Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Pregled rezultata glasanja: Koja je vasa main GW2 profesija?
Mesmer 12 6,09%
Engineer 19 9,64%
Thief 21 10,66%
Guardian 29 14,72%
Necromancer 25 12,69%
Ranger 27 13,71%
Warrior 41 20,81%
Elementalist 23 11,68%
Glasova: 197. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.11.2012, 10:15   #6521
Vecanski
Član
 
Član od: 22.11.2009.
Poruke: 266
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 165 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Ajde, iz ciste dosade, da malo i ja dodam nesto.

Citat:
ljubo-exyu kaže: Pregled poruke
"Guild Wars" - "Rat guildova, druzina (kako volite vec)."

Guild Wars nije dobio ime po svom GvG delu igre već po lore-u.
"Throughout the centuries, the continent of Tyria found itself in constant warfare. The multiple Guild Wars raged across human lands - constantly ending and starting again, creating a series of wars between Humans."


Dakle, mi smo jedna druzina, grupa (guild) koji nikako ne mozemo da se druzimo i skupimo jer nemamo guild hall.

Ovaj deo uopšte ne razumem. Što se ne skupite u krčmi u LA-u? Ili na poljani ispred Quinsdalea, ili na zaleđenom jezeru ili bilo gde. Ako je poenta druženje nije bitno mesto.

ZA WoWoce i ostale: GVG je osnova GW-a (nema dalje).

Ja sam očigledno među ostalima pošto nisam igrao WoW, a potpuno sigurno nisam jedini za koga GvG nije ni osnova ni bitan deo ni GW-a ni bilo kog drugog MMO-a.

...zamislite samo onaj koji je (pre update) morao 10.000 minuta da klikce i pije alkohol samo zbog jedne titule?

Toliko o tome da je GW2 grind a GW1 nije. A što se skinova tiče, tačno se znalo šta se dobija iz HoM-a pre skoro 3 godine. I sad su se neki iznenadili. Da ne govorim o tome da i dalje mnogi smatraju da nije fer da neko dobije čak i skin samo zato šte je igrao potpuno drugu igru.

DA, mozete da skacete a to sto prolazite jedni kroz druge (ne postoji bodyblock) kao u nekim najprostijim naslovima niko ne spominje. Cak je i GW1 sa praistorisjkim engineom uspeo to da resi.

Kad bi se zaglavio u hodniku u dungeonu u sred borbe tako da guardian ili warrior ne mogu da prođu pored tebe a ti ne možeš nazad onda bi bila pljuvačina po bodyblocku.

Cuveni update-ovi: kao sto sam i pre pisao: NISTA. Malo se prosiri mapa, ubaci se jedan dung...

Ljudi izbace BESPLATAN update sa novom mapom i devet novih iako kratkih dungeona i opet nije dobro.
A da, da ne zaboravim, velicina i raspored ikonica i panela i da li postoji lampica za ping je ipak razlog za veliko nezadovoljsto... A tek font OMG! :P )


Sta je cilj ove igre, smisao? jesmo loi izigrali, zavrsili story i sta sad?

A tek ovo što me je zbunilo... Cilj igre u MMO-u? Pa što sami sebi ne napravite cilj? Legendary weapon? Volcanus greatsword? Barkskin shortbow? 100% sveta na osam karaktera i da svi imaju opremu obojenu u žuto? Da pređete 50ti nivo fraktala sa grupom od samo 3 rangera?

Lose nove stvari u GW2: numericke vrednosti (sest milijardi osamsto cetrdeset necega, ma... grrr... Mac je morao da ostane 15-22, armori 60-80 itd, itd...), nedostatak hexova, svi su sve (to ne moze, mora da se zna ko je monk, ko tank itd), sistem servera sa bezveznim imenima (da, dobro ste procitali. To je trebalo da bude english dis 1,2,3.. german, 1,2,3, american... bla, bla, a ne ova imena), zatim spawn mobova (kao dinamicna, igra open world, a unaredjuju je tako da ce svi ljudi biti na dve oblasti, a sve ono ispred zjapi pusto, jos kad nesto sto si ubio se spawnuje "iz zemlje iz cista mira" dok si otisao do wc-a i ubije te, to je tek...)...

A cela tačka 6. je velika žal što umesto GW2 nisu napravili ekspanziju za GW1.

U svakom slučaju setite se da komentarišete igru koja je izašla pre samo 3 meseca a u kojoj je dodata potpuno nova mapa i novi dungeon sistem (koji je po mom mišljenju jako jako dobar) i gde su bila već 2 eventa koji po svojoj veličini premašuju bilo koji drugi koji sam video u bilo kom drugom MMO-u koji sam igrao. I sve to besplatno.
Eto mog mišljenja. Živi bili!

