Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.4.2012, 19:08   #561
Uruk
Veteran
 
Član od: 30.5.2011.
Lokacija: V o M
Poruke: 623
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 186 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

Kada se uclanis u jednu od frakcija nema vise povratka, ali zato treba istrazivati i sto vise pozavrsavati pre uclanjenja.
Uruk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2012, 21:14   #562
Accuphase
Član
 
Član od: 22.10.2011.
Lokacija: Germany
Poruke: 266
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 202 puta na 111 poruka
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
STR mi je sada 65, 1H mi je i dalje 30%. Koliko vidim za crossbow se traži STR a za strele DEX pa mi je bolje ići na crossbow jer STR ionako nabijam dok DEX nisam nimalo ganjao.
Za mene je bow bolja opcija, crossbow mi se ne sviđa iz razloga što heroj kasnije sa razvijenim skilom klekne prilikom gađanja protivnika, što mene prilično iritira - oduzima dragoceno vreme, i zna često da smanji domet, tj. u stojećem stavu (bow) možeš pogoditi protivnika, a kada klekne ne (konfiguracija terena, razne prepreke, itd.).

Sada je malo kasno, ali bolje da si te poene na početku umesto u snagu, uložio u dex, sa 60 dex možeš nositi jedan mač koji je dugo vremena veoma dobar, tj. u samom vrhu 1H oružja po dmg (60 dex/120 dmg). Snagu bi kasnije razvijao, kako ti pristižu LP.

Inače, 1H možeš trenirati do 69%, ostatak do 100% ćeš dobiti kroz kamene table (24%), jednu knjigu (5%), i bonus od jednog NPC (2%), ako te zanima koji je, reci, pa ću napisati.

Snagu treniraj negde do 90-100, nemoj dalje, pošto je preskupo. Kroz razne bonuse možeš dobiti još oko 120-150, ali njih koristi tek kada prestaneš sa treningom.

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Da li ja mogu dok sam još ovako u prvom chapteru da odem u manastir i radim questove kao da ću da postanem mag, zbog EXP-a, a da kad sve obavim ne postanem mag nego odem u miliciju?
Ne možeš ući u manastir, tj. možeš, ali postaješ pripravnik, tako da zatvaraš sebi put za miliciju ili plaćenike. Možeš uskočiti u manastir preko zida, ali od toga nema neke koristi, ako se dobro sećam, ne daju ti nikakve kvestove, pošto nisi član, tj. pripravnik.

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Da li se radnja u kasnijim chapterima dosta razlikuje za plaćenike i paladine, jesu li questovi dosta drugačiji, jesu li jedni osjetno interesantniji od drugih?
Nije neka razlika, ima određeni broj kvestova za svaku frakciju, ali on nije veliki. Možeš ako hoćeš pre konačne odluke za neku od tri frakcije da snimiš savegame, i da iskoristiš u nekom kasnijem prolazu, ako budeš želeo ponovo da igraš.

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Eh da, u lutanju na sjeveru sam našao neku sakrivenu pećinu, ulazi se kroz bršljen, tu je neka prostorija sa svjetlosnim stubovima i nekim kovčegom na sredini ali ne može da se otvori bez ključa, pretpostavljam da to ima veze sa nekim kasnijim questom.
Ima, ako budeš nekad igrao kao mag.
Accuphase je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Accuphase na korisnoj poruci:
Paladin (16.4.2012)
Stara 16.4.2012, 21:50   #563
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

Hvala na odgovorima, sačuvao sam savegame prije pridruživanja nekoj frakciji da ga imam za kasnije ako mi se ne bude igrao sav ovaj početni dio već budem želio odmah uskočiti u drugu frakciju.

Upao sam u Ring of Water, dobar im je armor, bolji od milicija armora, a i ljepsi mi je, samo ga navodno trebam skidati svaki put kad ulazim u grad, ako se sjetim

Kupio sam Fine Longsword od Martina, DMG je 80, poslužiće za sada. Sad imam od paladina quest da idem u Valley of Mines a od Vatrasa da idem kroz portal, radije ću kroz portal jer mnogi kažu da je VoM bolje ostaviti za kasnije jer je teži, a sjećam se da jeste težak kad sam prije igrao, orkova ima k'o mrava. Ako se dobro sjećam tamo kod paladina u VoM se ide zbog nekog jačeg armora, sad se ne sjećam koje su mu karakteristike i šta je potrebno za njega.

