Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Grafika

ŠDK - Grafika Saveti u vezi sa kupovinom video karti i monitora

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.3.2019, 15:29   #1
Marezz
Veteran
 
Član od: 20.10.2008.
Lokacija: Banana drzava | OS: Funtoo GNU+Linux
Poruke: 869
Zahvalnice: 208
Zahvaljeno 97 puta na 79 poruka
Određen forumom Koji televizor sa VA panelom za gaming?

Zdravo narode,


Gledam koje su mi opcije sto se tice televizora koji bi bio koriscen kao monitor na racunaru, uglavnom za video igre i filmove/serije. Vidim i da nam se Vojvoda probudio iz zimskog sna pa taman resih da pitam za savet


Elem, evo nekih mojih "zelja": 55" 4K, VA panel, 100Hz+ refresh rate (jako bih voleo da ima i Freesync, obzirom da moja graficka to podrzava). Da li ima nesto takvo za 1.000 eur? Svakako dajte predlog ako je i malo skuplje al' da vredi.
Marezz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2019, 20:08   #2
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom samo Samsung

Samsungovi modeli od NU8000 serije (izuzev 49“ modela koji je 60 Hz) + tzv. QLED modeli podržavaju FreeSync 2.

Samsung UE55NU8000 je 108.990 kod poznatog velikog maloprodajnog lanca tehnike i to je njihova ekskluziva koliko vidim. Na osnovu podpiksel strukture, to je AMVA3 panel.

FreeSync opseg
1080p i 1440p: 48-120 Hz
UHD: 48-60 Hz

NU8500 je zakrivljena verzija NU8000 serije, a zakrivljeni televizori su no no. Sledeći skuplji je Q6FN sa istim panelom i ne vredi razlike u novcu (~25k) u odnosu na NU8000.
Dobije se praktički skoro pa ništa. Još veći promašaj je još skuplji Q7FN. Ako hoćeš pravi HDR, onda se mora odrešiti kesa za Q8FN koji ima FALD QD LED poz. osvetljenje.
Cena mu je ~1.300 ojra od preko.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2019, 12:52   #3
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Post jako bitna napomena

Zaboravio sam otkucati juče još nešto jako bitno – ako hoćeš FreeSync preko TV-a, onda jedino preko Windowsa (7/8/8.1/10) – ne postoji FreeSync na Linuxu (HDMI)
čak ni preko AMD GPU-PRO; samo AdaptiveSync (dakle preko DisplayPorta).

Ako ne koristiš Windows za igranje i ne misliš da ga koristiš, onda zaboravi na LCD TV i FreeSync i traži monitor.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2019, 13:28   #4
Marezz
Veteran
 
Član od: 20.10.2008.
Lokacija: Banana drzava | OS: Funtoo GNU+Linux
Poruke: 869
Zahvalnice: 208
Zahvaljeno 97 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: jako bitna napomena

Hmmm, sad nesto razmisljam, kupujem 4K TV pa bi bio red da se "presaltam" na 4K komplet sto se tice gaming-a. A tu Freesync-a nema na TV-u, a ni inace nije bas zastupljen.. Mozda bi bilo bolje da batalim Freesync na 4K i da kupim neki dobar TV..


Jel tvoj predlog za TV ostaje isti u tom slucaju ili ima jos neki model koji bi mogao da predlozis?
Marezz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2019, 19:12   #5
Marezz
Veteran
 
Član od: 20.10.2008.
Lokacija: Banana drzava | OS: Funtoo GNU+Linux
Poruke: 869
Zahvalnice: 208
Zahvaljeno 97 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: jako bitna napomena

Citat:
DukeofSerbia kaže: Pregled poruke
Zaboravio sam otkucati juče još nešto jako bitno – ako hoćeš FreeSync preko TV-a, onda jedino preko Windowsa (7/8/8.1/10) – ne postoji FreeSync na Linuxu (HDMI)
čak ni preko AMD GPU-PRO; samo AdaptiveSync (dakle preko DisplayPorta).

