Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.3.2007, 14:15   #241
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Staro VS Novo

Citat:
shimec kaže: Pregled poruke
Uvek sam vise za novo, jer po nekoj mojoj logici u novim stvarima bi trebalo da su utkane dobre stvari iz starih naslova a pored toga tu su i savrsenije tehnikalije... Ali uvek ima izuzetaka... napr. KotOR 1 je bolji od dvojke
Da se raspravljati o tome. Igraci su jako podeljeni. Neki vise volu kompletan utisak keca, dok drugima dvojka vise lezi zbog mracnije price i (za nijansu) vece slobode, pa su spremni da ignorisu nezavrsenost...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2007, 20:44   #242
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Nabavio sam original Divine Divinity za 600 din!
Batalio sam NWN2 zbog nje - toliko o tome kako milionski budzeti prave dobre igre a kako low budget igra ne moze da bude dobra.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2007, 21:17   #243
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Wink Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
The mighty Boo kaže: Pregled poruke
Nabavio sam original Divine Divinity za 600 din!
Batalio sam NWN2 zbog nje - toliko o tome kako milionski budzeti prave dobre igre a kako low budget igra ne moze da bude dobra.
Ako ti kažeš da je igra jaka, ja ću da dam isto 600 din za nju...
I tako sam planirao... samo prvo da nađem BG2 original... i skupim neku kintu...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2007, 21:49   #244
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Tek sam poceo da igram ali igra je uspela da mi u startu izmami osmeh na lice (zbog totalno kic fantasy settinga, ali u poziivnom smislu). To je nesto sto NWN2 nikako nije uspeo.
By the way sve recenzije ponavljaju jednu vaznu stavku:igra pocinje kao akcioni RPG a postepeno prelazi u pravi RPG. Imaj to na umu kad pocnes da igras, jer na pocetku se moze ciniti odbojnom.
To je bar ono sto sam procitao po raznim recenzijama.

Inace ima da se kupi (uvezao i distribuirao *******) paket - ceo BG serijal za 1200din. Video sam ga u Platou.

Ja se stekam za FR Deluxe pack.

Poslednja ispravka: Eni (23.3.2007 u 23:00) Razlog: Cenzura reklame :)
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku The mighty Boo na korisnoj poruci:
Eni (23.3.2007)
Stara 23.3.2007, 10:41   #245
Deathclaw
Član
 
Član od: 5.8.2006.
Lokacija: Cave on outskirts of NCR
Poruke: 80
Zahvalnice: 106
Zahvaljeno 51 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Ima da se kupi BG2+ ekspanzija u novoj ****-i na Novom Bgd, za 890 din, eto cisto da znate...

Poslednja ispravka: Eni (23.3.2007 u 23:01) Razlog: Reklamiranje je protiv pravila foruma
Deathclaw je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2007, 23:40   #246
Mrmot
Veteran
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: Amestelredamme
Poruke: 883
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 64 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

oho ekstra
jel bar u kutiji onoj ili je samo cd box bez manuala?
Mrmot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2007, 8:41   #247
Elessar
Član
 
Član od: 7.12.2006.
Poruke: 190
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 38 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
The mighty Boo kaže: Pregled poruke
Tek sam poceo da igram ali igra je uspela da mi u startu izmami osmeh na lice (zbog totalno kic fantasy settinga, ali u poziivnom smislu). To je nesto sto NWN2 nikako nije uspeo.
By the way sve recenzije ponavljaju jednu vaznu stavku:igra pocinje kao akcioni RPG a postepeno prelazi u pravi RPG. Imaj to na umu kad pocnes da igras, jer na pocetku se moze ciniti odbojnom.
To je bar ono sto sam procitao po raznim recenzijama.

Inace ima da se kupi (uvezao i distribuirao *******) paket - ceo BG serijal za 1200din. Video sam ga u Platou.

Ja se stekam za FR Deluxe pack.
I ja sam se tako osjecao kada sam je prvi put pokrenuo! Stvarno je fina igra, nemoj da odustajes, bices obilato iznenadjen kasnije. Steta sto nema vise 2D RPG - ova, eh okrutni svjete, vrati nam Black Isle u zivot...
Elessar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2007, 15:12   #248
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Zgazio sam jadni NWN2 (ko reko ostalo mi je sat vremena igranja pa i to da zavrsim) i odma je leteo sa harda, sada mogu dublje da se posvetim Divine Divinity-ju

Nikad necu prezaliti vreme utroseno na NWN2.
Najgore od svega je skupljanje influenca u druzini koji ne sluzi apsolutno nicemu, sem u jednoj sceni na kraju.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2007, 20:43   #249
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Obsidian - poznata razvojna kompanija za poluzavrsene igre