Poslednja ispravka: Vecanski (22.11.2012 u 10:35) Razlog: Jer sam izlapotina :)
Vecanski je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 9 korisnika se zahvaljuje korisniku Vecanski na korisnoj poruci:
DeCoy (22.11.2012), GaleOm (22.11.2012), I30J4N (22.11.2012), joksa (23.11.2012), Karzen (23.11.2012), Makiz93 (23.11.2012), mvasic (22.11.2012), pentraksil (22.11.2012), svracak (11.12.2012)
Stara 22.11.2012, 10:39   #6522
Goldfinger
Veteran
 
Član od: 27.6.2008.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 1.098
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 273 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Ja sam stvarno usao sa velikim ocekivanjima u ovu igru i stvarno je do endgame ova igra bila odlicna uživao sam svaki minut proveden u njoj ali približavanjem endgameu moje oduševljenje je polako opadalo da bi samim endgame potpuno nestalo.
Ova igra nije za casual ili RP guildove koji nemaju previše članova i ne haju mnogo za WvW ili PVP jednostavno smisao njihovog postojanja posle lvl 80 ne postoji.
Prolaskom svih dungeona od kojih mi ni jedan nije ostao u sjećanju osim po wipovanju na explorable mode i trošenju ogromnih para na popravke da bi dobio nagrade koje ne vrijede nista izgubio sam potpuno interesovanje za igru ali i većina moga guilda od kojih je više od pola napustilo igru a druga polovina se pojavi online jednom u pet dana.
Dakle rezime je ako volite PVP ova igra je stvorena za vas i to ne zbog klasičnog PVP koji je dosta slab već zbog WvW, ako volite RP elemenat onda preskočite ovu igru jer je to u voj igri potpuno zanemareno naročito posle hit lvl 80.
Ono što želim da pohvalim su developeri ArenaNet i njihova komunikacija sa igračima stvarno svaka čast.Negdje sam rekao da je u SWTOR ovakva komunikacija sa igračima gdje bi joj kraj bio.

Poslednja ispravka: Goldfinger (22.11.2012 u 10:46)
Goldfinger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2012, 11:08   #6523
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.377
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.005 puta na 7.047 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Vecanski kaže: Pregled poruke
Cilj igre u MMO-u? Pa što sami sebi ne napravite cilj? Legendary weapon? Volcanus greatsword? Barkskin shortbow? 100% sveta na osam karaktera i da svi imaju opremu obojenu u žuto? Da pređete 50ti nivo fraktala sa grupom od samo 3 rangera?
This!

DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2012, 12:06   #6524
Voo Kanigia
Član
 
Član od: 23.7.2012.
Poruke: 106
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 74 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Odlična igra, uživam u njoj u svakoj sekundi koju provodim online. Ima mnogo da se pegla ali je i ovakva ubedljivo najbolje što postoji na tržištu. Altlase druže, kažeš grind fest? Ti nisi igrao Wow definitivno, ova igra je limunadica što se tiče lvlovanja, girovanja, profesija i svega ostalog.

Što se tiče WvW-a (jedini deo igre koji trenutno igram) ja sam zadovoljan kako trenutno stoji. Naravno, mora još puno da se radi na peglanju, pre svega na vizuelnom lagu, moraju da ubace nove mape ili da redizajniraju postojeće, moraju da redefinišu komander opciju i da u suštini promene kako se dobija i kako može da se koristi itd...

Sada za one koje interesuje ova igra i prvenstveno igraju WvW, par podataka. Čuvena Turtle formacija koja se koristila od starta gw2 je konačno razbijena sa predhodnim patchom i heal nerfom. Ono što će se nadalje forsirati i što će svaki iole ozbiljniji raid morati da usavrši je MELEE TRAIN formacija a koja pre svega se oslanja na Wariore sa shoutovima i dpsu, Guradijani idu sada na greatsword i shoutove, forsira se power, precission, toughness, elementalisti idu na dagger spec.
Suština ove formacije je da se grupa konstantno kreće i u pokretu stalno bafuje i stakuje might. Par filmova od po meni dva najbolja EU WvW guilda koja igraju u T1 i prikaz njihovog Melee Traina.

Red Guard

Red Guard

Green Fire
Voo Kanigia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2012, 12:16   #6525
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Vecanski kaže: Pregled poruke
Ajde, iz ciste dosade, da malo i ja dodam nesto.
Eto mog mišljenja. Živi bili!
Glavno je da se kao kontra argument napise "besplatno je". Vau! Blago nama...