Ako ne koristiš Windows za igranje i ne misliš da ga koristiš, onda zaboravi na LCD TV i FreeSync i traži monitor.
Vojvodo, jel ti je stigla privatna poruka od mene?
Marezz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2019, 12:27   #6
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Arrow Samsung UE55NU8002

Stigla je, samo mi treba vremena.

Ne znam šta više da ti otkucam. Koliko me sećanje služi, sa tobom sam imao nekoliko puta „razgovore“ na benchu što na VA temi što ovako.
Možda će ovo zvučati malo cinično, ali otvori temu tamo, okušaj sreću, ima dovoljno stručnjaka koji se razumeju u sve pa ti možda neko i otkuca koji koristan savet. Uostalom
za mene su i ovako kucali da se na razumem u monitore i televizore, a preprodavci koji su zaštićeni kao beli medvedi u Ruskoj Federaciji i Kanadi su tražili da se suspendujem
(očigledno sam im kvario biznis).
Prosto je neverovatno da tamo u sekciji za kupovinu televizora nisam efektivno kucao skoro godinu i po (od kako sam bio suspendovan) i da i dalje sporadičnom dobijem PP sa
pitanjem u vezi kupovine TV-a, a nisam se logovao mesecima u nazad. Pročitaju moje stare detaljne poruke i onda mi se obrate za pomoć. Da ne skrećem više…

Te gluposti kako televizori nisu za igre ne vredi ni kometarisati . Iks puta sam kucao da su LCD VA televizori ispred VA monitora po mnogo čemu. Jeste, došlo je do
određenih promena, ali i dalje jesu po određenim parametrima plus su poprilično napredovali po nekim parametrima.

Dakle, otkucao sam ti:
Samsung UE55NU8002 je 108.990. Na Rtings-u je testirana baš 55“ verzija pa pročitaj/prouči.

Ponavljam, ako koristiš Windows 7/8/8.1/10, imaćeš FreeSync (ili ako spojiš Xbone S ili X konzolu):
1920x1080: 40-120 Hz
2560x1440: 40-120 Hz
3840x2160: 48-60 Hz

Model ima izuzetno visok kontrast (i za VA), jako osvetljen ekran, DCI-P3 pokrivenost boja, solidno kalibrisan (ali se lako „ispegla“), odličan 1080p skalar, overdrajv je skoro pa
odličan, 120 Hz (1080p i 1440p), ima FreeSync u jako širokom opsegu sa LFC podrškom i input lag je ekstremno nizak. Čak je i HDR mod sasvim solidan (ni reči o pravom HDR-u
jer nema FALD poz. osvetljenje) – skoro pa ispunjava VESA HDR600 standard. Jedino što treperi (koristi PWM), ali samo Sonijevi televizori ne trepere, tako da… Na osnovu
mikroskopskog snimka podpiksel stukture, po meni je panel AMVA3 (proizvodi AUO).

Ili kupi HP Omen X Emperium 65 monitor. Cena je prava sitnica .
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2019, 0:20   #7
Marezz
Veteran
 
Član od: 20.10.2008.
Lokacija: Banana drzava | OS: Funtoo GNU+Linux
Poruke: 869
Zahvalnice: 208
Zahvaljeno 97 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Koji televizor sa VA panelom za gaming?

Tamo nema poente da pitam, bas zbog toga sto si naveo..


Razmatrao sam i ja taj NU8000, mada nisam bio siguran da li da platim "premium" cenu za taj 120Hz refresh rate ako bih gledao da se presaltam na 4K sto se igara tice.. A i to sto je edge-lit me malo odbija. Ne koristim Windows, samo GNU+Linux.. Zato sam se pitao da li mozda ima nesto slicno/bolje za manje ili vise novca
Marezz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2019, 11:50   #8
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Arrow Samsung ili Sony

Na Linuxu sa novim 5 kernelom radi VESA AdaptiveSync za Radeon kartice, ali čitam i da donekle radi i sa GeForce karticama sa najnovim blob drajverom. Dakle, u pitanju je
DisplayPort. FreeSync ide preko HDMI-ija i kao što znaš to je vlasnički interfejs, tako da od toga nema ništa na Linuxu. Možda jednog dana… Znači da nemaš koristi od VRR-a.

