Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.3.2009, 23:46   #1121
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Hvala, to je prošlo tako, i dosta je bolje rješenje od onog da ga utučem
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2009, 0:07   #1122
Luka.zip
Starosedelac
 
Član od: 28.2.2009.
Poruke: 1.632
Zahvalnice: 129
Zahvaljeno 700 puta na 440 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Luka.zip
Wink Re: Gothic III

Ja sam prosle godine proveo jedno 2 meseca uz ovu igru.. imao sam neki patch koji je sasvim dobro radio posao- nailazio sam samo na neke sitnije bugove.
Uradio sam 99% questova.
Po meni najbolji RPG ikada.
Imam samo jedan savet da vam dam ko sad tek pocinje da igra:
Spoiler za taktika:
Radite kao triple-agent- i za Rebele i za Orcove i za Hashishije(ne prihvatajte misije tipa: ubiti cuvare ispred nekog grada- jer cete zaratiti sa nekom stranom.)
Tako cete nakupiti mnogo xp-a, golda, itema... naucicete mnoge skillove..
Tek kad ne budete imali vise questova koji se ne ticu ubijanja nekog lika iz neke od zaracenih strana odlucite se za koga cete da radite i pocnite sa klanjem.


Poslednja ispravka: Luka.zip (11.3.2009 u 14:02) Razlog: evo sad je ok
Luka.zip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2009, 0:15   #1123
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Sve to sto si rekao je lepo i tacno, ali za tako nesto ipak postoje spoileri. Mozda ne zele bas svi da znaju odredjenu taktiku, vec zele da idu nekim svojim putem (ili su vec krenuli njime).
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2009, 19:52   #1124
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Vidi Luka ja to bas nisam znao
Pa noramlno da se ti kvestovi obavljaju kasnije.Meni ne radi nesto spojler pa cu morat da kazem ovako.
Pronasao sam jedan bas mocan oklop koji imate u kraljevstvu samo vi i Angar i niko vise.Ocjene (mislim skilovi armora) su tako velike i armor pritom izgleda extra.
Dace vam ga Kan iz Faringa ako budete najbolji Mercenary
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2009, 20:57   #1125
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Eh da, oklopi, to sam htio da pitam. Svašta pronalazim usput ali okopa nigdje, ima nekih za kupiti ali su skupi. Može li se negdje "iskopati" neki dobar ili se mora kupiti ili ovako dobiti od nekog NPC-a? Za mač koristim onaj što sam našao pored Montere za paladina u Cape Dun-u, nisam mu ga još odnio a i mislim da neću dok ne nabavim nešto bolje

Sad sam master swordsman (strenght 200 + 10 pomoću dva prstena) da li sada automatski jače udaram ili sa ovim "master swordsman" ima nekih novih caka u borbi, neki combo ili nešto tako?

Inače bio sam u Okari pa mi je paladin rekao da odem kod kralja u Vengard, tamo treba da se probijam kroz jako mnogo orka, sinoć nisam imao nekog uspjeha oko toga, da ih mogu navući jednog po jednog onda bih lako ali obično ih dotrči baš puno čim me vide, ubio sam glavnog sa lijeve strane preko provalije jer nisu mogli da dođu pa sam ih tukao strelama dok nisam ubio glavnog, onaj reče da ima 5 tih glavnih.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2009, 21:14   #1126
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Eh da, oklopi, to sam htio da pitam. Svašta pronalazim usput ali okopa nigdje, ima nekih za kupiti ali su skupi. Može li se negdje "iskopati" neki dobar ili se mora kupiti ili ovako dobiti od nekog NPC-a? Za mač koristim onaj što sam našao pored Montere za paladina u Cape Dun-u, nisam mu ga još odnio a i mislim da neću dok ne nabavim nešto bolje

Sad sam master swordsman (strenght 200 + 10 pomoću dva prstena) da li sada automatski jače udaram ili sa ovim "master swordsman" ima nekih novih caka u borbi, neki combo ili nešto tako?