Imam pitanje za one molitvenike Innosu, za 100 zlatnika znaju da daju +1 STR, da li to jedan molitvernik daje samo jednom i nikad više? Jer sam vidio da sledeći put daje +1 DEX, ali nisam gledao da li nakon DEX opet nekad daje STR. Svi za 10 zlatnika daju +1 HP a za 50 zlatnika daju +2 HP, i tako se HP može fino podizati, ali mene zanima da li daju STR više puta ili samo po jednom. Negdje sam čitao da molitvenike treba koristiti samo kad STR postane dosta skup kod trenera, što upućuje na to da molitvenici samo jednom daju STR. Ja sam neke već iskoristio ali kad sam to pročitao nisam htio koristiti ostale, osim za HP.

Našao sam 7 Dragon Roota u prvom chapteru, i 4 King's Sorela (peti mi je dao Vatras za quest). Kasnije ću mućkati STR napitke od toga, kad STR postane skup.

Mislim da je bolje da prvo "čistim" mapu od monstera koji su se vratili u novom chapteru (ali čini mi se u manjem broju) i da sakupim opet što više EXP pa tek onda da idem kroz portal.

Imam solidan broj tih tableta za čitanje, koliko LP je potrebno da ostavim za odlazak kroz portal, za izučavanje vještine čitanja tih tableta, i za još nešto što bi moglo zatrebati po prolasku kroz portal?
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2012, 23:00   #564
Accuphase
Član
 
Član od: 22.10.2011.
Lokacija: Germany
Poruke: 266
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 202 puta na 111 poruka
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Imam pitanje za one molitvenike Innosu, za 100 zlatnika znaju da daju +1 STR, da li to jedan molitvernik daje samo jednom i nikad više?
100 zlatnika/1 dnevno (slučajni redosled str/dex/mana, možeš snimanjem/reload da "iznudiš" za početak ono što hoćeš, mada nema potrebe):

- 10 x +1 str
- 10 x +1 dex
- 20 x +1 mana
- posle ovoga neograničeno +3HP

Ovo dobijaš bez gilde, i kao milicajac/paladin, kao plaćenik ne dobijaš manu, kao mag ne dobijaš str/dex.

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Imam solidan broj tih tableta za čitanje, koliko LP je potrebno da ostavim za odlazak kroz portal, za izučavanje vještine čitanja tih tableta
Treba ti 30 LP, lvl 1 5 lp, lvl 2 10 lp, lvl 3 15 lp
Accuphase je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Accuphase na korisnoj poruci:
Paladin (16.4.2012)
Stara 17.4.2012, 1:22   #565
Uruk
Veteran
 
Član od: 30.5.2011.
Lokacija: V o M
Poruke: 623
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 186 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Sad imam od paladina quest da idem u Valley of Mines a od Vatrasa da idem kroz portal, radije ću kroz portal ...
U Jharkendar ides... pozdravi Grega kad ga sretnes tamo na plazi. Reci mu da ga je Uruk pozdravio... i da se vidimo na Takarigui u Risen 2.
Uruk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2012, 18:24   #566
DjRici
Član
 
Član od: 10.3.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 41
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 11 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

Ulecem kao indjanac...ali kada sam instalirao imam GOTHIC 2 i Gothic II - Night of the Raven..Koju ikonicu treba pokrenuti? Zar RAVEN nije integrisan u ovo...? Ili se igra nakon zavrsetka osnovnog GOTHIC-a? Poz
DjRici je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2012, 18:30   #567
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

Udji u NotR, i ako ti je pozadina u main menu crno-plava, znaci da je NotR u pitanju. Ako nije, znaci da je obican Gothic 2.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2012, 18:32   #568
Accuphase
Član
 
Član od: 22.10.2011.
Lokacija: Germany
Poruke: 266
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 202 puta na 111 poruka
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

Pokreni Night of the Raven, to je u stvari više add-in nego add-on, dakle, integrisan je u Gothic II kao dodatak (proširenje).
Accuphase je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2012, 18:56   #569
DjRici
Član
 
Član od: 10.3.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 41
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 11 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

Video je jako mali kada se prikazuje...i nemam odgovore(vraca mi moja pitanja) kada se vodi dialog (to mi najveci problem)?!
DjRici je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2012, 19:01   #570
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

Imas negde u opcijama subtitles, po defaultu je na off, ti ga postavi na on. Sto se tice male velicine videa, rezolucije, ili neceg treceg, ovde otkucaj ovo u gothic2.ini, i trebalo bi da ti resi probleme:

Citat:
* Disable video scaling because otherwise videos may only have audio!
scaleVideos=0

