Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Pregled rezultata glasanja: Koja je vasa main GW2 profesija?
Mesmer 12 6,09%
Engineer 19 9,64%
Thief 21 10,66%
Guardian 29 14,72%
Necromancer 25 12,69%
Ranger 27 13,71%
Warrior 41 20,81%
Elementalist 23 11,68%
Glasova: 197. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.7.2012, 18:55   #4621
Nebojsha91
Član
 
Član od: 17.3.2012.
Poruke: 75
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 18 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
altas kaže: Pregled poruke
Nebojsha? Covek je rodjeni farmer. Kladim se da ce imati 100x vise gemova od svih nas bez ulozenog dinara.
Ne gemove, gold. Gemova mi samo treba za 3 char slota (to cu da platim), a posle toga ingame zaradim za bank expansion i bag expansione. Nisam ja ***** za skinove pa da mi trebaju gemovi... Gold sa druge strane u GW2 deluje mnogo korisnije (ima dosta primena u WvW)
Nebojsha91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2012, 19:07   #4622
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Ja sam pazario 1600 gemova zbog bag slotova jer ne mogu da opišem koliko je bilo smorno prazniti inventar na svakih pola sata ovog vikenda.

Kasnije sam tek provalio da u banci postoji jako lepo odrađena sekcija koja liči na materials tab u Xunlei storage gde može bukvalno sve lepo da se poslaže. Ali ne žalim jer će mi starter prostor u inventaru verovatno biti jedina stvar koja će da me nervira na početku igranja.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2012, 19:30   #4623
GaleOm
Veteran
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 808
Zahvalnice: 350
Zahvaljeno 268 puta na 153 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

@Neutrino
Kada otvoris torbe imas opciju Deposit Collectible i njom mozes sa bilo kog mesta da saljes materijale u banku, tako mozes da izbegnes guzvu u torbama. Prodajes samo ono sto ne mozes da salvageujes( ostaje da vidim kako ce to da se odrazi na kolicinu golda).
GaleOm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku GaleOm na korisnoj poruci:
Neutrino (24.7.2012)
Stara 24.7.2012, 19:36   #4624
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
GaleOm kaže: Pregled poruke
@Neutrino
Kada otvoris torbe imas opciju Deposit Collectible i njom mozes sa bilo kog mesta da saljes materijale u banku, tako mozes da izbegnes guzvu u torbama. Prodajes samo ono sto ne mozes da salvageujes( ostaje da vidim kako ce to da se odrazi na kolicinu golda).
Ma nije to problem već što sam opciju za grupisano skladištenje svega i svačega otkrio relativno kasno a i opet kad se presaberem znam da ću sigurno kuburiti sa inventarom. Na kraju krajeva nije ni bitno pošto kad igra krene veoma lako mogu da se odlučim da ne kupim slotove pošto sam otkrio da craftovanje 8 slot strongboxa nije toliko problematično. Gemovi će da stoje u šteku i da se koriste po potrebi
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2012, 20:19   #4625
cunning
Član
 
Član od: 14.3.2012.
Poruke: 107
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 46 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Ja koliko vidim, ovde više ne pije vodu toliko ovaj build onaj build, već sam igrač.

Poslednja ispravka: cunning (24.7.2012 u 21:07)
cunning je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2012, 20:43   #4626
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
GaleOm kaže: Pregled poruke
@Neutrino
Kada otvoris torbe imas opciju Deposit Collectible i njom mozes sa bilo kog mesta da saljes materijale u banku, tako mozes da izbegnes guzvu u torbama. Prodajes samo ono sto ne mozes da salvageujes( ostaje da vidim kako ce to da se odrazi na kolicinu golda).
Eto,to je jedna od stvari koja me nervira u gw2... Saljes matse u banku telepatijom? Ili kad ti ingame stigne mail na isti nacin pokupis attachment? Nazalost,to su neke stvari koje su toliko debilfriendly da je to strasno ali nazalost to je ono sto mladje generacije hoce... Sve i odmah bez ulozenog truda,izmedju ostalog zato i WoW polako ali sigurno propada.
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2012, 20:46   #4627
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
cunning kaže: Pregled poruke
Ja koliko vidim, ovde više nije vodu toliko sama priča ovaj build onaj build, već sam igrač.
To je ono sto se nadam da ce GW 2 da donese....Mene uzasno nervira sto recimo u WoW-u imas jedan build koji je najjaci, ostali su shit zivi. Hocu bre da igram kako se meni svidja i kako meni odgovara...ukoliko sam tip igraca koji voli da postavlja zamke i zamajava protivnika, sto ne bih igrao tako bez bojazni da ce mi dmg biti uzas. Jednostavno prilagodis klasu svojoj igri i svi zadovoljni....meni odgovara ovaj build, nekome drugi, ali u sustini niko nije na gubitku sto se tice dmg-a.