Inače bio sam u Okari pa mi je paladin rekao da odem kod kralja u Vengard, tamo treba da se probijam kroz jako mnogo orka, sinoć nisam imao nekog uspjeha oko toga, da ih mogu navući jednog po jednog onda bih lako ali obično ih dotrči baš puno čim me vide, ubio sam glavnog sa lijeve strane preko provalije jer nisu mogli da dođu pa sam ih tukao strelama dok nisam ubio glavnog, onaj reče da ima 5 tih glavnih.
Pa ima neki fazon da te jure ali ako im dovoljno odmaknes batale.To uz dobru zalihu strela dosta olaksava posao.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2009, 21:38   #1127
Luka.zip
Starosedelac
 
Član od: 28.2.2009.
Poruke: 1.632
Zahvalnice: 129
Zahvaljeno 700 puta na 440 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Luka.zip
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
Luka.zip kaže: Pregled poruke
Imam samo jedan savet da vam dam ko sad tek pocinje da igra:
Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke
Vidi Luka ja to bas nisam znao
Ovo i nije bilo tebi upuceno...
E sad sto se tice oklopa:
Za neki bolji moraces da skupljas pare(Paladin armor), kao nagrade dobijaces samo "umerene" oklope
Najbolji oklop je ovaj sto je pomenuo White Ripper, zove se Orc armor, daje sve isto kao i paladin armor(po 100 za missile impact i blade) i jos +25 za fire protection.
Jedino mozes da ga nabavis u orc HQ-u kod Kana.

Strenght samo povecavas da bi mogao da drzis veca i jaca oruzja.
Mislim da ne udaras jace, samim tim sto je oruzje bolje nanosis im vise damage-a.

Spoiler za Vengard:
A ovo u Vengardu: mozes lako da izbegnes borbu, samo protrci kroz grad na levo, trudi sa da izbegavas napade, i popni se preko onog zatrpanog mosta do kralja.(Bar je meni tako uspelo)
Luka.zip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2009, 22:40   #1128
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Eh da, oklopi, to sam htio da pitam. Svašta pronalazim usput ali okopa nigdje, ima nekih za kupiti ali su skupi. Može li se negdje "iskopati" neki dobar ili se mora kupiti ili ovako dobiti od nekog NPC-a? Za mač koristim onaj što sam našao pored Montere za paladina u Cape Dun-u, nisam mu ga još odnio a i mislim da neću dok ne nabavim nešto bolje

Sad sam master swordsman (strenght 200 + 10 pomoću dva prstena) da li sada automatski jače udaram ili sa ovim "master swordsman" ima nekih novih caka u borbi, neki combo ili nešto tako?

Inače bio sam u Okari pa mi je paladin rekao da odem kod kralja u Vengard, tamo treba da se probijam kroz jako mnogo orka, sinoć nisam imao nekog uspjeha oko toga, da ih mogu navući jednog po jednog onda bih lako ali obično ih dotrči baš puno čim me vide, ubio sam glavnog sa lijeve strane preko provalije jer nisu mogli da dođu pa sam ih tukao strelama dok nisam ubio glavnog, onaj reče da ima 5 tih glavnih.
Ima 5 glavnih.Sacekaj malo da zajacas,i otidi na jug pa nauci majstorsko macevanje sa dva maca.Znas kakvo je to sakacenje oraka kad to naucis.Ja sam znao da cijelu grupu oraka izmlatim za 2 minuta.Sto se tice oklopa,ovaj sto te casti Kan je bas mocan.Probaj.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2009, 23:11   #1129
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

A jel' da bi te Kan castio oklopom moras da budes mercenery ili ima jos neka opcija kako da ga zadivis i dobijes oklop?
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2009, 0:18   #1130
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
Luka.zip kaže: Pregled poruke
Strenght samo povecavas da bi mogao da drzis veca i jaca oruzja.
Mislim da ne udaras jace, samim tim sto je oruzje bolje nanosis im vise damage-a.
Itekako udaras jace! Tako je bilo od prvog dela, veruj mi, presao sam ih sve po vise puta.
Jedan savet, ako vam je teska igra a niste mnogo presli, krenite od pocetka i razvijajte lika da bude mag. U pocetku je ubedljivo najteze, zbog nedostatka mane, slabih magija itd... ali dovoljno je samo da se nakupi 10tak nivoa i lik postaje prakticno nepobediv. Sa fire rain-om mogu da se ubiju gomile i gomile neprijatelja jer pokriva veliku povrsinu a jos kada naucite skil koji puni manu ni iz cega igra postaje neverovatno laka.
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2009, 1:22   #1131
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Sad sam pobio sve orke u Vengardu, nije bilo toliko teško koliko djeluje, poslušao sam savjet i išao lijevo preko zidića pa dole i onda malo pomalo, došao sam do dvora, pričao sa kraljem i glavnim fire magom, onda opet nazad drugim putem ubijajući orke, ali kada sam došao blizu lokacije odakle sam krenuo tu je ostao zadnji garnizon orkova i zadnji peti ork-kapetan pa kada sam ga ubio vidio sam da orci trče tamo gdje su oni ljudi gdje sam se teleportovao kad sam došao i da se tuku pa je poginuo onaj paladin George za kojeg sam imao quest da ga odvedem u dvor , možda je poginuo jer su oni izletjeli i napali orke kada sam ubio petog ork-kapetana jer su rekli da će krenuti u grad kada njih ubijem, a možda su se samo tek tako potukli..da, mislim da su se tukli i prije toga, već su trčali prema tamo. Da li je problem što je taj quest propao? Nemam neki savegame neposredno prije ubistva petog ork-kapetana, imam kada sam pošao iz dvora da čistim preostale orke.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2009, 10:33   #1132
wraith
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 89
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Moj ti je savet da ponovo predješ taj deo vezan za Vengard.
Gledaj da sprečiš da srede Georga, koristi scroll kojim lečiš druge.