* Custom resolution (system/gothic2.ini file) to 1920px x 1200px widescreen:
zVidResFullscreenX=1920
zVidResFullscreenY=1200
zVidResFullscreenBPP=32

* Extend menu to fit widescreen:
extendedMenu=1

* Antialiasing, anisotropic filtering and other graphic candy:
zTexAnisotropicFiltering=1
zVidEnableAntiAliasing=1
zSubdivSurfacesEnabled=1
zCloudShadowScale=1
zTexCacheSizeMaxBytes=128000000
zSndCacheSizeMaxBytes=80000000

* Enable Quick Save buttons (F5 save, F9 load):
useQuickSaveKeys=1

* Shortcuts for healing- and mana potions (appears in ingame settings):
usePotionKeys=1
Edit: Ne razumem kako nemas ponudjene odgovore? Trebalo bi da u svakom dijalogu imas ponudjene odgovore, koje ce nameless izgovarati, u zavistnosti sta si odabrao.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2012, 19:05   #571
DjRici
Član
 
Član od: 10.3.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 41
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 11 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

^ Hvala drugar, ali jos trljam oci koliko sam buljio u ekran da sve to promenim...Ovo cu da ostavim za LT na putu da se igra... treba mi malo vremena da se naviknem na staru grafiku...jbg...oko se naviklo na lepo :P
DjRici je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2012, 20:08   #572
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

Da li u Jarkhendaru ima trenera za STR i treba li dosta da bi se došlo do nekog? Trenutno imam 20 LP neiskorišteno a išao bih u Jarkhendar pa ne znam da li da to odmah u Khorinisu iskoristim za STR ili da sačuvam za prolazak kroz portal ako bi mi tamo moglo zatrebati za nešto, možda za vještinu čitanja tableta ili slično. Znam da tamo ima magova ali oni me ne mogu učiti STR. Da li je bolje da te LP odmah iskoristim ili da ih odnesem u Jarkhendar?
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2012, 20:44   #573
Accuphase
Član
 
Član od: 22.10.2011.
Lokacija: Germany
Poruke: 266
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 202 puta na 111 poruka
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

Imaš u Jharkhendar dva trenera za str, ali mislim da je bolje da sačuvaš te LP, i naučiš čitanje tabli, biće ti više od koristi.

Za početak preskoči čitanje 1H i str tabli, dok ne dostigneš nivo koji hoćeš, recimo 1H čitaj od 69%, snagu negde od 90-100 (odluči sam), HP table možeš čitati odmah, dex, bow, crossbow i ostalo odluči kako želiš, da li ćeš ulagati nešto LP kod trenera, pa onda čitati, ili ćeš odmah.

Evo ti jedna fina stranica sa puno podataka, nije tako kompletna kao nemačka verzija, ali je opet dosta korisna. Ja sam takođe radio na toj stranici, određeni delovi su moje delo.

http://mondgesaenge.de/G2ADB/EN/

Tu možeš videti oružja, table, trenere, NPCs i još mnogo toga.
Accuphase je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Accuphase na korisnoj poruci:
Paladin (18.4.2012), Skenderevo (18.4.2012)
Stara 18.4.2012, 23:00   #574
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

Citat:
Accuphase kaže: Pregled poruke
Odlican sajt! btw, igram i ja ovo trenutno Upravo postadoh placenik.
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2012, 19:28   #575
AngeR
Član
 
Član od: 30.1.2011.
Poruke: 433
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 36 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku AngeR
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

Oko kog lvla da ujdem u Jharkendar a oko kog u VoM ?
AngeR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2012, 19:56   #576
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

Ja sam level 13 i sad se spremam da uđem u Jharkendar, više od ovog levela ne mogu biti, treba mi još preko 5000 EXP za level 14 a nemam gdje da nađem toliko, nažalost na mapu se ulaskom u chapter 2 vratilo vrlo malo divljači, mislio sam da se divljač po ulasku u novi chapter vrati u većem broju ali nije tako, ostao je doduše jedan dio mape neočišćen ali tu su pojaki, probao sam juče u jednoj šumi borbu sa Orc Elite i nisam imao šanse, mada sam ubio jednog običnog Orc warriora, nakon nekih 5+ pokušaja. Wargove mogu da ubijem ali poteško, isto nekad treba dosta pokušaja, a slična je stvar i sa kosturima. Sve je to pod uslovom da navučem samo jednog da me napadne, ako me istovremeno napadnu dvojica nemam šanse. Nemam ništa da radim osim da idem u Jharkendar, sa raspoloživih 20 LP. Ne znam ima li tamo da se kupuju health napitci ili je bolje da ih odmah nakupujem puno. A što se tiče njihovog pravljenja izučio sam samo pravljenje onog najslabijeg health napitka, za 1 LP, za onaj bolji mi trebaju 3 LP. Da li da to odmah izučim?
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2012, 20:04   #577
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
mada sam ubio jednog običnog Orc warriora, nakon nekih 5+ pokušaja. Wargove mogu da ubijem ali poteško, isto nekad treba dosta pokušaja, a slična je stvar i sa kosturima. Sve je to pod uslovom da navučem samo jednog da me napadne, ako me istovremeno napadnu dvojica nemam šanse.
Samo polako, posle ces s osmehom na licu ici i klati grupe orkova dok oni bespomocno urlicu Budzi STR koliko mozes, a kad-tad ces nauciti i onaj prastari jezik sto donosi podosta bonusa s onih ploca. I onda osvetnicki pokolj!

