Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.8.2008, 17:09   #121
--ComputerBoy--
Starosedelac
 
Član od: 7.3.2006.
Poruke: 1.346
Zahvalnice: 1.167
Zahvaljeno 647 puta na 285 poruka
Thumbs down Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
1. Pocni da koristis recnik, korisna stvar, veruj mi, pogotovo ako odlucis da upises neki fakultet...
2. Sablon = dosadno
Ne lupetaj, majke ti! Nije dosadno! To bi samo poboljsalo kakav treba imati stav prema nekoj igri! Bre, kad procitam, imam osecaj ko da nisam ni citao. Secam se, (nije Kuzma pisao) kad su opisivali the movies, pricali su da je onako... bezveze, sa sve ocenom 86. Medjutim, ja sam se premisljao da li da je kupim, medjutim... kad sam kupio... Odusevio sam se... Pravljenje filmova je vrh... Ali ja sam skrenuo sa teme... U svakom slucaju, ma sta svi vi pricali, 1 igru, ali samo 1 igru opisite na nacin na koji sam naveo i videcete da ce biti puno bolje. Prosto mi je zao kad vidim da sk redakcijom vlada jedan mentol koji ima cak i svoju kolumnu... Greota...
--ComputerBoy-- je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku --ComputerBoy-- na korisnoj poruci:
Cernobil (9.8.2008), Doolio (9.8.2008)
Stara 9.8.2008, 17:15   #122
--ComputerBoy--
Starosedelac
 
Član od: 7.3.2006.
Poruke: 1.346
Zahvalnice: 1.167
Zahvaljeno 647 puta na 285 poruka
Wink Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Pocni da koristis recnik, korisna stvar, veruj mi, pogotovo ako odlucis da upises neki fakultet...
Sta?! Uz SK mi jos treba i recnik pored da bi razumeo onog bilmeza. Bolje nek ode da spava i sanja kako igra Fallout 4
--ComputerBoy-- je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku --ComputerBoy-- na korisnoj poruci:
Cernobil (9.8.2008)
Stara 9.8.2008, 18:29   #123
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.932
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
--ComputerBoy-- kaže: Pregled poruke
Ne lupetaj, majke ti! Nije dosadno! To bi samo poboljsalo kakav treba imati stav prema nekoj igri! Bre, kad procitam, imam osecaj ko da nisam ni citao. Secam se, (nije Kuzma pisao) kad su opisivali the movies, pricali su da je onako... bezveze, sa sve ocenom 86. Medjutim, ja sam se premisljao da li da je kupim, medjutim... kad sam kupio... Odusevio sam se... Pravljenje filmova je vrh... Ali ja sam skrenuo sa teme... U svakom slucaju, ma sta svi vi pricali, 1 igru, ali samo 1 igru opisite na nacin na koji sam naveo i videcete da ce biti puno bolje. Prosto mi je zao kad vidim da sk redakcijom vlada jedan mentol koji ima cak i svoju kolumnu... Greota...
Misljenje je kao i du*e - svako ga ima (bas bi voleo da napises jedan opis, neke igre, cisto da pokazes kako se to radi. Nismo mi gadljivi na dobre tekstove).
Citat:
--ComputerBoy-- kaže: Pregled poruke
Sta?! Uz SK mi jos treba i recnik pored da bi razumeo onog bilmeza. Bolje nek ode da spava i sanja kako igra Fallout 4
Sta da ti kazem, kad malo odrastes shvatices koliko si propustio nerazumevajuci neke stvari. Jedna od njih je da nije sramota koristiti recnik, njega su pametni ljudi koristili vekovima.

oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2008, 18:44   #124
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

