Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.10.2016, 16:42   #121
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

Defintivno izgleda odlično, i što je najbitinije nakon Wii U-a, poruka pratkična, jednostavno i lako shvatljiva, znači uboli su suštini sa prvim trejlerom.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2016, 16:46   #122
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

Najava nije uradila nista za mene. Prevelik uredjaj da bude praktican portable, premalen ekran za ono sto oni pokazuju (igra sa prijateljima). Uz to Tegra platforma i oni ponosno ppkazuju kao je moguce igrati Skyrim, 6 godina staru igru, na konzoli i NBA. Mozda cu promjeniti misljenje kada otksriju vise.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2016, 17:00   #123
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

Ja cu reci da mi se dopada dizajn,cekam da vidim zvanicne performanse i cenu, mada neocekujem neke omg performanse jer je u pitanju hibrid...u svakom slucaju tek treba da se ''otvore'' sa ovim cudom.

PS malo mi je bilo smesno kad sam video da su vec uspeli da seciraju taj trailer i primete fps padove kod skyrima
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2016, 17:25   #124
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Najava nije uradila nista za mene. Prevelik uredjaj da bude praktican portable, premalen ekran za ono sto oni pokazuju (igra sa prijateljima). Uz to Tegra platforma i oni ponosno ppkazuju kao je moguce igrati Skyrim, 6 godina staru igru, na konzoli i NBA. Mozda cu promjeniti misljenje kada otksriju vise.
Danas se smatraju portabl uređaji od 7-8" a ne Switch.
Ako ti je premali ekran onda igraj na TV-u, poenta je da jedan uređaj može ponuditi lokalni multiplayer i bez TV-a.
Tegra platforma je plus a ne minus, Tegra je odlična za takve uređaje i mnogo bolji izbor nego AMD.
Prikazuju Skyrim Remaster, i to je ogromna stvar, pošto nikad slična igra nije postojala na Nintendo platformi, to znači da će NX u stvari imati solidnu 3rd party podršku.

Poslednja ispravka: vetar. (20.10.2016 u 17:46)
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2016, 17:57   #125
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

Ne znam za vas, ali meni je ovo dope! Ono sto je Wii U trebao da bude, portabilni uredjaj koji pruza pravo konzolno iskustvo. Ko nije imao Wii U ili ko ga nema nema ni pojma koliko je cool igrati igre samo na malom ekranu. Ja sam citave igre prelazio na Wii U-u samo zbog toga.

Sto se meni tice, Switch ima prodju, samo da marketing odradi svoj posao.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2016, 21:06   #126
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

Citat:
Sto se meni tice, Switch ima prodju, samo da marketing odradi svoj posao.
Samo da stanu ozbiljno iza konzole, kakva god da je, i da štancaju kvalitetne igre.


Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Tačnije custom Tegra.
Citat:
Nintendo Switch is powered by the performance of the custom Tegra processor.
Sama Tegra je širok pojam ali
Citat:
The high-efficiency scalable processor includes an NVIDIA GPU based on the same architecture as the world’s top-performing GeForce gaming graphics card
ovo bi trebalo da znači noviji GPU nego Tegra X1.
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2016, 22:45   #127
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

Izgleda ruznjikavo, ali osim toga deluje ok. Ako cena bude normalna i ako ponude neke WiiU igre (Bayonetta 2 i SMW), mozda i na launchu uzmem... Mada sam skoro Vitu uzeo, tako da sam za portable gaming podmiren na duze vreme.
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2016, 9:10   #128
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

To je to za ovu godinu

https://twitter.com/mochi_wsj/status/789289178684981248

Znaci vise informacija o platform tek mozda tamo negdje u januaru. A Bethesda cak nece ni da potvrdi Skyrim za NX. Stvarno cudne odluke pravi Nintendo.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2016, 9:32   #129
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

Ni 2K ni Bethesda nemogu da potvrde koji će se naslovi naći na Switchu i u izjavi za IGN rekose da će nakon izlaska Switch a najaviti igre, dakle nista od Skyrima i NBA 2K day one
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2016, 10:23   #130
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

DEVELOPERS RESPOND TO NINTENDO SWITCH
http://www.ign.com/articles/2016/10/...intendo-switch



Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
To je to za ovu godinu

https://twitter.com/mochi_wsj/status/789289178684981248

Znaci vise informacija o platform tek mozda tamo negdje u januaru. A Bethesda cak nece ni da potvrdi Skyrim za NX. Stvarno cudne odluke pravi Nintendo.
Sumnjam da nećemo imati baš nikakav više info do kraja godine, ali realno nema potrebe imati full reavile ili jak marketing do kraja godine kada bi sezona praznika uz tada dostupne proizvode u svakom slučaju ubila skoro sav Switch hype i efekat svega, i uz činjenicu da će jako gurati 3DS do kraja godine.
Ako je ovaj info tačan, izgleda da će jak marketing i full reveal biti u januaru.



