Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.1.2006, 19:51   #21
joda
Član
 
Član od: 29.12.2005.
Lokacija: NS
Poruke: 63
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku joda
Određen forumom Re: Hdd Error ???

HVALA MAN!!!
126.9 burst, 64.9 je average.. Moja teorija je bila ispravna.. Nisam u mogucnosti da sam istestiram slichne HDD-ove, jer nemam pristup takvim delovima..
Ja sam lichno uzeo 2x40Gb Maxtora slim, RAID 0, i postigao sam 114Mb Burst..
joda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2006, 20:47   #22
semaglig
Član
 
Član od: 15.1.2006.
Lokacija: Celje
Poruke: 131
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku semaglig
Određen forumom Re: Hdd Error ???

Citat:
joda kaže:
HVALA MAN!!!
126.9 burst, 64.9 je average.. Moja teorija je bila ispravna.. Nisam u mogucnosti da sam istestiram slichne HDD-ove, jer nemam pristup takvim delovima..
Ja sam lichno uzeo 2x40Gb Maxtora slim, RAID 0, i postigao sam 114Mb Burst..
Možeš li da postuješ razultate pliz

Što se tiče Bursta drži, ali nije sve u burstu ...

Poslednja ispravka: VojaM (24.1.2006 u 22:04)
semaglig je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2006, 17:35   #23
semaglig
Član
 
Član od: 15.1.2006.
Lokacija: Celje
Poruke: 131
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku semaglig
Određen forumom Re: Hdd Error ???

No vidim da neće biti ništa od tvoga posta joda

Evo još nešto malo za tu tvoju misteriju:

Što se tiče pisanja podataka će biti Raptor još uvek brži od dva diska vezana u RAID1. Pri čitanju bi RAID1 veza mogla biti brža. Takođe je vreme »pristupa« brže kod Raptora.

RAID0, ili ti mirroring je značajno sigurnija varijanta od RAID1. Ako ti se uništi RAID1, si bez SVIH podataka, toga mi veruj ne zelis ni u snovima, uopšte ako se ide za firmu! Jedino RAID5 (pod uslovom da ti ploča podržava RAID5) bi još bio moguć, ako imaš novaca za dodatan treći disk.

Vreme pristupa se meri pri čitanju. I tu je rotacija ploča diska najviše utiče na vreme pristupa, zato je 10.000 obrtaja kod Raptora toliko ubedljivije.

I da, takođe zapisivanje podataka je na RAptoru brže u odnosu na RAID0!

Poslednja ispravka: VojaM (24.1.2006 u 22:09)
semaglig je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2006, 4:25   #24
joda
Član
 
Član od: 29.12.2005.
Lokacija: NS
Poruke: 63
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku joda
Određen forumom Re: Hdd Error ???

@ semaglig
HEEY, sorry, ispiti i chuda su me sprechili da vidim tvoj zahtev.. Rado sam prihvatio poziv, iako sam se bojao rezultata, jer ga davno nisam defragmentisao, a i napunio se..
Inache, jedna ispravka.. RAID0 je Stripped [brzina se mnozhi sa brojem uredjaja], a RAID1 je mirrored [kompletni podaci se pishu i na jedan i na drugi HDD, a pritom ostaje ista brzina]. Slazhem se da je RAID5 bolje, jer spaja brzinu RAID0 i sigurnost RAID1, ali zato trazhi 2x vishe HDD-ova.. Kad bih imao 4x40gb, ipak bi se odluchio za RAID0 nego za RAID5, jer brzina od nekih realnih mozhda 200mb/s je impresivno, i dakako primamljivo.. a i da crkne HDD, sve bitno je backup-ovano.. a ne zaboravi da ti ipak ostaje jedan hdd..
A za speed test.. http://i7.photobucket.com/albums/y28...hdtachcopy.jpg
joda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2006, 11:00   #25
semaglig
Član
 
Član od: 15.1.2006.
Lokacija: Celje
Poruke: 131
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku semaglig
Određen forumom Re: Hdd Error ???

Citat:
joda kaže:
@ semaglig
HEEY, sorry, ispiti i chuda su me sprechili da vidim tvoj zahtev.. Rado sam prihvatio poziv, iako sam se bojao rezultata, jer ga davno nisam defragmentisao, a i napunio se..
Inache, jedna ispravka.. RAID0 je Stripped [brzina se mnozhi sa brojem uredjaja], a RAID1 je mirrored [kompletni podaci se pishu i na jedan i na drugi HDD, a pritom ostaje ista brzina]. Slazhem se da je RAID5 bolje, jer spaja brzinu RAID0 i sigurnost RAID1, ali zato trazhi 2x vishe HDD-ova.. Kad bih imao 4x40gb, ipak bi se odluchio za RAID0 nego za RAID5, jer brzina od nekih realnih mozhda 200mb/s je impresivno, i dakako primamljivo.. a i da crkne HDD, sve bitno je backup-ovano.. a ne zaboravi da ti ipak ostaje jedan hdd..
A za speed test.. http://i7.photobucket.com/albums/y28...hdtachcopy.jpg
Hvala za post Kolko ja vidim i čitam sve parametre je Raptor dosta brži od tog raida kojeg si postao
semaglig je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2006, 21:20   #26
joda
Član
 
Član od: 29.12.2005.
Lokacija: NS
Poruke: 63
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku joda
Određen forumom Re: Hdd Error ???

Pa zavisi koliko trazhish dlaku u jajetu.. Da, brzhi ima je odziv, i to DUPLO, RPM chini svoje.. a u realnom radu je skoro neprimetno, jer je svega oko 1% razlika, a u ceni.. hmm, pravo da ti kazhem, ni ne znam koliko je RAPTOR.. oko 115e kom? a ova dva su me izashla pre godinu i po dana, nekih 70e oba.. Sve zavisi od mogucnosti, zhelja i ambicija.. Svakom bih pozheleo bar po dva takva, ali dok se to ne obistini.. shta je tu je.. ja sam prezadovoljan i ovako.. morash priznati da kombinacija dobitna
joda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2006, 6:24   #27
semaglig
Član
 
Član od: 15.1.2006.
Lokacija: Celje
Poruke: 131
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku semaglig
Određen forumom Re: Hdd Error ???

Citat:
joda kaže:
Pa zavisi koliko trazhish dlaku u jajetu.. Da, brzhi ima je odziv, i to DUPLO, RPM chini svoje.. a u realnom radu je skoro neprimetno, jer je svega oko 1% razlika, a u ceni.. hmm, pravo da ti kazhem, ni ne znam koliko je RAPTOR.. oko 115e kom? a ova dva su me izashla pre godinu i po dana, nekih 70e oba.. Sve zavisi od mogucnosti, zhelja i ambicija.. Svakom bih pozheleo bar po dva takva, ali dok se to ne obistini.. shta je tu je.. ja sam prezadovoljan i ovako.. morash priznati da kombinacija dobitna
Brzina je na strani raptora. Mogao bi ga imati pa bi video. Na oko je već vidna velika razlika. Što se tiče cene je puno bolja tvoja kombinacija. Realnije je imati kombinaciju koju ti imaš. Cena Raptora 74GB je približno jednaka kao cena dva 200 do 250GB diska ovde kod nas ... Zbog toga se većina ljudi ne odluči za raptora. Ali kad ga jednom "osetiš" u kompu ...
Mene sada "svrbi" novi Raptor od 150GB (10000 obrtaja). Cena je pa ne pitaj ...
semaglig je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa programom Alcohol 120%! versus Aplikativni softver 15 15.12.2005 5:02
error DzOnI Operativni sistemi 6 9.12.2005 12:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com