Jedina alternativa je već iks puta navedeni Sony KD-55XF9005. Moja detaljna poruka.
Isto radi na 120 Hz u 1080p i 1440p rezoluciji, ali se to mora forsirati i nisam siguran da to može u Linuxu (u Win može sigurno). Input lag u 1080p i 1440p 120 Hz je ispod jednog
frejma (na 60 Hz nije), a u UHD modu je jedan frejm. Ne postoji podrška za HDR na Linuxu, ali ako bi gledao HDR video, direktno ga pustiš sa TV-a tako da to nije problem.
Cena mu je ispod 1.100 od preko. Da li vredi?

Za HDR video da, za UHD igranje je izjednačen, a za 1080p i 1440p igranje Samsung je očigledno bolji jer radi prirodno na 120 Hz (a ne forsirano) i ima poprilično niži input lag
u tim rezolucijama. I to što Samsung ima „samo“ bočno LED poz. osvetljenje ne znači da je ono loše – šta više, na Rtings-u je NU8000 imao bolje LED poz. osvetljenje od Sonija
XF900. Bočno LED poz. osvetljenje je jedino loše rešenje za HDR, ali za SDR sadržaj nema veze dokle god nije problematično.

I to bi bilo to.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2019, 11:09   #9
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Thumbs up QLED

Mesec dana kasnije da obnovim temu sa novim informacijama.

Za sve članove i goste foruma koji čitaju ovu temu i razmišljaju o kupovini igračkog televizora, konkretno Samsung UE55NU8002TXXH modela – još uvek ga ima na stanju,
ekskluzivno kod velikog lanca potrošačke elektronike. Ovo je najbolji LCD TV za SDR igranje* i jako je dobar za SDR video.

*pre svega za vlasnike Xbox One S i X konzola i PC igrače sa odgovarajućim Radeon grafičkim kartiicama (ili planirate preći) – dakle zbog FreeSynca. Ne samo što se dobiije
varijabilna frekvencija osvežavanja (VRR) već je i u FreeSync modu drastično smanjen input lag.

Modeli za ovu godinu su izašli i počeli su da se pojavljuju prvi testovi. Samsung Electronics je posle zasluženo rekordno uspešne godine odlučio ponovo da regresira svoj TV
biznis (isto je to uradio 2017-te kada su modeli bili degradacija u odnosu na 2016-tu). Nova RU8000 serija je sigurna degradacija po pitanju kvaliteta izrade i to je uopšteno
sramota šta je Samsung učinio sa RU8000 serijom i tzv. QLED modelima. Moja poenta je da kupujete te njihove prošlogodišnje premijum modele dok se još prodaju tj. sada je
njihova rasprodaja (dok zalihe traju).

Lično, da je mi je situacija nešto drugačija, bez razmišljanja bih sada kupio Samsung UE55NU8000 ovde u maloprodaji ili neki QLED model od preko – vidim da ima QE49Q6FNA
za samo ~720-50 €!

TL; DR
Novo =/= bolje ––> iks puta dokazano kad su u pitanju monitori i televizori.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2019, 13:30   #10
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Thumbs down novi Q55Q60R je mega šit

Rtings je objavio test Q55Q60R. Panel u 55“ modelu je promenjen – umesto AMVA3 (AUO), sada je SVA (SDC). Naravno, oni o tome nikada ne govore, ali se vidi na
osnovu mikroskopskog snimka podpiksel strukture.

Očigledna je jasna degradacija po pitanju kvaliteta slike u odnosu na prošlogodišnji Q55Q6FN. Šta više, lošiji je i od UE55NU8000! Dupla degradacija!!! Pozadinsko
QD LED osvetljenje je ogromna degradacija!

Zatim umesto premijum srebrnog kućišta sa metalnim nožicama, sada je jeftino plastično crno kućište i nogice od NU7100 serije! Trostruka degradacija!!! Dno dna…

Videlo se na CES-u da je Samsung očigledno muljavio sa premijum modelima i to postaje jasnije sve više kako testovi izlaze.

Samsung treba da je sramota. Ponavlja se 2017-ta. O njihovim katastrofalnim premijum (QLED) modelima iz 2017-te, možete pročitati u mojoj poruci od pre 1,5 godine.
Iskreno se nadam da će ih tržište kazniti kao i pre dve godine.