Mada je meni ok bio nwn2. Ali, opet, fali mu sta mu fali...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2007, 13:25   #250
Deathclaw
Član
 
Član od: 5.8.2006.
Lokacija: Cave on outskirts of NCR
Poruke: 80
Zahvalnice: 106
Zahvaljeno 51 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
Mrmot kaže: Pregled poruke
oho ekstra
jel bar u kutiji onoj ili je samo cd box bez manuala?
Sasomange ima,
Dobijas ga s kutijom,prodrmo sam je dobro i zvucalo je kao da ima mlogo stvarcica unutra
Deathclaw je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2007, 14:38   #251
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Mada je meni ok bio nwn2. Ali, opet, fali mu sta mu fali...
Ok jeste, samo je sve nekako - vec vidjeno...

Polazem mnogo vece nade u Dragon Age ali posto to pravi Bioware, to je neka druga prica...
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2008, 15:06   #252
Mobius
Član
 
Član od: 28.2.2007.
Lokacija: From Out of Nowhere
Poruke: 118
Zahvalnice: 76
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Lightbulb Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Posto je ovo mozda i najdublje obradjena tema na forumu, zeleo bih da je update-ujem. Pre par meseci se Interplay se vratio u zivot, opsirnije vidite na zvanicnom sajtu. Ono sto je posebno zanimljivo je Project V13:

"First things first..some facts about Project V13 (These don't need to be discussed further).
1)OFFICIALLY (At the current date) is has NOT been announced that Project V13 is a Fallout MMO.
2)However many things point to the fact that Project V13 very well might be a Fallout MMO.
2A)When interplay sold the Fallout IP rights to Bethesda, part of the deal was they retained the rights to license the Fallout IP solely for a Fallout MMO.
2B)Part of said agreement said that Interplay had to start production of the MMO quickly and get it done in 4 years. (For the specific dates, cause i cant remember them off of my head, please head over to Ausir's excellent fallout resource (http://fallout.wikia.com/wiki/Project_V13_FAQ)
2C)Shortly after this, the Interplay website went live again and they announced a new MMO project...Project V13.
2D)V13...is very possibly an acronym for Vault 13 where the original Fallout 1 started. (Blasted water chip).
2E)Interplay hired back some of the original creators of the Fallout Franchise recently."
Opsirnije pogledajte ovde.

Imajuci u vidu sudbinu cRPG-a, mozemo reci da deli sudbinu i cele umetnosti u danasnje vreme. Pogledajte najcitanije knjige, najpopularniju muziku, filmove i sve ce vam biti jasno. Umetnost je generalno u krizi. Projekti koji vrede i imaju veliki kvalitet, propadaju zbog finansijske neisplativosti. Ne mogu da prezalim propast Planescape fransize, koja je podarila (po mom misljenju) najbolju igru dosad. Svi koji su je igrali Torment osetili su njen potencijal. Dodajmo tome i propast Troike, posle fenomenalnog Bloodlines-a. Remek-delo ne pravi ocena kritike(tj. necije subjektivno misljenje), vec vreme daje odgovor na to pitanje. S obzirom da je poslednji Unofficial Patch v5.7 izasao 4.10.2008., to govori o njegovoj vrednosti, potencijalu i sto je najvaznije preferenciji publike ka pravim vrednostima (da ga nisu objavili u alfa verziji, mogao je postati legendarna igra). Otuda ne cudi uspeh Fallout-a 3, koji je na staru slavu zaradio ogroman novac. Moramo priznati da su taj novac zasluzili Interplay, Black Isle i Troika (koja nije uspela da zavrsi dohovnog naslednika Fallout-a), a ne Bethesda, kojoj je F3 uz Morrowind najbolja igra (od koga je dobro je).
Sa druge strane treba gledati gde su autori legendarnih naslova i od njih ocekivati renesansu (primetite paralelu sa muzickom industrijom). "Tim Cain was recently promotedto thedesign director of Carbine Studios working on a Massively Multiplayer Game for NCsoft". Leonard Boyarsky radi na Diablo-u III. Jason D. Anderson and Chris Taylor rade za Interlay, verovatno na Fallout MMO. Brian Fargo je 2003 osnovao novu kompaniju,"InXile Entertainment, and acquired the rights to Wasteland from EA". Njihovi buduci projekti uz naravno Obsidian i Bioware-ov Dragon Age, daju nadu u svetliju buducnost.
Mobius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Mobius na korisnoj poruci:
Apostrof (13.11.2008), ForceCommander (13.11.2008), Jim Bravura (13.11.2008)
Stara 22.10.2009, 15:11   #253
Mobius
Član
 
