Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.7.2008, 19:08   #1
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Transformacija XP u Vistu bez VTP-a, sigurno i besplatno-postupak

I ja sam namjeravao da skinem VTP sa neta, ali se jedan moj drugar neslavno opekao, instalirao XP SP2, instalirao VTP i radi, super. Kad je sljedeći put upalio komp i ono nema ikonica i taskbara, aj dobro explorer.exe se nije pokrenuo, idemo CTRL+ALT+DEL i on umjesto da uđe u task menadžer restartova se kao kod 95-ice. Moro je reinstalirati OS.E zato ja nisam skinuo VTP, već sam sam počeo krečiti moj XP u Vistu. Za one koje su imali sličan problem ili se boje sam napravio mali postupak. Naravno možete vi i drugačije, ja ću vam pokazati kako sa ja to uradio. Možete vi napraviti i sistem restore ali ne treba.
1. korak:Pečovanje uxtheme.dll fajla
Sa stranice http://www.windowsxlive.net/download...-multi-patcher
skinete(downloadujete) kako hoćete, UXtheme multipatcher nova je šestica.
2. korak:Skidanje teme
Sa sajta http://www.crystalxp.net/galerie/en....ate-theme.html
skinete windows vista ultimate temu i ekstraktujete je u C:/WINDOWS/Resources/Themes. Odete u teme i aktivirate temu, u apperance podešavanjima u display propertiesu odaberete za temu vista ultimate a kolor šemu po želji, kliknete na ok i tema će se aktivirati.
3. korak:Promjena ikonica
Da biste promijenili ikonice potrebno je da imate poseban program, ja sam koristio icontweaker zato što je besplatan a vi možete uzeti druge programe.Skinete IconTweaker sa sajta http://www.crystalxp.net/galerie/en....ontweaker.html
A vista ikonice za icontweaker sa sajta http://www.crystalxp.net/galerie/en.id.239.htm
4. korak:Promjena kursora
Ovakav XP već liči na Vistu i može proći kao ona, ali ja sam otišao dalje i ubacio set kursora za Vistu bez ikakvih dodatnih programa kao cursorFX, jednostavno sam sa sajta http://bronch.com/downloads/risherz/aero-cursors.zip
skinuo aero kursore, pročitao readme i uskoro sam mogao da koristim aero kursore.
5. korak:Sidebar
A na kraju...
Sa sajta http://www.thoosje.com/sidebar.html
sam skinuo sidebar koji predstavlja isto kao i na visti, imate mjerač opterećenosti CPU-a i RAM-a, pokazuje vam sat ,kalendar, imate pretragu, i muzički plejer.

------------------------------------------------------------------------

Eto to sam uradio sa mojim XP-om sa SP-om 2, naravno vi možete uzeti druge teme, kao i druge programe i ako imate još neki linkova da dodate ovde na forumu.
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Djordje Turjacanin na korisnoj poruci:
Greko Darstiva (10.7.2008), Kisr (10.7.2008), voodoo_ (17.10.2009)
Stara 10.7.2008, 21:47   #2
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Transformacija XP u Vistu bez VTP-a, sigurno i besplatno-postupak

Postavi svoju sliku desktop-a kako ti je ispalo.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2008, 22:30   #3
Greko Darstiva
Veteran
 
Član od: 5.4.2008.
Lokacija: Ivanjica
Poruke: 752
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 191 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Transformacija XP u Vistu bez VTP-a, sigurno i besplatno-postupak

Radi li ovo i na Windows Sp3 ?
Cisto pitam pre nego sto probam.
Greko Darstiva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2008, 23:51   #4
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Transformacija XP u Vistu bez VTP-a, sigurno i besplatno-postupak

I ja mislim da je bolje na ovakav nacin menjati izgled jer programi trose mnogo memorije,barem kod slabijih kompova.A thoosje sidebar je dobar ali ima jednu manu,ne mozes da dodajes nove gadget-e.Slazem se da bi mogao da okacis par slika da vidimo kako to izgleda.
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2008, 23:52   #5
DonCorleone91
Starosedelac
 
