Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.6.2006, 20:13   #21
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam!

Citat:
Dimo kaže:
Da,ali posto je Barjaktar u svom prvom postu nabrojao neka dela epske fantastike mislio sam da je prvenstveno hteo o tom zanru da razgovaramo,ali nije problem,svaki zanr je sjajan na svoj nacin,to dosta zavisi i od ukusa citaoca.Ja trenutno citam Gozba za vrane,cetvrti deo epskog serijala Pesma leda i vatre.Knjiga izlazi u izdanju Lagune i po meni jedno je od najboljih dela modernije epske fantastike.Da ne zna mozda neko je li preveden drugi deo Gozbe za vrane?
Prema izdavačkom planu trebalo bi da izdaju knjigu do kraja godine. GRRM radi na sljedećoj "Dance with Dragons" i ona bi trebala da bude izdata u inostranstvu u februaru 2007 (ne sumnjam da će naši izdavači i nju podijeliti u dvije-tri knjige). Posle ove, ostaju još dvije knjige do kraja serijala.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2006, 20:15   #22
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam!

Tolkin je nesmunjivo najbolji pisac dela epske fantastike,stil kojim je napisan Gospodar prstenova,prelepi i detaljni opisi i fantasticno razradjena i uzbudljiva prica ostavljaju citaoca bez daha.Svaki pisac istog zanra je naravno pod Tolkinovim uticajem,to je normalno,isto kao i sto je svaki pisac trilera pod uticajem Agate Kristi.Medjutim,ono sto izdvaja jedno delo koje je slicno Gospodaru prstenova je koliko-originalna prica i lepota pisanja.To je ono zbog cega obozavam "Pesmu leda i vatre".
Inace,da li je ko citao "Nezavrsene price" od Tolkina,video sam tu knjigu u gradskoj knjizari pa ne znam isplati li se da dam novac za nju?
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2006, 20:27   #23
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam!

Citat:
Dimo kaže:
Inace,da li je ko citao "Nezavrsene price" od Tolkina,video sam tu knjigu u gradskoj knjizari pa ne znam isplati li se da dam novac za nju?
Opet se ovo pretvara u temu o Tolkinu, sto ne valja.

Evo bicu kratak:

Citao sam nezavrsene price, mislim sedmi deo. Nezavrsene price su ti opsirnije kazivanje Silmariliona. Pazi sada da se ne uhvatis za srce . Ima ih 12 ili 13 i nisu sve prevedene kod nas. Mozda je prevedena samo ova verzija koju sam ja citao, mozda ima jos.
U glavnom to su tomovi i tomovi knjiga koje svakako vredi procitati.
A dok to ne procitam, ne pada mi na pamet da citam bilo sta drugo.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2006, 7:45   #24
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam!

Citat:
barjaktar kaže:
@Simke
uradi ono sto moras, ako mislis da je treba zatvoriti, onda... ja se necu buniti, mada mislim da ovo nikom ne smeta.

Sto se tice promjene naziva, nemam nista protiv, ali sto se tice zanrova, ja jesam ciljao na epsku fantastiku, kao sto rece Dimo, ali opet nemam nista protiv ostalih zanrova. Po mom misljenju, naslov Epska fantastika potpuno odgovara, jer to je ono o cemu sam ja htio da se prica ovdje, ali Boze moj, ne pita se mene.
kako to misliš ne pita se mene...
zar tebe i ostale članove nisam konsultovao i zatražio vaše mišljenje...
znači pitate se, ovo je naš forum... svi zajedno ga stvaramo...
to što ispod mog nadimka stoji moderator nemoj da te zavara u suštini smo isti samo ja imam nešto više obaveza od tebe... na prvom mestu sam član i samo jedan od šrafića ove mašinerije zvane forum sveta kompjutera...


