Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.10.2009, 10:19   #101
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Čišćenje ekrana TFT monitora

Citat:
bojanh kaže: Pregled poruke
imam t220 i cesto se stvore mrlje,ili neko pipne pa ostane otisak ili neke tufnice se pojave vremenom.
da li je u redu uzeti wc papir i staviti kap vode na jedan deo papira i onda blago ocistiti mrlju na ekranu i zatim suvim delom opet obrisati taj mokar deo?

ovo naravno sve radim dok je upaljen tft monitor jer tad najbolje vidim gde se nalaze mrlje.


jel nije stetno da cistim monitor na ovakav nacin?
Kap vode?

Ljudi nije to toliko osetljivo,mozes da mu lupis cvrgu nece mu biti nista...
Voda,alkohol,krpa,vata,cisti se normalno...
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2009, 12:11   #102
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Čišćenje ekrana TFT monitora

Evo ja sam bas pre neki dan kupio neki jeftini LCD cleaner za 200din a do tada sam perfeksom Jedino sto sam na ovom sredstvu procitao je da se ne sisti upaljen i dok je vruc.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2009, 16:34   #103
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: Čišćenje ekrana TFT monitora

Citat:
Bokile2000 kaže: Pregled poruke
Kap vode?

Ljudi nije to toliko osetljivo,mozes da mu lupis cvrgu nece mu biti nista...
Voda,alkohol,krpa,vata,cisti se normalno...
Cu cvrgu,moj samsung 710n je sklepan, odnosno mlacen otvorenim dlanom u bekend stilu.nije mu bilo nista... samo je prestao da radi posle godinu dana....
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2010, 1:14   #104
Zoranb007
Veteran
 
Član od: 20.4.2009.
Lokacija: Bg.
Poruke: 693
Zahvalnice: 507
Zahvaljeno 49 puta na 39 poruka
Određen forumom Re: Čišćenje ekrana TFT monitora

Uzeo sam danas neki glupi gel-sprej "S BOX" sa dodatkom mikrofiber krpice, pise da je za Plasma, LCD, TV, PC, Camera & Laptop Screens, 600din. Poprskao i protrljao, pa okrenuo krpicu i besomucno trljao suvim delom krpice, ali strafte nikako da se skinu... na crnoj podlozi je sve musavo, samo se sve razmazalo

Inace jedna prijateljica je svojevremeno u Svedsoj trazila da kupi original Svedsku magicnu krpu, gde god je pitala dobijala je odgovor "tako nesto ne postoji, ima raznih krpica, ali magicnih svedskih ne!" Zena je bila zbunjena, jer u to vreme su ih na nasoj televiziji reklamirali do besvesti
Zoranb007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2010, 20:36   #105
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Re: Čišćenje ekrana TFT monitora

ja uz samsung dopio i krpicu za ciscenje.. i lepo pise da se samo koristi H2O
par kapi na krpicu , a nikako neko sredstvo... mada imam utisak da se sad malo prljavstine razmazalo po LCD i bas mi i nije jasno cime da cistim to... a i krpica polako pocinje da se prlja ... treba i nju ocistiti...
totalni smor,svi se prave pametni, ovo sme ,ovo ne sme, uzmi ovo , nemoj ono, samo to dovoljno itd
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2010, 2:32   #106
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Čišćenje ekrana TFT monitora

Uzmeš vodu i malo dodaš tečnosti za sudove i izmešaš i krpicu veoma blago natopiš time čisto da malo ovaži i tako polako prebrišeš monitor, a ima i dobrih sprejova za čišćenje.

Ovaj ja koristim duže vreme i zadovoljan sam.

http://www.desk.rs/Katalog/PregledDe...ype=1&i=0&st=2

Poslednja ispravka: Porsche (11.3.2010 u 2:40)
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2010, 0:56   #107
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Re: Čišćenje ekrana TFT monitora

ma ne vredi... kad se bootuje comp pa na srnoj pozadini sve se vide tragovi, od vode se sve zamaze i ostanu fleke,sve se vidi lepo kako je krpica prelazila preko panela... mora da se nadje neko sredstvo koje brzo isparava i ne ostavlja tragove kao voda.
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2010, 1:01   #108
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Čišćenje ekrana TFT monitora

Vidiš ja tih problema nemam sa ovim što sam naveo dole. Probaj još nešto. Ja u većini slučajeva koristim blagi rastvor vode i tečnosti za sudove. A ponekad i ovaj sprej koji sam naveo.
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2010, 3:32   #109
Zoranb007
Veteran
 
Član od: 20.4.2009.
Lokacija: Bg.
Poruke: 693
Zahvalnice: 507
Zahvaljeno 49 puta na 39 poruka
Određen forumom Re: Čišćenje ekrana TFT monitora

Citat:
Levčanin kaže: Pregled poruke
ma ne vredi... kad se bootuje comp pa na srnoj pozadini sve se vide tragovi, od vode se sve zamaze i ostanu fleke,sve se vidi lepo kako je krpica prelazila preko panela... mora da se nadje neko sredstvo koje brzo isparava i ne ostavlja tragove kao voda.
"CANYON" Cleaning Solution od 100ml, dobijes i jednu lepu negrebuchu krpicu, kao i neku cetkicu (slicnu ono za brijanje) zagledao panel sa svih strana, nema ni najmanjeg traga od brisanja kao ni ostecenja, deluje mi da je OK. tecnost. kosta 6eura.

