Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.8.2008, 16:00   #21
RidiK
Član
 
Član od: 17.2.2008.
Poruke: 43
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 16 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Avira ili AVG8

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Za ovo prvo jbg (mada nisam rekao antispam nego antispyware, on je uključen), a za ovo drugo, http://www.klanrur.co.rs/forum/index...howtopic=51621
Ne znam šta ti znači ovaj link ali nema veze. NIje smisao mojih postova da nekog nateram da ne koristi Aviru ili AVG već da se ne pišu neistine.

Besplatne verzije nikada neće biti dobre kao ove koje se plaćaju iz mali milion razloga.

Citat:
ilidan kaže:
Samim tim, ako je Avira Premium bolja od Norton i Avira Free je.
E ova filozofska misao mi se najviše sviđa A u prevodu znači: "Ne znam ništa na ovu temu ali hoću nešto da kažem"
RidiK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2008, 16:02   #22
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Avira ili AVG8

@RidiK:

Avast i Avira imaju drugaciji pristup rada od Kasperskog i Eset-a. Jednostavno, kod njih je osnovni program cist antivirus koji je osiromasen za neke stvari koje ima komercijalna verzija. I kod njih se komercijalna i free verzija ne razlikuju u tome koliko dobro detektuju viruse. Kod free verzija je takodje cesto duzi period izmedju dva update-a. Po broju virusa koje svi oni prepoznaju neces naci prevelike razlike, kao ni u brzini kojom se oni dodaju u bazu. Mozda ce biti malo sporije kod prva dva (manja firma) ali to nece primetiti vecina korisnika niti ce im biti previse korisno.

Danas skoro svi antivirusi koji se ovde pominju odradjuju posao i vise nego dobro i stite komjuter vise nego dovoljno, pod uslovom da i sam korisnik pazi malo sta radi i gde klikce. Nema tog antivirusa na svetu koji moze da prepozna sve viruse i to je fakat. Plus, treba da se doda da razliciti antivirusi se razlicito ponasaju sa razlicitim programima u zavisnosti kako su podaseni sta da detektuju pa ima i dosta false pozitive nalaza. Tako se na kraju svede na to da je izbor izmedju dva ili vise antivirusa u stvarnosti izbor toga sta ti vise odgovara i nasta si navikao. Licno, zadnjih godinu i nesto sam koristio free verziju Avasta i nisam imao problema sa virusima osim kada sam u dva slucaja vrlo svesno sprecio avast da odradi posao. Mada je i dezifekcija posle toga prosla uspesno, i to sa istim avastom. Naravoucenije: vreme od pre dve ili vise godina kada je postojala veca razlika medju antivirusima je proslo, tako da se stari stereotipi vise ne mogu primenjivati. Deca porasla i ponesto naucila prateci zahteve korisnika.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vasiljevic na korisnoj poruci:
A M G (31.8.2008)
Stara 31.8.2008, 16:05   #23
RidiK
Član
 
Član od: 17.2.2008.
Poruke: 43
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 16 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Avira ili AVG8

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
@RidiK:

Avast i Avira imaju drugaciji pristup rada od Kasperskog i Eset-a. Jednostavno, kod njih je osnovni program cist antivirus koji je osiromasen za neke stvari koje ima komercijalna verzija. I kod njih se komercijalna i free verzija ne razlikuju u tome koliko dobro detektuju viruse. Kod free verzija je takodje cesto duzi period izmedju dva update-a. Po broju virusa koje svi oni prepoznaju neces naci prevelike razlike, kao ni u brzini kojom se oni dodaju u bazu. Mozda ce biti malo sporije kod prva dva (manja firma) ali to nece primetiti vecina korisnika niti ce im biti previse korisno.