Član od: 5.7.2008.
Lokacija: Munze Konza
Poruke: 2.105
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 658 puta na 339 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DonCorleone91
Određen forumom Re: Transformacija XP u Vistu bez VTP-a, sigurno i besplatno-postupak

Ja sam isto imao VTP-8 i komp mi je radio mnooooooogooooooooooo sporije
A kad sam ga obrisao kad ono NEMA POLA SISTEMA
zato sad moram da reinstaliram windows
DonCorleone91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2008, 7:52   #6
HaveBreak
Veteran
 
Član od: 27.4.2008.
Lokacija: Αικατερίνη
Poruke: 1.120
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 255 puta na 137 poruka
Određen forumom Re: Transformacija XP u Vistu bez VTP-a, sigurno i besplatno-postupak

VTP je mnogo los nacin da se transformise Windows,uvek nesto,ako ne u skorije vreme onda kasnije strada jer se nesto poremeti.Pritom uzima ogroman deo sistemskih resursa,usporava komp(posebno kad treba da se pojavi sidebar).Ovo sto je Djordje napisao je dobar nacin za transformaciju,ali to nece izgledati kao sto izgleda kao kad se transformise pomocu VTP-a.Primer je sidebar,koji je mnogo lepsi kod VTP-a
HaveBreak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2008, 10:23   #7
vaskotv
Član
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: Na_moru_Plavom
Poruke: 444
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 203 puta na 85 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku vaskotv Slanje poruke preko MSN-a korisniku vaskotv
Određen forumom Re: Transformacija XP u Vistu bez VTP-a, sigurno i besplatno-postupak

I ja takodje ne bih preporucio VTP, zato jer je mom drugu napravio havariju na sistemu.Dalje, ako ocete da vam XP iole izlgeda kao Vista, mozda je bolje instalirati neki visual style odavde, ili mozda da vidite u StyleXp neku temu ili sl. Sto se tice sidebar-a ima ih na hiljade sigurno, sad neznam tacno koji je najjbolji posto ga ne kortim.

vaskotv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2008, 10:44   #8
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Post Re: Transformacija XP u Vistu bez VTP-a, sigurno i besplatno-postupak

Citat:
Greko Darstiva kaže: Pregled poruke
Radi li ovo i na Windows Sp3 ?
Cisto pitam pre nego sto probam.
Imam ja UXTheme za SP3, ako ti treba.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2008, 10:45   #9
Greko Darstiva
Veteran
 
Član od: 5.4.2008.
Lokacija: Ivanjica
Poruke: 752
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 191 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Transformacija XP u Vistu bez VTP-a, sigurno i besplatno-postupak

Citat:
dacajak kaže: Pregled poruke
Imam ja UXTheme za SP3, ako ti treba.
Treba mi.
Greko Darstiva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2008, 11:37   #10
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Transformacija XP u Vistu bez VTP-a, sigurno i besplatno-postupak

Evo ti patch http://w15.easy-share.com/cgi-bin/upload.cgi .Pre toga napravi backup tvog originala, ja mislim da i ti to vec sam znas.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2008, 11:39   #11
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: Transformacija XP u Vistu bez VTP-a, sigurno i besplatno-postupak

Dodaću sliku čim je hostujem, jeste slažem za sidebar se možeš skinuti gedžete sa thoosje sajta ali ne znam kako da ih prikažeš. I još nešto na crystalXP sajtu možete naći i Flip 3D, mislim da se tako zove i one aero flip, daću vam i link kasnije.
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2008, 12:03   #12
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: Transformacija XP u Vistu bez VTP-a, sigurno i besplatno-postupak

Evo slike moje Viste, pošto ne znam kako se snima slika, evo vam linkahttp://www.flickr.com/photos/28495302@N06/2657578061/


Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2008, 12:07   #13
Greko Darstiva
Veteran
 
Član od: 5.4.2008.
Lokacija: Ivanjica
Poruke: 752
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 191 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Transformacija XP u Vistu bez VTP-a, sigurno i besplatno-postupak

