Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Pregled rezultata glasanja: Koja je vasa main GW2 profesija?
Mesmer 12 6,09%
Engineer 19 9,64%
Thief 21 10,66%
Guardian 29 14,72%
Necromancer 25 12,69%
Ranger 27 13,71%
Warrior 41 20,81%
Elementalist 23 11,68%
Glasova: 197. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.4.2014, 23:58   #7681
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Daj bre nemo se folirate Gandara je pred početak druge WvWvW sezone imala besplatan transfer tako da se krš gildi sjurio na nju. Ja od kako igram WvWvW (a igrao sam Tier 1 WvWvW) nikada do sada nisam video onakvu pokrivenost kakvu je Gandara imala u ovom poslednjem matchupu sa nama i Far shiverpeaks-om. Sinoć u završnici matchupa smo bukvalno rađali mečke da nas vaši i FSP 40+ blobovi ne sendvičiraju na mapama

U stvari, Gandara trenutno važi za aspolutnog favorita u Silver "lizi" jer čak i ako nemate baš mnogo iskusnih WvWvW igrača (no offense ) jednostavno imate neverovatnu pokrivenost.

Citat:
ljubo-exyu kaže: Pregled poruke
Sigurno na neki najslabiji da ga zivnu malo? Mi smo na Gandari od prvog minuta i necemo je menjati taman kad bi samo nas guild ostao na njoj. Mada... sad kako momci bolje oru www vidim da je server non-stop pun.

Послато са ALCATEL ONE TOUCH 992D уз помоћ Тапатока
SFRJ i još par nekih gildi sa Pikena su sada na Fat shittersticks-u...Ovaj pardon... Far shiverpeaks-u Sada i oni imaju užasnu pokrivenost.

Citat:
Jan Čmelik kaže: Pregled poruke
Megaserver = nikada nisi siguran na kojoj ćeš mapi da završiš = mat nodovi će da budu totalno random = farming gotovo nemoguć = cene svega što zahteva drvo, metal ili 'ranu će da skoče do umobolnosti = uživajte u oriju za 1G po komadu
Zato je meni collectables banka puna svega, od bakra do orija Vučem daske po Orr-u k'o da sam stolar
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2014, 0:07   #7682
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Одг: Re: Guild Wars 2

Citat:
ljubo-exyu kaže: Pregled poruke
Sigurno na neki najslabiji da ga zivnu malo? Mi smo na Gandari od prvog minuta i necemo je menjati taman kad bi samo nas guild ostao na njoj. Mada... sad kako momci bolje oru www vidim da je server non-stop pun.

Послато са ALCATEL ONE TOUCH 992D уз помоћ Тапатока
Pojma nemam, menjase ga vec 3-4 puta.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2014, 0:18   #7683
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Umjesto sada da cekamo izlazak nove ekspanzije, novih zona, zmajeva, kvestova, nove profesije, end game i slicno, mi citamo o nekim stvarima koje su trebale da budu implementirane od samog starta.
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku r0nIn na korisnoj poruci:
ljubo-exyu (5.4.2014)
Stara 5.4.2014, 1:56   #7684
nicpid
Član
 
Član od: 29.4.2009.
Poruke: 476
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 148 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Sistem distrikta je prakticno nemoguce napraviti u gw2 zbog nekakvog hard code serverskog cuda, to je dev jedan reko pre godinu i nesto.


Sto se tice megaservera. Izprva ce biti samo na mapama do 15 lvl-a, tek kasnije ce da prebace to na celu igru..
nicpid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2014, 2:06   #7685
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
nicpid kaže: Pregled poruke
Sto se tice megaservera. Izprva ce biti samo na mapama do 15 lvl-a, tek kasnije ce da prebace to na celu igru..
Neće Za početak samo sPvP i mape sa izuzetno malom populacijom prelaze na Megaserver sistem.

https://forum-en.guildwars2.com/foru...out-plan/first
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2014, 2:10   #7686
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
nicpid kaže: Pregled poruke
Sistem distrikta je prakticno nemoguce napraviti u gw2 zbog nekakvog hard code serverskog cuda, to je dev jedan reko pre godinu i nesto.


