Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre > Platformske igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.3.2013, 2:42   #41
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.518
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Najbolja Platforma Svih Vremena...

1. Super Mario Bros.
Otac skrolujucih platformi. Najveca legenda ikad.

2. Sonic The Hedgehog 3 & Knuckles
Najbolja 16-bitna platforma. Dok je za mnoge to bio Donkey Kong Country ili Mario World ja sam daleko, daleko vise uzivao uz Sonika.

3. Mickey Mania
Devedesetih se pojavilo nekoliko odličnih Mikijevih i Pajinih igara. One su obilježile taj period. Ali i platforme kao zanr uopste... Izabarao sam Mania-u kao remek djelo zanra. Pored nje moraju da se pomene bar jos:
- Castle of Illusion Starring Mickey Mouse
- World of Illusion Starring Mickey Mouse and Donald Duck


Evo jos nekih kojih na prvu loptu mogu da se prisjetim:

Sa Sega Mega Drive
- Disney's Aladdin
- Boogerman
- Mr. Nutz
- Ristar
- The Jungle Book
- The Lion King

PC:
- Croc: Legend of the Gobbos
- A Bug's Life
- Frogger: The Great Quest

PlayStation:
- Croc 2
- Donald Duck: Goin' Quackers- Tarzan

Na NES-u je bilo mnogo odličnih platformskih igara. Meni je pored Maria u glavi ostao
- Chip 'n Dale Rescue Rangers
Za mene suvereni broj 2 u 8-bitnoj eri.

Naj Puzzle Platformeri:
- Braid
- Limbo

Akiconi:
- Castlevania: Symphony of Night

Avanturisticki:
- Psychonauts

Za kraj...
- Trine 1 i 2
- Super Meat Boy

Poslednja ispravka: Zuti Bar (26.3.2013 u 2:53)
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2013, 11:23   #42
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Najbolja Platforma Svih Vremena...

Countdown:

10 - Earthworm Jim (1994) - Prvo na Segi, a zatim i na PC-u, Jim mi je bio jedan od omiljenih i najoriginalnijih likova u to vreme. Odlican humor, ludacko izvodjenje, sjajni zvucni efekti i grafika su uspevali da me satima zalepe za monitor (ili TV).

9 - Psychonauts (2005) - jedna od najoriginalnijih igara ikada koju sam imao prilike da zaigram. Rasputin kao glavni lik i gomila interesatnih nastavnika u kampu su dizajnirani drugacije od svega sto sam video, eto i skoro 10 godina posle. Cak i mnogi nivoi izgledaju kao da su ih programeri pravili dok su bili pod dejstvom nekih smesnih pecurki.

8 - Pandemonium (1996) - prvi "3D" platformer koji sam video i imao prilike da igram je bio nesto totalno drugacije od svega sto sam navikao da vidim. Jos u to vreme, kada sam nabavio Voodoo 3dfx, pa je sve to izgledalo za klasu iznad svega sto sam imao prilike da igram, Pandemonium mi je pruzio sate i dane zabave. Ok, mozda je 2.5D, ali za mene je u to vreme bio jawdrop.

7 - Trine (2009) - igra koja je vratila platforme tamo gde im je mesto. Vizuelno najlepsa bajka ikada ispricana na nasim ekranima, troje klasicnih protagnoista za takve avanture, Trine je dokaz da vitezovi, carobanjci i strelci mogu da imaju dobru igru i bez toga da proliju hektolitre crvene boje po ekranu.

6 - Rayman Origins (2012) - povratak korenima, Rayman je prava brza i moderna platforma sa mnogo ludgog humora, lepih boja, zanimljivih nivoa i kreatura. Mislim da je ovo pravac u kojem trebaju da se krecu platformske igre.

5 - Limbo (2011) - Najjednostavnija, mozda cak i najlaksa od svih igara ovde, ovo je vise jedna lepa kratka prica, audio/vizuelna komponenta je na najvisem nivou, zagonetke koje nisu previse teske, al opet vam drze paznju i cela atmosfera vas preseli tamo.

4 - Flashback (1992) - Ovo iskustvo je tesko prepricati. Imao sam utisak da gledam, a zatim i igram neki dobar film. Za to vreme - ovo je bilo nesto najbolje sto sam ikada imao prilike da vidim, prica kao da je ispala iz najboljeg sci-fi filma, animacija pokreta bez greske, avanutristicka platforma u njenom najlepsem izdanju.

