Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.10.2007, 21:09   #61
Mrka Kapa
Starosedelac
 
Član od: 28.11.2006.
Poruke: 1.322
Zahvalnice: 375
Zahvaljeno 973 puta na 387 poruka
Određen forumom Re: Zoo vrt peticija

Ne bi trebalo da se radi ni o Bojoviću, ni o njegovoj plati, ni o tome šta je on učinio za vrt ni o gradskim vlastima koje su se tek sada zainteresovale za ZOO vrt.
Trebalo bi da se radi o životinjama.

Na žalost, sve vesti koje se mogu naći na Internetu o skorašnjim dešavanjima navode da je glavni problem u tome što je grad srušio neke "nelegalno postavljene kioske" od kojih je zaradu imao jedino ZOO vrt. Tu se provlače svakojake glasine, i kome treba verovati a kome ne, ne znam.

Ono što je bitnije je sledeće:
Citat:
Beo zoo vrt osnovan je 1936. godine. Tada je pokrivao površinu od 14 hektara, na kojoj je bilo smešteno oko 1.200 životinja. Danas Vrt zauzima površinu od sedam hektara i u njemu živi oko dve hiljade životinja. Po evropskim standardima, zoološki vrt trebalo bi da zauzima najmanje 25 hektara.
Mislim da nije nimalo fer insistirati da sve životinje ostanu na tako malom prostoru, i da bi bilo najbolje nekako se izboriti za dobru lokaciju dela ZOO vrta gde bi bile smeštene velike životinje kao i za organizaciju povezivanja ta dva dela - verujem da bi se mogli naći privatni prevoznici koji bi obavljali ovakvu uslugu. Uz uslov da se sadašnja površina ZOO vrta nikako ne smanjuje.
Mrka Kapa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mrka Kapa na korisnoj poruci:
Iris (25.10.2007)
Stara 24.10.2007, 21:35   #62
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Zoo vrt peticija

Bas tako. Vece zivotinje bi trebalo izvesti, dok ptice ,gmizavci i ostale sitne pernate i druge zivotinje ostaviti.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2007, 21:54   #63
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Zoo vrt peticija

Citat:
od kojih je zaradu imao jedino ZOO vrt
Slažem se sa ostatkom poruke, a za ovaj deo moram da kažem: naravno da je ZOO vrt imao zaradu, jer od nečega mora i da se izdržava... Nisu bili baš darežljivi prema njemu.
Uostalom, od svakog kioska zaradu ima i država i gradska vlast...

Poslednja ispravka: Spawn BG (24.10.2007 u 21:59) Razlog: dodatak
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2007, 21:59   #64
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Zoo vrt peticija

Ma grad nije radio nista za Zoo vrt. Sve se svodilo samo na Bojovica.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2007, 22:16   #65
Mrka Kapa
Starosedelac
 
Član od: 28.11.2006.
Poruke: 1.322
Zahvalnice: 375
Zahvaljeno 973 puta na 387 poruka
Određen forumom Re: Zoo vrt peticija

Citat:
Spawn BG kaže: Pregled poruke
Slažem se sa ostatkom poruke, a za ovaj deo moram da kažem: naravno da je ZOO vrt imao zaradu, jer od nečega mora i da se izdržava... Nisu bili baš darežljivi prema njemu.
Uostalom, od svakog kioska zaradu ima i država i gradska vlast...
Poznato mi je da je ZOO vrt veoma dugo imao finansijskih poteškoća, i sasvim mi je razumljivo da je kao rešenje za takve probleme usvojeno izdavanje površine vrta za takve objekte. Što je proglašeno nelegalnim.
Na žalost, to je Bojoviću donelo glas reketaša, mafijaša i još razne druge nezavidne titule zbog kojih viđam različite komentare u vezi sa njim i celim problemom. A to samo pogoršava situaciju - ne živim u Beogradu i ZOO vrt sam posetila možda dvaput, tako da ne znam puno o svim problemima sa kojima je Vuk morao da se bori - zato i kažem da se treba pobrinuti za životinje pre svega, a ako je Vuk pravi čovek za to, ima moju podršku.
Mrka Kapa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2007, 9:37   #66
Pelagijska Argosija
Veteran
 
Član od: 3.8.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 656
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 291 puta na 150 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pelagijska Argosija
Određen forumom Re: Zoo vrt peticija

Citat:
Ulmawen kaže: Pregled poruke
A gde će onda te životinje ako "ukinu" zoo vrt? Nazad u prirodu, na žalost, ne mogu.
Uvek mogu da ih daju drugim Zoo vrtovima. Vuk Bojović se uvek hvali kako ima odlične odnose sa drugim Zoo vrtovima po svetu.
Lično nisam za ideju izmeštanja Zoo vrta, ali nateralo me je da malo razmislim nakon što je nekoliko članova istaklo (ako se ne varam i ti među njima) da tim životinjama i nije mesto u kavezu. Pa bi možda neko postepeno ukidanje bilo najbolje rešenje...
Pelagijska Argosija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pelagijska Argosija na korisnoj poruci:
Iris (25.10.2007)
Stara 2.11.2007, 13:42   #67
Ulmawen
Starosedelac
 
Član od: 6.4.2007.
Lokacija: Narquelion la.. tu y aldalin Kortirionwen
Poruke: 1.360
Zahvalnice: 484
Zahvaljeno 920 puta na 515 poruka
Određen forumom Re: Zoo vrt peticija

Definitivno im nije mesto u kavezu. Ja sam prva za to da ime se obezbede dobri uslovi, a ako to znači da će Zoo vrt biti preseljen bogu iza tregera, so be it. Da preciziram: kad pričam o Beo zoo vrtu, mislim samo na životinje. Da li će Vuk ili neko drugi biti na čelu istog, sve jedno mi je sve dok životinje imaju sve potrebne uslove za normalno bivstvovanje. Ali malo je bezobrazno na ovaj način isterivati silu, samo da bi neko dobio dobru lokaciju u centru grada. Nema to veze ni sa životinjama ni sa mozgom, to je neka potpuno deseta priča, o kojoj se, na žalost, priča mnogo više nego o životinjama.
Ulmawen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Peticija za ocuvanje WW2 U-boot 534 ACHTUNG Cvet kompjutera 5 13.10.2007 17:23
Peticija Za Edit JovanK Forum o forumu 77 23.8.2007 16:59
DVD peticija - Izglasajmo DVD uz omiljeni časopis U Jogurtu Nema Kostiju O SK-u uopšte 2 6.2.2007 17:23
Neteller peticija Mateja Brbljaonica 19 2.2.2006 0:56


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com