@cages Dok se za materijale donekle slazem (teleportacija ), za postu ne bih mogao. Ipak se posta dostavlja licno, zar ne ? Uostalom nisu oni to stavili za mladje generacije vec jednostavno misle da nema potrebe da se igraci maju sa tim. Nije to bas od nekog presudnog znacaja za gameplay da bi se smatralo debil friendly, ali je u stvari nepotrebno gubljenje vremena, pogotovu imajuci u vidu event sistem. Zamisli udubis se u event, napravis jedan lanac od 4-5 dogadjaja kad ono CVRC...moras do grada da skladistis stvari a event ode u nepovrat . Zamisli da za sve moras da se vracas u grad (za bojenje oklopa, salvaging, popunjavanje slotova). Samo da ne ubace random dungeon finder (ne LFG sistem) i da ne nerfuju nepotrebno stvari (e to je vec debil friendly) a za postu i banku nije problem.

Poslednja ispravka: pentraksil (24.7.2012 u 20:55)
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2012, 20:49   #4628
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Šta debil friendly, ne priča se ovde o realnosti, nego šta ljude nervira i šta je korisno. Tako je i ArenaNet radio svoj posao. Šta me to danas nervira u MMO, što moram ****** da se vraćam na početak mape da bi nešto skladištio od itema ili imao mesta, ne mogu da lutujem ono što mi treba i rage samo. Šta ovo uradi? samo smanji dozu nerviranja i ništa više. To što bi ti imao vremena i nebih te mrzelo da satima ideš tako ukupno samo na managmentu backpackova to je druga stvar. Ne odgovara svakom, al odgovara većini, obožavam tu opciju deposit nije normalno Čak i u sPvP kad otvorim chest i dobijem stvari koji mi se ne svidjaju al zauzmu mesta i ne mogu sledeći da otvorim mogu deposit colectible i ekstra, ne da se smaram bzvz, to oni samo izbacuju...samaranjeee nepotrebnim stvarima.
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2012, 20:51   #4629
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Meni bas i nije zabavno kad u sred questova i slicno moram da skoknem do grada da ostavim materijale u banku jer su mi torbe prepune... Ne mislim da je u pitanju debilizacija, vec vise odstranjivanje nepotrebnog gubljenja vremena.
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Sale013 na korisnoj poruci:
GaleOm (24.7.2012), Iceman_37 (24.7.2012), pentraksil (24.7.2012), r0nIn (24.7.2012)
Stara 24.7.2012, 20:54   #4630
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

To je to, ima ljudi koji to vole i mogu tako recimo da rade, al barem imaju opciju npr da urade i deposit, jel šta da ste u instanci i nemate mesta od svog junka, a i taj junk vredi da se proda, onda biste i vi deposit i bilo bi vam skroz ok.
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2012, 20:57   #4631
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
cages kaže: Pregled poruke
Eto,to je jedna od stvari koja me nervira u gw2... Saljes matse u banku telepatijom? Ili kad ti ingame stigne mail na isti nacin pokupis attachment? Nazalost,to su neke stvari koje su toliko debilfriendly da je to strasno ali nazalost to je ono sto mladje generacije hoce... Sve i odmah bez ulozenog truda,izmedju ostalog zato i WoW polako ali sigurno propada.
Nisam baš siguran da će to sa deponovanjem direktno u banku raditi kad igra izađe jer iako nisam proverio sad za vikend sumnjivo mi je što kupci CE i Digital Deluxe izdanja kao bonus dobijaju "Golem banker"-a za kojeg stoji sledeći opis na GW2 sajtu.
Citat:
"Your very own golem banker, at your command for five days! This mechanical manservant will grant you access to your account storage from anywhere in the world."
Dakle sudeći po ovom opisu direktan pristup banci će biti moguć samo preko ovog golema i to sa ograničenim trajanjem od pet dana što je po meni i logično.

