Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.9.2008, 13:59   #241
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Citat:
sholy kaže: Pregled poruke
Imam monitor Samsung 971p. Pre par dana nesto cudno je poclo da se desava sa njim. Kad god sam upalio monitor on je poceo vidno da treperi (kao oni stari monitori sa katodnom cevi, da te oko zaboli posle 2 min gledanja u njega) i smanjilo mu se osvetljenje. To treperenje i slabo osvetljenje je trajalo nekih 30-40 sec, posle cega monitor pocne da se ponasa najnormalnije (prekine i treperenje i osvetljenje se vrati na normalu) i sve radi najnormalnije. Ova pojava se uvek desavala kad god bi ukljucio monitor posle duze pauze (otprilike posle pola sata). Monitor se tako ponasao 2-3 dana. Poslednji put kad sam ga ukljucio nista se nije pojavilo na ekranu i onda se on sam iskljucio posle 3-4 sec. Od onda ne mogu da ga upalim. Monitor je star godinu i po dana.
Da li neko zna sta bi moglo da izazove ovakvo ponasanje monitora, i koliko je ozbiljan ovaj problem? Iz Novog Sada sam pa bi mnogo znacilo da mi neko preporuci dobar servis.
Moze da se desi da ima neke smetnje spolja tj. produzni kabao los, proveri i graficku karticu, pozajmi od drugara pa ubaci cisto da proveris.
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2008, 21:24   #242
Le_Chuck
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: U centru jednog lokalnog gradica
Poruke: 104
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 39 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Imam problem sa Samsung syncmaster 940n.Nisam strucnjak ali u odredjenim igrama,(Stronghold, Tiberium Wars) slika bude previse jaka, bole/suze me oci, a u drugim igrama(Call of Juarez) se nekako cudno vuce(ne secka ali se nekako muti i ostri slika, ne mogu vam dati neki preciznu definiciju) i kada smanjim detalje ili rezoluciju.U Dawn of war:Winte Assoult i Stronghold mi cak na monitorskom meniju pise da radi na 60 Hz(a stavio sam 75Hz) ili kada alt+tabujem iz Tiberuim Warsa na dektop, ono sto je bilo crno sad je sivo(eksperimentisao sam s contrast i brightnes na monitoru/igri i nista).Cudno sto monitor za odredjene igre ima odredjen problem da je za svaku isto....Inace sve igre mi rade na min. 50fps a prosek je nekih 75-90 fps kako koja igra
Ono sto je najgore od kad sam instalirao driver(u nadi da ce se nesto popraviti) nestala mi opcije da biram 75 Hz kada sam u 1280x1024 rez, sada mogu max 72 Hz(moze 75, samo kada iskljucim hide modes that this monitor cannot display, ali tad mi bude gore nego sa 60 u bilo kojoj rez)
Probao sam konfu na druge monitore, radi sve super na istim podesavanjima.Takodje sam i svoj monitor testirao na drugim konfama i promenio gpu na svojo i sem sto nisam instalirao driver i ne vuce se toliko puno(a komp ima 1,8 Ghz i 7600gs)ali je prisutno.Moguce da je monitor za trash deponiju, a mozda ima neko resenje.....

ps.konfiguracija je naravno iz profila
Le_Chuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2008, 21:49   #243
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

To sto se muti je sigurno posledica sporog odziva koji je deklarisan na 8ms. Dakle, nekih 5ms je po meni granica za normalno igranje, sve preko toga mi smeta. A ovo za oci, ne znam sta da ti kazem, trenutno ne mogu ni pretragom da nadjem jednu temu gde se korisnik upravo zalio na tako nesto. Igraj se malo sa podesavanjima. To je neretka pojava kad se predje sa CRT-a na TFT...
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2008, 21:53   #244
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

ja bih samo dodao da svi TFT-ovi koliko ja znam imaju osvezavanje na 60hz, nema veze sto ti stavis na 75.