Citat:
Exia kaže: Pregled poruke
Ni 2K ni Bethesda nemogu da potvrde koji će se naslovi naći na Switchu i u izjavi za IGN rekose da će nakon izlaska Switch a najaviti igre, dakle nista od Skyrima i NBA 2K day one
To nema nikakve veze sa day one, jednostavno Nintendo ne dozvoljava da još uvek najave ili potvrde 3rd party igre na ovaj način, verovatno čuvaju sve najave i potvrde za full reveal sa trejlerima.
Činjenica da su svi potvrdili partnerstvo i podršku sa igrama u razvoju za Switch a da skoro niko nije potvrdio ili najavio neku konkretnu igru, govori u prilog tome.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2016, 10:30   #131
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

Treba se sjetiti koliko je partnera Nintendo imao za Wii U kada su ga najavljivali a koliko ih je ostalo u prvoj godini. U svakom slucaju biti tih do 2-3 mjeseca prije izlaska bez vecih konferencija je poprilicno cudno. Nintendo treba da ubjedi roditelej/igrace da preskoce kupovinu Sony/MS konzole ove praznicne sezone i sacekaju Nintendo Switch.

Usput baza nece imati dodatni CPU/GPU i sluzice samo za TV output i punjenje tableta. Sam tablet je konzola.

Poslednja ispravka: dex3108 (21.10.2016 u 10:40)
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2016, 10:43   #132
Grond
Član
 
Član od: 23.1.2006.
Poruke: 304
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 95 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

Може промјена назива теме. (Добро је да исхитрени ликови са форума нису већ отворили нову.)

Допада ми се све што сам видио, конзола ће сигурно бити одлична, технички поуздана (Love you for that, N.), са пребруталним играма, као и увијек што је случај код Nintenda. Једино што је по мени проблем је што ће велики N вјероватно и даље наставити са својом ирационалном конзервативном политиком која је зезнула WiiU. И даље имам исто мишљење, а то је да су они највећи кривци за пропаст своје актуелне кућне конзоле, стварно штета, одлична конзола, феноменална библиотека игара али џаба је када фурају тај приступ на своју штету, а могло би обоје - и елитни квалитет и подршка за шире тржиште.

Ипак, сада након пробоја у мејнстрим на смартфонима више им конзолашка основна публика није толико ни потрбна, њихове ексклузиве уз кежуал подршку би требало да је довољно за успјех.

Citat:
vetar. kaže: Pregled poruke
Prikazuju Skyrim Remaster, i to je ogromna stvar, pošto nikad slična igra nije postojala na Nintendo platformi, to znači da će NX u stvari imati solidnu 3rd party podršku.
Не значи. Не заборави да је WiiU у почетку имају јаку 3rd party подршку, Mass Effect 3 је изашао за њега, уз већи број других великих наслова па то опет није пуно значило. Nintendno није радио на томе да довуче 3rd party игре након почетног периода. Ја свакако желим огроман успјех компанији али постоји одређена динамика у конзолашком тржишту, ако компанија не ради на томе да узјаше талас продаје како треба, него само гледа како ће да прође, онда је могуће да ће се зезнути. Сви су се опекли већ на томе али Nintendo је све до MarioGO био најрањивији. Ја сам се плашио да неће напустити тржиште кућних конзола ако се зезну са NX. Слична ствар се десила и са GameCube који је по мени најподцјењенија конзола икад.
Grond je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2016, 11:06   #133
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

Citat:
Grond kaže: Pregled poruke
Jедино што је по мени проблем је што ће велики N вјероватно и даље наставити са својом ирационалном конзервативном политиком која је зезнула WiiU. И даље имам исто мишљење, а то је да су они највећи кривци за пропаст своје актуелне кућне конзоле, стварно штета, одлична конзола, феноменална библиотека игара али џаба је када фурају тај приступ на своју штету, а могло би обоје - и елитни квалитет и подршка за шире тржиште.