to je tacno, ali ja mislim da je on mislio (koja konstrukcija) vise na koncept kuzmanovicevih opisa, ali je malo zastranio zato sto je izafektirao u trenutku
meni isto smeta kad on opise neku igru i ja procitam opis i nemam blage veze sta sam procitao desava mu se cesto (ne uvek) da odjezdi u neke svoje tripove, emotivne reakcije, monumentalne digresije i nebitne stvari, razglabanje o stanju igracke industrije bez spajanja toga sa igrom koja se opisuje itd. drugim recima, neretko se u opisima ponasa kao u kolumni. ne uvek, ali stvarno ima te ispade. nemam ja problem sa njegovim metaforama i poredjenjima sve dok su oni u sluzbi opisivanja date igre.
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Doolio na korisnoj poruci:
--ComputerBoy-- (9.8.2008), Ketchua (9.8.2008), player1 (9.8.2008)
Stara 9.8.2008, 18:47   #125
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Niste shvatili poentu,tj. sta vam ljudi iz redakcije SK-a porucuju? Samo pametni ljudi mogu da razumeju sta Miodrag hoce da kaze u svojim tekstovima,oni koji ne razumeju su glupi (treba im recnik itd.). Da li je neko rekao "Carevo novo odelo"?
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cernobil na korisnoj poruci:
--ComputerBoy-- (20.10.2008)
Stara 9.8.2008, 18:54   #126
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.932
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
Cernobil kaže: Pregled poruke
Niste shvatili poentu,tj. sta vam ljudi iz redakcije SK-a porucuju? Samo pametni ljudi mogu da razumeju sta Miodrag hoce da kaze u svojim tekstovima,oni koji ne razumeju su glupi (treba im recnik itd.). Da li je neko rekao "Carevo novo odelo"?
Ah, nemoj sad tako nisko, odgovorio sam mu tako zato sto se zalio na upotrebu reci koje su njemu nepoznate. To mu dodje kao da ne zeli da sazna nista novo a pokusava da ucestvuje u diskusijama sta vredi citati a sta ne... Paradoksalno, da ne kazem nesto jos gore.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2008, 19:02   #127
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Ah, nemoj sad tako nisko, odgovorio sam mu tako zato sto se zalio na upotrebu reci koje su njemu nepoznate. To mu dodje kao da ne zeli da sazna nista novo a pokusava da ucestvuje u diskusijama sta vredi citati a sta ne... Paradoksalno, da ne kazem nesto jos gore.
Hocu da kazem da MK izmislja reci (i tu nikakav recnik ne pomaze), ali to je njegov najmanji problem. Mnogo veci su i mnogo cesci (vezani za njegove tekstove,njegovi licne necu ni da pominjem), to sto pise gluposti koje nemaju nikakve veze sa temom ,tacnije sa igrom koju opisuje. I to 90 % teksta su njegovi tripovi i mastarije i izuzetno glup isforsiran humor u vidu najdebilnijih mogucih poredjenja. Sk ni ne kupujem jer za te njegove gluposti ne bi dao ni 10 dinara,a uvek on opisuje jednu ili dve igre koje nesto vrede. I nenormalno je subjektivan! Tj. sta mu se svidi to hvali ali opet na debilan nacin,a sto mu se ne svidi on to ispljuje na jos gluplji nacin.
"Prosta matematika sugeriše da će GTA V biti veći od sledećih olimpijskih igara, što je pomisao koja plaši i oduševljava." - ne uopste nije zaludjen igrama kakav trip,strasno
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cernobil na korisnoj poruci:
--ComputerBoy-- (9.8.2008)
Stara 9.8.2008, 19:06   #128
Father Jape
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 165
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 90 puta na 55 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Mnoge kritike vezane za kolumnu stoje, ali kad se radi o recenzijama, Kuzma je neprikosnoven. Zaista mislim da nisam naisao na boljeg reviewera ne samo na srpskom nego uopste.
Father Jape je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2008, 19:13   #129
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

