Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.3.2009, 8:49   #1141
nikola s
Veteran
 
Član od: 10.1.2008.
Poruke: 607
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 79 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Ne znam da li vredi Orc armor tolikog truda... da bi dosao do Kana kao sto su ti rekli moras 75% da imas reputacije kod Orcova, a mislim da je jedini nacin za toliku reputaciju da oslobadjas gradove od Rebela, sto ja nikako ne bih radio, najpre treba igrati sto je duze moguce a da ne zaratis sa nekom stranom, pa na samom kraju da se bavis tim, kada se opredelis na koji nacin zelis da zavrsis igru.
Reputaciju za Rebele je lakse skupiti, ili se meni barem tako cini, tako da do Paladin armora i nije neki problem stici, ja sam imao taj Orc armor, ali to je bio sam kraj igre.
nikola s je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2009, 9:34   #1142
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Gothic III

Vidis ja sam odmah krenuo sa oslobadjanjem gradova i osim Montere nisam imao vecih problema.E sad,bitno je da sam razvijao i streljacke atribute dosta,sto itekako pomaze kada malo ojacas.Naravno nije uopste naivno,recimo u monteri je jedino udari i bezi taktika palila.Tako da sam na kraju zavrsio gore u sumi u brdu sa poterom po istoj.Sto i nije bilo tako lose jer su bile manje grupice od po 2-7 orcova pa sam uspeo da izlazim na kraj sa njima.Verujem da bi dosta lakse prosao da sam radio zadatke za sve strane,ali i ovako je ok.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2009, 12:04   #1143
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: Gothic III

Ako cemo iskreno, to sa armorima je stvar koju su malo za$rali Dok ti sakupis 75% kod orkova, da bi mogo da nosis taj fenomenalni armor, ti si vec na kraju igre i tad ti armor vise ni ne treba nesto posebno. Secam se ja kad sam prelazio igru, mogo sam da uzmem paladin armor ali mi je bilo vise cool da nosim neku mantiju za maga jer sam tako pravio lika, iako je ona podosta slabija od ovog armora. Em sto niko nije mogo da me ubije em sto je 80% protivnika u igri vec bilo ubijeno pa ne bih ni imao protiv koga posteno da isprobam armor. Ali na stranu to, i pored toga, Gothic serijal mi je NAJOMILJENIJA igra
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2009, 13:03   #1144
nikola s
Veteran
 
Član od: 10.1.2008.
Poruke: 607
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 79 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Slazem se sa tobom Alek, i ja sam kao sto sam vec rekao nosio Orc Armor sat vremena

A to da je Gothic 3 najbolja igra ikada i to se u potpunosti slazem
nikola s je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2009, 13:53   #1145
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
Verovatno ti je potrebno 75% globalne reputacije kod orcova da bi te pustili kod njega
Ma da, to je, vidio sam sad da imam 1 kod orkova a ovaj mi traži još 74 što nema šanse ga ganjam, ni ne igram na strani orkova osim ovo malo što obavim za njih. Da li mi za paladin armor isto treba 75 reputacije kod rebela? Sad imam 33, treba mi još puno. Šteta što su napravili da se jak oklop dobija tek pred kraj igre, ali možda su išli sa te strane da ne postane prelako sa oklopom ranije tokom igre.

Da li da oslobađam Monteru? Ima puno orkova i plaćenika u Monteri, ne bi bilo lako, jedino je dobro što napadaju jedan po jedan, da napadaju svi odjednom mnogi dijelovi se ni ne bi mogli preći. Ali ako ima onih sa samostrelom ili magijama oni tuku i dok se boriš sa nekim pa je gadno. Dobio sam quest da pobijem one krave da orci nemaju mlijeka , dve udaljenije sam ubio ali ostale ne mogu a da me ne napadnu. Došao sam do glavnog orka u Monteri i sad mi onaj infiltrirani rebel u Monteri kaže da može početi pobuna, ali da valjda trebam da ubijem glavnog orka, da li to ili neki drugi događaj trigeruje napad na Monteru od strane ostalih rebela? Vratili su se rebeli u Gothu, odjednom više nije bilo orkova ispred Gothe osim jednog kojeg sam ubio.