Sta je smisao u mmorpg-u?! Presao sam Story mod, presao sve tamnice, istrazio citavu mapu i sta mi ostaje? Da grindam ko sumanaut za neki tamo legendarni predmet koji i ne izgleda uopste tako spektakularno. Ili da grindam tamnice takodje do besvijesti dok mi se svaka ne smuci, kako bih dobio egzotik opremu. I gdje ja da iskoristim tu optremu? U wvwvw-u gdje se ne zna ko pije a ko placa, u stvari zna se: dobija server sa najvise igraca online. Ne vidim kako cu ja sa tim egzoticnim oruzjem i opremom brze zauzeti neki kamp ili zamak?! Oprema i nema tolikog uticaja u pvp.

Zasto bas mora da se grinda za opremu?! Koliko se ja sjecam oni su najavljivali da grind skoro nece postojati "sveden je na minimum"?!

Ja bih vise volio da dobijem legendarnu opremu ako zavrsim neki super teski dungeon. A takav dungeon ne postoji. Da umjesto tokena dobijes dio od legendarne opreme, pa onda u drugi dungeon sledece parce opreme i sve tako. Ti dungeons bi trebali da budu preteski, a ne kao ovi sto ih predjes za sat ipo.

Legendarno oruzje bi dobijao onaj ko uradi neke "legendarne" stvari u igri a ne da kupuje sastojke i pukne 500golda ili vise. Kakvi su to "legendarni" igraci sa kreditnim karticama... Sve se na kraju svodi na to da ti njima puknes pare. Eto tako se dobija legendarno oruzje. Plus besomucno grindanje tamnica za tokene i milion karme...

Zasto se na kraju svake partije u wvwvw ne dobije neki predmet sa kojim ces napraviti legendarno oruzje?! Zasto kada se osvoji partija koja traje nedelju dana, ne dobije neka vrsta nagrade?! Nego se samo resetuje rezultat?! Gdje je ta nagrada, bafovi i slicne gluposti.. Jel to to?! Nidje veze.

Poslednja ispravka: r0nIn (22.11.2012 u 12:28)
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 8 korisnika se zahvaljuje korisniku r0nIn na korisnoj poruci:
Bokile (22.11.2012), Iceman_37 (23.11.2012), Krilce (23.11.2012), ljubo-exyu (24.11.2012), Pile_glodje_kost (23.11.2012), Pixie (22.11.2012), Voo Kanigia (22.11.2012), zorx (22.11.2012)
Stara 22.11.2012, 12:29   #6526
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Ja bih lično plaćao Guild Wars igru $15 mesečno (toliko sam plaćao i Eve Online) da u stvari mogu da uživam u tom njihovom sadržaju. Ovako sam zbog tehničkih problema igre propustio oba njihova eventa ali hej... Igra je besplatna.

Nije sve u ceni.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2012, 12:34   #6527
Voo Kanigia
Član
 
Član od: 23.7.2012.
Poruke: 106
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 74 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Ovo za WvW si potpuno u pravu, ne postoji osećaj pobede nakon kraja nedelje niti osećaj neke nagrade za bilo šta što uradiš u Wvw-u osim lične satisfakcije.

Nisam ja za to da gear koji bi dobili za određena dostignuća bude po statsima ispred drugih ali bi bilo lepo da na primer dobijemo gear koji je prepoznatljiv (helm sa ogromnom rogovima, ogroman mač ili slično), da se ne dobija lako ali da oni koji ga dobiju se osećaju posebno na neki način.

Zašto se Commander opcija kupuje? Trebalo bi uvesti iako imaš kupljenu opciju moraš da imaš minimu 15 ljudi u grupi da bi i sam bio vidljiv na mapi ili da prilikom aktiviranja kupljene Commander opcije moraš da imaš 100 jedinstvenih potpisa (koji nisu već potpisali drugog Commandera).

Tower i Keep padaju i suviše lako, zauzimanje towera sa guildom i postavljanje zastave guilda nema neki epic osećaj kao što sam se nadao da će imati. Pojačati snagu objekata i na taj način smanjiti uticaj zerga na rezultat. Bodovanje je potrebno promeniti, ubaciti više control pointa van postojećih koji donose poene.

Što se tiče end game-a u pve, tu bi trebalo ubaciti raidove sa progresivnim nivoima težine. Nagrade opet treba da budu kozmetičke a ne numeričke.

Ono što mi nedostaje je open world pvp, treba da ubace opciju da guildovi proglase rat između i da se članovi krljaju po mapi gde god se sretnu. Kome dosadi neka prestane da presentuje guild i ide u miru.