Nisam te razumeo, kako se monitor ponasa na drugoj masini?
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2008, 21:56   #245
Le_Chuck
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: U centru jednog lokalnog gradica
Poruke: 104
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 39 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Citat:
Le_Chuck kaže: Pregled poruke
Takodje sam i svoj monitor testirao na drugim konfama i promenio gpu na svojoj i sem sto nisam instalirao driver i ne vuce se toliko puno(a komp ima 1,8 Ghz i 7600gs)ali je prisutno....

ps.konfiguracija je naravno iz profila
= bez promena sem......
Milsim da si pogresio, koliko ja znam dvi monitori rade na 60Hz ovaj nema/ne podrzava dvi

Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
To sto se muti je sigurno posledica sporog odziva koji je deklarisan na 8ms. Dakle, nekih 5ms je po meni granica za normalno igranje, sve preko toga mi smeta. A ovo za oci, ne znam sta da ti kazem, trenutno ne mogu ni pretragom da nadjem jednu temu gde se korisnik upravo zalio na tako nesto. Igraj se malo sa podesavanjima. To je neretka pojava kad se predje sa CRT-a na TFT...
Tako znaci ali..
Malo mi je cudno da igre kao Stalker, Call of Duty cak Oblivion rade bolje od Rise of Legends Titan Quest.

Poslednja ispravka: Le_Chuck (25.9.2008 u 22:16)
Le_Chuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2008, 18:44   #246
leka
Član
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 433
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 73 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Ja imam taj monitor, i mene su isto bolele oci kad sam presao na njega sa crt-a, ali to je potrajalo par dana i posle sam se tako lepo navikao da nemam nikakvih problema, ali sam za tih par dana bas eksperimentisao sa podesavanjima monitora. A to za kasnjenje mislim da nema nikakve veze, ja nijednom nisam imao nikakav problem sa milisekundama, sve mi je isto bilo 8 ili 5 ili 2, mada mozda je to do mene...
leka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2008, 22:58   #247
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Question Samsung 757DFX podrhtavanje slike

Posedujem 17" CRT monitor Samsung 757DFX sa kojim je skoro pocelo nesto cudno da se desava. Naime, od kako planiram kupovinu 22" TFT monitora, ovaj CRT je poceo da me p*prckuje s vremena na vreme, kao da preti da ce da otkaze svakog casa.

U cemu je problem?

Desava mi se (recimo trenutno dok ovo kucam) da mi slika po horizontali nekako treperi, kao da se suzava za po par piksela, pa onda ponovo vrati u normalno stanje (samo sto sam presao u novi red, ono je prestalo). Nisu to neka bitna pomeranja slike, ali se da primetiti kada se covek koncentrise na sam okvir monitora, a narocito uz desnu ivicu, onda se vidi to suzavanje i sirenje. Traje odredjeno vreme, pa onda prekine, bas kao sto se desilo sada dok ovo kucam.
Sledece sto sam primetio jeste da mi se po paljenju monitora slika na gornjem delu nekako udubi, da tako kazem, po sredini, pa se posle nekog vremena sama vrati u normalu. U pitanju su par piksela, ali se da primetiti kada zafali malecni deo prozora nekog programa.

Lepo me sluzi vec 5 punih godina, ali ga ipak uskoro menjam, ali bih takodje voleo da znam sta se ovo desava, da li polako ispusta dusu ili ne?
Posto planiram da ga prodam, ako uopste ima nekog zainteresovanog, voleo bih da buduci vlasnik zna sta uzima i bude svestan njegovih mana, a ne da me posle 'vata za gusu!
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2008, 2:46   #248
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

AMG,

(možda grešim, naravno) ali meni to liči na klasično crkavanje katodne cevi - posebno verovatno ako je monitor dosta korišćen tokom tih prethodnih 5 godina. To nije preterano česta pojava kod starijih CRT-a imajući u vidu njihovu robusnost, al se opet dešava.. sve ima svoj radni vek

E sad, ako stvarno jeste katodna, to mu je onda progresivna boljka - tj. vremenom će situacija biti sve gora i gora i poboljšanja tu nema (osim zamene faličnog dela, što bi bilo skroz neisplativo). To mu dođe kao neki Alchajmer kod ljudi

Sve u svemu - dobra odluka da se častiš jednim lepim TFT-om.

P.S: Ne znam kako će ta prodaja ići ako monitor progresivno degradira.. plus i što su 17ice CRT dosta prevaziđeni... ako ugrabiš 20-25 E za njega (i to pod uslovom da savršeno radi) - puna kapa.