3 - Bermuda Syndrome (1996) - Po meni najbolji screen by screen platformer svih vremena. Imao je sve, u to vreme predivnu grafiku, fantastican zaplet smesten u bermudskom trouglu, skakanje, razmisljanje, devojke i dinosauruse, pucanje i macevanje i sve to u (za to vreme) visokoj rezoluciji.

2 - Portal (2007) - This was a triumph, iako ga mnogi (prvo ovaj forum) ne svrstavaju u platformske igre, Portal je ustvari klasicni puzzle platformer, sa jednom jelte prilicno ociglednom razlikom - igra se iz prvog lica. Ali nema veze, njegova fantasticnost u svakoj sferi je ocigledna, glavni neprijatelj u igri je mozda najbolji negativac SVIH VREMENA u SVIM igrama. A pesma...

1 - Braid (2009) - Braid je... Pa ne znam. Intelektualno i emotivno iskustvo koje te tera da razmisljas na nacine na koje nikad nisi ranije ni pokusao. Jedan od najlepsih grafickih stilova, fantastican soundtrack, prica u kojoj nisi siguran da li si dobar ili los, da li naucnik ili ljubavnik ili oba, koja se odmotava a u i isto vreme zamotava kada stizes do kraja. Braid je jedan od najlepsih primera igracke UMETNOSTI.

---

Reflex jumpere tipa Sonic, MeatBoy, Mario i ostale klonove - ne mogu da podnesem
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rainman na korisnoj poruci:
nameless1 (26.3.2013)
Stara 26.3.2013, 12:30   #43
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.518
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Najbolja Platforma Svih Vremena...

Sonic, MeatBoy i Mario su cistokrvne platforme za razliku od Portala (koji je mozgalica) i Braida koji je mozgalica sa platformskim izvođenjem: puzzle-platformer. Pomenute maskote su bolje kada bi ocjenjvali kvalitet "platformisanja".
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2013, 12:36   #44
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Najbolja Platforma Svih Vremena...

Citat:
Zuti Bar kaže: Pregled poruke
Svakako da su pomenute maskote daleko bolje kada bi ocjenjvali "platformisanje" koje sustina ovog zanra.
Svakako da je tvoje misljenje totalno nebitno u mojoj listi i u cinjenici koji ja tip platformskih igara preferiram i uzivam dok igram.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2013, 12:39   #45
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.518
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Najbolja Platforma Svih Vremena...

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
Svakako da je tvoje misljenje totalno nebitno u mojoj listi.
Priznaj da mrzis platforme a obozavas mozgalice i avanture.
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2013, 12:43   #46
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Najbolja Platforma Svih Vremena...

Pa ne mrzim ja te igre, jednostavno sam poprilicno los u njima a i jos su mi onako "proste ko pasulj" po njihovoj sadrzini.

Ali, ubaci neki zez, neki fazon, neki preokret i eto jednog Limba, Portala ili Flashbacka. Sto moraju platformske igre da budu ogranicene samo na reflekse. Mesavina mozganja i skakutanja je isto dobra kombinacija.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rainman na korisnoj poruci:
nameless1 (26.3.2013)
Stara 26.3.2013, 18:47   #47
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.053
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 988 puta na 622 poruka
Određen forumom Re: Najbolja Platforma Svih Vremena...

Mislim da je jasna poenta ove teme i da igrama poput Limba,Trine,Braid,Flashback,Portal... nije mesto ovde.

No, evo i mog skromnog izbora:

Mayhem in Monsterland : Commodore 64

Ovo je platforma koja po meni ima sve da je cini gotovo savrsenom skrolojucom platformskom/ jump n run igrom:"Simple" koncepcija,podrzanom super brzom izvedbom,perfektnim kontrolama,smekerskom muzikom a sve to dizajnirano tako da svojom izazovnoscu ,posteno namuci igraca dok tehnikalije izvlace maksimum iz masine.

Manic Miner: Zx Spectrum,Commodore 64....

Majka Mara single screen platformi!

Lode Runner: Atari,C64...

Savrseni mix "fastpaced" single screen platforme i puzzle,koji te tera da mislis "200 na sat ,i reagujes"!


Aladdin : Amiga.

U vreme kada se pojavio za Amigu ,po meni bio je bolji i od konzolnih originalnih verzija pre svega zbog daleko kvalitetnije muzike a koja je po meni "12-sti igrac" u Dizni igrama. A dok je PC iskustvo bilo i previse komplikovano u to vreme ,na Amigi je sve to radilo super glatko!

Skullmonkeys : Playstation,

Takodje simple koncepcija ,jump and run "bez puno filozofiranja" i prilicno izazovno, samo u tadasnjem 32 bit ruhu.Igra koja po meni ima vise smeka nego bilo koja moderna platforma tipa Rayman Origin,Little big planet...

