Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.8.2009, 13:00   #1
Morandi
Starosedelac
 
Član od: 10.3.2008.
Lokacija: KaluCITY
Poruke: 2.362
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 345 puta na 249 poruka
Određen forumom Saveti za klavijaturu

Pre desetak dana poceo sam da ucim klavijaturu, znate li neki sajt de mogu da se obrazujem koliko toliko, ili mi moze pomoci u daljem radu.
Hvala
Morandi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 23:47   #2
Morandi
Starosedelac
 
Član od: 10.3.2008.
Lokacija: KaluCITY
Poruke: 2.362
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 345 puta na 249 poruka
Određen forumom Re: Saveti za klavijaturu

DAj bre ima li ovde muzicara koji moj?
AJDE AJDEEE
Morandi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2009, 0:11   #3
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Saveti za klavijaturu

Ah, ajde da probam da ti pomognem... imash forum http://www.yumidi.com/forum/ ali je za naprednije muzicaare, a posto si tek poceo da ucish, tesko da oni mogu da ti pomognu...

Koji instrument imash?

Evo jedan lep dokument za pocetnike
http://rapidshare.com/files/27233514...Bonus.rar.html

Ja sam na ovaj, da nazovem tutorial nabavio kasno, tako da mi je bio beskoristan, poshto ide manje vishe od pocetka, ali sam ga prelistao i zakljucio da je zanimljiv i dobar, pri tom se lako cita.

Ima i ovaj sajt gde su napisane osnove, moze da se izabere srpski jezik tako da ti nece biti problem
http://www.musictheory.net/
Osim toga, na istom sajtu ima i aplikacija pomocu koje mozesh da vezbash sluh (koji je itekako potrebno vezbati)

Osim toga, preporucujem ti knjige za Harmoniku 1, 2, 3, 4 autor Albin Fakin to su, matore knjige, imaju da se nadju u digitalnom formatu negde, al sam zaboravio gde (ja ih imam original iz sedamdeset i neke izdanje , polu iscepane, jednu je zahvatila vatra, ostale smrde na vlagu, ali odradile su posao, tako da ne smem da se zalim na njih), registruj se na yumidi pa idi na search, tamo ima negde sigurno, video sam... Knjige su za harmoniku, ali to nishta ne smeta, ja sam proshao sve 4 i mnooogo su mi koristile.

Dalje, nauci dobro tehniku, drzanje ruku, prstiju, prstored, vezbaj dinamiku, intervale, jer cesh doci u situaciju da mozesh da procitash note ili da "skinesh" pesmu, ali necesh moci da je odsvirash, onda si zaglavljen..znaci mozesh da znash teorije kolko osh, ako ne mozesh da odsvirash, dzaba ti...naravno, to ne znaci da zapostavish teoriju, obrazovani muzicari (na obrazovani mislim da su savladali teoriju, dal sami il u muzickoj skoli, ili na privatnim casovima, nebitno je) imaju mnogo vecu slobodu u sviranju pesama, mogucnost improvizacije, menjanje tonaliteta kako im padne napamet, sve to u toku nastupa, dok neobrazovani uglavnom idu na varijantu "nauci napamet" ili puste MIDI sekvence pa onda kao mlate po klavijaturama (gade mi se takvi sviraci)...
Neki preporucuju, cak i forsiraju kola, mada ih ja nikad nisam voleo, niti svirao, shto ne znaci da se tebi ne svidjaju..cinjenica je da na njima moze lepo da se izvezba ruka, ali moze i na drugim stvarima

Ako nisi do sad svirao, nemoj se zaludjivati da mozesh da odsvirash neke za*****e solo fraze...sve u svoje vreme

P.S. Evo iskopao sam kod mene u kompu Albin Fakin - Skola za klavirsku harmoniku knjige 1 i 2. imaju josh dve al za sad je ovo dovoljno. Ponovo kazem, nema veze shto su za harmoniku... Vezbe radi redom i nemoj ih otaljavati, svaka vezba ima svoju namenu i potrebno je uvezbati je toliko da mozesh bez problema da je svirash, naravno, napamet... vezbaj i citanje nota...mozesh da ih citas naglas bez sviranja...vremenom cesh moci da svirash pesme samo pogledom u note, bez prethodnog citanja (kao kad citash novine ), ali za to je potrebno dosta vremena...
Link za knjige: http://rapidshare.com/files/27234493...1_i_2.rar.html