Danas skoro svi antivirusi koji se ovde pominju odradjuju posao i vise nego dobro i stite komjuter vise nego dovoljno, pod uslovom da i sam korisnik pazi malo sta radi i gde klikce. Nema tog antivirusa na svetu koji moze da prepozna sve viruse i to je fakat. Plus, treba da se doda da razliciti antivirusi se razlicito ponasaju sa razlicitim programima u zavisnosti kako su podaseni sta da detektuju pa ima i dosta false pozitive nalaza. Tako se na kraju svede na to da je izbor izmedju dva ili vise antivirusa u stvarnosti izbor toga sta ti vise odgovara i nasta si navikao. Licno, zadnjih godinu i nesto sam koristio free verziju Avasta i nisam imao problema sa virusima osim kada sam u dva slucaja vrlo svesno sprecio avast da odradi posao. Mada je i dezifekcija posle toga prosla uspesno, i to sa istim avastom. Naravoucenije: vreme od pre dve ili vise godina kada je postojala veca razlika medju antivirusima je proslo, tako da se stari stereotipi vise ne mogu primenjivati. Deca porasla i ponesto naucila prateci zahteve korisnika.
Slažem se u potpunosti, kao što sam rekao u predhodnom postu: "Nije mi cilj da neko ne koristi Aviru ili AVG ili ne daj bože da zbog ovoga što sam napisao pređe na neki drug AV, već da ne govori neistinu. Tako da ovo naravoučenije treba nekim drugima a ne meni
RidiK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2008, 17:04   #24
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Avira ili AVG8

Citat:
RidiK kaže: Pregled poruke
Ne znam šta ti znači ovaj link ali nema veze.
Čoveku je free Avira našla gomilu trojanaca koje je NOD propustio.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2008, 18:11   #25
RidiK
Član
 
Član od: 17.2.2008.
Poruke: 43
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 16 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Avira ili AVG8

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Čoveku je free Avira našla gomilu trojanaca koje je NOD propustio.
Ma ajde, meni je Eset našao gomilu virus a koje je Avira propustila a onda je Kasperski našao jš virusa koje je ovaj propusti i šta ćemo sad?
RidiK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2008, 18:31   #26
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Avira ili AVG8

Za one koji ne razumeju (RidiK):
Razlija izmedju Free i Pay verzije nekog AV-a nije u procentu detekcije virusa (isti engine, iste definicije) vec u drugim opcijama (detaljnija podesavanja, firewall itd.). Ako se Avira Premium pokaze boljom od NOD32, isto ce biti i sa Avirom Free kada je u pitanju detekcija virusa.
Tvoja izjava da Free verzije nisu bolje od komercijalnih je netacna.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2008, 18:38   #27
RidiK
Član
 
Član od: 17.2.2008.
Poruke: 43
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 16 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Avira ili AVG8

Citat:
ilidan kaže: Pregled poruke
Za one koji ne razumeju (RidiK):
Razlija izmedju Free i Pay verzije nekog AV-a nije u procentu detekcije virusa (isti engine, iste definicije) vec u drugim opcijama (detaljnija podesavanja, firewall itd.). Ako se Avira Premium pokaze boljom od NOD32, isto ce biti i sa Avirom Free kada je u pitanju detekcija virusa.
Tvoja izjava da Free verzije nisu bolje od komercijalnih je netacna.
Pogrešio si, ne da nisu bolje nego su daleko od minimu zaštite koja ti je potrebna, ali na kraju ipak bolje išta neko ništa
RidiK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2008, 19:10   #28
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Avira ili AVG8

Pa sad, zavisi sta je za tebe minimum. Ako ocekujes da AV, pored AV modula, nudi i antispyware, antispam, firewall, da racunam da si u pravu si.
Praksa je pokazala da vise dobro ukombinovanih samostalnih aplikacija, pa i onih free, pruzaju bolju zastitu od all-in-one resenja.
Avira + Comodo + Spybot ce verovatno pruziti bolju zastitu od ESS ili KIS.
Ljudi ne shvataju da je AV poslednja linija odbrane, ne prva.