Naravno,ima tog jos ali ovo je neki od moj uzi izbor...

Citat:
Zuti Bar kaže: Pregled poruke
1. Super Mario Bros.
Otac skrolujucih platformi. Najveca legenda ikad.
Skrolujucih platformi je bilo i pre Marija.Jedna od njih je Pac Land na Arcade a koji je imao uticaja i na sam SMB.

Poslednja ispravka: Elvir (26.3.2013 u 18:59)
Elvir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2013, 19:34   #48
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.614
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Najbolja Platforma Svih Vremena...

Citat:
Elvir kaže: Pregled poruke
Mislim da je jasna poenta ove teme i da igrama poput Limba,Trine,Braid,Flashback,Portal... nije mesto ovde.
Tvoje mišljenje, ali ti ne odlučuješ o tome da li će njih neko izneti kao svoj izbor ili neće.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2013, 20:02   #49
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: Najbolja Platforma Svih Vremena...

Portalu možda nije mjesto ovde, ali Limbu i Braidu jeste definitivno.
Ne mogu da se perem da pravim top liste, ali da kažem koje su mi najdraže:
Knytt Stories - jedan indie biser koji nikad nije stekao popularnost kakvu zaslužuje;
Super Mario - uz sve RPGove zajedno nisam proveo više vremena;
Hap Hazard - najzarazniji platformer kojeg sam igrao;
Super Meat Boy - najviše prstiju ispovrijeđivao, nervirao se i uživao;
Duke Nukem Manhattan Project - ne znam šta da kažem, jednostavno volim tu igru
Path of the Ninja - savršeni stealth platformer;
Limbo - stil igre je prodao igru, i niko se nije pokajao kupovinom iste;
Terraria - za mene primjer kako su neke stvari jednostavno bolje u dvije dimenzije nego u 3.
Ima ih još garant, al' ne mogu da se sjetim...
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2013, 20:40   #50
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.053
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 988 puta na 622 poruka
Određen forumom Re: Najbolja Platforma Svih Vremena...

Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
Tvoje mišljenje, ali ti ne odlučuješ o tome da li će njih neko izneti kao svoj izbor ili neće.
Pa nisam ja jedini koji je ovde izneo neki svoj subjektivni stav.Igre koje su ovde neki spomenuli u okviru ove teme NISU konceptualno ciste platforme i kao takve ne pripadaju ovde.Da je se kojim slucajem tema zvala ,"najbolja logicka arcada/avantura" te bi igre imali veci smisao.
Elvir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2013, 22:08   #51
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Najbolja Platforma Svih Vremena...

Razumem tvoj stav, ali problem nastaje u vasem uskom shvatanju platformskih igara.

Svaka od ovih (po vama) diskutabilnih igara u svojoj osnovi je "platforma" - to da li je logicka (Braid), avanuturisticka (Flashback) ili akciona (Rayman) - to je ipak samo njen podzanr.

Ne mozete da zmurite pred evolucijom igara, i da tako usko gledate na stvari. Pa mnoge igre su mesavine RPG-a i shooetera (ME), TPS-a i strategije (Overlord), avanture i akcije (Walking dead), platforme i logike (Limbo). - i da vicete kako te igre ne pripadaju svojim osnovama, zato sto im je neki segment drugaciji od onog sto ste navikli.

btw. mislim da Zuti Bar nije mislio da je Mario izmislio zanr pa je otac skrolujucih platformi, vec da je zanr ekslpodirao pojavom prvog SMB-a, i da stvarno u tim igrama (ko ih voli) neprikosnoven.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2013, 23:37   #52
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.053
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 988 puta na 622 poruka
Određen forumom Re: Najbolja Platforma Svih Vremena...

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
Svaka od ovih (po vama) diskutabilnih igara u svojoj osnovi je "platforma" - to da li je logicka (Braid), avanuturisticka (Flashback) ili akciona (Rayman) - to je ipak samo njen podzanr.