Citat:
barjaktar kaže:
@Simke
Evo sad sam gledao onu temu za koju si postavio link, i koliko vidim tamo od epske fantastike ima otprilike e i mozda cetvrtina p. Tako da ovo ni u kom slucaju nije kopija doticne teme. Ali ti opet radi ono sto treba.
nisi me razumeo... i jedna i druga tema su o knjigama, znači o istom...
u čemu se razlikuju osim u tome što se ovde počinje pisati o fantastici a tamo o svemu ostalom...
problem je što već danas, sutra neko može pokrenuti temu o ljubavnoj poeziji, neko o nečem drugom, trećem i tako dalje...
suma sumarum: pisalo bi se o knjigama...
već postoje dve teme:
∙ knjige...
∙ stručna literatura

nemam ništa protiv da ima još tema o knjigama, čak štaviše mnogo pre sam za propagiranje čitanja nego za teme o nekim da kažem (a da ne budem preoštar) glupostima...

sad pošto vidim da ima zainteresovanih za ovu temu o fantastici neka teče, nemojte da ostane na dvadesetak poruka...

naravno i budimo dobri...
pomozite mi da što manje radim tj da se što manje cimam sa brisanjem...
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2006, 7:50   #25
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam!

Citat:
Carl Jonson CJ kaže:
Ма какви епска фантастика,не чита се само то Ето могло би "Фантастика-препоруке" из свих жанрова Ево ја препоручујем обавезно Исака Асимова, цео РЦЗ(Роботи-Царство-задужбина) серијал.
ovo mi deluje kao najprihvatljiviji predlog...
ne ugrožava osnovnu zamisao autora a otvara i ostale opcije...
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2006, 9:30   #26
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam!

znam ali ipak je cista kopija.cak je i Teri Bruks sam rekao da je knjigu pisao po uzoru na gospodara.Recimo Alanonov pad u Pelanoru je isti kao pad Gandalfa u Moriji ma ima gomila slicnosti.ostale njegove knjige mi nisu bile interesantne imam Elf Stones Of Shanara u engleskom izdanju kuci i nije me odusevio.

A jer neko citao nesto od Forrgoten Relams-a(na kome su bazirani svetovi u Baldur's Gate-u i jos par igrica)?
Ja pre neki dan zavrsio Icewind Dale Trilogy i Legacy of Drow od Salvatore-a pa sad planiram da citam malo o Elminsteru
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2006, 9:31   #27
Vanya
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam!

Citat:
bobi kaže:
Opet se ovo pretvara u temu o Tolkinu, sto ne valja.

Evo bicu kratak:

Citao sam nezavrsene price, mislim sedmi deo. Nezavrsene price su ti opsirnije kazivanje Silmariliona. Pazi sada da se ne uhvatis za srce . Ima ih 12 ili 13 i nisu sve prevedene kod nas. Mozda je prevedena samo ova verzija koju sam ja citao, mozda ima jos.
U glavnom to su tomovi i tomovi knjiga koje svakako vredi procitati.
A dok to ne procitam, ne pada mi na pamet da citam bilo sta drugo.

Ja bih ovde samo da ispravim da Unfinished tales nisu deo History of Middleearth, kojih zaista ima 12 tomova, vec posebno izdanje, vezano pre svega za Silmarilion jer dopunjuje ili objašnjava pojedine priče i mitologiju.
Treba ga imati, svakako, jer tek sa ovom knjigom stvari ležu na svoje mesto.

Sad, o temi. Čitala sam dosta toga iz žanra EF, ali teško da se mnogo dela uspelo otrgnuti Tolkinovom uticaju. Ipak, posebno mi je drag serijal "Hronike Ambera", upravo jer je u pitanju krajnje zanimljiva ideja, iako na žalost ni ovaj pisac (Zelazny) nije svoje delo sasvim dovršio, i ostale su razne nedoumice.
Veoma zanimljiv serijal je i "Knjiga Novog Sunca" Gene Wolfa, koja je na granici EF SF i NM (noćne more)
Zanimljiv iskorak je i "Vukodav" Marije Semjonove, zbog drugačije ikonografije i mitologije na koju se oslanja - slovensku.
Neko je pomenuo "Zemljomorje", slažem se da je odlična, kao i Donaldsonov "Tom Kovenant", koga sam davno čitala.
Ipak, iako ne spada u EF, ja moram da izdvojim Daglas Adamsa, od koga sam pored vodiča čitala i dve knjige o Dirk Dzentliju, holističkom detektivu. Posebno je dobra "Duga mračna čajanka duše", o sumraku bogova.
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2006, 15:42   #28
barjaktar
Član
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: BL
Poruke: 123
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam! Fantastika - Preporuke