Što se tiče kupovine preko trading posta i to je odrađeno tako da kupljenu robu možeš preuzeti samo u trading postu, nikako "telepatijom" tako da ni protiv toga nemam ništa protiv jer mi deluje logično

Jedino je preuzimanje nagrade rešeno malo bez veze sa tim mailovima (uopšte mi se ceo mail sistem ne sviđa) što mi uopšte nije jasno s obzirom da se svi eventovi sada odvijaju lokalno pa koga mrzi da priđe "event giveru" koji se nalazi u vr' glave na 50-100m onda ne znam kako bi se proveo da mora da prođe kroz pola Magume u "kecu" da pokupi svoje novce
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2012, 21:01   #4632
nicpid
Član
 
Član od: 29.4.2009.
Poruke: 476
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 148 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
cages kaže: Pregled poruke
Eto,to je jedna od stvari koja me nervira u gw2... Saljes matse u banku telepatijom? Ili kad ti ingame stigne mail na isti nacin pokupis attachment? Nazalost,to su neke stvari koje su toliko debilfriendly da je to strasno ali nazalost to je ono sto mladje generacije hoce... Sve i odmah bez ulozenog truda,izmedju ostalog zato i WoW polako ali sigurno propada.
Ti ako oces slobodno stalno idi tamo vamo a mogo bi i kad kupujes/prodajes da ides stalno tamo vamo do merchanta ili de vec posto ti je garant isto tako debilno da ljudi telepatijum prodaju stvari, dok sve to radis nemoj da koristis teleport posto i to je debilno posto ima veze za telepatijom, najbolje je sve peske da radis...
nicpid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2012, 21:02   #4633
Nebojsha91
Član
 
Član od: 17.3.2012.
Poruke: 75
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 18 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Nisam baš siguran da će to sa deponovanjem direktno u banku raditi kad igra izađe jer iako nisam proverio sad za vikend sumnjivo mi je što kupci CE i Digital Deluxe izdanja kao bonus dobijaju "Golem banker"-a za kojeg stoji sledeći opis na GW2 sajtu.


Dakle sudeći po ovom opisu direktan pristup banci će biti moguć samo preko ovog golema i to sa ograničenim trajanjem od pet dana što je po meni i logično.
Ma ovo ostaje kako jeste, ali ako hoces da vadis nesto iz banke dok si u sred zone, koristis bankara. Ili ako hoces neko oruzje da stavis u banku ili tako nesto. A deposit collectibles je tu da ostane.
Nebojsha91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2012, 21:03   #4634
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Kad stvarno krenem da igram PvE čitaću te mailove, ali po rečima potatoes sa youtube-a kaže da je čitao i da su skoro svi mailovi manje više isti bez nekih zanimljivih stvari da se pročita, pomogao si nam bla bla bla...
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2012, 21:06   #4635
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
nicpid kaže: Pregled poruke
Ti ako oces slobodno stalno idi tamo vamo a mogo bi i kad kupujes/prodajes da ides stalno tamo vamo do merchanta ili de vec posto ti je garant isto tako debilno da ljudi telepatijum prodaju stvari, dok sve to radis nemoj da koristis teleport posto i to je debilno posto ima veze za telepatijom, najbolje je sve peske da radis...
Ali pazi na bukvalno svakih stotinak metara u igri postoji merchant kod kojeg može da se proda bar 95% stvari iz invetara tako da ne vidim problem.