Kome treba igrački televizor, kupujte dok još imaju na popustima njihovi prošlogodišnji modeli.

Ako ste negde na Zapadu i čitate ovu temu, moja preporuka je Q55Q8DN. Ima ga još po Nemačkoj i Austriji za ispod 1.300 €. Realno „džabe“ za takav vrhunski model .
Nemoj da se neko zezne i slučajno kupi Q55Q8FN – evropska verzija za razliku od severnoameričke ima bočno poz. QD LED osvetljenje! Q8DN serija ima FALD i to odličan.
Dakle, evropski Q8DN = severnoamerički Q8FN. I zaobilaziti zakrivljenje Q8CN modele u širokom krugu. Ponoviću iksti put – zakrivljeni VA monitori da; televizori ne.

DOPUNA
49“ verzija Q6FN isto kao i 49NU8000 nema 120 Hz panel niti podržava FreeSync. Dakle, to od 55“ pa naviše.

P. S.
Jedina pohvala je što svi Samsungovi UHD modeli od prošle 2018-te godine svi imaju neki VA panel i tako su nastavili i ove godine kako stvari stoje. U 2016-toj MU6x00 serije
su bile mešane (VA i PLS/ADS) o čemu sam isto kucao.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2019, 21:20   #11
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Koji televizor sa VA panelom za gaming?

vec neko vreme mi pada na pamet jedna stvar, praktivcno pitanje, ali nije za otvaranje nove teme, pa evo ovde.

da li je isto iskustvo zavaliti se udbono i gledati veliki tv (recimo 60 inca) koji je daleko, kao i zavaliti se jednako udobno i gledati manji tv (recimo 32 inca) koji je blizu?

naravno, apropo udaljenosti i dimenzija, pretpostavimo da je pokrivenost vidnog polja ekranom jednaka, kao i da rezolucija nije faktor, odnosno da su pikseli u oba slucaja dovoljno gusti da su nevidljivi.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2019, 21:42   #12
weedman984
Veteran
 
Član od: 21.9.2011.
Lokacija: Mount Everest
Poruke: 566
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 136 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Koji televizor sa VA panelom za gaming?

Ne znam zašto ali kad vozim Dirt reli, mnogo gore igram kad sam na TVu, udaljen par metara nego kad se zalepim za monitor 24". F1 da i ne pričam, preciznost mi je lošija sto sam dalje kao i refleksi. TV mi je 43".
weedman984 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku weedman984 na korisnoj poruci:
polarnimeda (17.4.2019)
Stara 17.4.2019, 0:39   #13
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Koji televizor sa VA panelom za gaming?

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
vec neko vreme mi pada na pamet jedna stvar, praktivcno pitanje, ali nije za otvaranje nove teme, pa evo ovde.



da li je isto iskustvo zavaliti se udbono i gledati veliki tv (recimo 60 inca) koji je daleko, kao i zavaliti se jednako udobno i gledati manji tv (recimo 32 inca) koji je blizu?



naravno, apropo udaljenosti i dimenzija, pretpostavimo da je pokrivenost vidnog polja ekranom jednaka, kao i da rezolucija nije faktor, odnosno da su pikseli u oba slucaja dovoljno gusti da su nevidljivi.
Vrlo zanimljivo pitanje a odgovor je da iskustvo svakako nije isto. Naše oči i mozak imaju odlične mehanizme za procenu udaljenosti i realne veličine nečega pa tako veći i udaljeniji ekran doživljavamo veće i grandioznije od malih ekrana pred nosom. To je stvar percepcije tj. kognitivne psihologije a lako se isproba u realnosti sa npr. telefonom i TV-om.

Što se same percepcije detalja tiče, oko ima veću rezoluciju kada gledamo u bliže stvari pa se zato lakše igra, čita... na taj način nego na udaljenom TV-u. Zahvaljujući toj osobini našeg vida se prave one optičke varke gde gledaš crtež iz daljine i vidiš Merlin Monro a kada se približ vidiš Ajnštajna (ili varijacije sa Mačka-Zec itd.)