Hm, porediti nekoga s Tolkinom... definitivno se ne treba upustati u to, iz prostog razloga sto je potpuno besmisleno. Nisam citao doticnog Dzordana, ali ni u kom slucaju ne mogu da povjerujem da je prevazisao Tolkina.

Ali pustimo Tolkina, on ima svoju temu, dajte o drugima.

Ja bih samo jos jednom stao u odbranu Teri Bruksa, kao potpunog plagijatora. Koliko god bio to kopiran GP (neko rece Alanonov pad, a ja cu da dodam onog malog goblina cije ponasanje i odnos prema macu tako neodoljivo podsjecaju na Goluma i njegov odnos prema prstenu), ipak mislim da je Bruks razvio pricu koja nije bas za preskakanje. Pogotovu u nastavcima, barem u onim koji su prevedeni.

@Teva
Mislim da nisi shvatio ono sto ti je covjek pokusavao da kaze. To sto je 2000 > 200 aposolutno nema nikakve veze sa velicinom djela. Mislio je na Silmarilion kao djelo, da je vece od Gospodara kao djela. Tj da je potpunije, kompletnije, kompleksnije... VECE! Razumijes sad?

@Simke
Drago mi je sto tako mislis i sto si odlucio da tema ipak ostane. Nadam se da ce ostali poslusati uputstva i molbe o porukama za koje se ne moras cimati ; ).

Obratite paznju na ove pripovjetke, mislim da se niko nece pokajati, a mene su , blago receno, odusevile. S tim da je ova treca, pisana nesto drugacije, sa nesto vise za*ebancije.
http://www.rastko.org.yu/knjizevnost...sokolar_c.html
http://www.rastko.org.yu/knjizevnost...c-lovac_c.html
http://www.rastko.org.yu/knjizevnost...-srecan_c.html

Ovdje je sadrzaj svega sto imaju na dijelu "Srpska fantastika":
http://www.rastko.org.yu/knjizevnost...a/index_c.html
Obavezno citajte i postujte odgovore!

Pozdrav svima!
barjaktar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2006, 15:51   #29
Eddie
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 482
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Eddie Slanje poruke preko Skypea korisniku Eddie
Određen forumom

Citat:
Shang Tsung kaže:
Budalasto je smatrati da je Tolkin najbolji... Da je medju prvima, to je neosporivo medjutim, evo Robert Dzordan, sa svojim serijalom "Tocak vremena" ga je nadmasio za 2 koplja.. ko ne veruje neka procita. Trenutno ima 10 knjiga u serijalu.. od toga su prevedene prve 4 (laguna)i svaka naredna knjiga je bolja od prethodne (ziva cinjenica)., prevod je odlican.
Da skratim, sigurno znate kako tolkin u nekim deonicama ume da smara nepotrebnim stvarima i opisima.. e pa toga ovde nema, samo akcija, akcija i akcija