Ja jedinu primedbu imam na to što neke predmete nije moguće prodati (soulboound) pa onda na osnovu njih popunim sav prostor zbog čega moram da skačem do gradova.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2012, 21:11   #4636
nicpid
Član
 
Član od: 29.4.2009.
Poruke: 476
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 148 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

taman su me navukli na ovaj laganica sistem u 2 klika resim problem i onda sad moram peske kad izadje igra...
Jel neko gledo kolko kosta perma golem taj bankar?
nicpid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2012, 22:26   #4637
cunning
Član
 
Član od: 14.3.2012.
Poruke: 107
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 46 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
nicpid kaže: Pregled poruke
taman su me navukli na ovaj laganica sistem u 2 klika resim problem i onda sad moram peske kad izadje igra...
Jel neko gledo kolko kosta perma golem taj bankar?
Šta moraš peške što do sada nisi?
cunning je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2012, 23:27   #4638
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Inače interesantna stvar koja mi se desila tokom ovog beta vikenda. U nedelju sam u Lion's Archu sreo devojku sa kojom sam kasnije igrao poveći deo Human zone a čiji je karakter nosio ime... Gwen Thackarey Ne znam kakve pomadice je koristila u poslednjih 250 i kusur godina ali izgledala je isto tako dobro kao u "kecu"
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2012, 23:40   #4639
Nebojsha91
Član
 
Član od: 17.3.2012.
Poruke: 75
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 18 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Inače interesantna stvar koja mi se desila tokom ovog beta vikenda. U nedelju sam u Lion's Archu sreo devojku sa kojom sam kasnije igrao poveći deo Human zone a čiji je karakter nosio ime... Gwen Thackarey Ne znam kakve pomadice je koristila u poslednjih 250 i kusur godina ali izgledala je isto tako dobro kao u "kecu"
Pics or it didn't happen!
Nebojsha91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2012, 23:40   #4640
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
nicpid kaže: Pregled poruke
Ti ako oces slobodno stalno idi tamo vamo a mogo bi i kad kupujes/prodajes da ides stalno tamo vamo do merchanta ili de vec posto ti je garant isto tako debilno da ljudi telepatijum prodaju stvari, dok sve to radis nemoj da koristis teleport posto i to je debilno posto ima veze za telepatijom, najbolje je sve peske da radis...
Nacitan momak... Vidis,to pricam kao dugogodisnji WoW igrac a sad cu i da obrazlozim: (navodim WoW jer se plasim da ce se isto desiti i sa GW2) dakle: nekad si u WoWu imao osecaj da se igras u nekom epik svetu prepunom misterija,trebalo ti je puuuno vremena samo da istrazis zone,sama nabavka/kupovina vece torbice je izazivala osecaj da si postigao nesto. Fly points si morao prvo da pronadjes da bi mogao da ih koristis a nisi imao predstavu gde se vecina njih nalazi i to je samo po sebi bilo nagrada. Ima toga jos al9i da ne davim mnogo,poenta je osecaj napretka,kada se trudis da postignes nesto ma koliko sitno bilo i osecaj da si dostigao cilj. Moj vajnovanje se odnosi uopsteno na noviju generaciju MMOa gde prosto ni za sta ne moras da se potrudis i sve je na dohvat ruke,samim tim nema ni onog epik osecaja da si ispunio neki yebeno tezak cilj.... Koj ce mi qrac vece torbice ako materijale mogu da sutnem u banku iz pi..e materine? Kako cu da istrazim i vidim svet ak opostoje portali i teleporti na sve strane? Necu LFG/LFR i BG queue jer se ne igram na konzoli nego na PCu.... E to je problem,druze moj,ali kako mi se cini SVI moderni MMO sve to imaju u ovoj ili onoj meri i kako mi se cini blizi se vreme da okacim kopacke o klin jer takve debilfriendly (ko sto rekoh gore) igre nisu za mene....
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku cages na korisnoj poruci:
N.K.P.D. (25.7.2012)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
guild wars 2, mmorpg


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Guild Wars Sale013 MMORPG igre 4095 7.6.2023 18:02
Guild Wars pitanja primeyuri Mrežne igre 288 27.11.2009 17:47
Guild Wars ! !Hand-of-blood! ! Tekstovi u SK 2 19.11.2007 14:09
Guild Wars - Internet konekcija?! eXtreme Role-Play 12 25.9.2006 8:24
neka pitanja o Guild Wars... barjaktar Mrežne igre 6 11.4.2006 18:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com