Poslednja ispravka: Nikola16789 (28.8.2009 u 0:43)
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Nikola16789 na korisnoj poruci:
MG-RAY (18.3.2010), Morandi (28.8.2009)
Stara 28.8.2009, 1:46   #4
Morandi
Starosedelac
 
Član od: 10.3.2008.
Lokacija: KaluCITY
Poruke: 2.362
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 345 puta na 249 poruka
Određen forumom Re: Saveti za klavijaturu

Ne znam nesto neverujem da cu svirati po notama.
Inace imam korg PA 800
Poceo sam sa zabavnjacima, ali cu posle bubati i narodnjake.Soliranje mi zasad nije jaca strana, naucio sam jednu pesmu da soliram ("nikome ni rec"), a tek mi ne ide akordi zajedno sa solazom.
Tako ja mislim da mi je najbolje da pustim podlogu i sviram samo solazu? Ili da nekako idem zajedno,al mi je bas tesko i brzo se izgubim
Trenutno idem onaj tip, skinem neki zabavnjak i sviram akorde i pevam, pa cu polaku preci na solazu
Morandi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2009, 2:52   #5
King James
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2007.
Lokacija: My talents reside in South Beach
Poruke: 1.391
Zahvalnice: 93
Zahvaljeno 709 puta na 309 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku King James
Određen forumom Re: Saveti za klavijaturu

A ciljas na to da budes kafanski pevac,a?
King James je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku King James na korisnoj poruci:
Morandi (28.8.2009)
Stara 28.8.2009, 3:35   #6
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Saveti za klavijaturu

Citat:
Morandi kaže: Pregled poruke
Ne znam nesto neverujem da cu svirati po notama.
Inace imam korg PA 800
Poceo sam sa zabavnjacima, ali cu posle bubati i narodnjake.Soliranje mi zasad nije jaca strana, naucio sam jednu pesmu da soliram ("nikome ni rec"), a tek mi ne ide akordi zajedno sa solazom.
Tako ja mislim da mi je najbolje da pustim podlogu i sviram samo solazu? Ili da nekako idem zajedno,al mi je bas tesko i brzo se izgubim
Trenutno idem onaj tip, skinem neki zabavnjak i sviram akorde i pevam, pa cu polaku preci na solazu
Pa pazi, to je ubrzano resenje, koje moze biti dobro, ali cesh se izgubiti u pesma, previshe je ritmova, tonaliteta i svega ostalog...nije problem, naucicesh pesmu i onda ce doci neko i trazice ti istu pesmu u drugom tonalitetu. naravno, necesh umeti da odsvirash... onda ce doci neki klinac koji je zavrshio 2 razreda muzicke i pochece da ti prosipa fore...

Nikome ni rec je lagana pesma, kako solo tako i po akordima, ali treba znati da ni sviranje akorda nije bash tako jednostavno kao shto na prvi pogled izgleda, dobro, jeste ako koristish samo osnovne akorde. Ako hocesh otvorish akorde i uradish "chord voicing", tu vec ucenje napamet ne moze da pomogne. Isto tako, i ritam je bitan.. pa kad se sve uklopi da lici na neshto
Pazi, ja sviram vec 8-9 godina, ucio sam sam, sviram sve od mocarta do ljube alicica, ali za to je potrebno dosta vremena, ako zelish ubrzano da radish, ok, ali potkrasce ti se dosta gresaka koje necesh ni primetiti u pocetku.
Shto se tice nota, za vecinu domacih zabavnih i narodnih pesama note necesh naci, jedini nacin je da ih cujesh i skinesh.

Shto se tice Pa800, to je sjajan aranzer, jako mocan, ali treba znati, ja nekako vishe preferiram rolanda
Preporucujem ti da ne palish ritam mashinu koliko god je moguce i da sam svirash shto vishe, razumem da ljude povuce to, moze i da zvuci dobro, ko zna da radi na njemu, ali za pocetak najbolje je staviti na Piano boju, bez iceg drugog, moze se bukvalno sve odsvirati... Eto npr Nikome ni rec moze sjajno na pianou da zvuci, ja sam svirao milion puta...