Sto se tice megaservera. Izprva ce biti samo na mapama do 15 lvl-a, tek kasnije ce da prebace to na celu igru..
Meni je sistem distrikta potpuno nepotreban i bezveze sada. Kao sto si i sam rekao nemoguce je to isto napraviti u GW 2, samo sto po meni nema apsolutno nikakve potrebe da se tako nesto ubaci.
Tu je iritantni Overflow, bilo bi dobro kada bi mogli da biramo koji distrikt zelimo, ali opet mu dodje na isto, ako je jedan pun ne moze se uci sa prijateljima. Osim ako je moguce da se napravi novi? (GW nisam igrao mnogo pa ne bih znao, to instanciranje me je jednim delom i odbilo od igre)
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2014, 7:47   #7687
Pile_glodje_kost
Član
 
Član od: 31.12.2005.
Lokacija: [CORE]
Poruke: 484
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 201 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Najavljeni megaserver je u mnogome slican distriktima. Gomile igraca hoce na jednu mapu - server napravi 4 identicne verzije mape u jednom trenutku i raspodeli igrace.
Pojavi se jos igraca - raspodeli ih po te 4 mape koje se sada vec malo razlikuju jer igraci eventovima oblikuju sadrzaj ili otvori novu petu osnovnu mapu za nove igrace...
I tako redom povecava broj mapa kako se prvoformirane pune.

Poenta price je da je to super sistem Ako se dozvoli da ti u svakom trenutku imas listu svih otvorenih mapa i da mozes da odaberes u koju zelis da udjes.

Tipa
Mapa 1
Mapa 2
Mapa 3
Mapa 4
Mapa 5

Zasto je super sistem? Jer recimo na mapu 4 se spakuje ceo SFRJ, CREW, CORE svi nasi igraci udju na nju i recimo u komentaru mape stavimo Balcan hosted I onda ljudi znaju da je ta mapa hostovana i da ce 100 posto svi eventovi biti uradjeni, a mi se organizujemo da to tako bude radi promocije nasih guildova, za*****cije i slicno.
E tacno tako ti je funkcionisao distrikt sistem u gw1.

Sto se tice Megaservera ovo zadnje izbor i organizovanje izbacis lepo, igra te sama baca u Mapu 1 do Mape n, i ako na Mapi 4 nemas nekog da uradis join neces moci da udjes u nju.

Meni licno zaista deluje da je potrebno imati preglednost paralelno otvorenih overflowa/distrikta i biti u stanju na neki naci da odaberes koji zelis uci i uci naravno ako ima mesta.
Doduse na main forumu svi tvrde da to nece postojati i bice steta, navodno iz razloga da se ne vidi koliko bi to malo overflowa bilo jer Anet ne zeli da se vidi kako se osipa broj igraca.
Glupost po meni, kada budu bili eventi u LA za halloween ima da bude bar 700 overflowa od LA.
Sto LJuba rece, korak po korak, mozda ovo bude bas pravi pocetni korak.

edit:

nisam hteo da pisem vise o megaserveru ali cinjenica je da ljudi cesto mesaju distrikt sa nekom solo instancom sto nije tako. Distrikt je drugo ime za overflow, otvara se po potrebi, stvaranje identicnih osnovnih mapa da bi mapa prihvatila nadolazece kolicine igraca.

Poslednja ispravka: Pile_glodje_kost (5.4.2014 u 7:56)
Pile_glodje_kost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Pile_glodje_kost na korisnoj poruci:
GaleOm (5.4.2014), pentraksil (5.4.2014)
Stara 5.4.2014, 8:21   #7688
warlock_sm
Veteran
 
Član od: 20.2.2012.
Poruke: 638
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 109 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Jan Čmelik kaže: Pregled poruke
Megaserver = nikada nisi siguran na kojoj ćeš mapi da završiš = mat nodovi će da budu totalno random = farming gotovo nemoguć = cene svega što zahteva drvo, metal ili 'ranu će da skoče do umobolnosti = uživajte u oriju za 1G po komadu
A tek world boss-ovi. Bice velik problem sa farmanjem dragonite ore-a. Jedino ako stave da se na svim mapama boss-ovi pojavljuju u isto vreme i da su nodovi na istom mestu na svakoj mapi nece biti problema.

