Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.7.2009, 23:50   #1
mrcinamrcina
Član
 
Član od: 4.6.2009.
Poruke: 107
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Unhappy Periodično trzanje video materijala?

Imam INTEL CORE2 QUAD Q8200GHZ 775LGA 4MB>DDR2 DIMM 4GB(2x2GB) PC2-6400 800MHZ>Graficka SVGA SAPPHIRE ATI HD4670-750 1024D3-1.6G>napajanje ATX 600W TECNOWARE FREE-SILENT>kao glavni monitor upotrebljavam TV LCD SHARP AQUOS LC-42x20E od 42">OS mi je Windows XP profesional 32 bit>........ i imam problem sta dok gledam bilo kakav video materijal (preko USB-a,direktno sa HDD,ProgDvb...),mi slika svako toliko pocne trzati i trza oko 20 sekundi i nakon toga opet krene glatko kao da nista nije bilo,pa opet nakon od prilike (ne uvijek isto vrijeme) 10 minuta,pocne trzati???Pokusao sam cim mi pocne trzati ici u TaskManager u processing i nema nikakvog dodatnog programa koji se ukljucuje u tom casu dok je smetnja......Probao sam i sa iskljucivanjem i zamjenom kodeka,ali ista stvar....Da li ima kakav dobar majstor da mi pokusa naci gresku???Unaprijed zahvaljujem na pomoci
mrcinamrcina je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2009, 8:38   #2
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: Periodicno trzanje video materijala??

Proveri temperaturu procesora, graficke...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2009, 19:14   #3
mrcinamrcina
Član
 
Član od: 4.6.2009.
Poruke: 107
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Periodicno trzanje video materijala??

A s kojim programom da provjerim temperaturu??Imas kakav gotov link sa kojeg mogu skinuti program za mjerenje temperature??
mrcinamrcina je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2009, 21:39   #4
mrcinamrcina
Član
 
Član od: 4.6.2009.
Poruke: 107
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Periodicno trzanje video materijala??

Nasao sam.U ATI Control Centru mi pokazuje sve i temperatura kartice je 57 stupnjeva,sta je u redu.Znaci da je greska u necem drugom......???
mrcinamrcina je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2009, 0:29   #5
DonCorleone91
Starosedelac
 
Član od: 5.7.2008.
Lokacija: Munze Konza
Poruke: 2.105
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 658 puta na 339 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DonCorleone91
Određen forumom Re: Periodicno trzanje video materijala??

Ako su HD filmovi u pitanju ili tako neki veci formati (Preko 2gb) a uz to ti je hard prepun mozda moze da pomogne defragmentacija
DonCorleone91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2009, 10:09   #6
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Periodicno trzanje video materijala??

Ako su filmovi u H.264 ili VC-1 formatu, probaj sa Media Player Classic Home Cinema i aktiviraj hardversko dekodiranje. Plejer ce dekodiranje prebaciti na graficku karticu. Opcija se nalazi u Options > Internal filters, u desnom delu prozora i u zagradi stoji DXVA.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2009, 11:59   #7
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: Periodicno trzanje video materijala??

Citat:
mrcinamrcina kaže: Pregled poruke
A s kojim programom da provjerim temperaturu??Imas kakav gotov link sa kojeg mogu skinuti program za mjerenje temperature??
http://www.almico.com/speedfan.php
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2009, 13:22   #8
mrcinamrcina
Član
 
Član od: 4.6.2009.
Poruke: 107
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Periodicno trzanje video materijala??

Citat:
DonCorleone91 kaže: Pregled poruke
Ako su HD filmovi u pitanju ili tako neki veci formati (Preko 2gb) a uz to ti je hard prepun mozda moze da pomogne defragmentacija
Ma kao sta sam naveo nije samo HD u pitanju,nego bas bilo koji video,kao avi,x264,ProgDvb(znaci satelitska)...Imam 2 HDD od 500GB i u njima je iskoristeno niti 10% diska.Pokusao sam ponovo napraviti windows-e i rezultat je isti!Trzanje je cudno jer zna raditi bez trzanja i 10 minuta,nakon toga pocne trzati jedno 20-30 sekundi i onda opet sve u redu??
mrcinamrcina je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2009, 13:28   #9
mrcinamrcina
Član
 
Član od: 4.6.2009.
Poruke: 107
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Periodicno trzanje video materijala??

