Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.6.2006, 23:27   #1
subzero r1
Član
 
Član od: 3.2.2006.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 186
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 19 puta na 14 poruka
Question cooler master aerogate I

Da li je neko imao iskustva s njime?
subzero r1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2006, 18:27   #2
Flexy
Član
 
Član od: 4.6.2006.
Lokacija: High in the sky...
Poruke: 81
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Talking Re: cooler master aerogate I

prosto ne znam sta ce ti tako nesto. bespotrebno razvlacis jos kablova po kucistu da bi merio temperaturu, a sva ta ocitavanja mozes da nadjes u bilo kom utility programu. mislim da je aerogate bespotreban gadget, jedino sto s njim mozes da kontrolises brzinu ventilatora, ato takodje moze i bez njega da se radi na zaobilazne nacine uz malo razmisljanja
Flexy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2006, 2:46   #3
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: cooler master aerogate I

Da, ali kako da usred igre vidi temperature? Pogledaj i Cool Drive, simpatično izgleda, ima sve što i Aerogate i plus možeš u njega da strpaš hard da se 'ladi!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2006, 3:16   #4
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: cooler master aerogate I

@subzero r1
Ako te interesuje kako da sam uz malo truda i nekoliko stotina dinara napravis sopstveni sistem za kontroliu ventilatora javi se na LP pa da ti posaljem uputstva... cak bi mogao da ti objasnim kako da napravis i digitalno ocitavanje temp. ali bi to bilo znatno skuplje ali opet jeftinije od aerogate-a...
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2006, 3:45   #5
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: cooler master aerogate I

Citat:
fresko kaže:
@subzero r1
Ako te interesuje kako da sam uz malo truda i nekoliko stotina dinara napravis sopstveni sistem za kontroliu ventilatora javi se na LP pa da ti posaljem uputstva...
Interesuje mene! Ja sam ranije koristio običan potenciometar, ali to je bilo baš improvizovano jer nisam znao koji je odgovarajući.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2006, 11:05   #6
Flexy
Član
 
Član od: 4.6.2006.
Lokacija: High in the sky...
Poruke: 81
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Talking Re: cooler master aerogate I

Citat:
Rocker kaže:
Da, ali kako da usred igre vidi temperature? Pogledaj i Cool Drive, simpatično izgleda, ima sve što i Aerogate i plus možeš u njega da strpaš hard da se 'ladi!

zasto bi nekog interesovale temperature dok se igra? valjda se koncentrise na to sto je na ekranu? ako mu je bas stalo do temperatura neka uzme neki zalmanov cooler pa ce procesor uvek da mu bude ´ladan kao spricer a buka ce postati stvar proslosti
Flexy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2006, 13:51   #7
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: cooler master aerogate I

Citat:
Flexy kaže:
zasto bi nekog interesovale temperature dok se igra? valjda se koncentrise na to sto je na ekranu? ako mu je bas stalo do temperatura neka uzme neki zalmanov cooler pa ce procesor uvek da mu bude ´ladan kao spricer a buka ce postati stvar proslosti
Možda neko hoće da mu ventilatori ne budu previše bučni, pa ih lepo "naštimuje" preko potenciometra a može u svakom trenutku da vidi temp i u skladu s tim da poveća ili smanji broj obrtaja! Ovo za Zalmana je čist stereotip! Mislim ,neki Zalman?! Kao da si za matičnu rekao "neki Asus". To što je Zalman odličan proizvođač hladnjaka, ne znači da mu je baš svaki model dovoljno dobar za neki overklok. Imaju i oni standardne modele za svakodnevno korišćenje. Meni sa Cooler Master-ovim Hyper 6 i Dual Storm ventilatorom temp ne prelazzi 55c kad se igram a vent. radi na 3/4 snage. Neki put ga smanjim još više da ne bih slušao "povetarac". Zbog takvih stvari valja imati displej sa očitavanjem svih mogućih temperatura. Sve gore navedeno važi i za grafičku, čipset, hard...
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2006, 14:03   #8
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom Re: cooler master aerogate I

Citat:
Rocker kaže:
Možda neko hoće da mu ventilatori ne budu previše bučni, pa ih lepo "naštimuje" preko potenciometra a može u svakom trenutku da vidi temp i u skladu s tim da poveća ili smanji broj obrtaja! Ovo za Zalmana je čist stereotip! Mislim ,neki Zalman?! Kao da si za matičnu rekao "neki Asus". To što je Zalman odličan proizvođač hladnjaka, ne znači da mu je baš svaki model dovoljno dobar za neki overklok. Imaju i oni standardne modele za svakodnevno korišćenje. Meni sa Cooler Master-ovim Hyper 6 i Dual Storm ventilatorom temp ne prelazzi 55c kad se igram a vent. radi na 3/4 snage. Neki put ga smanjim još više da ne bih slušao "povetarac". Zbog takvih stvari valja imati displej sa očitavanjem svih mogućih temperatura. Sve gore navedeno važi i za grafičku, čipset, hard...
vrlo pametno , zaista poenta je na mestu , aerogate je vrlo dobra stvar a to za kablove ne stoji , jer iovako ih imash gomilu , a uvek mozesh da ih spojish da ne zauzimaju mnogo mesta
mad_skillz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2006, 16:44   #9
Flexy
Član
 
Član od: 4.6.2006.
Lokacija: High in the sky...
Poruke: 81
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Talking Re: cooler master aerogate I

ok povlacim se, nadglasan sam. meni se cini kao nepotrebna stvar taj aerogate, ali sve zavisi od licnih afiniteta.