Poslednja ispravka: ilidan (1.9.2008 u 12:47)
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2008, 19:37   #29
RidiK
Član
 
Član od: 17.2.2008.
Poruke: 43
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 16 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Avira ili AVG8

Meni lično AV više smeta nego što mi koristi, do sada nisam imao nikakve veće probleme sa virusima, ali kao što reče to bi trebalo da je zadnja linija odbrane i tu se slažem sa tobom,
RidiK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2008, 0:40   #30
jagodanbg
Veteran
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Novi Beograd - Bezanijska kosa
Poruke: 765
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 27 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Avira ili AVG8

e ljudi da ne otvaram novu temu, kako u aviri kad se update-uje, da iskljucim da se pojavljuje onaj oglas njihov, notification!!??! najgore mi je kad igram kaunter i on mi se pojavi preko celog ekrana! pokusao sam sa fajervolom da ga blokiram ali ne vredi i dalje se pojavljuje kad god se update-uje!!!
jagodanbg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2008, 2:09   #31
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Arrow Re: Avira ili AVG8

Citat:
jagodanbg kaže: Pregled poruke
e ljudi da ne otvaram novu temu, kako u aviri kad se update-uje, da iskljucim da se pojavljuje onaj oglas njihov, notification!!??! najgore mi je kad igram kaunter i on mi se pojavi preko celog ekrana! pokusao sam sa fajervolom da ga blokiram ali ne vredi i dalje se pojavljuje kad god se update-uje!!!
Ako mislis na Aviru free, onda nikako, oni zive od tih reklama, tj. od kupovine premium verzije Avire.
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2008, 9:27   #32
rida1976
Novi član
 
Član od: 12.10.2007.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Avira ili AVG8

Citat:
A M G kaže: Pregled poruke
Ako mislis na Aviru free, onda nikako, oni zive od tih reklama, tj. od kupovine premium verzije Avire.
Ima caka i za ovo
http://www.tipsfor.us/2007/08/15/%20...n-more-usable/
rida1976 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2008, 17:36   #33
Morandi
Starosedelac
 
Član od: 10.3.2008.
Lokacija: KaluCITY
Poruke: 2.362
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 345 puta na 249 poruka
Određen forumom Re: Avira ili AVG8

ljudi ovo vam je najpametniji predlog:
skinite sve free antiviruse i svaki mesec dana instalirajte neki drugi i tako cete pronalaziti svaki virus.
Morandi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2008, 23:09   #34
Gordon Freeman
Starosedelac
 
Član od: 19.1.2007.
Lokacija: KG,West Side! Gang:West Coast!
Poruke: 1.604
Zahvalnice: 712
Zahvaljeno 413 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Gordon Freeman
Određen forumom Re: Avira ili AVG8

^^Pa gde je tu ekonomicnost ... u sustini sve sto treba je zastita od spyware-a i ovih "kucnih" virusa... ostalo je nepotrebno ... ako te bas zadesni neki gadan firus tesko da tad za njgea ima lek ... e sad menja se antivirus cin prestaje da "prati modu" ,odnosno update mu zastareva , AVG i dalje drzi nivo .... tako da je on ok. ...
Gordon Freeman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2008, 5:04   #35
macan32
Član
 
Član od: 28.9.2007.
Poruke: 163
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 24 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Avira ili AVG8

Skupite novac i kupite Kaspersky Internet Security. Okanite se corava posla.
Nema straha od stavljanja kljuca na crnu listu, a sto je najvaznije gde god da "udjes", znas da "vodis psa sa sobom".
Probao sam pomenute besplatne AV programe i jos neke, ali meni licno ni jedna besplatna verzija nije resila problem sa raznim stetocinama.