Poslednja ispravka: shrafko (11.10.2008 u 13:47)
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku shrafko na korisnoj poruci:
A M G (13.10.2008)
Stara 13.10.2008, 0:44   #249
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Hvala ti shrafko na odgovoru!
Nisam znao da je toliko lose, da mozda crkava kljucna komponenta monitora?
A kada samo pomislim kako je fino opisan ovde, bude mi zao.
Bio je ovo jedan od boljih monitora u svoje vreme, dobro je sluzio, no neminovno je da sada ustupi mesto mladjem.
Pitam se kome da prodam ovo sada kada i sam vidim da polako otkazuje poslusnost, ko li bi ga kupio? Ma, dacu oglas, pa ko se javi, dobice objasnjenje, nek ga uzme ako misli da ce da ga sluzi.
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2008, 17:12   #250
Petar Maglic
Novi član
 
Član od: 28.10.2008.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom SONY Trinitron Multiscan E220

imam monitor SONY Trinitron Multiscan E220. Slika mi je tamna i ne znam kako da je posvetlim, pokusao sam na monitoru, "na dugme", i stavio ga na maximum medjutim ponovoje tamnija nego sto bi trebalo. Svaki tamniji snimak kada gledam oslepim trudeci se da vidim ako se nesto dogadja nocu. . .
Petar Maglic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2008, 19:45   #251
aerochivija
Veteran
 
Član od: 19.3.2006.
Poruke: 498
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 762 puta na 295 poruka
Određen forumom Re: SONY Trinitron Multiscan E220

Citat:
Petar Maglic kaže: Pregled poruke
imam monitor SONY Trinitron Multiscan E220. Slika mi je tamna i ne znam kako da je posvetlim, pokusao sam na monitoru, "na dugme", i stavio ga na maximum medjutim ponovoje tamnija nego sto bi trebalo. Svaki tamniji snimak kada gledam oslepim trudeci se da vidim ako se nesto dogadja nocu. . .
Pokušaj da brightness/contrast slike podesiš preko grafičke.
Ako uspeš, dodatno možeš podešavati osvetljenje/kontrast nekog snimka (pretpostavljam da je u pitanju video) i u aplikaciji kojom ga emituješ. Većina popularnih video plejera pruža tu mogućnost, bilo da je u pitanju DVD ili neki drugi format.
aerochivija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2008, 22:08   #252
Petar Maglic
Novi član
 
Član od: 28.10.2008.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: SONY Trinitron Multiscan E220

mogu preko GOM playera da posvetlim filmove i sl., ali samo one koji reaguju na kodeke koje imam, ali sve slike su mi tamne. A ne znam kako da pristupim grafickoj kartici. Imam GeForce 256 karticu.
Petar Maglic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2008, 20:24   #253
Dejzi
Novi član
 
Član od: 1.11.2008.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Imam LG monitor Flatron L1732S.
Kad gasim racunar, lampica na monitoru prelazi u zutu boji ali poslije par sekundi pocinje da treperi u plavoj boji. I kad krenem pa upalim racunar monitor se ne pali.Lampica i dalje treperi. Jedino ako napajanje izvadim pa sacekam par minuta pa opet upalim onda se ekran upali. Ponekad ni to ne uspijeva.Moze li mi neko reci u cemu je problem?
Dejzi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2008, 21:34   #254
NIDZONSON
Veteran
 
Član od: 10.8.2006.
Lokacija: Sremski Karlovci
Poruke: 614
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NIDZONSON Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIDZONSON Slanje poruke preko Yahooa korisniku NIDZONSON
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Evo mene...opet! Opet posle 3 meseca sa nereshivim problemom.... imam : "Philips 170S(17inch LCD monitor 170S8) on NVidie GeForce 8600 GT...Dakle moj problem je to shto mi treperi slika na monitoru dok igram igre,i pojavljuju mi se linije po ekranu,horizontalno...e sad pokushavao sam sve moguce shto postoji,menjao refresh rateve sa 60HZ do 150HZ ali nishta ne reshava moj problem U opcijama za monitor sve moguce shto ima sa chackao ...isto je sa mojim drugom koji ima flatron monitor 17incha i kod obojice je isti problem....dakle ima neko reshenje za ovo?
NIDZONSON je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2008, 19:04   #255
Eris
Član
 