Ne mozete da zmurite pred evolucijom igara, i da tako usko gledate na stvari. Pa mnoge igre su mesavine RPG-a i shooetera (ME), TPS-a i strategije (Overlord), avanture i akcije (Walking dead), platforme i logike (Limbo). - i da vicete kako te igre ne pripadaju svojim osnovama, zato sto im je neki segment drugaciji od onog sto ste navikli.
Niko nije rekao da svaka od pomenutih ne nosi sa sobom zanr "platforma" niti da u nikakvoj meri tome ne pripadaju.Ali one ipak na neki nacin prevazilaze ono sto je sustina ciste arcadno/platformske igre.Trine 2 jeste platforma ali se vise bazira sa logicko/avanturustickim elementima ,svojom mehanikom i to je ono sto je primarno.Niko ne kaze da je to lose,neevolucionarno ili slicno..samo mislim da pripada nekoj malo drugacijoj prici.Limbo funkcionise na slican nacin.Rekao si da ne gotivis brzo refleksne platforme/igre zato sto si los u njima? Pa zar nije citava arcadna era igara ponikla upravo na tome 80 tih godina?

Na snimku imas primer igre koja je primitivna i prosta "kao pasulj"...ali kada bi je dohvatio da igras i da je malo dublje zagrebes ,shvatio bi da je kompleksnija od vecine igara koje si nabrojao u svojoj listi.

Bob
Elvir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2013, 10:08   #53
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Najbolja Platforma Svih Vremena...

Citat:
Elvir kaže: Pregled poruke
one ipak na neki nacin prevazilaze ono sto je sustina ciste arcadno/platformske igre.
Nego kako, i hvala im na tome I cekaj, upotrebicu tvoje oruzje - mislim da je jasno da se tema zove najbolja platforma svih vremena, a ne najbolja cista arkadna platforma svih vremena, te ne mogu da se slozim sa tvojim uskim gledanjem na zanr platformskih igara.

p.s. da se razumemo - shvatam da najveci deo platformi imaju podnaziv arkadna, ali iako vecinski, to nije jedini podzanr.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2013, 18:36   #54
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.053
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 988 puta na 622 poruka
Određen forumom Re: Najbolja Platforma Svih Vremena...

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
Nego kako, i hvala im na tome
Nisi me razumeo.

Kada sam rekao prevazilazi koncept ,mislio sam da su igre tipa Trine 2 ,Limbo malo zalutale jer su izgubile ono na cemu se temelje mnoge
legendarne platforme,"proste kao pasulj":To sto sebe vidis u nekim malo drugacijim vodama ,jer ti je ono prvo kao igracu isuvise zahtevno,to je druga stvar.
Elvir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2013, 18:47   #55
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Najbolja Platforma Svih Vremena...

Najbolja platforma? Hmm.. Ako racunamo samo 2D platforme, Super Mario, ako racunamo 3D platforme onda Super Mario Galaxy serijal i Super Mario 3D Land.

Igram trenutno NSMB U, ne valja koliko je zarazna igra!

Sta god sam ikad probao od platformi, uvek bih poredio sa Super Mariom na NES-u, prvom igrom koju sam odigrao u zivotu i svaka bi imala neki nedostatak, Mario je samo jedan. Cak ni kasniji delovi iste fransize pa ni reboot u vidu New Super Mario Bross fransize (sto za DS/3DS, sto za Wii/Wii U), sa izuzetkom prve igre za DS, ne mogu generalno da pridju Super Mariju.

Izdojio bih jos od 2D platformi Rayman Origins, Donkey Kong serijal i Limbo kao odlicne platforme, ove novopecene. Kad je rec o 3D platformama, tu prosto nema nista sto moze da pridje uopste Mario Galaxy serialu i 3D Land-u.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2013, 20:22   #56
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Najbolja Platforma Svih Vremena...

Citat:
Elvir kaže: Pregled poruke
Nisi me razumeo.
Razumem, tezina je kljucna rec. Al meni se cini da ti ne vidis da se sprdam na svoj racun - jer da nije tih igara - ja ne bih umeo da predjem ni jednu platformu Ovako, kad tu tezinu prebace na drugi deo vage (nek bude logika), tu imam neke sanse. Cista arkada, sanse su mi 1:100 (i da je predjem i da se ne smorim). Mozda je ovaj tvoj Bob mesavina, ali nisam imao strpljenja da gledam gameplay i da cenim sta treba se radi.

Mozda bih sad mogao da probam klasike tipa Maria, tipa sad verovatno preko emulatora mogu da se cuvaju pozicije, ali onda to nije to - ne igram kako je zamislio programer, pa mi je to onda varanje (ova izjava tek moze da otvori novu polemikul, pa bolje da ostane na ovome )
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2013, 14:59   #57
sloba89
Član
 
Član od: 20.1.2010.
Poruke: 443
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 215 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Najbolja Platforma Svih Vremena...