Sad, iako u optičkom smislu svi podležemo tom efektu, sam doživljaj tih razlika, tj. koliko ih registruješ i koliko ti znače, je prilično subjektivan. Ja npr. ne volim preterano da gledam Netflix na telefonu jer uvek imam utisak da gledam u malo ekranče koliko god ga nabio pred oči, pa mi izostaje neki filmski doživljaj. Sa druge strane znam ljude koji ni najmanje ne obraćaju pažnju na to.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
polarnimeda (17.4.2019)
Stara 17.4.2019, 1:35   #14
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Koji televizor sa VA panelom za gaming?

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Vrlo zanimljivo pitanje a odgovor je da iskustvo svakako nije isto. Naše oči i mozak imaju odlične mehanizme za procenu udaljenosti i realne veličine nečega pa tako veći i udaljeniji ekran doživljavamo veće i grandioznije od malih ekrana pred nosom. To je stvar percepcije tj. kognitivne psihologije a lako se isproba u realnosti sa npr. telefonom i TV-om.

Što se same percepcije detalja tiče, oko ima veću rezoluciju kada gledamo u bliže stvari pa se zato lakše igra, čita... na taj način nego na udaljenom TV-u. Zahvaljujući toj osobini našeg vida se prave one optičke varke gde gledaš crtež iz daljine i vidiš Merlin Monro a kada se približ vidiš Ajnštajna (ili varijacije sa Mačka-Zec itd.)

Sad, iako u optičkom smislu svi podležemo tom efektu, sam doživljaj tih razlika, tj. koliko ih registruješ i koliko ti znače, je prilično subjektivan. Ja npr. ne volim preterano da gledam Netflix na telefonu jer uvek imam utisak da gledam u malo ekranče koliko god ga nabio pred oči, pa mi izostaje neki filmski doživljaj. Sa druge strane znam ljude koji ni najmanje ne obraćaju pažnju na to.
hehe, prvo sto mi je palo na pamet jeste poredjenje telefona i tv-a, tj. njihova neuporedivost.
ljudi kojima ne smeta da gledaju seriju ili film na fonu su verovatno oni kojima je samo prica bitna. ne zanima ih kako ista izgleda. verovatno su ljubitelji drame.

opet, siguran sam da se ne moze preneti to poredjenje na ovo u kojem poredimo dva tv-a.

kada bi mobilni jos malo priblizio ocima, ne bih ni mogao da vidim nista jer bi se detalji izgubili, bas kao sto ne mozes jasno da vidis prst pred nosom.
sa druge strane, VR tehnologija se oslanja upravo na displeje koji su veoma blizu i trebalo bi da donese veci "vau efekat" od bilo kog tv-a!

opet, pitanje je i sta je previse veliko/blizu, mada o tome vec ima dovoljno teorija gde je glavna ona "30 stepeni".

ja konkretno koristim TV od 40 inca da gledam filmove sa oko dva i po metra udaljenosti (pa mi skoro krivo sto TV nije i duplo veci), ali ga koristim i kao monitor i za igre, sa dosta manje od jednog metra (sto bi neko u tom slucaju smatrao prevelikim). svejedno, cesto pomislim da je vece bolje, makar morao i glavu da vrtim.
jedino bi se onda javio problem sto bi morala da ide jaca rezolucija u igrama, znaci i mnogo cesce uzimanje dosta jacih kompova. eto sta ti je potrosacko drustvo... samo bih vise. ali to je vec druga stvar uveliko.

madaaaa... zato sam se valjda negde i ponadao da moze da se ispostavi da su dve pomenute stvari manje-vise iste i da ne razmisljam o buducem trosenju para koje ne znam kako cu skupljati, ali avaj.


@weedman984

siguran sam da ti monitor ima kraci response time, odnosno lag, tako da mozda nije do same velicine displeja.
sigurno znaci i vise FPS-a.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2019, 14:43   #15
weedman984
Veteran
 
Član od: 21.9.2011.
Lokacija: Mount Everest
Poruke: 566
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 136 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Koji televizor sa VA panelom za gaming?

