Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Programi za mobilne telefone

Programi za mobilne telefone Operativni sistemi i programi za mobilne telefone

Pregled rezultata glasanja: Da li vam vaše android aplikacije usporavaju telefon/tablet?
DA 39 52,00%
NE 29 38,67%
Nisam siguran/na 7 9,33%
Glasova: 75. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.7.2013, 14:57   #81
NikolaDzoni
Član
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 327
Zahvalnice: 59
Zahvaljeno 58 puta na 43 poruka
Određen forumom Одг: Da li vam vaše android aplikacije usporavaju telefon/tablet

Koristim Galaxy Pocket koji sad moze ganc nov da se nadje za 80 evra i evo vec godinu i po radi ko svajcarski sat.Da ima krseva i promasaja od telefona to je tacno, ali kao sto neko rece bitno je kako koristis telefon a ne koliko kosta il sta vec.Moj fon ima 256 rama i 832mnz procesor sto je malo i slabo za danasnje standarde ali lepo radi i sasvim solidno ispunjava sve moje zahteve ( a cedim telefon ko limun, samo sto mu dusu ne izvadim).Sto se tice usporavanja Androida to se moze resiti rootovanjem i instaliranjem ROM Toolboxa.Tu ima dosta alatki za brisanje pokrenutih app i za midovanje samog ROMa kako bi brze radio telefon.

Послато са GT-S5300 користећи Тапаток 2
NikolaDzoni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2013, 17:07   #82
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Da li vam vaše android aplikacije usporavaju telefon/tablet

Imam oko 30tak aplikacija i nisam primetio pad u performansama isto radi i posle fleshovanja svezeg ROM-a.

Telefon je inace OT 995
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2013, 21:03   #83
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Da li vam vaše android aplikacije usporavaju telefon/tablet

Da li je neko koristio aplikaciju po imenu Road Sync (ikonica sa žutim saobraćajnim znakom)? Zanima me kako da je obrišem pošto mi brljavi po sistemu, stalno baguje i restartuje mi telefon. Skoro sam ga morao ponijeti u servis jer je bez prestanka prijavljivao grešku u toj aplikaciji i gasio mi uređaj. U servisu kažu da se ne može izbrisati, a ni ja ne znam kako.

Imam Sony Ericsson X10 Mini Pro i Android 2.1.1.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2013, 21:22   #84
NikolaDzoni
Član
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 327
Zahvalnice: 59
Zahvaljeno 58 puta na 43 poruka
Određen forumom Одг: Re: Da li vam vaše android aplikacije usporavaju telefon/tablet

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
Da li je neko koristio aplikaciju po imenu Road Sync (ikonica sa žutim saobraćajnim znakom)? Zanima me kako da je obrišem pošto mi brljavi po sistemu, stalno baguje i restartuje mi telefon. Skoro sam ga morao ponijeti u servis jer je bez prestanka prijavljivao grešku u toj aplikaciji i gasio mi uređaj. U servisu kažu da se ne može izbrisati, a ni ja ne znam kako.

Imam Sony Ericsson X10 Mini Pro i Android 2.1.1.
Da li ti je root-ovan telefon?Ako jeste skini sa PlayStore aplikaciju RootAppDelete.U ovoj app imas opciju Modify System i stisni Disable za tu app ili servis sto ti smeta i on ce biti automarski obrisan ali ti idalje ostaje bekap.Ili idi u podesavanja i uradi resetovanje na fabricka podosavanja (u tom slucaju moras naprabiti bekap svih podataka.app... ukoliko hoces sve da ti ostane sto imas u telefonu).

Послато са GT-S5300 користећи Тапаток 2
NikolaDzoni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2013, 9:32   #85
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Одг: Re: Da li vam vaše android aplikacije usporavaju telefon/tablet

Da budem iskren, nemam pojma da li je rutovan. Ne snalazim se previše u tome tako da sam zamolio prodavca da mi umjesto fabričkog Androida 1.6 ugradi verziju 2.1. Da li je za to potrebno rutovanje, ne bih znao.