P.S. 1. Nikako ne uzimajte GelSprej za mat panele, ja prvo to kupio (naravno, iz neznanja) i napravim zlo i naopako, sve mi se razmazalo po panelu, kao da sam OHO lepak mazao jedva ga skide
umal' neodvali monitor od postolja koliko sam skidao taj glupi gel, predpostavljam da je gel za monitore i TV staklastih povrsina, doduse ja sam probao samo taj jedan, neki "S BOX"
2. I sa mikrofiber krpom sam omasio, kupim jednu kao original "Viledinu" sve lepo upakovano, kad ono na coskovima neki ostri-kruti porubi, moze da se izgrebe i unisti panel ocas posla, sreca pa sam na vreme video...

Poslednja ispravka: Zoranb007 (19.3.2010 u 1:53) Razlog: pogresna cena
Zoranb007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2010, 1:40   #110
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Re: Čišćenje ekrana TFT monitora

Citat:
Zoranb007 kaže: Pregled poruke
"CANYON" Cleaning Solution od 100ml, dobijes i jednu lepu negrebuchu krpicu, kao i neku cetkicu (slicnu ono za brijanje) zagledao panel sa svih strana, nema ni najmanjeg traga od brisanja kao ni ostecenja, deluje mi da je OK. tecnost. kosta 0.6eura.

P.S. 1. Nikako ne uzimajte GelSprej za mat panele, ja prvo to kupio (naravno, iz neznanja) i napravim zlo i naopako, sve mi se razmazalo po panelu, kao da sam OHO lepak mazao jedva ga skide
umal' neodvali monitor od postolja koliko sam skidao taj glupi gel, predpostavljam da je gel za monitore i TV staklastih povrsina, doduse ja sam probao samo taj jedan, neki "S BOX"
2. I sa mikrofiber krpom sam omasio, kupim jednu kao original "Viledinu" sve lepo upakovano, kad ono na coskovima neki ostri-kruti porubi, moze da se izgrebe i unisti panel ocas posla, sreca pa sam na vreme video...
o,6 eura pa to 6o dinara pa gde to ima da se kupi ????
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2010, 1:54   #111
Zoranb007
Veteran
 
Član od: 20.4.2009.
Lokacija: Bg.
Poruke: 693
Zahvalnice: 507
Zahvaljeno 49 puta na 39 poruka
Određen forumom Re: Čišćenje ekrana TFT monitora

Citat:
Levčanin kaže: Pregled poruke
o,6 eura pa to 6o dinara pa gde to ima da se kupi ????
izvinjavam se, permutovana greska.
Nije 0.6 vec 6eura
Zoranb007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2010, 1:38   #112
Mean_Machine
Veteran
 
Član od: 21.1.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.037
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 49 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Čišćenje ekrana TFT monitora

Fiber krpa i voda. Svasta sam probao ali ovo mi se pokazalo sasvm ok tj. tragovi ostaju ali ostaju i kod drugih kombinacija.
Mean_Machine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2010, 0:57   #113
Milan_Silni
Član
 
Član od: 9.3.2010.
Lokacija: Ivanjica
Poruke: 96
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Čišćenje ekrana TFT monitora

Ja neznam o čemu vodite toliku raspravu kada:
jednostavno svaki monitor je različit i monitor i displej-ekran- kako god- pa samim tim i kvalitet displeja monitora od 50eur i onog od 300 pa i 1000 nije isti- zar ne. normalno je da će te imati probleme sa jeftinijim monitorima- i sa peckama i sa linijama ma koliko se trudili i čistili- Ja sam svoj monitor platio solidno i brišem ga i sa suvom i sa mokrom krpom i sa magičnom i sa sprejom za staklo i bez spreja- ma bilo kako- i rezultat je savršen. mislim da vam je sada jasno- pozzzz
Milan_Silni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2010, 13:07   #114
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Čišćenje ekrana TFT monitora

Ja se tvom monitoru divim , tako je solidan! Jel si probao da ga pereš na dasci za ribanje veša?
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2010, 23:53   #115
Milan_Silni
Član
 
Član od: 9.3.2010.
Lokacija: Ivanjica
Poruke: 96
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Čišćenje ekrana TFT monitora