p.s. mislio sam na zalman 7000alcu. pre neki dan sam ga postavio kod brata i stvarno je zver kakva se retko nalazi.
Flexy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2006, 20:03   #10
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: cooler master aerogate I

Temperaturne sonde su inače jako male a njihovi kablovi su jedva 1.5mm debeli tako da ne zauzimaju nešto mnogo mesta i još nisu kruti kao oni od napajanja. Oni su sigurno najmanji problem u "šumi" kablova.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2006, 23:11   #11
Flexy
Član
 
Član od: 4.6.2006.
Lokacija: High in the sky...
Poruke: 81
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Talking Re: cooler master aerogate I

Citat:
Rocker kaže:
Temperaturne sonde su inače jako male a njihovi kablovi su jedva 1.5mm debeli tako da ne zauzimaju nešto mnogo mesta i još nisu kruti kao oni od napajanja. Oni su sigurno najmanji problem u "šumi" kablova.
ali zasto razvlaciti kablove i postavljati sonde kad sve to vec postoji na svim novijim maticnim plocama. stvarno je nepotrebno dva puta raditi istu stvar.
Flexy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2006, 0:23   #12
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: cooler master aerogate I

Citat:
Flexy kaže:
ali zasto razvlaciti kablove i postavljati sonde kad sve to vec postoji na svim novijim maticnim plocama. stvarno je nepotrebno dva puta raditi istu stvar.
Ja mislim da sam to objasnio u prethodnom postu. Tebi ako ne treba, niko te ne tera. Čovek je pomenuo Aerogate, verovatno zato što mu treba i što mu se sviđa takva opcija. Sigurno nije toliko neupućen da ne zna da to može i softverski. Ne vidim razlog zašto pokušavaš da nas ubediš u nepotrebnost takvog uređaja. Mogli bi onda da se prepucavamo o svrsishodnosti mnogih periferija. Šta će ti miš npr. kad sve možeš i samo sa tastaturom da obaviš. Razlika je u komforu, isto kao i u slučaju posebnih temp. sondi.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2006, 16:24   #13
Flexy
Član
 
Član od: 4.6.2006.
Lokacija: High in the sky...
Poruke: 81
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Talking Re: cooler master aerogate I

Citat:
Rocker kaže:
Ja mislim da sam to objasnio u prethodnom postu. Tebi ako ne treba, niko te ne tera. Čovek je pomenuo Aerogate, verovatno zato što mu treba i što mu se sviđa takva opcija. Sigurno nije toliko neupućen da ne zna da to može i softverski. Ne vidim razlog zašto pokušavaš da nas ubediš u nepotrebnost takvog uređaja. Mogli bi onda da se prepucavamo o svrsishodnosti mnogih periferija. Šta će ti miš npr. kad sve možeš i samo sa tastaturom da obaviš. Razlika je u komforu, isto kao i u slučaju posebnih temp. sondi.
niko ne pokusava da vas ubedi da je to potpune nepotrebno. ja samo iznosim svoje misljenje, a kome se ne svidja ne mora da ga uvazi.
Flexy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2006, 17:20   #14
Ron_Jeremy
Član
 
Član od: 10.2.2006.
Lokacija: RS Krajina
Poruke: 96
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: cooler master aerogate I

Ako neko zna gde ima da se kupi aerogate I nek mi baci na PM
Ron_Jeremy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2006, 20:44   #15
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: cooler master aerogate I

Citat:
Ron_Jeremy kaže:
Ako neko zna gde ima da se kupi aerogate I nek mi baci na PM
Vidim, iz Krajine si, tako da nemam pojma gde ima tamo. Ako pazariš u BG, tu već mogu da te uputim!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2006, 20:59   #16
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: cooler master aerogate I

E ajde posalji meni na PM.Mislim da ne bi da dajem preko 25-30e.Nasao sam neki nije CoolerMaster a kosta 2500din.E sad on zauzima dva mesta, ima dva mesta za hard i ima veliki display.
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2006, 21:24   #17
Ron_Jeremy
Član
 
Član od: 10.2.2006.
Lokacija: RS Krajina
Poruke: 96
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: cooler master aerogate I

Citat:
Rocker kaže:
Vidim, iz Krajine si, tako da nemam pojma gde ima tamo. Ako pazariš u BG, tu već mogu da te uputim!
Posalji gde ima u BG
Ron_Jeremy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2006, 1:14   #18
fleske
Novi član
 
Član od: 19.7.2006.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: cooler master aerogate I

Mozes molim te i meni poslati gde ima da se kupi u BG - jos najbolje crni Aerogate II
Pozdrav!
fleske je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2006, 18:39   #19
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: cooler master aerogate I

Citat:
fleske kaže:
Mozes molim te i meni poslati gde ima da se kupi u BG - jos najbolje crni Aerogate II
Pozdrav!
Koliko ja znam, Aerogate se pravi samo u srebrnoj (metalik) boji. Možda su izbacili i crni, ali ga nisam video. Poslaću ti na PM gde ima.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Master Of Orion II bobi Stare igre 4 1.7.2006 9:47
TT HardCano12 ili CM Aerogate 3? DraganS ŠDK - Ostale komponente 7 25.5.2006 23:24
Koji je cooler najbolji za Athlon Xp Mr.Eco ŠDK - Osnovne komponente 6 3.5.2006 22:48
Sta ako stavim jos jedan cooler na graficku?! Nikola_BN Kvarovi 11 17.4.2006 21:08
Master HDD marko1986 Nosači podataka 7 23.2.2006 12:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com