Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.9.2009, 0:54   #21
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Vista i poruke o legalnosti + trojan fakealert i jos ponešto

Windows radi na samo jednom racunaru, kad flesujes BIOS desava se da windows "pomisli" da si promenio maticnu plocu.

Postoji deo BIOS-a u kome pise koj lap/plocu imas (i serijski broj). Ako nova verzija BIOS-a promeni taj deo, eto problema sa licencom.
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2009, 1:12   #22
dkdnt
Veteran
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Obrenovac
Poruke: 613
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 207 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dkdnt
Određen forumom Re: Vista i poruke o legalnosti + trojan fakealert i jos ponešto

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Vidis o tome nisam razmisljao ali jesam pre jedno par nedelja fleshovao BIOS proizvodjaca Phoenix sa verzije 5.60 na poslednju verziju 6.00 ali je sve proslo kako treba (bar na prvi pogled) a nije mi ni prvi racunar, niti prvi BIOS koji fleshujem.
Btw. zasto bi BIOS napravio problem sa legalnim Winom, tj. kakvih oni zajednickih tacaka imaju?
TAj windows koji ti imaš, tj. njegov serijski broj, je vezan za BIOS laptopa. Ako ga promeniš (BIOS), može se desiti da pobrka lončiće. Nisam siguran koliko su pouzdani crackovi za vistu koji emuliraju BIOS (može se proveriti), ali bi po svemu sudeći to moglo da ti reši problem. razlike između narodne i legalne kopije ionako nema, a ti imaš legalnu kopiju, tako da ti i savest može biti mirna (ako nekom uopšte može biti nemirna zbog neplaćanja m$ harača).
dkdnt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2009, 9:04   #23
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Vista i poruke o legalnosti + trojan fakealert i jos ponešto

Citat:
flash111 kaže: Pregled poruke
ja sam vistu x64 probao i drzao 3 meseca kao 3 operativni sistem u kompu, naravno prvi mi je linux, potom windows xp ( ono samo zbog igrica), a vista koja je zauzela 3 mesto ili zadnje, za nju mogu da kazem sledece, osim lepog izgleda i par igrica koje nemogu da se odigraju u xp-u, nisam nashao nishta trece, osim ponekog trojana prilikom skena, i to znaci da mi skupo placamo neshto shto istina ne vrediii
Eto ja imam 2 sistema, isto 64bitnu Vistu i stari XP.

I XP samo palim kada ocu da koristim ISDN dial-up (kada mi je kablovska u kvaru), jer isti nema 64bitne Vista drajvere. Za sve ostalo ne vidim zasto bi ga koristio. Imao sam jos par ideja (kao ako mi treba nesto sto nije kompatibilno sa Vistom), ali za sad nisam osetio potrebu.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2009, 9:33   #24
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Vista i poruke o legalnosti + trojan fakealert i jos ponešto

Citat:
Mickie kaže: Pregled poruke
Windows radi na samo jednom racunaru, kad flesujes BIOS desava se da windows "pomisli" da si promenio maticnu plocu.
Postoji deo BIOS-a u kome pise koj lap/plocu imas (i serijski broj). Ako nova verzija BIOS-a promeni taj deo, eto problema sa licencom.
Citat:
dkdnt kaže: Pregled poruke
Taj windows koji ti imaš, tj. njegov serijski broj, je vezan za BIOS laptopa. Ako ga promeniš (BIOS), može se desiti da pobrka lončiće. Nisam siguran koliko su pouzdani crackovi za vistu koji emuliraju BIOS (može se proveriti), ali bi po svemu sudeći to moglo da ti reši problem. razlike između narodne i legalne kopije ionako nema, a ti imaš legalnu kopiju, tako da ti i savest može biti mirna (ako nekom uopšte može biti nemirna zbog neplaćanja m$ harača).
OK, recimo da je problem nastao tokom fleshovanja BIOS-a, postavlja se pitanje kako to sada resiti - ispraviti ali na neki da se tako izrazim "kulturan" nacin, znaci bez primene bilo kakvih crackova ili drugih alternativnih metoda.
Jednostavno zeleo bih da ta Vista, ako sam je vec hteo - ne hteo platio, ostane legalna, jer ako na legalnom OS moram da primenjujem nekakve crackove ukoliko ne postoji drugi nacin za resavanje problema, onda cu bar lepo da instaliram W7 i da njega crackujem pa ako je bar nelegalan OS neka bude kvalitetan, iako ja do sada nisam imao primedbi ni na Vistu, bez obzira sta ko pricao o njoj i koliko je ljudi pljuvali.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2009, 14:34   #25
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Vista i poruke o legalnosti + trojan fakealert i jos ponešto