Road Sync, rečeno mi je u servisu, dolazi kao dio oba operativna sistema i zato se ne može izbrisati. Probao sam ručno, ali ga nema ni u aplikacijama ni u tekućim procesima.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2013, 9:48   #86
NikolaDzoni
Član
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 327
Zahvalnice: 59
Zahvaljeno 58 puta na 43 poruka
Određen forumom Одг: Re: Одг: Re: Da li vam vaše android aplikacije usporavaju telefon/tablet

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
Da budem iskren, nemam pojma da li je rutovan. Ne snalazim se previše u tome tako da sam zamolio prodavca da mi umjesto fabričkog Androida 1.6 ugradi verziju 2.1. Da li je za to potrebno rutovanje, ne bih znao.

Road Sync, rečeno mi je u servisu, dolazi kao dio oba operativna sistema i zato se ne može izbrisati. Probao sam ručno, ali ga nema ni u aplikacijama ni u tekućim procesima.
Kad ti je root-ovan telefin ti mizes da cackas po telefonu i da brises te sistemske applikacije.Uzgred ako hoces da vidis da li ti je root-ovan fon vidi da li medju aplikacijama imas app SuperUser.Ako to imas fon ti je root-ovan.

Poslato sa Samsung Galaxy Pocket koristeći Tapatalk 2
NikolaDzoni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2013, 10:05   #87
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Одг: Re: Одг: Re: Da li vam vaše android aplikacije usporavaju telefon/tablet

Ne, nemam tu aplikaciju (gledao sam u Manage Applications i Running Services). Nemam bar pola softvera na toj listi aplikacija tako da pretpostavljam da nije rutovan.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2013, 10:11   #88
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Da li vam vaše android aplikacije usporavaju telefon/tablet

Izguglaj kako da rutuješ telefon (razlikuje se od modela do modela). Na taj način ćeš dobiti administratorske dozvole i moći ćeš i da vidiš u listi instlairanih programa, a i da brišeš sistemske aplikacije.
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2013, 15:53   #89
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Da li vam vaše android aplikacije usporavaju telefon/tablet

Da dodam još nešto ovde, možda nekome i koristi.

Android je u suštini deskop Linux(kernel) sa custom DE optimizovan da troši malo struje.

Elem, ko bi da ga koristi(telefon) za neku zahtevniju namenu, npr. ozbiljniji gaming, morao bi u ovom trenutku da ima aparat sa barem 2-jezgarnim procesorom i ne manje od 1GB RAM-a. Jednostavno, to su neki min. zahtevi za koliko-toliko udoban rad na Linuxu danas.

Ne bacajte pare na *****a sa lošijim hardverskim specifikacijama osim ako fon ne koristite samo za telefoniju, SMS-ovanje, GMail i slušanje muzike!!!

6 meseci imam Xperiu U sa nekih 20 sitnijih aplikacija tipa Missed Call Reminder i ostale sitne(ne zahtevne) trte-mrte koje mi trebaju i ceo period radi ultra brzo bez da laguje ikad.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2013, 16:32   #90
mp3lopov
Starosedelac
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: RS
Poruke: 1.307
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 378 puta na 288 poruka
Određen forumom Re: Da li vam vaše android aplikacije usporavaju telefon/tablet

Ma i za obicni SMS sam siguran da treba Dual Core. Sto vise koristim Android siguran sam da ce sledeci fon biti Windows (ako do tad Windows prezivi)
mp3lopov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2013, 16:48   #91
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Da li vam vaše android aplikacije usporavaju telefon/tablet

A i za njega će ti trebati dvojezgarac. Juče sam gledao komšijin HTC i njesra žešće.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2013, 21:26   #92
mp3lopov
Starosedelac
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: RS
Poruke: 1.307
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 378 puta na 288 poruka
Određen forumom Re: Da li vam vaše android aplikacije usporavaju telefon/tablet