Na prvom mestu Super Mario Bros na NES jednom rečju klasik i po meni najbolja igra u Mario serijalu a ima ih puno i svako ima različito mišljenje o Mario igrama nekima je najbolji Super mario Bros 3,Super Mario World,Super Mario 64,Super Mario Galaxy ali meni je Super Mario Bros ne prevazidjen.

Sonic prva četiri dela na Sega Mega Drive konzoli brzina kojom se Sonic kreće kroz nivoe sam gameplay sve je odradjeno sjajno bez krupnijih mana.

Donkey Kong Country 1 i 2 dok treći deo nije nešto,u Donkey Kong Country igrama posebno me je oduševila grafika i šta je FX čip na Super Nintendu mogao da uradi.

Crash Bandicoot 1,2 i 3 svi su mi omiljeni na svoj način teško mi bi bilo da izaberem omiljenu Crash igru.

Rayman igre 1,2 i Rayman Origins,drugi deo mi je ostavio tada poseban utisak zbog priče Origins zbog fenomenalne ručno crtane grafike i mogućnost igranja do četiri igrača.

Boogerman,Earhtworm Jim na Segi obe igre karakteriše specifičan humor na svoj način.

Bubble Bobble na arkadnim aparatima.

Mega Man serijal .

na Commodoru 64 Manic Miner,Lode Runner,Meyhem in Mosterland,Giana Sisters itd..

na Sony kecu Spyro the Dragon dok je na serijalu radio Insomniac,Skullmonkeys zbog plastelina,Kula World u igri upravljate loptom i potrebno je sakupiti sve ključeve kako bi prošli dalje sjajna igra,Gex opet kao i Earhtworm Jim igra ima svoj smisao za humor,Pandemounium! klasik zbog svog izvodjena u 2,5D i na kraju Klonoa prva igra koju sam igrao na Sony 1 i koja mi je ostavila poseban utisak.

E sad Disney igre ima ih dosta Capcom je u saradnji sa Diznijem napravio sjanje igre na NES Chip and Dales 1 i 2,DuckTales,Little Mermaid,Talespin,Darkwing Duck,na Segi isto legendarnih naslova Aladdin,Mickey Mania,World of Illusion,The Jungle Book,The Lion King,Donald in Maui Mallard,Toy Story,Pocahontas,na Sony 1 jedino Hercules,Tarzan i Atlantis to je i ujedno poslednja diznijeva igra koja mi je ostavila neki utisak posle toga Disney igre više nisu bile onakve kao nekad.

i za kraj da pomenem i neke Warner Brothers igre Taz Mania i još boji nastavak Taz in Escape from Mars,Desert Demolition koji kao da ste u nekoj epizodi sa Pticom Trkačicom i Pera Kojotom,Bugs Bunny Lost in Time i Bugs and Taz Time Busters obe igre odaju omaž čuvenim Looney Tunes crtaćima i na kraju legendarni Sheep,Dog 'n' Wolf u kome upravljate Ralfom rodjakom Pere Kojota koji treba da otme sve ovce od Sema psa ovčara pored platformskih elemenata ima i logičkih elemenata kako da dodjete do ovce.
sloba89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sloba89 na korisnoj poruci:
Elvir (27.4.2013)
Stara 27.4.2013, 9:23   #58
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.053
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 988 puta na 622 poruka
Određen forumom Re: Najbolja Platforma Svih Vremena...

Citat:
sloba89 kaže: Pregled poruke
Donkey Kong Country 1 i 2 dok treći deo nije nešto,u Donkey Kong Country igrama posebno me je oduševila grafika i šta je FX čip na Super Nintendu mogao da uradi.
Ja mislim da DC nije koristio FX chip kao podrsku.Igra je radila preko onih standradnih SNES ketridza.

Citat:
na Commodoru 64 Manic Miner,Lode Runner,Meyhem in Mosterland,Giana Sisters itd..
+1
Elvir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2013, 22:57   #59
sloba89
Član
 
Član od: 20.1.2010.
Poruke: 443
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 215 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Najbolja Platforma Svih Vremena...

Citat:
Elvir kaže: Pregled poruke
Ja mislim da DC nije koristio FX chip kao podrsku.Igra je radila preko onih standradnih SNES ketridza.



+1
Da u stvari igre koje su koristile FX chip su Star Fox,Vortex i još par nekih,tačno nije korišćen za Donkey Kong Country ali bez obzira na to i do danas je impresivno kako su tada uspeli da urade tako igru.
sloba89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Najbolja avantura svih vremena? ACHTUNG Avanturističke igre 252 20.2.2013 14:47
Najbolji Fps Svih Vremena... The Dark Gamer Akcione igre 205 27.5.2008 21:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com