Ako postoji mogućnost da vratiš stari BIOS , pokušaj i sa tim. A možeš i napisati svoj problem na TechNet-u ili MSDN-u. Tamo će se sigurno neko stručan javiti iz M$-ove tehničke podrške.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2009, 20:41   #26
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Vista i poruke o legalnosti + trojan fakealert i jos ponešto

Citat:
Sass Drake kaže: Pregled poruke
Ako postoji mogućnost da vratiš stari BIOS , pokušaj i sa tim. A možeš i napisati svoj problem na TechNet-u ili MSDN-u. Tamo će se sigurno neko stručan javiti iz M$-ove tehničke podrške.
Nece to pomoci. Vracanje starog BIOS-a ce Windoz tretirati kao novu promenu hardvera.

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
postavlja se pitanje kako to sada resiti
Resenje ti je da reinstaliras taj Windows i legalno ga aktiviras ponovo, ili (ako hoces da prodjes bez reinstalacije) da koristis warez da uklonis te zafrikanicije. A sledeci put razmisli dvaput pre nego sto das pare kompaniji koja sve korisnike smatra lopovima . Neznam sta drugo da ti kazem.

Nadam se da sam pomogao bar malo

Poslednja ispravka: Mickie (15.9.2009 u 20:52) Razlog: Greske
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2009, 20:56   #27
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Vista i poruke o legalnosti + trojan fakealert i jos ponešto

Kako uopste BIOS vratiti na staro tj. kako da se sa verzije 6.00 vratim na prethodnu 5.60, bez obzira sto bi kompjuter to ponovo tretirao kao promenu hardwarea?
Do sada sam vise puta vrsio update BIOS-a ali ga nikad nisam vracao na staru vrednost.

Inace ponovo mi se danas, nakon jedno pet dana prilikom podizanja sistema pojavila poruka "Activation was successfull" nakon cega se u donjem desnom uglu javilo poznato "This copy of windows was not genuine". Restart - i poruke nema.
U sustini poruka ko poruka mi bas i ne smeta ali ono sto sam primetio jeste da update download uopste ne radi ni automatski (stavljeno na check for updates but let me chose...) niti manuelno jer nakon svakog pokusaja izbaci poruku "Windows is up to date" sto nije tacno jer pouzdano znam da ima novih updatea za download, ako niceg drugog onda windows defender definicija koji ne koristim i koje mi ne trebaju ali ranije mi je bar pokazivao da ih ima.

Jer jedna od prednosti legalnog softvera bi ako nista drugo trebala da bude sto mozes normalno da downloadujes updates bili oni potrebni ili ne. OK znam da to moze i na onim "narodnim" verzijama ali ipak kazem normalno bez upotrebe wareza.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2009, 21:15   #28
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Vista i poruke o legalnosti + trojan fakealert i jos ponešto

Radio sam i ja update bios ali imam program od prizvodjaca maticne ploce koji to uradi automacki i stvori backup prethodne verzije biosa ako stvari krenu naopako .Mozda je najbolje da pitas prizvodjaca maticne ploce ili ako ima neki forum tamo .Mozda je najbolje jednostavno da posto se prethodno raspitas da je to sigurno ubacis stari bios.Ps da li si skoro menjao neki hardver .
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2009, 21:26   #29
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Vista i poruke o legalnosti + trojan fakealert i jos ponešto