Ostao mi je quest ispitivanja lojalnost plaćenika u Monteri mada ne znam sa kojim od njih još nisam pričao i javio ovome glavnom plaćeniku. I nisam našao sve vreće sa žitom da donesem ovom u Monteri, donio sam ono što sam našao na farmi ali treba mu još.

Imam oko 90 bodova za raspodjelu, nakupilo se (G3 je dosta lakši od G2 NotR koji nisam ni završio, zezali me neki bugovi, tamo se svaki novi level i poen čekao a ovde se nakupilo). Ko me može naučiti da koristim dva mača? Do koliko strenghta da idem, da ne idem više nego što bi trebalo da ne rasipam bodove, zasad imam oko 210 ili 220.

Ima li negdje neki fin mač? Zasad još uvijek koristim od onog paladina u Cape Dunu, nisam mu ga vratio.

A možda ću prvo prošetati do ostalih gradova u Myrtani, još nisam bio u Trelisu, Geldernu i Sildenu.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2009, 14:07   #1146
wraith
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 89
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Rekao bih da su ne samo sa oklopima nego i sa mnogim drugim stvarima malo više zasrali u G3..

@Paladin
Moj je savet da odradiš kvestove u Myrtani. Oslobadjanje gradova/uništavanje rebel kampova ostaviš za kasnije.

Kada je reč o maču, evo drugi put prelazim G3, lvl 58 i još uvek koristim Orc Slayer. Inače prava je šteta što nema specijalnih mačeva poput Uriziel-a ili Claw Of Beliar....
wraith je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2009, 15:43   #1147
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

OK, ostaviću onda Monteru neoslobođenu i prošetaću do Trelisa a kasnije i do Gelderna i Sildena da riješim questove tamo, sad sam dovršio zadnje questove u Monteri koje mogu riješiti, ostao je taj glavni da je oslobodnim od orkova i onaj da ispitam lojalnost plaćenika ali taj se ne može riješiti osim ako izdam rebela među plaćenicima a to neću uraditi, uostalom onaj njegov papir sam već odnio u Okaru pa ni ne mogu dokazati da nije pravi plaćenik već rebel. I ostalo mi je da ubijem one krave ali to ne ide jer me nakon toga ganjaju.

Čudno da još koristiš Orc Slayer, to je onaj mač sa početka, trebali su bolje napraviti to oko oružja, da ima više izbora i da se postepeno može koristiti jače oružje, tako je bilo u G1 i G2. Ja koristim onaj Wenzelov mač iz pećine pored Montere.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2009, 16:54   #1148
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Ma self forged naoštreni bastard sword je majka dok ne nabaviš onaj Heavy Weapons 3 skill i ne opremiš se onom Orkovskom najtežom sjekiretinom. Poslije toga mogu samo da te potegnu za...

Inače slobodno možeš osloboditi MOnteru ako si do sada oslobodio smao Cape Dunn. To će da budu 2 oslobođena grada, a za neprijateljstvo orkova treba 3 (čak ni tada te neće napadati odmah, sve dok te vođa grada ne prepozna).
Inače ako si ispunio sve kvestove u vezi sa Monterom (uključujući onaj sa kokanjem stražara) napašće te u svakom slučaju kada uđeš jer će te stražari prepoznati kao ubicu.
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2009, 17:35   #1149
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
4th Dimension kaže: Pregled poruke
Inače slobodno možeš osloboditi MOnteru ako si do sada oslobodio smao Cape Dunn.
I Ardeu na početku, ali to po defaultu, kod nje ni nema izbora.

Na koje stražare u Monteri misliš? One na početku, kad treba da ih odvučem od grada nekim izgvorom pa da ih oni rebeli i ja zajedno ubijemo? To sam prvo uradio kad sam došao u Monteru.