Stavite se u situaciju da vam je zarazen racunar i da trebate hitno da resite problem.
Mislite da ce vam taj problem resiti bilo kakva verzija anti-virusa.
Ona koji su probali Kaspersky i rade u firmama gde kompjuteri moraju da "vezu" bez prestanka, dobro znaju o cemu pricam.
macan32 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2008, 10:18   #36
Gordon Freeman
Starosedelac
 
Član od: 19.1.2007.
Lokacija: KG,West Side! Gang:West Coast!
Poruke: 1.604
Zahvalnice: 712
Zahvaljeno 413 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Gordon Freeman
Određen forumom Re: Avira ili AVG8

Samo malo razuverenje , nebrojeno puta su mi kucali na vrata sa pricom s*ebo mi se komp napunio se virusa ,ajde molim te dodji da ga sredis , i to od ljudi koji neamju ni dial-up internet , jednostavno windows je sistem koji je jako nestabilan i on je u 90% slucajeva (gore navedenih) bio uzrok problema!
Gordon Freeman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2008, 16:50   #37
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Avira ili AVG8

@macan32

Nisu besplatni antivirusi losi, tj. KIS kao AV nije nista bolji od njih. Tebi se pokazao boljim zato sto ima u sebi integrisan firewall koji skoro sigurno nije bolji od recimo besplatnog comodo-a. Ti verovatno nisi imao nikakav firewall i/ili antispyware programe i zato si imao probleme. Kombinacija recimo AVG+Comodo+(Spybot i Malwarebytes) sigurno bolje obavlja posao nego jedan integrisani paket.

@Gordon

Veliki broj virusa se prenosi preko prenosnih diskova ili dolaze upakovani uz razne programe skidane sa warez sajtova (ne mislim samo na krekove, i instalacije mogu da budu zarazene). U prvom slucaju 90% infekcija moze da se izbegne iskljucivanjem autorun-a.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2008, 17:24   #38
Gordon Freeman
Starosedelac
 
Član od: 19.1.2007.
Lokacija: KG,West Side! Gang:West Coast!
Poruke: 1.604
Zahvalnice: 712
Zahvaljeno 413 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Gordon Freeman
Određen forumom Re: Avira ili AVG8

Citat:
nighthawk kaže: Pregled poruke
@Gordon

Veliki broj virusa se prenosi preko prenosnih diskova ili dolaze upakovani uz razne programe skidane sa warez sajtova (ne mislim samo na krekove, i instalacije mogu da budu zarazene). U prvom slucaju 90% infekcija moze da se izbegne iskljucivanjem autorun-a.
Pa iste su tolike sanse da se win zaglupi ,posne da blokira nesto uspori se i sl!
Nekad je to jako tesko razlikovati !
Gordon Freeman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2008, 17:45   #39
IGRACH
Član
 
Član od: 28.9.2007.
Poruke: 265
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 15 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Avira ili AVG8

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Apsolutno ne.
Besplatna Avira je samo antivirus (i legalna je za kućnu upotrebu). Premium Avira je antivirus, firewall, antispajver itd (i legalna je i za kućnu i za poslovnu upotrebu pošto, prirodno, ako imaš firmu, onda imaš i pare da platiš komercijalni softver). Ako već imaš neki firewall i antispajver, onda će ti besplatna Avira odlično raditi posao.

Inače besplatna Avira je nalazila mnogima i ono što komercijalni NOD32 nije, tako da...
Hm meni bi sigurno videla jedno desetak virusa.Nadam se da znas na sta mislim
IGRACH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2008, 3:53   #40
Harmon23
Član
 
Član od: 12.4.2008.
Lokacija: Australija sydney
Poruke: 134
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 90 puta na 9 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Harmon23 Slanje poruke preko AIM-a korisniku Harmon23 Slanje poruke preko MSN-a korisniku Harmon23 Slanje poruke preko Yahooa korisniku Harmon23 Slanje poruke preko Skypea korisniku Harmon23
Određen forumom Re: Avira ili AVG8

avira je dobar anti virus .koristio sam je poprilicno dugo ! pre 5 dana sam instalirao kaspeski 2009 .mada cim istekne trial vracam se na aviru za sigurno
Harmon23 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Avira i Spyware Doctor zajedno? Zockey Zaštita 2 5.4.2008 1:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com