Spoiler za Georg:
Georg je jedan od paladina kojem ćeš trebati da daš F. Chalice u kasnijem nastavku priče.
wraith je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2009, 11:52   #1133
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Auuu

OK, nije frka, nego sam noćas kao za inat razmišljao da li da još malo igram ili da idem spavati a pošto mi se nije spavalo već mi se igralo onda sam izašao onim teleporterom sa kojim se "ne zna gdje će me baciti" i onda sam malo lunjao okolinom, vidio na mapi da sam blizu Faringa, usput ubio ona tri trola, došao u Faring i riješio skoro sve questove da im se svidim i da me puste u zamak, mada sam tu malo zaglavio, onom orku trebam donijeti ono neko jače piće koje pravi onaj u šumi, ja mu donio sastojke za više flaša a on mi napravi jednu ali taj ork ne reaguje kad sam mu donio, možda zato što je tražio dve, jednu za sebe a drugu za svoje vojnike, šta sad? A onaj ork gore na ulazu u zamak traži vučije kože, dao sam mu oko 15 koje sam tada imao ali izgleda da mu treba još, one trolove kože niko nije tražio, to je neki quest koji od nekoga dobijam kad dođem u Faring ali sam ih ubio prije toga. I trebao sam da uzmem neki artefakt od onog debelog trgovca koji hoda Faringom, utukao sam ga na jednom dijelu gdje me niko ne vidi i uzeo mu sve što ima, valjda sam uzeo i to što treba ali kada sam došao lovcu Tomu koji mislim da mi je dao taj quest ni on nije reagovao, nije bilo opcije da mu kažem da imam to.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2009, 13:22   #1134
wraith
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 89
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Auuu

OK, nije frka, nego sam noćas kao za inat razmišljao da li da još malo igram ili da idem spavati a pošto mi se nije spavalo već mi se igralo onda sam izašao onim teleporterom sa kojim se "ne zna gdje će me baciti" i onda sam malo lunjao okolinom, vidio na mapi da sam blizu Faringa, usput ubio ona tri trola, došao u Faring i riješio skoro sve questove da im se svidim i da me puste u zamak, mada sam tu malo zaglavio, onom orku trebam donijeti ono neko jače piće koje pravi onaj u šumi, ja mu donio sastojke za više flaša a on mi napravi jednu ali taj ork ne reaguje kad sam mu donio, možda zato što je tražio dve, jednu za sebe a drugu za svoje vojnike, šta sad? A onaj ork gore na ulazu u zamak traži vučije kože, dao sam mu oko 15 koje sam tada imao ali izgleda da mu treba još, one trolove kože niko nije tražio, to je neki quest koji od nekoga dobijam kad dođem u Faring ali sam ih ubio prije toga. I trebao sam da uzmem neki artefakt od onog debelog trgovca koji hoda Faringom, utukao sam ga na jednom dijelu gdje me niko ne vidi i uzeo mu sve što ima, valjda sam uzeo i to što treba ali kada sam došao lovcu Tomu koji mislim da mi je dao taj quest ni on nije reagovao, nije bilo opcije da mu kažem da imam to.
Drugu bocu tj. flašu uzmi od onog lika(Mitch ili kako već) što sedi za vatrom na putu u Faring.

Alijev artefakt se nalazi u njegovom kovčegu koji je u sobi iznad kafane. Kad Ali napusti prostoriju tad otvori kovčeg i uzmi artefakt...

Spoiler za Trolovi:
Trolovi su deo kvesta koji daje ork( mislim da je kovač u pitanju) koji je u zamku.