Sto se Terija Praceta tice, meni su njegova dela extra gotivna.. uvek se dobro nasmejem kad ga citam, knjige su komicne i pune aludiranja na neke zivotne istine...
Ja sam (na zalost) kupio prve dve knjige iz tog serijala Jeste da Tolkin ponekad smara sa opisima jednog predela na 3-4 strane ali bi to bila i jedina moja zamerka.Ovaj serijal je sa druge strane po meni s**nje.Likovi se tako nebulozno ponasaju kao da su jeli bunike Uopste dok sam citao knjige kao da sam imao neku nocnu moru,nikakvog reda ni smisla,totalni bre haos Ali postujem tvoj ukus u svakom slucaju
Svima bih preporucio vec pomenuti serijal "Pesme leda i vatre" To je po meni jedino delo epske fantastike koje moze da stane rame uz rame sa Tolkinovim delima.Knjige imaju toliku dozu realnosti da sam se malo zbunio dok sam citao,takvo nesto do sada nisam imao priliku da citam
Ovih dana sam malo citao i "VUKODAVA".Po meni je cist prosek!






A je li neko citao "DIABLA" od nekog Knaak-a?Video sam negde u nekom casopisu ranije tu knjigu ali nikako da je nadjem.Bas me zanima sta je to!

Poslednja ispravka: Simke (6.6.2006 u 5:39)
Eddie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2006, 21:14   #30
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam!

Citat:
Eddie kaže:
Svima bih preporucio vec pomenuti serijal "Pesme leda i vatre" To je po meni jedino delo epske fantastike koje moze da stane rame uz rame sa Tolkinovim delima.Knjige imaju toliku dozu realnosti da sam se malo zbunio dok sam citao,takvo nesto do sada nisam imao priliku da citam
Slazem se,Martin sjajno diriguje radnjom i na kraju svakog dela ostavlja citaoca u sve vecoj neizvesnosti.Jedva cekam da vidim sta ce gvozdenrodjeni da urade sad kad su izabrali Jurona Vranookog za kralja,sta ce da bude sa Arjom i Dzonom Sneznim(mojim omiljenim likom,pored Galbarta Glovera) Nije ni cudo sto je Igra prestola proglasena SF romanom godine.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2006, 23:25   #31
Shang Tsung
Veteran
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 95 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam! Fantastika - Preporuke

Ehem da.. "Letopisi Tomasa Kovenanta"-obavezno stivo..(6 knjiga)
Shang Tsung je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2006, 11:07   #32
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom

Mada se moze reci da Martin pise malo sirovo bez onog osecaja naracije i dubine koju ima gospodar.nemojte shvatiti pogresno ne mislim da je knjiga losa
ali ne stice se taj osecaj velelepnosti koji nudi Tolkin.i diskutabilno je izrazavanje koje koristi(dosta psovki) kao i ona ljubavna scena sa malom crvenokosom



Citat:
Shang Tsung kaže:
Ehem da.. "Letopisi Tomasa Kovenanta"-obavezno stivo..(6 knjiga)
Prve tri knjige su ok ali mi ostatak nekako deluje usiljeno.Tu knjigu sam proicatao na racunaru oci su mi ispale

Poslednja ispravka: Simke (6.6.2006 u 21:02) Razlog: spajanje
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2006, 11:48   #33
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam! Fantastika - Preporuke

Citat:
Mario Pavicevic kaže:
Mada se moze reci da Martin pise malo sirovo bez onog osecaja naracije i dubine koju ima gospodar.nemojte shvatiti pogresno ne mislim da je knjiga losa
ali ne stice se taj osecaj velelepnosti koji nudi Tolkin.i diskutabilno je izrazavanje koje koristi(dosta psovki) kao i ona ljubavna scena sa malom crvenokosom
Stilovi im se razlikuju i to je sve. To mi je čak i milo, jer su mi se smučili Tolkinovi palgijatori koji se trude čak i stil da prekopiraju. GRRM je fenomenalan pisac, jedan od najtalentovanijih koje sam čitao.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2006, 12:30   #34
mfritz
Član
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 74
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam! Fantastika - Preporuke

Meni je jako simpatican Vukodav od Semjonove (cini mi se)..

Bas je bajkovito, i nezno je sve, i lepo. To se retko srece cini mi se
mfritz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2006, 19:55   #35
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam!