Poslednja ispravka: Voo Kanigia (22.11.2012 u 12:46)
Voo Kanigia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Voo Kanigia na korisnoj poruci:
ljubo-exyu (24.11.2012), Pile_glodje_kost (23.11.2012)
Stara 22.11.2012, 12:43   #6528
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

U WvWvW su trebali da uvedu sistem činova koji bi se dodeljivao na osnovu statistike (broj ubistava u W3, broj zauzetih kampova itd.) i da se potpuno izbaci opcija kupovine Commandera za gold. Drugim rečima da se na recimo 100 ubistava, 10 zauzetih kampova, 5 zauzetih outposta i 2 keepa dobija prvi čin itd. Za Commandera bih ja lično postavio nešto tipa 1000 killova, 200 osvojenih kampova, 50 osvojenih keepova, 2 garnisona i obavezno učestvovanje u bar jednom castle siegeu.

Poštovanje jednostavno treba steći učinkom a ne dubokim džepom.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Bokile (22.11.2012), I30J4N (22.11.2012), ljubo-exyu (24.11.2012), r0nIn (22.11.2012), Voo Kanigia (22.11.2012), zorx (22.11.2012)
Stara 22.11.2012, 12:50   #6529
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Voo Kanigia kaže: Pregled poruke
Ovo za WvW si potpuno u pravu, ne postoji osećaj pobede nakon kraja nedelje niti osećaj neke nagrade za bilo šta što uradiš u Wvw-u osim lične satisfakcije.
Upravo to, pa zamisli da svaki ucesnik koji je u toku borbe aktivno ucestvovao, sakupio dovoljno karme ili onih tagova, dobije na kraju partije neko parcence opreme koje ne bi bilo jace od legendarnog oruzja po statistici. I tako parce po parce sklopis gear koji izgleda predobro...

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
U WvWvW su trebali da uvedu sistem činova koji bi se dodeljivao na osnovu statistike (broj ubistava u W3, broj zauzetih kampova itd.) i da se potpuno izbaci opcija kupovine Commandera za gold. Drugim rečima da se na recimo 100 ubistava, 10 zauzetih kampova, 5 zauzetih outposta i 2 keepa dobija prvi čin itd. Za Commandera bih ja lično postavio nešto tipa 1000 killova, 200 osvojenih kampova, 50 osvojenih keepova, 2 garnisona i obavezno učestvovanje u bar jednom castle siegeu.

Poštovanje jednostavno treba steći učinkom a ne dubokim džepom.
I ovo je sasvim na mjestu. Da takav sistem nagrade postoji u wvwvw ja bih to samo igrao, ovako ne vidim nikakav smisao u tome.
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2012, 13:08   #6530
zorx
Veteran
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: 010011100110100101110011
Poruke: 585
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 160 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Vecanski kaže: Pregled poruke
Guild Wars nije dobio ime po svom GvG delu igre već po lore-u.
Pročitaj šta tačno piše (sam si naveo) i stavi to u timeline GW-a, onako otprilike.... GvG jeste bio suština igre i ono po čemu je igra dobila naziv, bez obzira da li ga je neko igrao, a neko ne. Sam lore GW-a je nastajao i oblikovao se vremenom, početna osnova igre (kako je i Anet forsirao) je bila "učlani se u gild ili napravi svoj/uključi se u rat gildova".

Igra je bez GvG-a (i pratećih stvari - GH, ladder, turniri, nagrade...) nekako nekompletna. Svaka čast WvW-u, odličan je, ja volim da ga igram, ostanemo nekad i po celu noć, ali nešto tu fali. Da li fale neke posebne nagrade, titule... ne znam. Lep je osećaj uzeti Stonemist Castle, ali pobeda u GvG meču protiv poznatog gilda (ili čak pobeda u Hall of Heroes) su mi nekako više epic, bolji je osećaj. Nema zerga koji vadi stvar, ako ja fejlujem moj tim verovatno i gubi, nema opuštanja i uvek je napeto.

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Poštovanje jednostavno treba steći učinkom a ne dubokim džepom.
Apsolutno tačno i ispravno, ali na taj način možda opet može da nastane neka vrsta "rank diskriminacije" (ili nešto slično), a što su hteli da izbegnu u GW2.
zorx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zorx na korisnoj poruci:
ljubo-exyu (24.11.2012)
Stara 22.11.2012, 13:13   #6531
Vecanski
Član
 
Član od: 22.11.2009.
Poruke: 266
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 165 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Ljudi su čudo