Pesmu mozesh skinuti na gomilu nacina... ja volim prvo da odredim tonalitet u kom je pesma koju sam pustio. Onda sve ide mnogo lakse jer odmah mogu da odredim I,IV,V ili I, IV, VII stupanj u zavisnosti dal je prirodni mol ili je dur ili harmonski mol, ili je neshto trece,( ima ih dosta, ali su ove nekako najzastupljenije kod nas) pa samim tim i sagradim akorde. U pesmi su moguce modulacije tako da i to treba primetiti i uzeti u obzir. Pesmu obicno podelim na delove Forspil+Strofa+refren+prelazni delovi koji vezuju ove celine. Svaku celinu slusham i pravim progresiju akorda, a na desnoj ruci bicno ide vokal za pocetak koji posle izbacim i dodam ukrase ili shta vec ide, moze da bude i solo fraza. Onda lepo sve to upakujem u ritam, i eto pesme. Naravno, posle sve akorde vratim u stupnjeve, zapamtim ih kako bih mogao da sviram u bilo kom tonalitetu. Ostale stvari, i solo fraze zapamtim melodiju koju posle mogu da otsviram isto u bilo kom tonalitetu. Na kraju josh preslusham da cujem ukrase i njih uguram. Cela stvar je gotova za 10ak minuta sa ovim nashimnarodnim i zabavnim i rok pesmama. To je sve dosta lagano za sviranje, pogotovo domaci rok. Strane stvari koje su kvalitetne su malo teze za skinuti, samo je potrebno vishe vremena.

Poslednja ispravka: Nikola16789 (28.8.2009 u 3:48)
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nikola16789 na korisnoj poruci:
Morandi (28.8.2009)
Stara 28.8.2009, 11:51   #7
Morandi
Starosedelac
 
Član od: 10.3.2008.
Lokacija: KaluCITY
Poruke: 2.362
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 345 puta na 249 poruka
Određen forumom Re: Saveti za klavijaturu

A jel ti sviras u originalu, sve akrde i soliranje ili samo akorde, a solazu po sluhu.
Ja zasad koristim samo ove akorde A,C,F,Am,Dm,Gm,Cm,Em mozda jos neki, al to je to, i vecina pesama se moze odsvirati samo s tim akordima.
Ima i onih sa sedmicama, neznam sa je to, dal ti koristis?
Sviras li po kaficima i kafanama?
Morandi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2009, 12:48   #8
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Saveti za klavijaturu

Citat:
Morandi kaže: Pregled poruke
A jel ti sviras u originalu, sve akrde i soliranje ili samo akorde, a solazu po sluhu.
Ja zasad koristim samo ove akorde A,C,F,Am,Dm,Gm,Cm,Em mozda jos neki, al to je to, i vecina pesama se moze odsvirati samo s tim akordima.
Ima i onih sa sedmicama, neznam sa je to, dal ti koristis?
Sviras li po kaficima i kafanama?
Ne sviram, nazalost nemam vremena za to, zivot me odneo na drugu stranu, jbg

Shto se tice akorda, dobri su za pocetak ti osnovni trozvuci sa obrtajima, ali oni ne zvuce preterano lepo kad ih svirash u zatvorenoj tj. osnovnoj kombinaciji tipa C=C E G. Da bi ih otvorio potrebno je malo iskustva i vezbe...
Procitaj ti onaj prvi tutorial u prvom postu tu nema nishta o notama, sve je o gredjenju akorda, tonalitetima, skalama, i posle skidanju pesama, naravno, osnovno. To ti je jako potrebno. Za sedmice, da, koristim ih, ako i gomilu drugih, samo sedmica ima dosta podvrsta, da mne pricam jedanaestici (to je vec neka kobnacija 2 korda), onda zadrzicim akordima, ima tu mnogo toga...

Obicno sviram orginal, mada ne uvek 100% kako ide, igram se sa akordima, olo frze retko menjam, ubacujem voje prelaze...

Ajd za pocetak nauci sve osnovne trozvuke, znaci dur, mol, umanjeni (dim) i onaj augmented (za ovaj ne znam prevod)...Nemoj ih uciti napamet, nauci kako se grade, i posle cesh umeti bilo koji da odsviras... Na onom drugom linku u prvom mom postu ima koncizno i lepo objasnjeno kako se grade...ne mozesh drzati u glavi sve akorde, ali ako budesh znao kako se koji gradi, moci cesh svaki da odsvirash...
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2009, 1:25   #9
Zoranb007
Veteran
 
Član od: 20.4.2009.
Lokacija: Bg.
Poruke: 693
Zahvalnice: 507
Zahvaljeno 49 puta na 39 poruka
Određen forumom Re: Saveti za klavijaturu