"Da nisam hrišćanin, sada bih sigurno postao paganski idolopoklonik koji bi gigantskom mermernom idolu Kena Levina redovno prinosio žrtve. Japanski gejm dizajneri, podavljeni kao mačići, poslužili bi kao predjelo za ovo blistavo i nedodirljivo božanstvo; onda bih otvorio Who is Who in game design, i počevši od slova A, krenuo da lovim sve one naduvene i prepotentne face čiji rad profesionalno ocenjujem već više od decenije, pedantno ih još tople slažući pod bronzom okovana stopala svog idola. Poštedeo bih Pitera Molinoa i Vila Rajta, ali samo pod uslovom da svoje supruge dostave Kenu radi oplodnje. Svetu je potreban samo Ken. Svi ostali su obični krastavci. Lesser life forms." - da, bas je normalan i uopste ne pati od kompleksa vise vrednosti
Copy-paste iz recenzije igre Bioshock. Stvarno je dobar reviewer
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cernobil na korisnoj poruci:
--ComputerBoy-- (9.8.2008)
Stara 9.8.2008, 19:19   #130
Father Jape
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 165
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 90 puta na 55 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Okej, ima ekcese, posebno kad ima ekstra prostora. Ali Bioshock je jedina igra koe mogui da se setim koju je vidno precenio (onu ocenu svakako nije zasluzila). Secam se da je bio ekstatican i povodom onog Call of Dutyja, ali tu je ocena bila sasvim na mestu.
Father Jape je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2008, 19:32   #131
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.932
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
Cernobil kaže: Pregled poruke
"Da nisam hrišćanin, sada bih sigurno postao paganski idolopoklonik koji bi gigantskom mermernom idolu Kena Levina redovno prinosio žrtve. Japanski gejm dizajneri, podavljeni kao mačići, poslužili bi kao predjelo za ovo blistavo i nedodirljivo božanstvo; onda bih otvorio Who is Who in game design, i počevši od slova A, krenuo da lovim sve one naduvene i prepotentne face čiji rad profesionalno ocenjujem već više od decenije, pedantno ih još tople slažući pod bronzom okovana stopala svog idola. Poštedeo bih Pitera Molinoa i Vila Rajta, ali samo pod uslovom da svoje supruge dostave Kenu radi oplodnje. Svetu je potreban samo Ken. Svi ostali su obični krastavci. Lesser life forms." - da, bas je normalan i uopste ne pati od kompleksa vise vrednosti
Copy-paste iz recenzije igre Bioshock. Stvarno je dobar reviewer
Sad samo da sacekamo da se javi neko kome je to OK i sta onda? Napravili ste poentu, ajde da se polako vratimo na temu... Da li ljudskom rodu treba neka vrsta "prosciscenja" (mozda ne nuklearkama). Da li bi to bio dobar scenario za neku igru (vec vidjeno?)... ili vam se ideja jednostavno ne svidja, bilo sta samo da se vise ne ponavljamo...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2008, 19:32   #132
--ComputerBoy--
Starosedelac
 
Član od: 7.3.2006.
Poruke: 1.346
Zahvalnice: 1.167
Zahvaljeno 647 puta na 285 poruka
Exclamation Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
Father Jape kaže: Pregled poruke
Mnoge kritike vezane za kolumnu stoje, ali kad se radi o recenzijama, Kuzma je neprikosnoven. Zaista mislim da nisam naisao na boljeg reviewera ne samo na srpskom nego uopste.
Nisi naisao na boljeg viewera?! C,c,c Ne mogu da verujem... I bas, eto... na primeru GTA IV ja uopste ne mogu da zakljucim kakva je igra, naravno osim ocene 99, jel? Naravno, nisam neki bilmez koji bi na svaku igru koja mi se svidi dao 100, ali igrao sam GTA IV... Dobar je, ali sve je to vec vidjeno... Ja bih dao ocenu 92. Ali... svejedno! Kad krenem da citam kolumnu Ja, igrac! pomislim... evo jos jednog pacijenta... I on ti najbolji reviewer?! Ja ne shvatam sto ga ljudi toliko cene? Zbog bolesnih ideja, ili onih bolesnih citata koje je Cernobil naveo?!
--ComputerBoy-- je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2008, 19:34   #133
--ComputerBoy--
Starosedelac
 
Član od: 7.3.2006.
Poruke: 1.346
Zahvalnice: 1.167
Zahvaljeno 647 puta na 285 poruka
Cool Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Misljenje je kao i du*e - svako ga ima (bas bi voleo da napises jedan opis, neke igre, cisto da pokazes kako se to radi. Nismo mi gadljivi na dobre tekstove).
Ako je tako, u redu! Napisacu vam za igru po mom izboru sa sve ocenom, pa ces da vidis, olujo! HAHAHAHA!
--ComputerBoy-- je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2008, 20:32   #134
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.932
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Dosta nastavljanja, mozemo tako u nedogled.
Txt opisa premesten.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2008, 20:43   #135
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

ljudi, sad smo stvarno u offu zescem, ako nismo ispreturali ovu kolumnu, onda jos nesto da kazemo o tome, ako jesmo, onda se vidimo za mesec dana i to je to
sa nekim postovima se slazem, sa nekim ne, ali to nije poenta, posto smo stvarno zabrazdili u neke druge stvari (tipa kuzmanovicevi opisi konkretnih igara i tome slicno, sto ne moze nikako da se poveze sa ovim topicom).
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2008, 20:50   #136
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.099 puta na 2.674 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
Father Jape kaže: Pregled poruke
Mnoge kritike vezane za kolumnu stoje, ali kad se radi o recenzijama, Kuzma je neprikosnoven. Zaista mislim da nisam naisao na boljeg reviewera ne samo na srpskom nego uopste.
Ma pretera. Kuzma ima i dobre opise, ali cesto mu se desava da napise opise sa veoma malo "mesa", tj. da citalac veoma malo sazna o igri sem utiska autora. Mada ima i drugu krajnost (srecom u opadanju) kada pretera sa spoilerima.