Polovina se žali da su dungeoni preteški za običnog igrača, dok se druga polovina žali da su prelaki i da ne predstavljaju nikakav izazov.
Jedni tvrde da bossovi nemaju nikakvu mehaniku i da mogu da se ubiju a da se ne pomeriš a drugi kukaju što Giganticus Lupicus-a ili običnog Kholera ne mogu da ubiju.
Neki se žale da su uveli gear grind sa ovim ascended itemima (koji su btw drop iz chesta na lvl 10+ fractalima) a drugi nedostatak endgame-a jer nema šta da se redi jer dobijaš samo "glupe" skinove a ne opremu i bolje statove.
Npr:
Citat:
r0nIn kaže: Pregled poruke
Zasto bas mora da se grinda za opremu?! Koliko se ja sjecam oni su najavljivali da grind skoro nece postojati "sveden je na minimum"?!
a onda:
Citat:
r0nIn kaže: Pregled poruke
Upravo to, pa zamisli da svaki ucesnik koji je u toku borbe aktivno ucestvovao, sakupio dovoljno karme ili onih tagova, dobije na kraju partije neko parcence opreme koje ne bi bilo jace od legendarnog oruzja po statistici. I tako parce po parce sklopis gear koji izgleda predobro...
Po čemu je ovo drugačije od igranja tamnice za komadić geara koji po nekome izgleda "predobro"?
Očigledno je da je za neke GW2 = WvWvW i da je GvG srž igre bez koje se ne može. Gospodo, varate se. Postoji ogromna populacija koja igra isključivo PvE i koju PvP deo uopšte ne interesuje.

A onda ste iz celog mog posta izvukli da je moj glavni argument zašto je GW2 dobra igra to da je besplatna? Stvarno me mrzi da sad kuckam sve prednosti ove igre nad svim ostalim MMO-ovima na tržištu i da nismo na ovako ozbiljnom forumu mislio bi da me trollujete
Znači, da ne bude zabune, moje mišljenje je da je GW2 bolji MMO od bilo kog drugog MMO-a koji je do sada izašao. Ne bih promenio mišljenje i da ima mesečnu pretplatu.
Ja vam samo ponavljam da ste dobili puno više sadržaja za cenu obične PC igre nego u bilo kom drugom MMO-u (ili BILO KOJE druge igre)u kome bi dosada iskeširali bar 30eu za pretplatu + cenu igre. I to je činjenica, samo smo svi malo razmaženi.
A što se tiče komentara da za pravi novac može da se kupi legendarno oružje imam prostu računicu: 0,78g = 1$ (sa http://www.guildwarstrade.com/), što znači 500g = 641$ (ovde ubaciti smeh) i to u ovom trenutku kada su gemovi preskupi, samo je mali problem što 1,5 miliona karme ne može da se kupi...
Ah, da, najavili su scavenge hunt za legendary precursor, pa možete i da uradite nešto legendarno

Što se tiče dropova u pravu ste. Ubijete bossa na kraju dungeona koji igrate sat vremena ili više (Arah npr.), dobijete ogroman chest iz kog ispadne 40 coppera, 2 plava i jedan zeleni item. E, to jeste strašno. Za Wv3 se potpuno slažem da bi sistem činova bio mnogo bolji i primamljiviji.

Poslednja ispravka: Vecanski (22.11.2012 u 14:05)
Vecanski je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Vecanski na korisnoj poruci:
GaleOm (22.11.2012), Karzen (23.11.2012)
Stara 22.11.2012, 13:27   #6532
Diabolic
Član
 
Član od: 21.11.2012.
Poruke: 50
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 12 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Vecanski , svaka čast.

Ja jedino ne razumijem zašto ljudi uporno i uporno uspoređuju gw1 i gw2. Kao da žive u prošlosti. I to ne samo na ovom forumu. Stalno kmečanje ( kako je bilo u gw1 ovo ili ono ) jednostavno ne priznajem. Brate, kome se ne sviđa uzmi gw1 , wow, swtor pa ga igraj do besvjesti. Čemu konstantno pljuvanje...

Pozdrav
Babalui
Diabolic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2012, 15:28   #6533
Ice-Man
Veteran
 
Član od: 8.2.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 1.076
Zahvalnice: 2.076
Zahvaljeno 574 puta na 229 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ice-Man
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
U WvWvW su trebali da uvedu sistem činova koji bi se dodeljivao na osnovu statistike (broj ubistava u W3, broj zauzetih kampova itd.) i da se potpuno izbaci opcija kupovine Commandera za gold. Drugim rečima da se na recimo 100 ubistava, 10 zauzetih kampova, 5 zauzetih outposta i 2 keepa dobija prvi čin itd. Za Commandera bih ja lično postavio nešto tipa 1000 killova, 200 osvojenih kampova, 50 osvojenih keepova, 2 garnisona i obavezno učestvovanje u bar jednom castle siegeu.