Не значи. Не заборави да је WiiU у почетку имају јаку 3rd party подршку, Mass Effect 3 је изашао за њега, уз већи број других великих наслова па то опет није пуно значило. Nintendno није радио на томе да довуче 3rd party игре након почетног периода. Ја свакако желим огроман успјех компанији али постоји одређена динамика у конзолашком тржишту, ако компанија не ради на томе да узјаше талас продаје како треба, него само гледа како ће да прође, онда је могуће да ће се зезнути. Сви су се опекли већ на томе али Nintendo је све до MarioGO био најрањивији. Ја сам се плашио да неће напустити тржиште кућних конзола ако се зезну са NX. Слична ствар се десила и са GameCube који је по мени најподцјењенија конзола икад.
Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Treba se sjetiti koliko je partnera Nintendo imao za Wii U kada su ga najavljivali a koliko ih je ostalo u prvoj godini. U svakom slucaju biti tih do 2-3 mjeseca prije izlaska bez vecih konferencija je poprilicno cudno. Nintendo treba da ubjedi roditelej/igrace da preskoce kupovinu Sony/MS konzole ove praznicne sezone i sacekaju Nintendo Switch.

Usput baza nece imati dodatni CPU/GPU i sluzice samo za TV output i punjenje tableta. Sam tablet je konzola.

Svi problemi koje Nintendo napravio sa Wii U konzolom su bili inicijalni, počev od predstavljanja konzole, slabog i vrlo konfuznog marketinga i imena, zbunjujuć gamepad, jake cene konzole, slabi launch naslovi i suša igara...
I očigledno su izvukli pouke, sa Switchom izgleda da rade baš obrnuto, odlično predstavljanje konzole bez ikakve konfuzije, zanimljiv koncept koji nije teško razumeti, spremaju veoma jak launch lineup, neće bit suše igara, rekli su da neće imati visoku cenu..


Wii U je imao solidnu 3rd party podršku na početku, problem je nastao odmah nakon izlaska konzole kada je konzola počela katastrofalno da se prodaje i 3rd party napušta konzolu, u prvoj godini je skoro ceo 3rd party napustio Wii U.
Znači glavni problem za Wii U za 3rd party je bila katastrofalna prodaja ne to što Nintendo kasnije nije radio da ih dovuče.
Switch će se defintivno mnogo bolje prodavati nego Wii U tako da ni 3rd party neće tako lako napuštati konzolu,
plus što je Nintendo defintivno izvukao i neke druge pouke sa Wii U, kako da poboljšaju odnose, komunikaciju i kako da olakšaju 3rd party devolperima.

Poslednja ispravka: vetar. (21.10.2016 u 11:14)
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2016, 11:31   #134
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Nintendo NX

Ovo izgleda fino, ali će mnogo zavisiti od trajanja baterije. Ako ona bude katastrofalna onda džabe sav hajp oko portable dela. U svakom slučaju za one koji imaju jak PC mnogo bolja kupovina nego PS4 ili X1, više igara za odigrati.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2016, 12:16   #135
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Nintendo Switch trejler je postao najgledaniji video na Nintendo Youtube kanalu za manje od 24h. Vrlo impresivno, Nintendo je napravio odličan posao sa Switch trejlerom.

https://www.youtube.com/user/Nintend...&sort=p&view=0




Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
Ovo izgleda fino, ali će mnogo zavisiti od trajanja baterije. Ako ona bude katastrofalna onda džabe sav hajp oko portable dela. U svakom slučaju za one koji imaju jak PC mnogo bolja kupovina nego PS4 ili X1, više igara za odigrati.
Poznato je da igranje igara prilično brzo troši bateriju na mobilnim uređajima, tako da definitivno ne treba očekivati jaku bateriju, po meni treba očekivati nekih 4-5 sati.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2016, 12:32   #136
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Baterija ce verovatno drzati 3-4 sata, ocekivati vise je iracionalno.

Sto se tice konzole i same najave, mislim da je sve sto je bilo konfuzno kod Wii U-a sad otklonjeno i da je Switch po meni logicna evolucija Wii U-a. Kad su prikazali Wii U svi su prvo mislili da je addon za Wii, pa onda da je rucna konzola... mnogi nisu ni pobegli od toga. A vidite sad, prvo sto sam primetio logo Nintenda se skoro ni ne vidi. Switch je preko cele konzole. Drugo, odmah su pokazali sta konzola radi i kako radi. Nikom nije nejasno o cemu se radi, poruka je cista i gadja gde treba.