Citat:
Morandi kaže: Pregled poruke
Ne znam nesto neverujem da cu svirati po notama.
Inace imam korg PA 800
Poceo sam sa zabavnjacima, ali cu posle bubati i narodnjake.Soliranje mi zasad nije jaca strana, naucio sam jednu pesmu da soliram ("nikome ni rec"), a tek mi ne ide akordi zajedno sa solazom.
Tako ja mislim da mi je najbolje da pustim podlogu i sviram samo solazu? Ili da nekako idem zajedno,al mi je bas tesko i brzo se izgubim
Trenutno idem onaj tip, skinem neki zabavnjak i sviram akorde i pevam, pa cu polaku preci na solazu
Trazio si pomoc i covek ti sve lepo objasnio, jos ti dao par downlouda i adresu odlicnog i preglednog sajta za ucenje, i ti nesto mrljavis...
Prijatelju sada cu malo vaspitno da te iskritikujem za ono "pustim podlogu i sviram samo solazu":
Ti bi moj prijatelju leba bez motike, ako bi moglo, nekako' da ti neko sa levkom u glavu sipa znanje, pa, da prespavas i ujutro ustanes kao klavijaturista...,
a dve naj_gore stvari sto je ljudsko bice izmislilo su: Cigare i OneManBandKeyboard...
Uzmi bre nauci to da sviras kako treba, imas samo dva lista papira osnovne teorije, ne nabadaj ko corava koka zrno, a sa tim autoarangerrom i moja pokojna baba moze na svirku
Zoranb007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Zoranb007 na korisnoj poruci:
Morandi (29.8.2009)
Stara 29.8.2009, 5:23   #10
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Saveti za klavijaturu

Citat:
Zoranb007 kaže: Pregled poruke
a dve naj_gore stvari sto je ljudsko bice izmislilo su: Cigare i OneManBandKeyboard...
Potpisujem
I sve ovo da bi neki kvazi klavijaturista mogao da u jednoj ruci drzi cigaretu, a drugom rukom da pusta midi fajlove

Poslednja ispravka: Nikola16789 (29.8.2009 u 5:43)
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2009, 3:09   #11
Zoranb007
Veteran
 
Član od: 20.4.2009.
Lokacija: Bg.
Poruke: 693
Zahvalnice: 507
Zahvaljeno 49 puta na 39 poruka
Određen forumom Re: Saveti za klavijaturu

Citat:
Nikola16789 kaže: Pregled poruke
Potpisujem
I sve ovo da bi neki kvazi klavijaturista mogao da u jednoj ruci drzi cigaretu, a drugom rukom da pusta midi fajlove
jeste, tako je Nikola, dok neki kvazi zaradjuju kintu pusheci jednom rukom, mi nekvazi ce mo da zavrsimo slavno ko ludwig van beethoven
Zoranb007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2010, 0:40   #12
harmonikaas
Novi član
 
Član od: 6.3.2010.
Poruke: 0
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Saveti za klavijaturu

Sto se tice akorda, dosta je da naucis kako se gradi C dur i njegove varijante i onda sva ta pravila upotrebis za ostale akorde. Evo nesto o tome:
http://harmonika.forum.st/teorijski-...e85da6fc9e03ac
harmonikaas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2010, 13:36   #13
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Saveti za klavijaturu

Pretrazio sam forum i mislim da nema bolje teme za moje pitanje. Imam stari Casio sintisajzer i ne znam da li je moguce povezati ga sa kompom pa da mogu da snimam ono sto sviram na njemu. Ima samo dva midi prikljucka i jedan na kome samo pise output, pretpostavljam da je to za sluske.
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2010, 4:25   #14
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Saveti za klavijaturu

Moze, treba ti MIDI/USB converter sa propratnim kablovima koji mozesh kupiti u skoro svakoj prodavnici muzicke opreme. Treba ti neki program u kome mozesh da radish recimo FL Studio.

Mozesh i preko audio izlaza, mislim da to nije bash dobro s obzirom da je u pitanju "analogni" prenos, pa se gubi na kvalitetu...
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nikola16789 na korisnoj poruci:
Kisr (15.3.2010)
Stara 14.3.2010, 20:54   #15
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Saveti za klavijaturu

MIDI Output nije za slušalice već da nakalemiš još koji instrument na red, recimo neku ritam mašinu.

Citat:
Nikola16789 kaže: Pregled poruke
sve osnovne trozvuke, znaci dur, mol, umanjeni (dim) i onaj augmented (za ovaj ne znam prevod)...Nemoj ih uciti napamet, nauci kako se grade, i posle cesh umeti bilo koji da odsviras...
Za to učenje ipak treba imati malko sluha, ali postoji mnogo više ljudi sa sluhom za muziku nego što to nastavnici u osnovnoj školi utvrde testirajući koga će da ubace u hor. Ljudi se malko i stide, naročito ako treba nešto da pevaju. Imao sam u osnovnoj jednog druga koji je pevao sve na isti ton, da ne kažem blejao kao ovca, ali je perfektno znao da potrefi melodiju kad je zviždao!