Imam odlican response, kao i na monitoru, nije to nego se previse opustim sa fotelje i ne udubim se u igru, ne dajem 100% od sebe A sto ti kazes, vrtim glavu stalno a to meni npr smeta. Nekako mi je najbolje na pola metra od monitora i samo okice rade levo desno
weedman984 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2019, 17:49   #16
Marezz
Veteran
 
Član od: 20.10.2008.
Lokacija: Banana drzava | OS: Funtoo GNU+Linux
Poruke: 869
Zahvalnice: 208
Zahvaljeno 97 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Koji televizor sa VA panelom za gaming?

Zdravo narode,


Treba da idem danas ili ovih dana da pogledam jedan TV, pa me zanima sta da stavim na flesku od 8GB (USB 2.0) da za testiranje? Cisto da vidim da nema neki defekt itd..


@DukeofSerbia


Ping
Marezz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2019, 22:38   #17
Marezz
Veteran
 
Član od: 20.10.2008.
Lokacija: Banana drzava | OS: Funtoo GNU+Linux
Poruke: 869
Zahvalnice: 208
Zahvaljeno 97 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Koji televizor sa VA panelom za gaming?

Kupljen Samsung 55" NU8002. Vojvodo, daj podesavanja za sliku
Marezz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2019, 16:19   #18
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Thumbs up Re: Koji televizor sa VA panelom za gaming?

Čestitam ti na konačnoj kupovini posle „100 godina“ i neka te služi.

Za proveru panela i poz. LED osvetljenja – moja poruka.

Za podešavanja prati uputstva na Rtingsu. Podešavanja su manje-više ista za sve Samsungove modele. Jedino nemoj da kopiraš parametre za balans bele što su ostavili
na kraju jer je za to ipak potreban kolorimetar. To su i oni naveli.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DukeofSerbia na korisnoj poruci:
Marezz (5.5.2019)
Stara 8.6.2019, 14:34   #19
Marezz
Veteran
 
Član od: 20.10.2008.
Lokacija: Banana drzava | OS: Funtoo GNU+Linux
Poruke: 869
Zahvalnice: 208
Zahvaljeno 97 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Koji televizor sa VA panelom za gaming?

Par stvari sto sam primetio kod Samsung NU8000.. Ima uzasan ghosting i local dimming je apsolutno beskoristan i cak bi vise voleo da ga nema. Tokom gledanja filma ili serije koja ima mracne scene, nasumicno se povecava i smanjuje osvetljenje sto kvari dozivljaj.


Definitivno ne moze da zameni monitor, preporucujem minimum 3 metra udaljenosti od 55" TV-a..


Ipak sam trebao da idem na multi-monitor setup, al' sta je tu je.
Marezz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2019, 15:32   #20
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Koji televizor sa VA panelom za gaming?

Citat:
Marezz kaže: Pregled poruke
Par stvari sto sam primetio kod Samsung NU8000.. Ima uzasan ghosting i local dimming je apsolutno beskoristan i cak bi vise voleo da ga nema. Tokom gledanja filma ili serije koja ima mracne scene, nasumicno se povecava i smanjuje osvetljenje sto kvari dozivljaj.


Definitivno ne moze da zameni monitor, preporucujem minimum 3 metra udaljenosti od 55" TV-a..


Ipak sam trebao da idem na multi-monitor setup, al' sta je tu je.
Local dimming daje divne rezultate na "profesionalnim" testovima i merenjima... U realnosti je uvek bio i ostaće mlaćenje prazne slame. Nego, zar ne može da se isključi u opcijama? Ima VA dovoljno dobru crnu i bez toga.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako napraviti igru! (Iz perspektive programera...) sasha vukelic Pravljenje igara 138 24.9.2016 20:36
Gaming Festival - Dom Omladine DonCorleone91 Dešavanja i događaji 8 19.11.2012 13:56
Stari laptop kao server. Koji distro odabrati? doctor Slobodni softver 17 29.7.2012 23:33
nVidia 3D gaming pharaon.92.bc Grafika 46 8.11.2009 17:29
Uzeo bih IrDA na USB2.0 - koji je najbolji ??? Ilic Marko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 23.2.2006 19:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com