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Kako uopste BIOS vratiti na staro tj. kako da se sa verzije 6.00 vratim na prethodnu 5.60, bez obzira sto bi kompjuter to ponovo tretirao kao promenu hardwarea?
Do sada sam vise puta vrsio update BIOS-a ali ga nikad nisam vracao na staru vrednost.
Mozes da probas da uradis isto kao sto si uradio prosli put, ali ima tu jedna zackoljica. Neke ploce/laptopi ne dozvoljavaju flesovanje starog BIOS-a ako je novi radi kako treba. A kod tebe radi. Ako ti izadje poruka koja kaze da vracanje starog BIOS-a nie podrzano, predlazem da odustanes od te ideje jer iako postoji nacin da se to zaobidje, vrlo je rizican.
Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Jer jedna od prednosti legalnog softvera bi ako nista drugo trebala da bude sto mozes normalno da downloadujes updates bili oni potrebni ili ne. OK znam da to moze i na onim "narodnim" verzijama ali ipak kazem normalno bez upotrebe wareza.
Jedina prednst "legalnog" Windowsa je to sto je legalan i sto nemoze krivicno da te gone. Ali mane su brojne. Iz nelegalne verzije Windowsa su samo uklonjene te stvari koje je M$ stavio da kontrolise korisnike, i samo zato je nelegalan a u isto vreme je i sigurniji jer ne odaje onoliko privatnosti koliko to radi legalna verzija. Ja sam protiv toga da se koristi nelegalan softver i to je jedan od razloga zasto ne koristim Windows. Necu da platim i da dobijem losiju stvar nego onaj ko ne plati i koristi narodnu verziju.

Nego da se vratimo na temu, najbolje uradi cistu reinstalaciju (sa tog legalnog diska naravno) pa vidi sta se onda desava.

EDIT: Ima kako nema:Toshiba Support Forum

Tu mozes da pitas kako da izvedes downgrade BIOS-a, mada prvo probaj regularno.

Poslednja ispravka: Mickie (15.9.2009 u 21:35)
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2009, 21:31   #30
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Vista i poruke o legalnosti + trojan fakealert i jos ponešto

Nema tu nikakve vajde od proizvodjaca MB jer se radi o laptopu tako da cimanje Intela nije neko resenje, narocito sto je update BIOS-a isao preko Toshibe kao proizvodjaca celog laptopa.

Sto se tice hardvera, poslednje sto sam menjao jeste HDD ali to je bilo mnogo ranije nego sto su problemi poceli, tako da zamenu istog ne vidim kao uzrok tih problema, jer da jeste ti problemi bi se sigurno javili odmah po zameni hardvera, ne toliko vremena nakon njega.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2009, 22:02   #31
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Vista i poruke o legalnosti + trojan fakealert i jos ponešto

WGA sabira zato je los oem, po meni je narodna verzija bolja od njega i kad te uhvate i nenadjes resnje formatiras c i trazis na netu sa viskom vremena od 30 dana . OEM je dobar samo za one slabe notebook za kracu upotrebu .Ono sto je stvarno korisno i sta cu verovatno kupiti posle 22 okt je retail verzija jeste da kosta ali si miran za sva vremena.
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2009, 22:13   #32
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Vista i poruke o legalnosti + trojan fakealert i jos ponešto

Citat:
DAKINS kaže: Pregled poruke
WGA sabira zato je los oem, po meni je narodna verzija bolja od njega i kad te uhvate i nenadjes resnje formatiras c i trazis na netu sa viskom vremena od 30 dana . OEM je dobar samo za one slabe notebook za kracu upotrebu .
Ovaj tvoj post bas nisam razumeo pa te molim da malo pojasnis - sta sabira, kakav visak vremena i kakve veze ima OEM sa tim koliko je jak racunar tj. hardware, narocito sto cak ni po danasnjim merilima ovo uopste nije toliko slab laptop.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2009, 22:19   #33
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Vista i poruke o legalnosti + trojan fakealert i jos ponešto