Ali ima tu i druga strana, ako se ulogujes i baci te na jednu mapu, moze se lako desiti da kad pokupis resurse sa nodova i uradis logout/login da te baci na drugu mapu9ako je ona na kojoj si bio puna) pa da dobijes jos resursa(ako se logujes nekoliko puta dnevno moglo bi se desiti da 3-4 puta uzmes ori sa iste mape a to moze dovesti do pada cene.
warlock_sm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2014, 13:01   #7689
Jan Čmelik
Član
 
Član od: 31.3.2013.
Lokacija: Elona
Poruke: 146
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 124 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
warlock_sm kaže: Pregled poruke
Jedino ako stave da se na svim mapama boss-ovi pojavljuju u isto vreme i da su nodovi na istom mestu na svakoj mapi nece biti problema.
Tako će i da bude sa bossovima. Već su izbacili red vožnje

Citat:
Ali ima tu i druga strana, ako se ulogujes i baci te na jednu mapu, moze se lako desiti da kad pokupis resurse sa nodova i uradis logout/login da te baci na drugu mapu9ako je ona na kojoj si bio puna) pa da dobijes jos resursa(ako se logujes nekoliko puta dnevno moglo bi se desiti da 3-4 puta uzmes ori sa iste mape a to moze dovesti do pada cene.
To ne može ni sad sa guestovanjem, neće moći ni na megaserveru. Ori nodovi su character-bound (u nedostatku boljeg izraza) i ako, npr. izrudariš svih pet nodova u Malchor's Leap na jednom serveru, pa se prebaciš na drugi, nećeš naći još nodova. To sa prebacivanjem i ponovnim kopanjem nodova funkcioniše samo sa fiksnim rich nodovima (copper, iron, silver, gold, platinum i mithril) i to samo na pojedinim mapama i samo dvaput tj. možeš da iskopaš na svom matičnom serveru, pa guestuješ na još dva i pokupiš ekstra ore.
Jan Čmelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2014, 17:12   #7690
Montoya
Član
 
Član od: 18.8.2011.
Poruke: 85
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 21 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Ne znam po meni ovo nije nikakav update vec neki "life extender",presipaju iz supljeg u prazno.Dobra stvar je account bound/share za legend,ascend...dye..sve ostalu su teske gluposti.Besplatan wp koji ce biti contested.Smanjuju zerk dmg ali nista drugo ne povecavaju...znaci nerfuju generalno dmg.I one rune,verujem da ce na kraju i da ih izbace..imas template i teraj.
Koliko vidim kao "sredice" world bosove isti boss isti drop samo sada uz 10x vise izgubljenog vremena,vidim pisu neke silne preevente.U pocetku je trebalo 10sec,pa 10min uz novi update i do sat vremena za junk drop.
Megaserver je u principu kao LA za vreme nekog eventa...znaci opsta ludnica.Anet se prvi setio da obican server sa vise overflow-a nazove megaserver,posto eso ima megaserver sad ima i gw2.Kao sto su vec neki pisali ako nema nacina da se bira odredjena dimenzija onda je to teska glupost...a vec pisu gluposti tipa "server ce sam da odredi koja dimenzija najvise odgovara nekom likom"..smesno.Druga stvar sto je za neke stvari bolji pun server za neke ne,kao npr za cs evente gde zerk seljacine ubijaju mobove pre nego sto se i pojave...
Za wvw nista ne pise ali mogu da zamislim da ce biti na foru gde se padnes,pardon kako visoko intelgentni server odredi da je najbolje za tebe.
Umesto da ubace neki novi fiksni content za wvw..pve,oni se zezaju sa optimizacijom starih bosova.Drndaju nepotrebno stvari koje vec rade.
Montoya je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2014, 17:17   #7691
Jan Čmelik
Član
 