Najbitnije sad za uspeh konzole su dve stvari:

Prva, koliko ce da kosta ovo cudo. Mislim da je sa cenom od 200$ uspeh zagarantovan, ali isto tako znam da je ta cena nerealna. Realnija cena bi bila 250 sa igrom, tipa Zelda bundle za 250. Mozda i odu na onu varjantu 250 bez igre, 300 sa igrom i onim dodatkom sto pravi gamepad od ona dva cuda sto se otkacuju.

Druga bitna stvar je 3rd party podrska, a po inicijalnom predstavljanju izgleda su glasine bile tacne i da je nVidia bila ta koja je dovukla neke svoje partnere i mislim da je Skyrim direktna posledica toga. Ako se 3rd party podrska nastavi i ako Switch bude dobijao Fife, Battlefield-e, COD-ove i slicno, nema brige.

Stvari koje se mogu zanemariti, a koje su bitne su i da li ce konzola podrzavati SIM karticu i samim tim pristup mobilnom internetu koji ce od konzole napraviti pravi portabilni sistem, ali i mogucstvo kupovine konzole preko operatera (kao sto je Vita svojevremeno mogla da se uzme). Bitna je i rezolucija ekrana i tip ekrana, jer ako se opet ucicije bice teski blam. Grejanje i pouzdanost su takodje jako bitni i ne bi ih trebalo zanemariti, a mozda i najbitnija stvar ce biti operativni sistem. Ako se radi o nekoj vrsti androida sa dobrim eshopom i gomilom mobilnih igara, konzola ce biti privlacna roditeljima koji kupuju deci daleko skuplji iPad da bi se drndali sa njim. Bitno je i to kako konzola funkcionise van igrackih funkcija, kakva je podrska za multimediju i ostale funkcije koje imaju obicni tableti, sto od obicne marginalizovane konzole moze da napravi svetski megahit.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2016, 12:54   #137
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Switch je vrlo zanimljiv proizvod sa dobrim konceptom, prilično deluje praktično, i totalno drugačije od drugih konzola na tržištu. Istovremeno cilja handheld i home console korisnike.
Trejler je fenomenalno odrađen i odmah je svima jasno o čemu se radi. Ime je isto veoma jednostavno i praktično. Bethesda igra (makar bila i remaster) je ogroman plus što se tiče 3rd party podrške. Opšte Switch impresije su za sada vrlo pozitivne.
Znači za sada je sve vrlo dobro, ostalo je da ima pristupačnu cenu, jak marketing i da vidimo koje će još 3rd party igre imati, uz veoma jake Nintendo igre nema sumnje da će imati veoma jak launch lineup.



Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke

Prva, koliko ce da kosta ovo cudo. Mislim da je sa cenom od 200$ uspeh zagarantovan, ali isto tako znam da je ta cena nerealna. Realnija cena bi bila 250 sa igrom, tipa Zelda bundle za 250. Mozda i odu na onu varjantu 250 bez igre, 300 sa igrom i onim dodatkom sto pravi gamepad od ona dva cuda sto se otkacuju.


Bitna je i rezolucija ekrana i tip ekrana, jer ako se opet ucicije bice teski blam. Grejanje i pouzdanost su takodje jako bitni i ne bi ih trebalo zanemariti, a mozda i najbitnija stvar ce biti operativni sistem. Ako se radi o nekoj vrsti androida sa dobrim eshopom i gomilom mobilnih igara, konzola ce biti privlacna roditeljima koji kupuju deci daleko skuplji iPad da bi se drndali sa njim. Bitno je i to kako konzola funkcionise van igrackih funkcija, kakva je podrska za multimediju i ostale funkcije koje imaju obicni tableti, sto od obicne marginalizovane konzole moze da napravi svetski megahit.
Mislim da će cena biti $299, postoji šansa i za $249 cenu ali mislim da je dosta manja.
Takođe nema šanse da ponude Zelda bundle, ne samo zato što im je to najskuplji projekat ikada i žele naravno da povrate novac,
nego Zelda BotW je must have igra od $60 koja će se prodati u milone primeraka i bez ikakvog bundle-a, tako da bi ubacivanjem nje u bundle direktno sebi iz džepa izbili preko $100m čiste zarade.