Citat:
dacajak kaže: Pregled poruke
Evo ti patch http://w15.easy-share.com/cgi-bin/upload.cgi .Pre toga napravi backup tvog originala, ja mislim da i ti to vec sam znas.
Ne mogu ovo da otvorim. Pokusao sam da nadjem patch ali nigde nemogu da nadjem za SP3 v.3311. Ako neko zna odakle mogu da skinem patch neka kaze.
Greko Darstiva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2008, 12:19   #14
vaskotv
Član
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: Na_moru_Plavom
Poruke: 444
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 203 puta na 85 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku vaskotv Slanje poruke preko MSN-a korisniku vaskotv
Određen forumom Re: Transformacija XP u Vistu bez VTP-a, sigurno i besplatno-postupak

Citat:
Greko Darstiva kaže: Pregled poruke
Ne mogu ovo da otvorim. Pokusao sam da nadjem patch ali nigde nemogu da nadjem za SP3 v.3311. Ako neko zna odakle mogu da skinem patch neka kaze.
Provaj ovo.

vaskotv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vaskotv na korisnoj poruci:
Greko Darstiva (11.7.2008)
Stara 11.7.2008, 12:24   #15
Greko Darstiva
Veteran
 
Član od: 5.4.2008.
Lokacija: Ivanjica
Poruke: 752
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 191 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Transformacija XP u Vistu bez VTP-a, sigurno i besplatno-postupak

Da li je ovo provereno za ovu verziju XP Sp3.
I sta treba da uradim sa ovim kad ga raspakujem.
Greko Darstiva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2008, 12:39   #16
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Post Re: Transformacija XP u Vistu bez VTP-a, sigurno i besplatno-postupak

Izvini, evo ti dobar link.

Ovo ti je pravi Patch, samo dva puta klikni na taj file i pocece instalacija. Ovaj patch sto ti je poslao vaskotv mi je nekako mali, ovaj moj patch ima 500 kb. Jako prosto, samo klikni.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dacajak na korisnoj poruci:
Greko Darstiva (11.7.2008)
Stara 11.7.2008, 13:06   #17
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Transformacija XP u Vistu bez VTP-a, sigurno i besplatno-postupak

Ima jedna sitnica koja me interesuje. Da li je legalno koristiti UXTheme patcher na licenciranom Windowsu, obzirom da se menja originalni sadržaj Microsoftovog softvera?
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2008, 13:27   #18
Greko Darstiva
Veteran
 
Član od: 5.4.2008.
Lokacija: Ivanjica
Poruke: 752
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 191 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Transformacija XP u Vistu bez VTP-a, sigurno i besplatno-postupak

Citat:
dacajak kaže: Pregled poruke
Izvini, evo ti dobar link.

Ovo ti je pravi Patch, samo dva puta klikni na taj file i pocece instalacija. Ovaj patch sto ti je poslao vaskotv mi je nekako mali, ovaj moj patch ima 500 kb. Jako prosto, samo klikni.
Kada ovo pokrenem. Pise da je ovaj patch iskljucivo za Win XP Sp3 v.5512 a moj sistem je Win Xp SP3 v.3311.
Greko Darstiva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2008, 13:51   #19
DMC freak
Član
 
Član od: 19.5.2008.
Lokacija: Arkham Asylum
Poruke: 81
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Transformacija XP u Vistu bez VTP-a, sigurno i besplatno-postupak

Nemojte vrsiti ovu transformaciju ukoliko nemate bar 1gb ram. Ovo sam uradio jos pre godinu dana i mnogo jede ram. Idite na start/run/winmsd/ i videcete. ja sa 1,5gb imam avaiable 1187 mb. Skinuo sam ceo stardock aplication suite i tu ima sve sto treba.
DMC freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2008, 15:04   #20
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: Transformacija XP u Vistu bez VTP-a, sigurno i besplatno-postupak

Citat:
urke kaže: Pregled poruke
Ima jedna sitnica koja me interesuje. Da li je legalno koristiti UXTheme patcher na licenciranom Windowsu, obzirom da se menja originalni sadržaj Microsoftovog softvera?
Pa Bil Gejts i kompanija još ga nisu zabranili, stoga to je legalan program koji legalno mijenja windows kod kojeg sve što nije od matične kompanije za promijenu Windowsa nije legalno
Ako si išta od ovog razumio
Probaj na Vikipediji.
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com