Mislio sam na Nokiu, kakav crni HTC
mp3lopov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2013, 11:50   #93
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Da li vam vaše android aplikacije usporavaju telefon/tablet

^ Pa jeste crni HTC 8X i ne bih mu oprostio da sam sad nešto pri parama. Jedino što smeta na njemu je windblows.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2013, 10:11   #94
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Da li vam vaše android aplikacije usporavaju telefon/tablet

Imam HTC One X koji sa 1 GB rama i četvorojezgrenim procesorom ispunjava sve moje potrebe. Ipak, radi se o telefonu koji nije flešovan na custom rom a htio bih da mu nabacim Cyanogenmod ili neki bolji, pa vas molim da mi putem privatnih poruka preporučite neke dobre romove i tutorijale za instalaciju. Znam za XDA i pratim ga, ali nema veliki broj romova za ovaj telefon i Cyanogenmod nije zvanično podržan koliko ja znam. Informacije?
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2013, 11:45   #95
DaLanik
Član
 
Član od: 2.4.2013.
Lokacija: Prag, CZ
Poruke: 88
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Da li vam vaše android aplikacije usporavaju telefon/tablet

Problem sa Androidom je da proizvodjaci pokusavaju da prodaju vise aparata pa prave jeftinije telefone, da bi privukli i one koji nemaju ili nisu spremni da odvoje 500-600 evra za telefon. To naravno, znaci i praviti kompromise, sto se tice tehnicke strane uredjaja. Manje memorije, manje skladisnog prostora, slabiji procesor(i) itd.

Tako dolazimo do fame da Ajfoun radi savrseno a Android lose. Stvar je u tome da Epl pravi samo jedan jedini i to najskuplji model u kome ne pravi kompromise. Sta ih briga, sve jedno i na tome zarade x puta. Pa za tu cenu i moraju da koriste najkvalitetnije i najbrze komponente.

Druga stvar kad se vec poredimo sa Jabukom je da, za razliku od Androida, Epl ima vrlo ogranicen Operativni Sistem. AjOS ne podrzava pravi maltitasking, nema zive tapete i vidzete. U AjOSu ne mozete da imate aplikacije koje toliko duboko ulaze u sistem kao na Androidu. Ali ko bi ziveo bez svih tih predivnih jutilitija koji nam olaksavaju zivot!?? Na mom telefonu je skoro sve automatizovano. Na osnovu "cell tower" IDja , zna gde sam (znaci ne koristi GPS pa nema vise potrosnje baterije) i automatski postavi zeljena podesavanja kad sam na primer u kuci ili na poslu. Automatski preko noci uradi bekap svih (promenjenih/novih) aplikacija i podataka i posalje ga na dropboks. Naravno, preko noci se sam prebaci do "avion" moda ali kada zavrsi bekap, spoji se na mrezu da bi sinhronizovao bekap sa Oblakom, pa se ponovo iskljuci. Posle 10 sati leti ili posle 5 sati zimi, automatski smanji osvetljenje ekrana na zeljeni nivo. Itd itd.

Sve ove stvari su misaona imenica za jedan Ajfoun. Zato se ni ne treba cuditi da jedan takav OS, kao sto je AjOS radi MALKICE fluidnije od Androida.

Elem, da se vratimo na Android telefone. Iz licnog iskustva, a ne kazem da sam 100% u pravu - sve je to samo osecaj, da bi Android radio koliko toliko dobro, potrebno mu je barem 768Mb RAMa, 1Gb skladisnog prostora i procesor na 1Ghz. Naravno da je vise bolje, ali po meni, cak nije potreban ni procesor sa dva jezgra.

E, sad, ovakav telefon ce raditi prilicno dobro na Dzeli Binu. Dok ne krenete da instalirate aplikacije. Da. Priznajem, tacno je. Aplikacije koce Android.

Ili barem, delimicno tacno.

Naravno da aplikacije koje ne rade tj. koje se ne izvrsavaju, ne mogu da imaju uticaj na rad telefona tj. racunara (svaki telefon je u stvari mali racunar te ih tako treba i posmatrati). Ovde postoji vise problema.

