Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.7.2020, 19:06   #1
OWERKLOKER
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 2.557
Zahvalnice: 204
Zahvaljeno 333 puta na 310 poruka
Određen forumom Samsung 40C530 posle 10 godina

Duze vreme sam van tokova po pitanju televizora i njihovih mogucnosti. Ispratih malo zadnjih dana i uopste nisam zadovoljan onim sto citam. I dalje je sve lutrija (kao i pre) ali je mnogo teze izabrati nesto sto bi zadovoljilo potrebe.
Pre 8 godina sam napravio gresku ne uzimanjem Samsung C530 modela (otisao sam na LG 42LE5300 sa ogromnim input lagom i slabom crnom) i sad ga slucajno spazih na oglasima pa je proradila stara zelja. E sad, koliko je pametno dati nekih 17-18k za tako star model? Prodavac trazi 120e ali mi je malo dalje pa bi sa troskovima puta to bilo nekih 17-18k.
Davno bese kad sam ga poslednji put video uzivo ali sam bio veoma zadovoljan (dobra crna, veoma mali input lag, odlicna reprodukcija preko usb-a). Inace LG mi je crkao skoro (ploca) a popravka izlazi preko 20k.
Sto se tice mojih prioriteta oni stoje ovako :
1. input lag
2. dobra crna
3. da ne budu bas tragicno losi uglovi (ne gleda se iz coska ali nije ni uvek iz sredine)
4. da cista "sve zivo" sa usb-a
Najvise se koristi za gledanje televizije (mts box paket), gledanje serija i filmova sa usb-a (vrlo cesto sd bude) i odigrao bih konacno i neku igru posto je to na LG-u bilo mucenje.
Prvenstveno sam hteo da uzmem novo do nekih 50-ak hiljada ali bukvalno ne uspevam nista da nadjem sto zadovoljava sve ove uslove. Svaki savet je dobrodosao.
P.S. Pre par godina sam uzeo Panasonic TX-50EX700E koji nije bas zadovoljio prohteve. Dobio sam panel sa "oblacima" i probijanjem plus su mi video fajlovi u sd kvalitetu bili ocajni u odnosu na LG i na kraju sam ga se resio. Uglovi su takodje bili ocajni.
OWERKLOKER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2020, 9:11   #2
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Samsung 40C530 posle 10 godina

prvo sumnjam da mozes da ocekujes od modela starog 9 godina da ti cita sve zivo sa usb-a.

a drugo tesko ces dobiti dobar ugao gledanja i solidnu crnu, a ja bih svakako pre isao na solidnu crnu (ips glow je po meni jos gori od sivila ips ekrana).
na zalost, zrtvovanje obavezno dok ne resis da puknes mnogo vise para (a i tad su kompromisi).

u tom slucaju po meni neki samsung, oni imaju najnize input lagove i ok crnu. mislim da je skoro svejedno koji model, ako i imas mnogo da biras za te pare.

pre nego sto kupis model na koji bacis oko, baci i pogled na rtings.com i nadji ga tamo. za te pare sve oko ocene 7.0 je ok, a imas i sve detalje. s tim sto oni tamo u stavci "filmovi" dosta poena daju za local dimming, koji je po meni bezveze za sve koji filmove gledaju sa titlovima (a kod samsunga ne moze da se ugasi, pa ga je ako nije vrhunski bolje mozda i nemati).

i narucuj, pa ako dobijes krs da mozes da vratis.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Antivirus za Samsung galaxy ace plus Acanen Programi za mobilne telefone 3 2.9.2012 3:44
Kupujem mobilni posle 8 godina... dr. teglica Aparati i oprema 3 1.6.2012 16:40
Čudno ponašanje kompjutera posle upgrade-a. nino Kvarovi 3 1.11.2011 13:16
Da li SAMSUNG 2263DX ili neki drugi SAMSUNG od 22"? denis-deda ŠDK - Grafika 1 6.12.2008 12:53
Posle svakog restarta prsne drajver- svaki put neki drugi drajver!! polarnimeda Kvarovi 7 6.11.2006 16:37


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com