Inače, onaj "augmented" trozvuk kod nas se zove "prekomerni".

Možda je bolje početi prvo sa intervalima. I to ne samo bubati kako se šta zove (prima, sekunda, terca, kvarta...) već slušati kako koji od njih zvuči.

A za učenje akorada... razne škole preporučuju razne metode, ali meni je bilo najlakše da zapamtim nekakvu pesmu na koju me podseća akord, ili ako melodija počinje baš tim akordom. Recimo, durski trozvuk je "Hej, Sloveni", molski trozvuk je "Podmoskovske večeri"... itd. Isto važi i za obrtaje trozvuka (isti tonovi, ali se počne od drugog ili trećeg tona gledano u odnosu na osnovni oblik).
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2010, 21:23   #16
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Saveti za klavijaturu

Ne znam, oduvek sam hteo da znam da sviram na sintisajzeru ali nisam bas muzicki pismen, da ne kazem da sam muzicki nepismen (muzicki talenat je neosporan posto sam pevao u uspesnom horu ). Ono sto sam naucio od muzickog iz skole sam sve zivo pozaboravljao tako da ne znam ni note da citam. Ima li neki sajt ili program uz ciju pomoc bi mogao da naucim da citam note, pa da budem u stanju da nesto sa papira odsviram na synth-u?
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2010, 4:20   #17
Zoranb007
Veteran
 
Član od: 20.4.2009.
Lokacija: Bg.
Poruke: 693
Zahvalnice: 507
Zahvaljeno 49 puta na 39 poruka
Određen forumom Re: Saveti za klavijaturu

Muzicka azbuka, t.j. najosnovnija teorija da bi nekako citao notni zapis (note-znakove, harmonije i sl.) je za svaki instrument ista.

Hocu da ti kazem, u svakoj knjizi za ucenje bilo kog instrumenta, na pocetku knjige imas par strana gde se pise koja nota, pauza i td. A u knjigama za instrumente koji mogu da proizvedu vise tonova u isto vreme imas i deo o akordima, takodje par strana.

Imas svega 12_tonova koji se ponavljaju kroz oktave, imas linijski sistem za upisivanje (na linije, izmedju, i pomocne linije za upisivanje nota ispod i iznad) to je sve sto treba da naucis, kao i gde se koji ton nalazi na klavijaturi. A kasnije ucis da istovremeno od tri i vise tonova sviras harmonije-akorde.

Eto, pokusao sam da ti pojednostavim, nije nikakav bauk, samo ces morati debelo da zapnes da bi svirka licila na nesto.

Imas i taj internet, progooglaj malo, napisi u googlu sta trazis i sigurno ces vec nesto naci, kreni pretrazivanje od recenice "teorija muzike" a ovde cak imas i nacrtanu klavijaturu sa obelezenim tonovima http://www.muzicki-forum.com/forum/v...hp?f=14&t=1341
Zoranb007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Zoranb007 na korisnoj poruci:
Kisr (18.3.2010)
Stara 18.3.2010, 6:31   #18
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Saveti za klavijaturu

Poznavanje notnog sistema je nekako osnovno i rekao bih neophodno (iako se mnogi "strucnjaci" ne slazu).

Za sviranje bilo kog instrumenta, potrebno je kako poznavanje teorije muzike, tako i tehnike sviranja, shto zahteva dosta vezbe Vodi racuna kako svirash, s obzirom da ako to radish pogresno, ruka se brzo zamara, ili ne mozesh da odsvirash neku tehnicki zahtevnu pesmu.
Za propoznavanje intervala postoji gomila programa na netu, jako su mali i dobri; dobijesh random interval i pogadjash koji je. 5 minuta dnevno je dosta da se lagano vezba, a i ostane utreniran. Sluh je potrebno negovati i vezbati
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Nikola16789 na korisnoj poruci:
Kisr (18.3.2010), Wolverine (20.3.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Saveti oko nove konfiguracije do 260 eura Milos 5 ŠDK - Osnovne komponente 5 6.7.2009 17:43
Nov računar - trebaju mi stručni saveti Zmajevac ŠDK - Osnovne komponente 18 19.12.2008 23:56
SAMSUNG E250 -Pitanja, saveti .... romalion Aparati i oprema 0 29.2.2008 18:48
Saveti Bokile Zanimljive Web lokacije 3 18.10.2007 0:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com