Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.4.2010, 20:46   #1
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Wifi ruter or wifi pojacivac ?

Ljudi ajde malo da mi objasnite koja je to fora sa wifi pojacivacem.Cuo sam da imaju kao neki pojacivaci da se kupe koji ti bukvalno prosire oblast kojom maticni Wifi ruter deluje.Znaci tipa radi do 50 metara i vi tamo gde se gubi signal postavite taj pojacivac i kao u tom delu imate sada jaci signal koji vuce sa maticnog rutera.

To je moje vidjenje stvari kako funkcionise u koje sumnjam da nije istinito !! hehe

Ajde vi meni sada objasnite kako to funkcionise jer imam jedan problem pa se razmisljam sta da radim.Elem imam Eunetom ruter tj i ruter za internet za komp i wireless u jednom ( tp link td-w8901g )i on radi kao do 70 metara.Medjutim to na otvorenom i da nema prepreka .Posto sam u stanu logicno da ima smetnji zbog zidova pa on jedva da dodje do dnevne sobe. hehe

E sta mi vi predlazete dal da uzmem novi ruter jaci ili taj pojacivac ??
Thnx
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2010, 21:12   #2
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Wifi ruter or wifi pojacivac ?

Pojačivače u Srbiji nemožeš legalno da kupiš jedino da ti neko donese iz inostranstva, 1Watt pojačivač na 2.4GHz se kreće od 50-100 Eura (u zavisnosti od proizvođača) Ali to ti nije potrebno pošto predpostavljam da ne planiraš da radiš link na preko 15 Kilometara. Uređaj koji si spomenuo ima snagu od 100mW (0.10 Watt) što je u suštini dovoljno da pokrije prostor čak i preko 1 Kilometar uz dogovarajuću antenu. Ako ti treba nešto tipa 200m uzmi TL-ANT2408C ona je oko 1500 Din, to će ti vršiti posao.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2010, 22:19   #3
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Wifi ruter or wifi pojacivac ?

Citat:
Freško kaže: Pregled poruke
Pojačivače u Srbiji nemožeš legalno da kupiš jedino da ti neko donese iz inostranstva, 1Watt pojačivač na 2.4GHz se kreće od 50-100 Eura (u zavisnosti od proizvođača) Ali to ti nije potrebno pošto predpostavljam da ne planiraš da radiš link na preko 15 Kilometara. Uređaj koji si spomenuo ima snagu od 100mW (0.10 Watt) što je u suštini dovoljno da pokrije prostor čak i preko 1 Kilometar uz dogovarajuću antenu. Ako ti treba nešto tipa 200m uzmi TL-ANT2408C ona je oko 1500 Din, to će ti vršiti posao.
Koliko vidim po slici ovo ubodes u ruter i to je to ??Onda je jaci signal ?

Hmm,pitam te jer meni treba ako cu vracati ovaj eunetov i ruter za komp na kome je postavljen i kao wi fi . .

Kapiras ??

A za taj pojacivac,da video sa ga u Svedskoj gde mi je ujak pricao.Fazon stavi ga u podrum i sljaka (posto mu je tu kao neki mini office)
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2010, 22:27   #4
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Wifi ruter or wifi pojacivac ?

Da antena se šrafi na ruter i možeš da je koristiš i na bilo kom drugom ruteru.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2010, 22:38   #5
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Wifi ruter or wifi pojacivac ?

Cenis da je to do antene ??
Posto ako je samo to u pitanju,kupicu ..

Nego zanima me ,to samo skinem ovu moju i zabodem je na njeno mesto ??Posto ne pise da je kompatibilna sa mojim uredjajem ...

Btw da ne znas koliko je to visoko cudo ?Necu da mi visi pola metra pa da ljudi misle da sam koje kakav spijun itd haha
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2010, 16:31   #6
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Wifi ruter or wifi pojacivac ?

Citat:
Starface kaže: Pregled poruke
Cenis da je to do antene ??
Posto ako je samo to u pitanju,kupicu ..
Cenim.

Citat:
Starface kaže: Pregled poruke
Nego zanima me ,to samo skinem ovu moju i zabodem je na njeno mesto ??Posto ne pise da je kompatibilna sa mojim uredjajem ...
Koliko ja videh na netu tvoj ruređaj ima klasičan RP.SMA konektor. znači razšrafiš tvoju antenu i na njeno mesto ušrafiš ovu novu...

Citat:
Starface kaže: Pregled poruke
Btw da ne znas koliko je to visoko cudo ?Necu da mi visi pola metra pa da ljudi misle da sam koje kakav spijun itd haha
~30CM

Poslednja ispravka: Freško (4.4.2010 u 15:13) Razlog: [Quote]
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
WiFi print server Goblins Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 6.9.2009 10:55
Omnia wifi? Kraza Aparati i oprema 6 6.9.2009 0:39
Wireless ruter, spajanje više računara u LAN, a da svi imaju izlaz na net Master Neo Komunikacioni uređaji i umrežavanje 6 16.6.2009 19:01
WIFI Ruter i umrezavanje! Payne Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 3.5.2009 10:06
1 ruter, da li još jedan? dzonihsv Komunikacioni uređaji i umrežavanje 14 12.4.2008 17:12


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com