Poštovanje jednostavno treba steći učinkom a ne dubokim džepom.
Ovo je dobra ideja. Ja bi recimo stavio da titula Commander treba da se obnavlja na daily/weekly/monthly nivou. Npr. trebas da obavis ove aktivnosti sto si ti naveo u toku ove da bi mogao da budes commander naredne nedelje... Ili nesto slicno. Nemam jasno izdefinisanu ideju sistema, ali ovo mi pade na pamet.


A sto se cilja igranja tice, ja nemam problem sa time jer vrlo malo vremna imam za igranje, tako da ove sto sam sebi postavio dugo ispunjavam. Npr do kraja ove nedelje hteo bih da kompletiram Frostgorge. Sledece bi voleo da predjem sve 3 oblasti u Orr. Usput da igram WvW i poneki dungeon. Do kraja nedelje bi voleo sve dungeone story, i svaki explorable path da predjem, i da sastavim exotic jewlery set za koj se odlucim... A mojim tempom ovo do februara ako obavim bice dobro...
Ice-Man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2012, 15:46   #6534
turshija
Novi član
 
Član od: 22.11.2012.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Voo Kanigia kaže: Pregled poruke
Ono što mi nedostaje je open world pvp, treba da ubace opciju da guildovi proglase rat između i da se članovi krljaju po mapi gde god se sretnu. Kome dosadi neka prestane da presentuje guild i ide u miru.
Ovo je najbolji predlog koji sam cuo do sada ...

Takodje bi bilo do jaja kada bi uveli neku vrstu duela, kao u WoW-u recimo ... Izgubio je onaj koji je prvi zavrsio u down-u i moze sam da se digne + mu nije oprema ostecena ... Cak ne moraju nikakve rewardove za to da uvedu, ali kada bi tako nesto aktivirali ljudi bi se picili po gradovima ko besni kada nemaju sta drugo da rade

A da fali GvG, fali ... :S

Sto se tice WvW-a, kupovina komandera jeste glupa ideja ... Za sada je mozda jos uvek okej, ali za godinu dana ce biti 50-100 komandera na mapi u WvW-u, tako da se gubi smisao (vec sada kada imas 3 komandera ne znas koga da pratis) + da ne spominjem koliko se komandiri medjusobno prozivaju i smatraju jedni druge konkurencijom ("idite sa mnom, a ne sa njim, on je nub, sa mnom ste uzeli stonemist prosli put") ...
Po meni bi bilo najbolje da naprave malo bolji WvW rank, pa da se recimo najbolje 2-3 rangirana igraca koji su trenutno na mapi proglase komanderima (automatski da dobiju titulu recimo), ali tu bi nastalo plakanje ljudi koji su iskeshirali 100 golda za komandera ... Cak i kada bi napravili takvu izmenu i svim trenutnim komanderima poslali 100 golda mailom, opet bi ti komanderi plakali jer vise nemaju shinny plavu ikonicu iznad glave od koje raste e-pisha...

Poslednja ispravka: turshija (22.11.2012 u 16:00)
turshija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku turshija na korisnoj poruci:
ljubo-exyu (24.11.2012)
Stara 22.11.2012, 16:09   #6535
Voo Kanigia
Član
 
Član od: 23.7.2012.
Poruke: 106
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 74 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Commander je precenjen, pa ja prvi ga ne koristim veći deo vremena. Ako idete na tower, uvek Vam je bolje da se pagovi ne lepe za vas plavi burito iznad glave i prave zute maceve na toweru. Lepo uzmete 20ak ljudi iz guilda, postavite catapulte iza towera i srušite zid bez žutih mačeva, udjete i kapujete njima ispred nosa. Commander opcija je postala čisto poziranje na mapi. Samo ako imate podršku guilda i minimum 15ak guild membera da Vas prate onda ima smisla koristiti.
Voo Kanigia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Voo Kanigia na korisnoj poruci:
ljubo-exyu (24.11.2012), Pile_glodje_kost (23.11.2012), svracak (11.12.2012)
Stara 22.11.2012, 16:38   #6536
Lord of Doom
Član
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 145
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Ljudima nikako udovoljiti... Da gw2 nije ispunio bas sve sto je obecavao, nije. Da gw2 nije gw1 sa boljom grafikom, nije, i nikada to nije ni pokusavao da bude. Da ima mesta za prepravke, poboljsanja (jos drugih spvp mapa, gvg, wvw balansi, reward balansi) ima. Ali i pored svega toga, igra je odlicna, sa tendencijom poboljsanja. Zaliti se na grind, iteme i kupovinu itema parama je stvarno glupo jer se time ne dobija NIIISHTA. A zahvaljujuci tome sto ima budala koji trose pare na te gluposti, svi ostali mogu da igraju FULL IGRU, bez ikakvih ogranicenja (bacite pogled na SWOTOR f2p sistem...) i da uzivaju u redovnim stalnim poboljshanjima, i dalje besplatno. BTW, procitah negde komentar da liku jako smeta sto gw2 nema grinda, jer on to mnogo voli i to ga opusta...