Član od: 28.2.2007.
Lokacija: From Out of Nowhere
Poruke: 118
Zahvalnice: 76
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Interplay countersues Bethesda over Fallout

Citat:
By way of its countersuit, Interplay seeks a declaration that it continues to hold and make use of its licensing rights under the APA and TLA. In the alternative, the publisher seeks that Bethesda's purchasing agreement from 2007 be rescinded, and all Fallout rights return to Interplay.
Mobius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2009, 18:30   #254
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Ne ulazeci ko je u pravu a ko ne, na jednoj strani je Bethesda koja ne zna sta ce sa parama a na drugoj propali Interplay koji je u dugovima. Ne treba biti genije pa shvatiti ko ce dobiti spor.

Meni kao igracu je svejedno manje-vise. Cak i ako Interplay dobije, oni su odavno pukli tako da sumnjam da ce ista uraditi osim mozda prodati licencu nekom trecem. Ajd' Jovo nanovo...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sarmatian na korisnoj poruci:
Ketchua (22.10.2009)
Stara 22.10.2009, 23:56   #255
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Što se mene tiče biće super ako je prodaju nekom trećem (ne volim (S)Morrowind i njegove derivate, a Fallout setting ima potencijala).
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2009, 11:53   #256
Elegast
Član
 
Član od: 20.10.2009.
Poruke: 139
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 59 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
Mobius kaže: Pregled poruke
"Tim Cain was recently promotedto thedesign director of Carbine Studios working on a Massively Multiplayer Game for NCsoft". Leonard Boyarsky radi na Diablo-u III. Jason D. Anderson and Chris Taylor rade za Interlay, verovatno na Fallout MMO. Brian Fargo je 2003 osnovao novu kompaniju,"InXile Entertainment, and acquired the rights to Wasteland from EA".
Mali apdejt ove vesti - Džejson Anderson više ne radi na V13 projetdu, već se preselio kod bivšeg gazde Farga u InXile. U tom svetlu navijanje u ovom prepucavanju Bethesde i Interplaya je po meni biranje manjeg zla. A i iskreno bih voleo da nikad više ne vidim Fallout u naslovu neke igre, poslednja nada u pristojan nastavak franšize je umrla sa Troikom. S druge strane zanimljiva je vest da Anderson radi na RPGu u InXile, pretpostavljam da je nastavak ili rimejk Wasteland u pitanju. Očajnički su potrebni novi igrači u CRPG industriji (što je odlično pokazao CD Projekt odlično demonstrirao). Mada se sa "Bards Tale" nisu baš proslavili, ako je verovati recenzijama (nisam je igrao).
Elegast je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2009, 12:15   #257
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Zao mi je al videces bar jos jednu igru sa Fallout imenom.

U pitanju je Fallout: New Vegas, koji radi Obsidian (KotOR2, NWN2, Alpha Protocol), po "licenci" od Bethesde. Ako ti ista znaci, neki od developera sa Fallout dvojke su sada u Obsidianu.

Poslednja ispravka: player1 (24.10.2009 u 13:22)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2009, 12:40   #258
Elegast
Član
 
Član od: 20.10.2009.
Poruke: 139
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 59 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Ma znam da su to puste želje, ne sumnjam ni da će Bethesda naštancovati još par nastavaka. Samo ih ja neću igrati.
Elegast je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2009, 13:15   #259
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
Elegast kaže: Pregled poruke
Mada se sa "Bards Tale" nisu baš proslavili, ako je verovati recenzijama (nisam je igrao).
Jes' da je gameplay dosta pojednostavljen, ali priča i humor su na nivou, da sam na tvom mestu probao bih je, ako ništa drugo onda zato što je totalno netipična igra za jedan RPG.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2009, 14:33   #260
zorx
Veteran
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: 010011100110100101110011
Poruke: 585
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 160 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
Elegast kaže: Pregled poruke
Ma znam da su to puste želje, ne sumnjam ni da će Bethesda naštancovati još par nastavaka. Samo ih ja neću igrati.
Zašto ne bi? Obsidian po meni do sada nije podbacio i realno je očekivati da New Vegas bude najmanje u rangu kvaliteta NWN2, a i Bethesda nije za podcenjivanje, njihov sistem CRPG-a je jednostavno drugačiji, a šta će napraviti sutra i kakav će taj proizvod biti, eh to se nikad ne zna.
zorx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com