Citat:
ilidan kaže: Pregled poruke
Ako su filmovi u H.264 ili VC-1 formatu, probaj sa Media Player Classic Home Cinema i aktiviraj hardversko dekodiranje. Plejer ce dekodiranje prebaciti na graficku karticu. Opcija se nalazi u Options > Internal filters, u desnom delu prozora i u zagradi stoji DXVA.
Vec stoji kliknuto H.264(DXVA),ali znaci nije samo stvar u HD filmovima,nego bilo koji video izvor (avi,mpeg2,divx,H.264,.......).
mrcinamrcina je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2009, 15:42   #10
Kum Ruzvelt
Član
 
Član od: 22.1.2006.
Poruke: 212
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Periodično trzanje video materijala?

Ahm... imam isti problem, a konfiguracija i ne lici na na tvoju. Meni trza avi na 18 minuta tacno (adobe premiere konkretno), a ostali video materijal se povremeno zalece po sekund - dva. Napominjem da je to tako od kako sam kupio comp, a od tada je u njemu zamenjeno otprilike sve osim maticne, tj procesora i ram-a. Samim tim predpostavljam da je kvaka tu negde i da nema veze ni sa kodecima ni sa stanjem hard diska. Meni to nesto i ne smeta mnogo pa nisam dublje zalazio u problem.
Kum Ruzvelt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2009, 19:50   #11
mrcinamrcina
Član
 
Član od: 4.6.2009.
Poruke: 107
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Periodično trzanje video materijala?

Citat:
Kum Ruzvelt kaže: Pregled poruke
Ahm... imam isti problem, a konfiguracija i ne lici na na tvoju. Meni trza avi na 18 minuta tacno (adobe premiere konkretno), a ostali video materijal se povremeno zalece po sekund - dva. Napominjem da je to tako od kako sam kupio comp, a od tada je u njemu zamenjeno otprilike sve osim maticne, tj procesora i ram-a. Samim tim predpostavljam da je kvaka tu negde i da nema veze ni sa kodecima ni sa stanjem hard diska. Meni to nesto i ne smeta mnogo pa nisam dublje zalazio u problem.
Moze biti,ali mi nije jasno jer je computer glanc novi i radi bez ikakvih "drugih" problema.Procesor se ne grije i radi prakticki u leru,ram-a je od 4 GB i dobre kvalitete.Meni nema neki (kao tebi npr.svakih 18 min.) vremenski termin,nego koji put gledam film i 20 min. bez trzaja,onda 10 sekundi trzaja itd....Izgleda da cu se morati priviknuti na to jer se izgleda radi o MISTERIJI....
mrcinamrcina je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2009, 18:18   #12
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Periodično trzanje video materijala?

Ovaj... Jedno pitanje. Da li vam video "štuca" samo kada posle statične scene, bez mnogo pokreta, naidje neka dinamična ili nema nekog pravila? Tj. desi se da usred statične scene dok, recimo, dvoje stoje i razgovaraju počne da koči?
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2009, 0:11   #13
mrcinamrcina
Član
 
Član od: 4.6.2009.
Poruke: 107
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Periodično trzanje video materijala?

Citat:
ilidan kaže: Pregled poruke
Ovaj... Jedno pitanje. Da li vam video "štuca" samo kada posle statične scene, bez mnogo pokreta, naidje neka dinamična ili nema nekog pravila? Tj. desi se da usred statične scene dok, recimo, dvoje stoje i razgovaraju počne da koči?
Nema nikakvog pravila Ilidane.Ali sad sam deinstalirao ReClock i gledam vec sat vremena satelitski program i NEMA trzanja??To znaci da neku ulogu igra u tom trzanju ReClock,cudno jer ga ne koristim kad gledam satelitske programe koji su u .mpeg2 formatu,(ukljucim mu u postavkama da mi nikad ne otvara npr.ProgDvb s kojim gledam satelitski program),a svejedno je trzalo.Kako je to moguce??A problem je u tome sta ne mogu bez ReClock-a gledat glatko filmove koji nemaju 25 fps.Znaci ReClock program mi treba,a ujedno mi radi dodatne probleme??Da ne treba nesto kliknuti u postavkama ReClock-a???Ajoooj vrazja tehnologija!!
mrcinamrcina je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Najbolji besplatni video konverteri i programi za spajanje/razdvajanje video fajlova Vlado78 Video/TV softver 13 10.9.2009 13:33
(ima)nema video fajla Selver Kvarovi 4 12.4.2008 1:57
Korekcija video materijala? Merjadok Video/TV softver 6 13.2.2008 12:45
Koja video kompresija? Kokan Video/TV softver 8 3.4.2006 19:30
Program za sveobuhvatnu obradu video materijala? TheProphecy Video/TV softver 2 28.1.2006 12:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com