Sto se tice keca, mislim da ljudi njega sada idealizuju. Imao je on dobrih strana, ali i dosta mana.

I za kraj, sto se tice smisla... smisao igre je igrati se, uzivati, opustati... Ni gw1 nije imao neki pravi smisao nakos sto se predje kampanja. Ako trazite da smisao bude nagrada stalno boljom opremom, onda ne gine wow sudbina, stalno obezvredjivanje postojece opreme i VECITI grind za boljom opremom. Gw1 je svojevremeno bio jedini ozbiljan MMO bez pretplate i zato se nista drugo nije igralo. Sada postoji pun k**** solidnih F2P naslova. GW2 ne mora biti mmo koji se igra ceo dan, svaki dan. Takav naslov, koji ce sve zadovoljiti, i drzati nas vezane SAMO za njega ne verujem da ce skoro izaci.
Lord of Doom je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Lord of Doom na korisnoj poruci:
Karzen (23.11.2012), mvasic (22.11.2012)
Stara 22.11.2012, 16:51   #6537
Lord of Doom
Član
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 145
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Ah da. Sto se tice profesija, da su sve iste. Ne znam stvarno sta si ti igrao. Mozda warra pa rangera... oni su malo slicni. Iz mog iskustva, svaka profesija je totalno drugacija i ima drugi sistem borbe. Niujednu profesiju nisam mogao samo da se prebacim i igram bez problema. Cim duze ne igram neku profesiju, treba mi neko vreme da se ponovo naviknem na taj sistem, kad se vratim.
Lord of Doom je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2012, 16:54   #6538
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Ima ovde odlicnih i idealnih predloga...Slazem se sa vecinom....samo ima jedna fora...Igra je stara tek 3 meseca (jedva). Ima tu mnogo stvari za popraviti i verujem da ce se popraviti. Eto izbacili su nov sadrzaj i bilo je dosta unapredjenja, sredice se i otalo. Da li su uspunili sve obecano....naravno da ne ali po meni ispunili su jako puno toga. Ja evo tek sada uzivam u igri, levelisem ostale likove nigde ne zurim niti jurcam, verovali li ne jos nisam ni zavrsio story svake tamnice. Mnogo bre jurite, ne znam zbog cega toliko, vidim ovi ostali zavrsili sve mape, sve tamnice imaju legendarnu opremu pa se zale sto nema jos . Pa polako bre ljudi ni WoW sa mesecnim pretplatama pa ne izbacuje toliko cesto novi sadrzaj. Igras umereno nema nigde zurbe i uzivas dok igras. Mene isto smori igra u odredjenim danima, ali jednostavno iskljucim, procitam knjigu, izadjem ili jednostavno igram nesto drugo....i vratim se ako mi se opet zaigra nema potrebe na silu da grindam nesto ako necu. A vecina na silu u dunove po sto puta dnevno i po ceo mesec pa kaze "GW 2 je GRIND WARS". Pa naravno kada se lepite za jedan sadrzaj, menjajte malo, iskulirajte, svaka igra je grind ako sami ponavljate istu stvar po sto puta ne tera vas igra toliko koliko ste vi zapeli. Da li fali sadrzaja...APSOLUTNO, ali po meni to nije razlog da kukam kako nije ispunila ocekivanja i da je pljujem jer za sada (osim pucanja servera tokom eventova, optimizacije i nekih sitnih stvari) nemam apsolutno nikakvih razloga da se toliko nerviram. Ne placam pretplatu i ne zurim nigde, ukoliko se ne popravi situacija tokom sledecih nekoliko meseci e onda mozemo da pljujemo. Ovako, samo nepuna 3 meseca nakon izlaska da ocekujem da dodaju bogovski sadrzaj i isprave sve...jednostavno nije realno. I mene brine sto neke stvari jos nisu ispravili, ali opet nema nigde zurbe, uzivam koliko mogu, kada me smori samo ugasim i nastavim kada zelim.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
joksa (23.11.2012), mvasic (22.11.2012)
Stara 22.11.2012, 16:57   #6539
turshija
Novi član
 
Član od: 22.11.2012.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Ja ne mislim da je GW2 los, bas naprotiv GW kec je bio ocaj prvih par godina kada je izasao ... Ni tamo nije bio neki preterano razvijen PvP (Tombs tek kada je presao na ostrva u HA je postao bum), o PvE-u da ne pricam, ali poenta je da je u svakoj igri PvE ogranicen ... Ljudi se zasite kada prodju sve instance, opreme lika onako kako im odgovara itd, ali PvP je ono sto ce ih odrzati u igri ...