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Nemam ništa da radim osim da idem u Jharkendar, sa raspoloživih 20 LP. Ne znam ima li tamo da se kupuju health napitci ili je bolje da ih odmah nakupujem puno.
Ima ima naravno. Ali ti svejedno ponesi bar nekih 10 komada za svaki slucaj. A kad stignes tamo, odmah pici s Aligator Jackom kod gusara, banditsku mocvaru ostavi za kasnije.
Neznam da li znas, ali iz Jharkendara nema vracanja dok ne zavrsis tamosnji main quest
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2012, 20:27   #578
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

Citat:
Skenderevo kaže: Pregled poruke
Neznam da li znas, ali iz Jharkendara nema vracanja dok ne zavrsis tamosnji main quest
Sad si me zbunio, imam slaba sjećanja na prošlo igranje ali mislim da sam mogao da se vraćam iz Jharkendara kad sam htio. Sigurno znam da tamo nisam riješio glavni quest, ni ne znam šta je tamo galvni quest jer ga nisam ni igrao, samo sam ušao u Jharkendar, malo lunjao, nisam ni išao u banditsku močvaru. Sad ne mogu da budem siguran da li sam mogao da se vraćam u Khorinis ali kao da mi se čini da jesam.

Ono čega se kroz maglu sjećam je da sam povratkom od nekuda (ili Jharkendara ili VoM) nailazio na neke likove u plaštevima ili tako nešto koji su me dočekivali na stazama i napadali, a kojih nikad prije nije bilo u okolini Khorinisa (nemam pojma ni ko su ni šta su). Baš tu sam stao sa igranjem jer iako je to bilo nešto novo po nekim drugim pitanjima igra kao da se ponašala da nisam riješio neke stvari na glavnoj mapi a jesam ih riješio ranije.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2012, 22:21   #579
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Sad si me zbunio, imam slaba sjećanja na prošlo igranje ali mislim da sam mogao da se vraćam iz Jharkendara
E je**mu sad ni ja neznam dal moze ili ne Sasvim je moguce da je kao sto ti kazes, ali ja se nijednom nisam vracao iz Jharkendara nazad dok ga potpuno ne zavrsim.
Krilce / Uruk , aj vi potvrdite kako je zapravo

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Ono čega se kroz maglu sjećam je da sam povratkom od nekuda (ili Jharkendara ili VoM) nailazio na neke likove u plaštevima ili tako nešto koji su me dočekivali na stazama i napadali, a kojih nikad prije nije bilo u okolini Khorinisa (nemam pojma ni ko su ni šta su)

Da, to su Seekeri koji se pojavljuju kad se vratis iz VoM na pocetku mislim treceg chaptera. Na njih se samo zaletis i mlatis ih macem da nemogu da te opiche fireball-om.
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2012, 22:24   #580
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

Ti magovi se zovu Seekeri, i pojavice se nakon tvog povratka iz VoM.

Edit: Ako se dobro secam, mislim da moze da se vrati iz Jharkendara iako nije zavrsio glavni quest te regije, ali sad si i mene zbunio.

Edit1: I, ako hoces da se lakse koljes sa seekerima, pridji im malo, pogodi strelom, a onda se zaleti melee oruzjem, da ne bi dobio kosmare.

Poslednja ispravka: Krilce (20.4.2012 u 0:36)
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
gold edition, gothic, gothic 2


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
6600 nedovoljna za Gothic 2.Kako je moguce? Jim Bravura Grafika 24 9.8.2007 20:40
Izrada mapa: DotA Marvel comics edition Adonai037 Mrežne igre 5 1.8.2007 2:03
Windows 98 Second Edition Night Hawk Operativni sistemi 32 16.12.2005 15:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com