sam magistralu samo sa 233Mhz ali muzicka se odmah iskljuci.
Ja ovo pišem trenutno na 245x9 i svira WinAmp. Integrisana AC97.

Citat:
_NDJ_ kaže:
Mozda bi se ovo moglo resiti i nekom drugom muzickom ali kada poteram bilo sta brze ceo sistem zakuca.Sve ovo je bilo asinhrono sa memorijom jer je ona DDR400...
Čekaj, čekaj... Kako DDR400? Vic je u tome da ako ti je memorija DDR400 moraš u BIOS-u kad OC-ješ da postaviš da je DDR333 ili DDR300 ili manje, tek u tom slučaju će memorija raditi asinhrono. Tako se podešava asinhroni rad na ovoj ploči. Ako ti je u BIOS-u postavljeno DDR400 onda memorija radi sinhrono i verovatno se zato zakucava.

Citat:
_NDJ_ kaže:
Znaci ili si ti ubo primerak ploce ili na je na ovoj vec neka novija verzija biosa jer sam masinu sklopio pre mesec dana... Mozda cu i da mu zamenim plocu nekom prilikom...
Teško da je novija verzija BIOS-a. Kod mene je BIOS v 1.80, a live update kaže da je najnovija verzija 2.20 (pošto live update brlja, možda ima i još novija). Budući da on ima Sempron verovatno ima verziju BIOS-a noviju od 1.80.

Inače, nisam ja kupio ovu ploču iz silne ljubavi prema njoj, nego zato što sam se zaintačio da kupim komp 2-3 dana pred NG, u vreme uvođenja PDV-a, pa sam samo to mogao da nađem (a i to sam našao potpuno slučajno).
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2006, 2:26   #20
swe.swift
Novi član
 
Član od: 9.2.2006.
Lokacija: Borcha
Poruke: 26
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Clock AMD Athlon 64 2800+ ?

Citat:
Wizard kaže:
Ko kaže? Ja na mojoj MSI K8T Neo-FSR držim A64 2800+ 2.2 - 2.4 GHz, kako mi kad dođe.
Kako care imam istu plocu i isti procesor ne mogu da predjem 2100
Probao sam i to sa vracanjem memorije, i isto puca na 2100.
swe.swift je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Čipsetovi i podržani procesori Sasa Osnovne komponente 74 21.11.2017 16:32
Athlon XP 2800+ FSB266 Mhz!Retkost! Fekundus Osnovne komponente 9 13.3.2006 17:57
Amd Athlon 64 3200 939 ili Intel 530 3 Ghz LGA 775?? Please... polarnimeda Osnovne komponente 5 14.12.2005 22:15


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com