Eh da, oštrenje oružja, vidio sam da ima taj skil ali ga nisam ganjao, šta dobijam sa tim? Veći damage na mačevima?
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2009, 18:07   #1150
Irondacha
Veteran
 
Član od: 20.5.2007.
Lokacija: Lemi livo skodi
Poruke: 695
Zahvalnice: 128
Zahvaljeno 74 puta na 60 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Irondacha
Određen forumom Re: Gothic III

Ali čak i ako te prepoznaju kao ubicu , mozes da potplatis orca da te ne prijavi (košta oko 500g) .
I da oštrenje oružja povećava njegov dmg.
Irondacha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2009, 19:07   #1151
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
Irondacha kaže: Pregled poruke
mozes da potplatis orca da te ne prijavi (košta oko 500g)
Ne uspije uvijek, jednom je prošlo kad sam uzimao stvari iz kovčega pa su rekli da sam sumnjiv za krađu, kasnije sam izučio dva nivoa pickpoketinga ali i kod njega ne uspije uvijek i ne prolazi ni mito a ni persuading kojeg takođe imam. Zavisi od koga se ukrade.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2009, 19:19   #1152
Irondacha
Veteran
 
Član od: 20.5.2007.
Lokacija: Lemi livo skodi
Poruke: 695
Zahvalnice: 128
Zahvaljeno 74 puta na 60 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Irondacha
Određen forumom Re: Gothic III

Da , tako sam ja posle oslobadjanja 3-4 grada otisao u Faring sa namerom da kvestam i da dobijem prolaz do Nordmara ali cim me je video orc veceg ranka odmah me je optuzio da sam "oslobodilac gradova" i bilo koja dijalog opcija je rezultirala sveopstim manhuntom vs me.
I onda sam morao u Nordmar da odem sa onim Nordijcem sto sedi u nekom gradu sto sam oslobodio, a kvest da ga pratim uopste nije lak , cudovista koja smo sretali su me suvise puta uvukli u death combo(cudoviste me udara do smrti a ja nemam mogucnost da se odbranim , tj. jedini spas je da pocnem prvi da udaram).
Irondacha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2009, 19:41   #1153
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
Irondacha kaže: Pregled poruke
cudovista koja smo sretali su me suvise puta uvukli u death combo
To ga ima i kod običnih zvijerki, nezgodno je to, ne možeš ništa kad krenu jedan za drugim napadom, uvežu ih nekoliko i ako su nešto jače ili nemaš sav health to je kraj, a kod toga nije najgore što se pogine već što se načekaš da opet učita
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2009, 19:43   #1154
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
A jel' da bi te Kan castio oklopom moras da budes mercenery ili ima jos neka opcija kako da ga zadivis i dobijes oklop?
Moras da se opredjelis za orke.Pomazi orcima i uradi sta ti kan naredi i to je to.
Citat:
wraith kaže: Pregled poruke
Moj ti je savet da ponovo predješ taj deo vezan za Vengard.
Gledaj da sprečiš da srede Georga, koristi scroll kojim lečiš druge.
Spoiler za Georg:
Georg je jedan od paladina kojem ćeš trebati da daš F. Chalice u kasnijem nastavku priče.
Fire chalices veze nema as zavrsetkom igre!Samo njima stices respect.Za zavrsetak igre ti trebaju artifakti Adanosa s kojim treba da se pomolis Innos-u da ti da zavrsni quest.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2009, 20:05   #1155
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Kod mene je mislim bio problem što su mi ta tri stražara bila tri žuta kartona (što te više presreću oko nekog zločina sve si im sumnjiviji), tako da kada sam se teleportovao u Monteru kasnije poslije tog kvesta prepoznao me je stražar kao ubicu i napao me. Naravno to je počelo čitavi kvest Liberate MOntera kada sam ga ukokao.
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2009, 1:15   #1156
wraith
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 89
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Čudno da još koristiš Orc Slayer, to je onaj mač sa početka, trebali su bolje napraviti to oko oružja, da ima više izbora i da se postepeno može koristiti jače oružje, tako je bilo u G1 i G2. Ja koristim onaj Wenzelov mač iz pećine pored Montere.
Ma namerno ga koristim. Da budu malo interesantnije borbe. Najviše koristim samostrel i luk....one vatrene strele su zakon!

Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke
Fire chalices veze nema as zavrsetkom igre!Samo njima stices respect.Za zavrsetak igre ti trebaju artifakti Adanosa s kojim treba da se pomolis Innos-u da ti da zavrsni quest.

Hm, pa ja nisam ni napisao da F.C. imaju vezu sa završetkom igre već da je Georg deo još jednog kvesta.
Bez uvrede, ali prvo pročitaj šta drugi neko napiše pa onda odgovori.
A i napisao si odgovor kao da si polupismen...
wraith je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2009, 11:19   #1157
Irondacha
Veteran
 
Član od: 20.5.2007.
Lokacija: Lemi livo skodi
Poruke: 695
Zahvalnice: 128
Zahvaljeno 74 puta na 60 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Irondacha
Određen forumom Re: Gothic III

I ne moraš Innosu da se pomoliš , moguće je i opredeliti se za onog drugog boga ako ste na "zloj strani" i onda je poslednji quest da pobijete sve vaznije/uticajnije likove u igri ukljucujuci kralja,khana itd..Obavezno je saradjivati sa hashashinima da bi se doslo do ovog questa .

Btw ja koristim onaj fire sword,pravi veliki dmg , ali mi nekako nelogicno bilo sto je kostao samo 1000g kod merchanta , ali nije bas fps friendly, a to je veliki minus u ovako lose optimizovanoj igri.
Irondacha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2009, 12:18   #1158
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
Irondacha kaže: Pregled poruke
Btw ja koristim onaj fire sword,pravi veliki dmg
Gdje si ga našao?

Zna li neko zašto je meni ona linija koja prikazuje stanje sa Endurance siva umjesto žuta? Bila je žuta u početku pa je postala siva i tako mi je već duže vrijeme, i čini mi se da mi se endurance dosta sporije sada podiže. Na to sam i zaboravio nego juče sam riješio onaj quest za onog druida blizu Montere pa mi je dao svoj kampen da se pretvorim u onu neku divlju svinju, kod nje sam vidio da je pokazivač za endurance žut pa sam pogledao screenshotove i vidio da bi stvarno trebao biti žut.

Poslednja ispravka: Paladin (14.3.2009 u 12:25)
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2009, 12:40   #1159
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Možda ga nema jer koristiš onu user-made 1.6 verziju peča. Tim pečem je onemogućeno da se vatreni mač tek tako ima. MOžeš ga dobiti samo kada baciš spell.

Naravno postoji i Xardas završetak. Ne odneseš one relikvije ni Inosu ni Belijaru već ih baciš u lavu u onom nordmarskom Rudniku/Čeličani.
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2009, 12:54   #1160
Nikola95
Veteran
 
Član od: 7.1.2008.
Lokacija: Herceg Novi
Poruke: 1.090
Zahvalnice: 791
Zahvaljeno 238 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola95
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Gdje si ga našao?

Zna li neko zašto je meni ona linija koja prikazuje stanje sa Endurance siva umjesto žuta? Bila je žuta u početku pa je postala siva i tako mi je već duže vrijeme, i čini mi se da mi se endurance dosta sporije sada podiže. Na to sam i zaboravio nego juče sam riješio onaj quest za onog druida blizu Montere pa mi je dao svoj kampen da se pretvorim u onu neku divlju svinju, kod nje sam vidio da je pokazivač za endurance žut pa sam pogledao screenshotove i vidio da bi stvarno trebao biti žut.
Otrovan si ili povrijedjen, ima napitak koji lijeci to.
Nikola95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nikola95 na korisnoj poruci:
Paladin (14.3.2009)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
gothic, gothic 3, role-play, rpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gothic II Gold Edition voodoo_ Role-Play 1329 31.12.2022 0:58
Gothic II addon NOTR grofnula Role-Play 70 18.9.2007 12:38
6600 nedovoljna za Gothic 2.Kako je moguce? Jim Bravura Grafika 24 9.8.2007 20:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com