Pa OEM je vezan za kompjuter i kad recimo prodas racunar ,prodaje se sa operativnim sistemom ali to verovatno znas . Kad promenis odredjen broj delova ..mislim da najvise mozes tri nesmatra se da je kompjuter isti izvini govorim napamet ali princip je u sustini isti . Ps zato kazem da je za nesto sto neces da nadogradjujes recimo neki notebook
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2009, 22:26   #34
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Vista i poruke o legalnosti + trojan fakealert i jos ponešto

Aha, na to si mislio pod onim sabira.
Svejedno cak i da je tako, na laptopu nisam imao mogucnost da promenim tri dela tako da ne verujem da bi to mogao da bude problem.
Inace znam da se OEM verzija Windowsa dobija kupovinom racunara, ali su key i Product ID ostali isti i nakon promene delova, tj bar tako se svud vide.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2009, 23:07   #35
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Vista i poruke o legalnosti + trojan fakealert i jos ponešto

Dok kog nemenjas procesor i plocu smatra se istim racunarom (drugi HDD, druga grafa i slicno je OK). Ako se pak oni promene ID racunara se menja i OEM vise nije legalan na takvom novom sistemu, koliko ja znam.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
DAKINS (16.9.2009)
Stara 16.9.2009, 2:11   #36
Borowatz
Veteran
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Boogerville
Poruke: 543
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 78 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Borowatz
Određen forumom Re: Vista i poruke o legalnosti + trojan fakealert i jos ponešto

U pravu si. Slušao sam na faksu predavanje čoveka iz MS-a i on je u principu to rekao.
Borowatz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2009, 9:23   #37
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Vista i poruke o legalnosti + trojan fakealert i jos ponešto

Neznam sta da kazem ako je update biosa izazvao problem a nemozes da vratis na staro a zelis da ti ostane legalno jedino ti ostaje da dokazujes da nisi nista menjao kod microsofta. Da se meni nesto tako desi bez moje krivice ,jer krivi su u tvom slucaju njihov wga i prizvodjac biosa koji je napravio update , ja bi bar pokusao .Mozda ti daju novu licencu ko zna oni su inace nepredvidljivi .Spomenu sam tvoj slucaj jednom drugaru koji koji se bavi problemima sa softverom i koji nemoze biti strucnij i cesto resava nemoguce probleme i to mu je profesija.Kaze uradi sledece ako je ipak virus . onesposobi start tvog legalnog virusa nemoj ga reinstalirati i napravi restore point za svaki slucaj . Instaliraj avast pa neka ti pretraze pre dizanja sistema .Pa zatim neki live cd sa recimo bitdefender neka ti dobro pretraze kompjuter jer jedan antivirus nikad nehvata 100% virusa a mozda je neki dobro sakriven. Ima par virusa i malvara koji cak daju trag nekog normalnog servisa i znaju mnoge da prevare kad je windows ukljucen . Ako NISTA nenadju sanse da su virus nisu realne.

Poslednja ispravka: DAKINS (16.9.2009 u 13:50)
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2009, 13:37   #38
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Vista i poruke o legalnosti + trojan fakealert i jos ponešto

http://www.vistax64.com/vista-instal...os-update.html

http://social.microsoft.com/Forums/e...7-5f4c08f29cde

http://social.microsoft.com/forums/e...-0b2e82911f16/

I postavi pitanje na MSDN-u i TechNet-u ili na Toshiba-inom forumu.
Neka ti je sa srećom.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2009, 21:28   #39
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Vista i poruke o legalnosti + trojan fakealert i jos ponešto

Postavio sam pitanje i na MSDN i na TechNetu-u mada su konfuzni oko podforuma, ali valjda je postavljeno pitanje u pravom podforumu, sad mi ostaje samo da cekam odgovor.
Ako neko zna.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
poruke o legalnosti, trojan fakealert, vista, windows


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com