Prvo, veliki broj aplikacija rade u pozadini. Govorim o opravdanom razlogu. Na primer, Vajber MORA da bude u memoriji da bi radio. Sta ako vam stigne poziv ili poruka? Razna pomagala tipa popap-notifikacije, automatizacije (Tasker, Setting Profiles) pa onda vec pomenuti instant mesindzeri, kalendari, aplikacije tipa Forskver, itd itd. I ovo je OK, jednostavno tako mora. Potrudite se da ne instalirate previse ovakvih aplikacije ako nema potrebe. Ja sam na primer uspeo da prilicno osetno usporim svoj Nout II kada sam instalirao "XPrivacy" modul i "Greenify" aplikaciju. Ne mozete da imate sve jutilitije ovog sveta. Neki rade slicne stvari i jednostavno se "biju" oko resursa i time usporavaju telefon.

Druga stvar. Puno programa je traljavo napisano. Jednostavno isto kao na racunarima tj Vindousima, oni to lepo otestiraju na praznom racunaru/telefonu i kao sve radi, super. Ali prazan racunar nije merilo. Naravno da sve radi kada je instaliran samo njihov jedan program. Ovo je ipak manji deo aplikacija, ali nije da ih nema.

Treca stvar, u stvari dva be Puno programa se namerno pravi tako da se automatski pustaju pri nekom dogadjaju. Najbolji primer su ogromne igrice. Posto su ogromne (red velicine giga-dva) i normalno je da se pustaju sporo, proizvodjaci oznace igricu da se pusta pri svakom restartu/butu telefona i tako kada je vi pustite ona se ucita brze, jer je vec u kes memoriji. To sto se telefon usporio pri butovanju nije njihov problem. Vi to mozda ni necete primetiti, a ako primetite - krivicete Android tj. Gugl. Neki proizvodjaci idu tako daleko, da vezuju igrice za dogadjaje kao sto su povezivanje sa punjacem, pristigla SMS poruka i slicno, samo da bi bili sigurni da je njihova igra uvek u memoriji (ako je npr. vi ubijete "task-killerom" ili je sistem izbaci zato sto nema vise dovoljno kes-memorije)!!!!

Ako razumno instalirate programe, obracajuci paznju da nemate puno programa koji rade "non-stop" svaki Android telefon ce vam raditi razumno dobro. Primenite ovo na vrhunske modele - i sve ce raditi fenomenalno glatko. Naravno, pitanje je sta vi vise volite. Da mozete da sami odlucujete o ovome (Android) ili da neko drugi za vas odlucuje (Epl).

Ako ne volite da koristite zdravi razum i da ulozite malo napora da shvatite kako OS radi - kupite Ajfoun i bicete srecni sa ogranicenim sistemom gde tata sve odlucuje za vas.

Ako volite da "prckate" po sistemu, da ga postavljate tacno kako zelite - onda je Android jedini izbor.

Dakle, imam Note II sa 400 aplikacija. Otprilike 200 su sistemske, 200 sam instalirao ja. I sve radi fantasticno brzo i jako fluidno. Ne kaze savrseno fluidno. Oseti se ponekad neki "stuc" pri skrolovanju, ali stvarno poneki. Svi programi (osim velikih igrica) se pustaju jako brzo i sistem mi nikada nije "zabagovao" a da to nisam ja skrivio nekim novim hakovanjem ili kastomizovanjem.