P.S.
Opis Revolutiona, sa malim modifikacijama bi bio sjajan tekst za Cvet Kompjutra. A nesto slicno bi moglo da preraste u temu za Ja, Igrac.

Poslednja ispravka: player1 (9.8.2008 u 21:01)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2008, 21:27   #137
Lokigodofirendlies
Član
 
Član od: 21.8.2007.
Lokacija: {Julie's} in the Drug Squad
Poruke: 317
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 178 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnat”

Citat:
Father Jape kaže: Pregled poruke
Mnoge kritike vezane za kolumnu stoje, ali kad se radi o recenzijama, Kuzma je neprikosnoven. Zaista mislim da nisam naisao na boljeg reviewera ne samo na srpskom nego uopste.
Ne bas najbolji na SVETU, ali me bre svaki njegov opis zabavi. Mora covek da se opusti i da ne vrsi knjizevnu kritiku kao da se radi o delu predlozenom za Nobelovku ili Pulicera. Ne znam sta bi neki ovde hteli, matematicko i suvoparno nabrajanje mana i prednosti neke igre? Pa to niko u SK ne radi, svi ubace malo MOJO-a, inace bi svako mogao da bude recezent igara. Sad sto je Kuzma nekima nerazumljiv, ili se nekome njegov stil ne svidja nije razlog da se on vredja. Da li ga neko ko ga blati licno poznaje? Ne moze se neko nazvati ludim, preporuciti mu lecenje i sta ja znam zbog stila pisanja.
I jos da dodam da bi svakom ko pretenduje na Kuzmin tron ponestalo ideja posle dve-tri sjajne kolumne i onda bi slusao isti 'vaki rant o sebi na forumu. Kuzma je bar drzao vrhunski kvalitet do pre 2 godine.
Lokigodofirendlies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2008, 21:35   #138
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnat”

^ Mojo je jedna stvar,a trabunjanje sasvim druga... a Kuzma u poslednje vreme sve vise naginje drugoj...
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Ketchua na korisnoj poruci:
--ComputerBoy-- (12.8.2008), Doolio (9.8.2008)
Stara 9.8.2008, 21:41   #139
dkdnt
Veteran
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Obrenovac
Poruke: 613
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 207 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dkdnt
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

Citat:
Father Jape kaže: Pregled poruke
Off: Pravopis srpskog jezika se ne slaze s tobom za 'obadve'.

Inace se cesto mogu videti ljudi koji 'braneci' srpski jezi pokusavaju da nazovu nepismenim izraze i konstrukcije koje su decenijama ako ne vekovima deo srpskog knjizevnog jezika i koje su sasvim regularno koristile gomile pisaca, novinara, obrazovanih ljudi itd. Valjda je logika sto vise stvari proglase 'netacnim' to ce vise 'gresaka' uspeti da nadju, to vise oni poznaju jezik i bolje ga 'stite'.

Cisto da ne bude zabune, ovaj drugi pasus nije nista licno protiv dkdnta, samo primecujem opstu pojavu.
setio sam se da se u poslednjem "pravopisu" gramatička policija Srbije predaje pred opštom upotrebom "oba dve". mislim da će sledeći biti glagol trebati i menjanje njega po rodu. takodje zbog toga što je u širokoj upotrebi.
dkdnt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2008, 21:42   #140
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom Re: 8/2008 „Postnuklearni magnet”

tacno. ne mozemo da diskutujemo, ako ne citamo tudje postove, zar ne? niko nije rekao da mu smeta 'mojo' ili kako god, nego se zalio na nebulozne, nepotrebne stvari, stvari van teme, bezvredne informacije, katastrofalne digresije i ostalo.
ubaci ti opis u formu bajke, vica, krimi romana, pesme, koristi deseterac, koristi gomilu poredjenja, metafora, epiteta, sluzi se humorom, satirom, ironijom, sarkazmom...ali brate, daj mi potrebne informacije kroz to, zato se to i zove recenzija, opis.
jedno je zanimljiv, bogat i originalan opis, a sasvim drugo je pricanje o nekim tamo stvarima bez osvrta na temu, bez povezivanja tih stvari sa samom igrom, bez koriscenja tih stvari da bi se slikovito predstavilo nesto u vezi sa igrom.

edit - odgovarao sam na post pre dkdntovog.

sto se tice 'obadve', mozda jeste rogobatno, ali nije nepravilno, 'oba dve' vec jeste.
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 8/2008 oluja Sadržaj novog broja SK 153 15.8.2008 12:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com