Član od: 31.3.2013.
Lokacija: Elona
Poruke: 146
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 124 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Montoya kaže: Pregled poruke
Ne znam po meni ovo nije nikakav update vec neki "life extender",presipaju iz supljeg u prazno.Dobra stvar je account bound/share za legend,ascend
Ako sam dobro razumeo njihove blogove, zar neće samo skin da bude account-bound (i pri tom ćeš morati da platiš određenim itemima ako hoćeš da upotrebiš određeni skin koji si stavio u wardrobe), a ne i stats?
Jan Čmelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2014, 17:26   #7692
Montoya
Član
 
Član od: 18.8.2011.
Poruke: 85
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 21 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Jan Čmelik kaže: Pregled poruke
Ako sam dobro razumeo njihove blogove, zar neće samo skin da bude account-bound (i pri tom ćeš morati da platiš određenim itemima ako hoćeš da upotrebiš određeni skin koji si stavio u wardrobe), a ne i stats?
Pa moguce,to sto si napisao zvuci logicnije,anet voli da drnda igrace sa raznim skupljanjem itema.Haha jbg ja nadao da ce nesto prosto da bude(jedan klik).
Montoya je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2014, 18:09   #7693
Montoya
Član
 
Član od: 18.8.2011.
Poruke: 85
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 21 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Haha pile,ti kao da si od juce.Pa jel znas ti koja je verovatnoca da nasi ljudi svi budu zajedno na jednom mestu,apsolutna nula.Pa taj sfrj je drama guild,i pre nego sto se prepolovio na mesec dana su banovali svakog boljeg playera cim im se kaze nesto,zato su na kraju i postli internacionalni guild sa eng chatom.Ali to verovatno za sve guildove vazi da ne ispadne da napdam sfrj jer nemam veze sa onom podelom.Oni da su svi normalni i nisu pacenici(cast izuzecima) bili bi svi na jednom serveru,nisu bezveze razbacani.Kao u kriminalnom podzemlju uvek mladi lavovi napadnu stare i traze vise vlasti.Mesec dana zajedno od 10guilda nastalo bi 50 manjih.Dobra ili losa stvar je da je obicno tako i u drugim igrama.Ali u teoriji to svi zajedno zvuci super,samo sto nikad ne bi uspelo.
Montoya je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2014, 18:22   #7694
ljubo-exyu
Veteran
 
Član od: 15.8.2006.
Lokacija: http://guildwars.pr0gamers.net
Poruke: 532
Zahvalnice: 289
Zahvaljeno 144 puta na 88 poruka
Određen forumom Одг: Re: Guild Wars 2

Citat:
Montoya kaže: Pregled poruke
Pa taj sfrj je drama guild,i pre nego sto se prepolovio na mesec dana su banovali svakog boljeg playera cim im se kaze nesto,zato su na kraju i postli internacionalni guild sa eng chatom.Ali to verovatno za sve guildove vazi...
Ne vazi. U mom guildu je od 2005. godine iskljucivo "jugoslovenski" chat i kikuje se samo za "socno" vredjanje. Imamo povremeno 2-3 stranca (procentualno 1%) koji su stari prijatelji iz PvP GW1 i koji su za proteklu deceniju naucili par nasih "simpaticnih" reci i koji nikad ne "prljaju" guild chat "okupatorskim" jezicima. Raspali se nikad nismo, a desetine drugih guildova se (naravno) formiralo od nas. Razlog je skromnost, ne leteti visoko, ne biti po svaku cenu na najboljem serveru i screenshotovati sve da bi se hvalili uspesima ovde. Realno, ja kao lider sam verovatno najgori member naseg guilda, ali zato "menadzerisem", "logistisem u pozadini" milion stvari dok drugi besomucno stiscu tastere ingame. Za pravi guild dovoljno je 8 membera. To ko shvati imace ih 150 najmanje.


Послато са ALCATEL ONE TOUCH 992D уз помоћ Тапатока
ljubo-exyu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2014, 20:26   #7695
Srki#12
Veteran
 
Član od: 23.9.2007.
Lokacija: Beograd, Miljakovac
Poruke: 559
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 83 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Koliko sam ja razumeo, megaserver funkcionise tako sto se igrac ubacuje na mapu koja je dobila najveci skor u odnosu na broj guild clanova, prijatelja i ljudi iz iste zemlje/regiona na toj mapi, ali zadrzava mogucnost da ode na mapu/server kako god, po izboru pod uslovom da ima nekog na tom serveru na koga moze da se "join-uje".