Eto... malo sam se raspisao, dosadno na poslu...
DaLanik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku DaLanik na korisnoj poruci:
ColdBoot (13.8.2013), Marshall George (1.11.2014), Partybreaker (13.8.2013), player1 (13.8.2013), Sh0m1 (14.8.2013)
Stara 13.8.2013, 11:52   #96
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Da li vam vaše android aplikacije usporavaju telefon/tablet

negde sam čitao neki tekst koliko košta na primer Ifon u proizvodnji, tako da je davanje 500-600 evra za telefon čisto šišanje, pa ta memorija košta par dolara, nego ih namerno prave slabije da bi targetirali i kupce sa plićim i dubljim džepom
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2013, 12:46   #97
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: Da li vam vaše android aplikacije usporavaju telefon/tablet

Svaka softverska platforma ima svojih prednosti i mana, pocevsi od optimizacije... Pitanje je, dali vredi kupiti jeftiniji android telefon(do 160e)?
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2013, 13:09   #98
DaLanik
Član
 
Član od: 2.4.2013.
Lokacija: Prag, CZ
Poruke: 88
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Da li vam vaše android aplikacije usporavaju telefon/tablet

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
negde sam čitao neki tekst koliko košta na primer Ifon u proizvodnji, tako da je davanje 500-600 evra za telefon čisto šišanje, pa ta memorija košta par dolara, nego ih namerno prave slabije da bi targetirali i kupce sa plićim i dubljim džepom
Ovo ja pravo srpsko pojednostavljeno gledanje na stvari. Pa nije samo memorija u pitanju. Ima tu jos pregrst komponenti koje kostaju. Svet bi stvarno bio divno mesto kada bi smo sve placali samo onoliko koliko kosta zbir komponenti.

Sama izrada. Verovatno postoji neki proces u fabrici da se sve masine nameste i prilagode za proizvodnju novog modela. Pa sta je sa svim "research and development"-om? Ne padaju planovi za aparate sa neba, a onda to neko samo proizvede i sastavi. Sta je sa marketingom, distribucijom. Probaj da se bavis bilo kakvim biznisom i videces koliko troskova tu ima. A da ne poredimo sa nekom firmom koja posluje na svim kontinentima. Pa onda treba prilagoditi softver bas tom telefonu, drajveri itd itd. A razvoj ide sve brze i brze.

O Eplu i Samsungu svi verovatno imate grozno misljenje, ali sta je recimo sa, vec legendarnim Sinklerom? Poznato je da je on, kada je pravio Spektruma, birao komponente koje su i za 1 peni jeftinije. Jer na milion komada se i to vec oseti. Naravno - te firme moraju i da zarade, pa zbog svega toga to i rade.

Sigurno ima mesta za pojefinjenje ali nije sve bas tako jednostavno kako mali Perica zamislja
DaLanik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2013, 13:58   #99
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Da li vam vaše android aplikacije usporavaju telefon/tablet

jeste ima dodatnih troškova, ali svejedno te korporacije zarađuju milijarde, a proizvodnja što je masovnija pojeftinjuje, sve u svemu imaju sigurno profit 100% ako ne i više..
A da ne pričamo kako se radi u Kini i koliko se plaćaju radnici
A da bi jednostavnim stavljanjem po 1GB bili bolji svi ti jeftini telefoni i da to ne košta mnogo to stoji, ali kao što rekoh ... šta zna mali perica kolko je skupo da se stavi više ram...
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2013, 15:51   #100
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Da li vam vaše android aplikacije usporavaju telefon/tablet

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
negde sam čitao neki tekst koliko košta na primer Ifon u proizvodnji, tako da je davanje 500-600 evra za telefon čisto šišanje, pa ta memorija košta par dolara, nego ih namerno prave slabije da bi targetirali i kupce sa plićim i dubljim džepom
Da al takvo poredjenje je cista glupost, tom logikom bi sav softver trebalo da bude besplatan posto nije materijalan i kosta 0$ da se "proizvede"..
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pravljenje android aplikacije petsrdjan Programi za mobilne telefone 6 9.11.2016 12:50
[Android] Android aplikacije sa AdMob-ovima goranmd Programi za mobilne telefone 0 5.1.2013 14:44
potrebne android aplikacije Vladimiros Programi za mobilne telefone 3 31.7.2012 21:45
Android aplikacije za filmove,serije i tv cimston Programi za mobilne telefone 1 17.4.2011 22:22
[Android] Android aplikacije jonathan Programi za mobilne telefone 1 26.7.2010 13:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com