Citat:
Simke kaže:
ovo mi deluje kao najprihvatljiviji predlog...
ne ugrožava osnovnu zamisao autora a otvara i ostale opcije...
Хвала Елем идемо даље:

Херберт"Дина",сви делови,осим капитола,који је жееееесток смор.
Carl Jonson CJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2006, 20:34   #36
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam! Fantastika - Preporuke

Citat:
Mario Pavicevic kaže:
i diskutabilno je izrazavanje koje koristi(dosta psovki) kao i ona ljubavna scena sa malom crvenokosom
Da,to sam i ja primjetio dok sam citao i zacudilo me je,ali samo u prvom dijelu,posle se covjek navikne Mene su najjace bile one scene sa Tirionom i Sai,tu tek covek opisuje sex u knjizi epske fantastike Ali,kao sto Corwin rece,Martinov stil je njegov i ne kopira nikoga.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2006, 22:05   #37
Eddie
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 482
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Eddie Slanje poruke preko Skypea korisniku Eddie
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam! Fantastika - Preporuke

Covek pise realne stvari i situacije u jednom izmisljenom srednjevekovnom svetu,sa vrlo malom dozom nadrealnog i mitskog.Psovke i sex u njegovoj knjizi daju jedan potpuno novi pogled na svet u kome zive vitezovi,zmajevi,prosjaci,prostitutke(ne smem da napisem onaj pravilniji izraz) koji nikad nisu izgledali tako stvarno,realno.Covek je dokazao da epska fantastika ne mora uvek da bude nalik na bajku za malu decu gde bebe donose rode,jedan covek ubija sto drugih,niko ne jede,ne spava,ne smrdi,ne obavlja fizioloske potrebe...
Zbog takvog nacina pisanja,koji je uveo mnogo sto-sta novog u fantazijski svet,i zbog neverovatno dobrog spleta okolnosti koji prozima sve delove ovog serijala,JA sam proglasio J.R.R.Martina za vicesampiona (i to samo sto sam prvo citao Tolkiena) u ovom zanru fantastike!Ko se slaze samnom a ko ne
Eddie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2006, 22:14   #38
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam! Fantastika - Preporuke

Ma slažemo se sa tobom, ali nemoj sad da ovo postane tema o Martinu....
Zadržimo se na predlozima kvalitetnih ili manje kvalitetnih (radi uporedjivanja) SF/EF knjiga uopšte....
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2006, 22:33   #39
Eddie
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 482
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Eddie Slanje poruke preko Skypea korisniku Eddie
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam! Fantastika - Preporuke

Da li je neko citao "Kamen moci" od Hansa Bemana?Citao sam ih (3 knjige) pre 7-8 godina i ostale su mi u lepom secanju
A probao sam malo i "Hronike Ambera",ali nisam mogao da izdrzim do kraja!
Od silnih preporuka koje sam dobio od drugova samo je jedna ispala po mom ukusu - Mr.J.R.R. Tolkien!Mnogo je sladje kad slucajno sam provalis neku dobru stvar
Eddie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2006, 9:47   #40
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam! Fantastika - Preporuke

Dina je stvarno odlicna doduse ja sam citao samo nju i ona dva nastavka(6knjiga ukupno kod nas a u originalnom izdanju 4).prva tri dela(ili u jednoj knjizi svi zavisi od izdanja) je odlicna,prvi nastavak je malo losiji ali zato poslednja knjiga rastura!

Sto se tice kamena moci secam se da sam ga citao isto tako pre 6-7 godina i voleo bih opet da je procitam mada je nigde kod nas nisam video.Hronike ambera imam prva dva dela ali me nisu odusevili.Jer se neko seca Elrika od Melaburea?znam da mi je to bilo ekstra kad sam bio klinac,tetka je imala 4 i 5 kolo one Plave ptice pa sam stalno citao kod nje nesto(izmedju ostalog i Mac od Sanare koji mi je u to vreme pa sve do gospodara bio omiljena knjiga).
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com