Sada trenutno je PvP jako siromasan, ali to i oni sami tvrde, da je ovo samo vrh ledenog brega, da ce ostatak biti ubacen naknadno ... Ja cekam te novine u PvP-u, zato sto je trenutni PvP jako nezahvalno igrati (nemas nikakav reward), na turnirima dobijas chestove sa nekom pvp opremom koju ces uglavnom salvagovati da bi dobio materijale da craftujes sebi neki drugi pvp armor u mystic forge i to je to ... Kada sebi napravis armor koji je maksimalno za tvoj rank, onda moras da nabavis jos 10 rankova (10,20,30,40 ...) kako bi mogao da craftujes drugi tier pvp armora ...
Dok u kecu ako pikate GvG, ako ste bolje rangirani ili igrate protiv tako nekog, onda vas ima na observe, ljudi vas gledaju, pljuju ako ste losi, hvale ako ste dobri, skidaju vam bildove, taktike, onda vi to isto mozete da gledate kod drugih pro gildova itd ...
Sto se tice HA, za uzimanje hall-a ispise ime leadera ili gilda ako je gild tim svima u igri, jest da malo ljudi obraca paznju na to ako ne igra PvP, ali ja se secam tog osecaja kada si u hall-u, tajmer odbrojava i taj osecaj kada shvatis da ste uzeli hall, pa onda trcanje do chesta sa rewardovima (koji opet nije postojao ranije, nego je ubacen tek 4-5 godina od postojanja igre), pa se onda nadas da ces dobiti neki do jaja item, sigil ili pak da te ******* zesce pa ispadne ghostly minipet Tako nesto je toliko retko da je skoro nemoguce, ali opet postoji sansa, sto nekako odrzava igrace da se barem nadaju i znaju da postoji sansa da dobiju tako nesto dok igraju PvP koji im je do jaja zanimljiv ...
turshija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku turshija na korisnoj poruci:
ljubo-exyu (24.11.2012)
Stara 22.11.2012, 18:23   #6540
I30J4N
Član
 
Član od: 4.1.2012.
Lokacija: www.guildwars.rs
Poruke: 39
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 35 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Zanimam me samo zasto ljudi igraju ovu igru koju kude na svakom koraku, nalaze joj mane, porede je sa GW, sa WoW ili ko zna cime vec? Zasto je igrate? Zasto provodite tolike sate u njoj? Zasto ne igrate GW, WoW... ako su to bolje igre?

Godinama sam igrao GW1 i drago mi je sto GW2 nije jos jedna expanzija u nizu. Grindao sam za HoM i GWAMM i znao sam sta cu dobiti u GW2 i ne kajem se sto sam to radio jer sam radeci to provodio vreme sa ljudima sa kojima i sada igram GW2. Ko bi danas igrao igru staru +7 godina u kojoj imas jednu novu mapu i 3 nova dungenona? Ako mislis da bi je igrao imam resenje za tebe. Ukljuci GW1, izbrisi sve karaktere pa kreni sve ispocetka, pa se vidimo za 250 godina u Tyriji

Kaze neko, koji je cilj ove igre? Sad kao GW1 je imao cilj - LOL. Predjes sve misije i dungeone i onda to ponavljas X puta da bi dobio titulu pod nogama ili zabodes nos u svaki cosak mape i pobijes svakog moba na 4 ogromne mape... stvarno ozbiljni ciljevi. Ako sam ne mozes da nadjes cilj u igri onda to znaci da vise ne treba da je igras, ili si zavrsio sve ili te ne zanima nista vise i onda treba da je izbrises. Prosto.

Svestan sam da GW2 ima mana, ali smatram da svako poredjenje sa drugim igrama, a pogotovo sa GW1 stvarno nema nikakvog smisla.

PS. Posto zivimo u kapitalistickom vremenu normalno je bilo za ocekivati da ce zadrzati stari naziv igre zarad profita iako naziv ne odgovara.
I30J4N je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
guild wars 2, mmorpg


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Guild Wars Sale013 MMORPG igre 4095 7.6.2023 18:02
Guild Wars pitanja primeyuri Mrežne igre 288 27.11.2009 17:47
Guild Wars ! !Hand-of-blood! ! Tekstovi u SK 2 19.11.2007 14:09
Guild Wars - Internet konekcija?! eXtreme Role-Play 12 25.9.2006 8:24
neka pitanja o Guild Wars... barjaktar Mrežne igre 6 11.4.2006 18:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com