Član od: 30.6.2007.
Poruke: 487
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 103 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Ev i mene opet
Ovako...ovo se desava od juce...kada izadjem iz bilo koje igre...brightness se poveca na maximum...pa moram da ga smanjujem :S
neznam koliko je do monitora al me nervira pa ako neko ima resenje nek javi xD
Eris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2008, 3:22   #256
Tasadar
Član
 
Član od: 5.4.2008.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 34
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Citat:
NIDZONSON kaže: Pregled poruke
Evo mene...opet! Opet posle 3 meseca sa nereshivim problemom.... imam : "Philips 170S(17inch LCD monitor 170S8) on NVidie GeForce 8600 GT...Dakle moj problem je to shto mi treperi slika na monitoru dok igram igre,i pojavljuju mi se linije po ekranu,horizontalno...e sad pokushavao sam sve moguce shto postoji,menjao refresh rateve sa 60HZ do 150HZ ali nishta ne reshava moj problem U opcijama za monitor sve moguce shto ima sa chackao ...isto je sa mojim drugom koji ima flatron monitor 17incha i kod obojice je isti problem....dakle ima neko reshenje za ovo?
postoje dva objasnjenja ili ti je graficka pred crkavanjem ili je monitor sa seriskom greskom
Tasadar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2008, 4:05   #257
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Jeste da je monitor jedna od najskuplih komponenti, ali zato oči vrede više

Čitam ovde neke postove kako ne rade monitori od 5,9 godina

Moj vam je savet: Ako vam je monitor star i ne radi skupite pare i kupite novi
Ako vam je monitor pod garancijom reklamirajte ga, ako nije, jbg isteko mu rok upotrebe
I refreš rate na max koji monitor podržava

Čuvajte oči!!!
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2008, 12:21   #258
hellennis
Novi član
 
Član od: 19.5.2008.
Poruke: 21
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Pre nekog vremena boja na monitoru je pocela da dobija rozikastu boju! Taj problem sam resavala tako sto bih malo pomerila kuciste i vratilo bi se u normalu,danas to nije uspelo... Znaci problem je negde u necemu do kucista, sta da pogledam?
hellennis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2008, 12:26   #259
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Citat:
hellennis kaže: Pregled poruke
Pre nekog vremena boja na monitoru je pocela da dobija rozikastu boju! Taj problem sam resavala tako sto bih malo pomerila kuciste i vratilo bi se u normalu,danas to nije uspelo... Znaci problem je negde u necemu do kucista, sta da pogledam?
Cini mi se da je to ( nisam 100% siguran) klasican slucaj namagnetisanog (narodski izraz)monitora . Imas u meniju monitora opciju DEGAUS ukljuci nju i problemi bi trebalo da nestanu. Moj ortak ima isti problem kao ti ali je njemu monitor toliko star i s****n da ni ova opcija ne pomaze.Stim sto se njemu roza boja pojavljuje po uglovima, a ne preko celog ekrana.
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nutsbre@ker na korisnoj poruci:
hellennis (3.12.2008)
Stara 3.12.2008, 14:20   #260
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Pre bih rekao da kabl od monitora gubi kontakt negde pri konektoru koji se priključuje na kompjuter. Probaj da pomeraš kabl, a ne kućište. Drugo, skini konektor (moraš prvo da ovrneš dva šrafa sa obe strane konektora, izgledaju kao plastični štapići) i vrati ga nekoliko puta, zatim ga vrati i dobro gurni, onda do pola zavrni šrafove pa opet pomalo gurni konektor i tako naizmenično dok ne zavrneš šrafove do kraja (ne preteži ih).

Ako i dalje imaš roze sliku, probaj tokom rada da mrdaš kabl (a ne kućište). Probaj da nađeš položaj u kome radi, pa nekako fiksiraj kabl (selotejpom ili slično). U tom slučaju postoji delimičan prekid u kablu i najbolje da ga ne mrdaš previše, kad ga jednom fiksiraš.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
monitor, problem

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problemi sa MSI kt400 zatoichi Grafika 5 15.3.2007 12:24
Problemi sa bluetooth headsetom Gowron Prenosni računari 0 16.10.2006 14:44
Problemi sa ATI na MEPIS-u 6 dragomix Slobodni softver 2 7.10.2006 23:25
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com