Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Zvuk na računaru
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Zvuk na računaru Saveti u vezi sa kupovinom zvučnih karti, zvučnika, slušalica...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.4.2012, 13:08   #1
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Slusalice 50-60e prvenstveno za muziku

Moze li preporuka za slusalice do 50-60e. Trebaju mi prvenstveno za slusanje muzike onda i za gaming.
Najbitnije je da su kvalitetno uradjene, ne zelim neki krs od jeftine plastike. Naravno da reprodukuju kvalitetean zvuk i dobar bass. Mikrofon mi nije potreban.

Ja koristim bubice (Sony, SonicGear Earpump 1 i 2) ali nisam bas zadovoljan zvukom koji dobijam kada ih povezem sa kompjuterom, nekako zvuk nije pun i konstantno se cuje neko sustanje iz njih dok ne slusam muziku.
Ne znam da li da kupim neke kvalitetnije bubice ili klasicne velike slusalice?

Slusalice cu najverovatnije da narucim sa EBAY-a.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2012, 13:15   #2
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Slusalice 50-60e prvenstveno za muziku

Ovako na prvu loptu Grado SR60i i JVC HARX900 bi trebalo da budu odličan izbor u toj klasi, kao i i jeftinije Superlux HD668B i Samson SR850 ... Pa vidi šta možeš tamo da nađeš. Nisam čuo ništa od navedenog.
A za bilo koje slušalice je veoma poželjno da imaš makar bilo kakvu neintegrisanu zvučnu.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Picard na korisnoj poruci:
Emix (11.4.2012)
Stara 10.4.2012, 13:16   #3
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Slusalice 50-60e prvenstveno za muziku

Slusalice od 50,60e na integrusi zvuce isto kao neke od 15e

Za taj kes odlicne Sennheiser mogu da se pazare, dobices vec preporuke ali ako ti je budzet ogranicen mozda je bolje da uzmes neke od 40e+ Xonar DG zvucnu ili te neke od 60e ali za mesec,dva obavezno Xonar Dg ili jos bolje polovnu Xonar DX zvucnu inace si bacio 60e. Sve integrisane su beda velika.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2012, 13:24   #4
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Slusalice 50-60e prvenstveno za muziku

Znaci najvise zavisi od zvucne kartice?
Nije bas da nisam zadovoljan sa zvukom, ali cini mi se da nije to to. Jos plus ovo sustanje dok skrolujem ili dok se ucitava strana... posebno je izrazeno kada ubodem slusalice napred, na zadnjoj strani ne toliko.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2012, 13:28   #5
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Slusalice 50-60e prvenstveno za muziku

Nema "najviše", nego zavisi i od izvora sa kog slušaš i od toga šta slušaš (MP3 na 128kbps i FLAC - nebo i zemlja) i od toga šta je na kraju zvučnog lanca, odnosno zvučnika i slušalica.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2012, 13:31   #6
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Slusalice 50-60e prvenstveno za muziku

Obicno slusam MP3 vbr.
A sta mislite o Beats by Dr. Dre slusalicama, imao sam prilike da cujem monster beats i deluje mi da su jako kvalitetne.

@HSV baci neku preporuku za Sennheiser stalno ih hvalis.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2012, 14:05   #7
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Slusalice 50-60e prvenstveno za muziku

Pa ja hvalim cx150 jer za 2500din kod nas bolji model ne postoji jer je izbor uzasan. Kao sto vidis ja imam Pioneer m390 i stvarno ne pratim skuplje modele od 35e, nekim Senn ili slicnim modelom do 80e cu da se castim za godinu, dve, ove Pioneer su odlicne.

Moj savet bar Xonar DG da uzmes a ta zvucna+ neki Samson model od 40e je mnogo bolji izbor nego slusalice od 60e na mucnoj integrusi.

Ako su slusalice a ne zvucnici prioritet zvucna moja da ima pojacalo za njih, tj ne mora ali je to pozeljno. Xonar DG i DX u relativno dostupni modeli kod nas, velika je razlika izmedju tih zvucnih i audigy npr, bar sto se tice slusalica, a za prosecne zvucnike je svaka iole ozbiljna aftermarket zvucna dovoljna.

I kakav bre mp3 vbr, za to su integrusa i slusalice od 15e taman.

Min 320kbps a flac je pozeljan kao i drugi kvalitetniji formati..
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku HSVstoned na korisnoj poruci:
Emix (11.4.2012)
Stara 10.4.2012, 14:12   #8
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Slusalice 50-60e prvenstveno za muziku

Zvucnike sam totalno sklonio i necu da ih koristim. Ubuduce samo slusalice.
Moji kuci pocinju polako da lude i pored zatvorenih vrata od sobe.
Ipak su slusalice bolji ugodjaj.

A imam i neke FLAC albume i slazem se da razlike i te kako ima.

Sad za sad cu uzeti samo slusalice neke do 40-50e, a zvucnu mozda kasnije.