Koristan link:
http://forum.worldofplayers.de/forum...d.php?t=237160
wraith je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2009, 14:17   #1135
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Vratio sam poziciju i riješio sve questove u Vengardu, George je bezbjedno vraćen kao i onaj izgubljeni paladin kojeg sam malo teže našao jer sam tek kasnije skontao da ovaj naš junak može i da skoči a trebalo je preskočiti one klupe na stepenicama. Sad opet iz početka u Faring . Ne bi trebalo da bude problema ako quest riješim prije nego što ga dobijem? Osim ako ima neki bug. I prije sam rješavao neke questove tako, slučajno, pa kad ga mi ga daju odmah imam i opciju da im kažem da sam ga riješio. Valjda mogu srediti trolove prije nego što odem u Faring, usput su mi
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2009, 15:20   #1136
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
jer sam tek kasnije skontao da ovaj naš junak može i da skoči
Vidi se da nisi igrao prethodne delove Mada mi smeta sto su izbacili skok+hvatanje u stilu Lare Kroft...
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2009, 15:46   #1137
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Igrao sam prethodne dijelove ali poodavno, zaboravilo se, to da može da skoči sam vidio kad sam izlazio u windows sa ALT+TAB pa je pri tom skakao
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2009, 19:54   #1138
wolfgm
Član
 
Član od: 12.5.2007.
Lokacija: Aleksinac; Kostolac
Poruke: 385
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 56 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku wolfgm
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
wraith kaže: Pregled poruke
Drugu bocu tj. flašu uzmi od onog lika(Mitch ili kako već) što sedi za vatrom na putu u Faring.

Alijev artefakt se nalazi u njegovom kovčegu koji je u sobi iznad kafane. Kad Ali napusti prostoriju tad otvori kovčeg i uzmi artefakt...
Kvest daje kovač, a što se taktike u vezi Alija tiče imaš rupu u krovu kafane pa lepo skočiš preko dana, i izađeš na stepenice praveći se da ništa nije bilo. Inače taj artifekt ti je bitan za jedan veliki kvest u Nordmaru.
wolfgm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2009, 1:18   #1139
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Ušao sam u zamak ali kao i da nisam, ne daju mi da dođem do Kana, kao da opet treba nešto da radim mada nisam dobio nikakve questove osim da sredim trolove što sam uradio a na ulazu u glavni dio kod Kana mi kažu da mi od 75% treba još čak 74 da me puste. E da, dobio sam i quest da pobijedim u areni u Mora Sulu u Varantu, što je jako daleko. Šta treba da uradim da me puste kod Kana? Htio bih taj oklop koji ste pominjali da Kan daje, mada ako se ne varam on će tražiti da sredim otpor ljudi, tako neki quest, to sam vidio negdje. Mogu li to obaviti za njega a da se ustvari i dalje borim na strani rebela?

Dobio sam prolaz prema Nordmaru i na putu do tamo sam dao onaj kamen onom liku koji se nudio da idemo zajedno nešto obaviti ali zasad nisam pristao već sam prošetao do ulaza u Nordmar, do snijega, i malo se tu promuvao, ali nisam siguran da treba sada da idem tamo, nemam ni jedan quest koji bih ganjao tamo, osim što se priča da je Xardas tamo negdje a kralj je rekao da vidim gdje je Xardas i šta smjera.

Ostalo mi je još ponešto u Monteri, trebao sam naći neki artefakt za nekoga (možda Bashir) koga su opljačkali rebeli koji su mi rekli da artefakt ima neke veze sa Okarom, valjda je tamo, tamo sam bio ali nisam to riješio, nisam našao nešto u vezi sa tim.

Šta savjetujete, da idem u Nordmar, ili da se muvam po Monteri i okolini i rješavam to što je ostalo, ili da idem u Varant i taj Mora Sul, ali to je baš daleko, čudno da me ovaj ork poslao tako daleko. Prije svega bih htio taj oklop od Kana ali ne mogu mu prići.

Smijem li ubiti orke kod Gothe a da za to ne saznaju orci u Monteri, pa da se i nakon toga mogu kretati po Monteri?
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2009, 7:38   #1140
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Gothic III

Verovatno ti je potrebno 75% globalne reputacije kod orcova da bi te pustili kod njega.Ista stvar kao sto ti treba odredjeni nivo reputacije kod rebela da bi mogao da kupis paladin armor.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
gothic, gothic 3, role-play, rpg


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gothic II Gold Edition voodoo_ Role-Play 1329 31.12.2022 0:58
Gothic II addon NOTR grofnula Role-Play 70 18.9.2007 12:38
6600 nedovoljna za Gothic 2.Kako je moguce? Jim Bravura Grafika 24 9.8.2007 20:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com