Skoro je sigurno da je u pitanju IPS 720p ekran.
Grejanje i pouzdanost ne bi trebali da budu problem, ipak je u pitanju Nintendo hardware.
Obzirom da će moći da se koristi i kao tablet, kapiram da će imati dobar OS i dobre aplikacije.

Poslednja ispravka: vetar. (21.10.2016 u 13:09)
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2016, 13:41   #138
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Do pre par nedelja je Samsung telefon bio Samsung telefon, sampion pouzdanosti, a onda se dogodio BOOM!

Mislim, Nintendo ce sigurno to dobro istestirati, ali opet to jeste nesto nasta treba obratiti paznju.

Izbacivanje SWITCH-a za 300$ je samoubistvo, i to odgovorno tvrdim. 300 su PS4 i Xbone, za samo 100 vise se dobija 4K konzola, a oni da ponude 720p masinu malo jacu od konzola prosle generacije za 300, bila ona portabilna ili ne, je samoubistvo. 250 je plafon, 300 uz igru i nikako drugacije.

Bas Zelda treba da bude ta koja ce naterati ljude da kupe konzolu i zato je 300 u bundlu sa Zeldom jedino logicno. Oni su sebi vec izbili miljarde sa Wii U-om, zrtvovati potencijalnih par milioncica a da konzola ostane na rafovima, i sa Wii U-om kao konkurencijom na trzistu koji ce moci da se nadje za manje pare.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2016, 13:54   #139
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Do pre par nedelja je Samsung telefon bio Samsung telefon, sampion pouzdanosti, a onda se dogodio BOOM!

Mislim, Nintendo ce sigurno to dobro istestirati, ali opet to jeste nesto nasta treba obratiti paznju.

Izbacivanje SWITCH-a za 300$ je samoubistvo, i to odgovorno tvrdim. 300 su PS4 i Xbone, za samo 100 vise se dobija 4K konzola, a oni da ponude 720p masinu malo jacu od konzola prosle generacije za 300, bila ona portabilna ili ne, je samoubistvo. 250 je plafon, 300 uz igru i nikako drugacije.

Bas Zelda treba da bude ta koja ce naterati ljude da kupe konzolu i zato je 300 u bundlu sa Zeldom jedino logicno. Oni su sebi vec izbili miljarde sa Wii U-om, zrtvovati potencijalnih par milioncica a da konzola ostane na rafovima, i sa Wii U-om kao konkurencijom na trzistu koji ce moci da se nadje za manje pare.
Nintendo vodi mnogo računa o tome i sigurno će biti dobro istestirano sve.

Switch je kućna konzola i handheld u jednom, bukvalno se može koristiti kako god i gde god korisnik zamisli, dok su PS4/XB1 samo kućne konzole. Tako da defitivno kada porediš njihovu vrednost nemožeš gledati samo jačinu hardvera. Očekujem da Switch ide uz neku igru, ali nema šanse da to bude Zelda ili neka druga AAA igra, možda neki Wii U port ili tako nešto..

Ljudi koji kupuju Switch zbog Zelde će ga kupiti bez obzira da li je u paketu ili nije, niko neće reći ne kupujem Switch zato što Zelda ne dolazi uz konzolu.
Defintivno nisu izbili milijarde sebi iz džepa sa Wii U-om, a sa bundlevoanom Zeldom bi izbili par stotina miliona a ne par miliona. Nema nikakve šanse da bude bundle sa Zelda BotW, bar ne launchu,
možda tamo za prvu sezonu praznika..



Inače i logo je prilično dobar


Poslednja ispravka: vetar. (21.10.2016 u 14:01)
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2016, 14:03   #140
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Samsung je oduvek bio kesa, samo su se sad malo vise opustili :P

250e bi bila idealna cena, ali i ja mislim da nece biti ispod 300e. I sumnjam da ce ponovo da prodaju sa gubitkom.
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nintendo Classic Mini - NES Coming on November 11th (30 NES games) vetar. Konzole 118 26.6.2017 18:38
Kvm switch digitus dc-oc-12 mica1709 Ostale komponente 3 22.8.2011 0:42
Nintendo 3DS dzoni.czv Konzole 4 3.7.2010 23:50
Konzolaške igre: da ili ne Beagle Tekstovi u SK 374 3.5.2010 0:49
Nove igre za Wii sa Nintendo konferencije renegade_of_funk Konzole 7 9.10.2008 21:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com