Druga stvar, ne razumem zasto se ovde vodi polemika oko SFRJ guilda. Kao niko nema nista protiv i boli ih uvo, a puna usta SFRJ-a. Da se razumemo, ja sam bio tamo i izasao iz nekih svojih razloga, tako da nemam razlog da ih branim ili hvalim, ali pricati o nekom ko uopste ne ucestvuje u debati i nema nacin da odgovori je u najmanju ruku ruzno.
Srki#12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2014, 20:38   #7696
ljubo-exyu
Veteran
 
Član od: 15.8.2006.
Lokacija: http://guildwars.pr0gamers.net
Poruke: 532
Zahvalnice: 289
Zahvaljeno 144 puta na 88 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Ja sam se drzao svog dvorista na opasku "ma, svi ste vi muskarci isti".

Послато са ALCATEL ONE TOUCH 992D уз помоћ Тапатока

Poslednja ispravka: ljubo-exyu (5.4.2014 u 20:46) Razlog: iz nekog nepoznatog razloga svideo mi se smajli.
ljubo-exyu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2014, 21:25   #7697
Montoya
Član
 
Član od: 18.8.2011.
Poruke: 85
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 21 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Posto sam izgleda ponovo pokrenuo neko trolanje nek admin obrise taj post ako nekog vredja.Nikog ne ogovaram svako moze da se javi jer je javni forum ali nema sta jer je to tako kao sto sam napisao.Ljuba iskoristio prostor za free commercial to nek sk naplati.imali su srecu sto bili manji guild od sfrj,ne znam kako je danas.Nema nikakve polemike naveo sam sfrj kao cist primer kako izgleda domaci najveci guild tj. puno nasih na jednom mestu, na kraju se svi posvadjaju iz nekih debilnih razloga.Strani guild i nema nerviranja.
Montoya je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2014, 21:31   #7698
ljubo-exyu
Veteran
 
Član od: 15.8.2006.
Lokacija: http://guildwars.pr0gamers.net
Poruke: 532
Zahvalnice: 289
Zahvaljeno 144 puta na 88 poruka
Određen forumom Одг: Re: Guild Wars 2

Citat:
Montoya kaže: Pregled poruke
Ljuba iskoristio prostor za free commercial to nek sk naplati.
Mislim da smo svi saglasni da su teska vremena pa moram :P

Послато са ALCATEL ONE TOUCH 992D уз помоћ Тапатока
ljubo-exyu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2014, 0:27   #7699
Voo Kanigia
Član
 
Član od: 23.7.2012.
Poruke: 106
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 74 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Da se konacno i ja slozim sa Ljubom oko necega, guild je dobar koliko ljudi koji ga vode, sve ostalo se vremenom dovede u red.
Voo Kanigia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2014, 3:38   #7700
ljubo-exyu
Veteran
 
Član od: 15.8.2006.
Lokacija: http://guildwars.pr0gamers.net
Poruke: 532
Zahvalnice: 289
Zahvaljeno 144 puta na 88 poruka
Određen forumom Одг: Re: Guild Wars 2

Citat:
Voo Kanigia kaže: Pregled poruke
Da se konacno i ja slozim sa Ljubom oko necega...
Faljen Jezus


Послато са ALCATEL ONE TOUCH 992D уз помоћ Тапатока
ljubo-exyu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ljubo-exyu na korisnoj poruci:
Voo Kanigia (6.4.2014)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
guild wars 2, mmorpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Guild Wars Sale013 MMORPG igre 4095 7.6.2023 18:02
Guild Wars pitanja primeyuri Mrežne igre 288 27.11.2009 17:47
Guild Wars ! !Hand-of-blood! ! Tekstovi u SK 2 19.11.2007 14:09
Guild Wars - Internet konekcija?! eXtreme Role-Play 12 25.9.2006 8:24
neka pitanja o Guild Wars... barjaktar Mrežne igre 6 11.4.2006 18:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com