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Ja se tvom monitoru divim , tako je solidan! Jel si probao da ga pereš na dasci za ribanje veša?
nemaš potrebe da se ti diviš mom monitoru- nisi mi ga ti kupio - ni tata ni mama- ja sam ga zaradio- i samo ja mogu da mu se divim-- a to što se tebi nije svidela moja priča to je druga stvar- a to što sam napisao je realnost- ma koliko tebe ili druge pogadjala- hehehehehe-
Milan_Silni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2010, 0:13   #116
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Čišćenje ekrana TFT monitora

Ako smije da se reklamira izreklamiraću "Pronto anti polvere" koji u kombinaciji sa vatom ili "magičnom" krpom čisti sve,njime sam od prašine čistio muzičku liniju,monitore,plazma tv,kućište (spoljnji obod i ventilatore),a generalno bilo koje sredstvo za čišćenje namjenjeno staklenim površinama će pomoći.

Samo zapamtite : sredstvo na krpu,pa krpom na monitor,jer ako špricate sredstvo po ekranu može da se desi i ode investicija
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2010, 0:22   #117
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Čišćenje ekrana TFT monitora

^ Slažem se, i ja koristim istu kombinaciju, veoma sam zadovoljan.A važna je i krpa, imao sam par magičnih koje su bile krš, ali upecao sam pravu Čuo sam i da postoji neka "jelenska kožica" kao baš je dobra za čišćenje takvih stvari, pa da pitam jel' neko imao iskustva s' tim?
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2010, 0:26   #118
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Čišćenje ekrana TFT monitora

^ Jelenska kožica se obično dobija u optičarskim radnjama uz naočare i radi se o vrlo sofisticiranom,nježnom i osjetljivom materijalu koji je odličan za čišćenje svih površina,lako se pere ali isto tako lako se i prlja.

Imam jedan komad veličine male sveske,a koristim ga za čišćenje displeja telefona i sličnih manjih površina po potrebi,mada nije loša solucija ni za monitore ali za to mi služi originalna magična krpa (ne one s telešopa ni s pijace nego originalne švedske koje sam dobio u setu od prijatelja koji živi tamo i podijelio kolegama pa mi ostala samo jedna).
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
JohnnyNT (24.4.2010)
Stara 24.4.2010, 0:42   #119
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Čišćenje ekrana TFT monitora

A daaaaa, uz naočare, osvežio si mi pamćenje.Kad sam tražio odgovarajuću krpu, keva mi je rekla (btw, nosi naočare) da je jelenska kožica veoma dobra za te stvari.Parče koje je dobila se odavno pohabalo, pa je bačeno, a mene mrzelo da tražim po radnjama.A i mislim da je to previše "fino" za monitor I guglao sam sad malo, kažu da se koristi i za čišćenje sočiva pro fotoaparata i kamera.Dobio sam je i ja uz neki compact, ali nije original, već neka beda, ostavlja tragove, bzvz.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2010, 0:00   #120
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Čišćenje ekrana TFT monitora

Citat:
Milan_Silni kaže: Pregled poruke
nemaš potrebe da se ti diviš mom monitoru- nisi mi ga ti kupio - ni tata ni mama- ja sam ga zaradio- i samo ja mogu da mu se divim-- a to što se tebi nije svidela moja priča to je druga stvar- a to što sam napisao je realnost- ma koliko tebe ili druge pogadjala- hehehehehe-
Šta ima da mi se sviđa ili ne, realnost jeste da je nešto od 250e bolje od nečega od 100e, verovatno u svakom pogledu. I no hard feelings, svaka ti čast što si zaradio, kupio i imaš nešto kvalitetno... Šala nije bila zlonamerna i iz zavisti, pa se izvinjavam ako se tako čini. Šala je nastala zato što si tako olako ispljuvao jeftinije monitore kao da je sasvim normalno da se loše čiste samo zato što su jeftini, što je, naravno, bezveze. Teorija ti ne pije vodu jer čovek kome tragovi ostaju ima skuplji monitor od onog kome tragovi ne ostaju, proveri im profile pa ćeš videti i sam. Na mom monitoru, iako je socijala od 100e, eto ne ostaju nikakvi tragovi čim god da ga čistim

P.S. Na kraju krajeva, kada ističeš kvalitete svog uređaja nije pristojno omavolavažavati tuđe, makar to i bila istina.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
monitor, tft

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
zracenje monitora milos2001 Grafika 38 27.9.2007 16:32
Zvucnici pored kucista i monitora ghostface Zvuk na računaru 4 20.12.2006 1:04
Zujanje monitora D.J.Quimby Ostale komponente 3 16.7.2006 2:15
Zumiranje ekrana (Win & TV) rubiroza Video/TV softver 0 11.6.2006 15:06
dilema oko CRT monitora maxx Grafika 17 10.1.2006 21:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com