Ali ne znam sta da radim jer imam 5 bubica i nijedne nisu top, tj. sve su kvalitetne ali sve su od oko 20-25e. Pa ne znam da li da uzmem bubice opet neke skuplje ili over-ear???
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2012, 14:17   #9
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Slusalice 50-60e prvenstveno za muziku

Po mom misljenju bubice nisu za komp vec za prenosive plejere. Dobices uskoro preporuku od nekoga za model do 60e, Senn verovatno jer su AKG po mom misljenju precenjene u toj klasi i pruzaju manje od Sennheiser. Ali ni sa njima ne mozes da pogresis. Namerno navodim ova 2 brenda jer je izbor kod nas jako los mada su u poslednje vreme poceli da stizu neki cenjeni ali nama malo poznati proizvodjaci.

U svakom slucaju, pazari ti slusalice za 60e ali znaj da ako bar Xonar DG ne kupis u narednim mesecima nista nisi uradio.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2012, 15:08   #10
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Slusalice 50-60e prvenstveno za muziku

Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
Ovako na prvu loptu Grado SR60i i JVC HARX900 bi trebalo da budu odličan izbor u toj klasi, kao i i jeftinije Superlux HD668B i Samson SR850 ... Pa vidi šta možeš tamo da nađeš. Nisam čuo ništa od navedenog.
A za bilo koje slušalice je veoma poželjno da imaš makar bilo kakvu neintegrisanu zvučnu.
Ove Grado mi se nesto ne svidjaju, ne znam nekako izgledaju lose.
JVC su odlicne stvarno kao i ova dve jeftinija modela... ne znam odlucicu se vec za neke.

Neka preporuci jos neko nesto!
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2012, 15:41   #11
thebluephoenix
Starosedelac
 
Član od: 23.10.2009.
Lokacija: Error 418
Poruke: 2.321
Zahvalnice: 335
Zahvaljeno 720 puta na 651 poruka
Određen forumom Re: Slusalice 50-60e prvenstveno za muziku

Sennheiser all the way
http://www.itsvet.com/proizvod/sennh...dphones/99/767
thebluephoenix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku thebluephoenix na korisnoj poruci:
Emix (11.4.2012)
Stara 11.4.2012, 13:05   #12
pRoskiLLz
Veteran
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: ZR >> NS >> BGD
Poruke: 935
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 48 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Slusalice 50-60e prvenstveno za muziku

realno, sa sennheiser-om ne mozes da pogresis, to je sigurno... e sad, meni se bas svidjaju ove JVC sto se tice dizajna, ali to je vec stvar ukusa... Definitivno su ove sennheiser HD 205 i ove JVC RX900 kraj tvoje potrage...

in the matter of fact, ja sam takodje razmisljao o nekim sluskama u skorije vreme i rado cu se odluciti za ova 2 ako budem u tom cenovnom rangu...

p.s. kao sto rekose vec, neces dobiti full ugodjaj sa integrusom, tkd razmisljaj i o tome...

z,
pRo
pRoskiLLz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pRoskiLLz na korisnoj poruci:
Emix (11.4.2012)
Stara 11.4.2012, 14:38   #13
Accuphase
Član
 
Član od: 22.10.2011.
Lokacija: Germany
Poruke: 266
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 202 puta na 111 poruka
Određen forumom Re: Slusalice 50-60e prvenstveno za muziku

Citat:
Emix kaže: Pregled poruke
Moze li preporuka za slusalice do 50-60e. Trebaju mi prvenstveno za slusanje muzike onda i za gaming.
Moja preporuka ide za Superlux 668B ili Samson SR850, koje su jako slične, tj. skoro iste kao Superlux. Malo se razlikuju u izgledu, i impedansi.

Zvuk je odličan, tj. neverovatan u odnosu na cenu, možeš i pogledati moj korisnički opis ovde.

Citat:
HSVstoned kaže: Pregled poruke
Slusalice od 50,60e na integrusi zvuce isto kao neke od 15e
Nije baš tako, dobre slušalice zvuče bolje od nekih jeftinih i na integruši, ali se slažem sa tim da puno bolje zvuče sa nekom pristojnom audio kartom.

Dobar izbor za početak je ASUS Xonar DG, prvenstveno zbog cene, a zatim i zbog pojačala za slušalice koje imaju. Sve slušalice profitiraju od njega, čak i one jeftine.

Za dalji skok u zvuku se mora već dosta više platiti, tako da to nije izbor sa nižim budžetom (Auzentech X-Fi Forte, oko 100-120 evra, ili ASUS Xonar ST/STX, oko 150 evra).

Citat:
Emix kaže: Pregled poruke
A sta mislite o Beats by Dr. Dre slusalicama, imao sam prilike da cujem monster beats i deluje mi da su jako kvalitetne.
Veoma precenjene slušalice, ne opravdavaju nikako uloženi novac. Za polovinu cene bi mogle i da prođu, ovako uvek ima daleko boljih za manje novca.

Sennheiser ima dobre slušalice (od 150 evra, pa na više), ali ne u ovoj cenovnoj klasi, tu se nisu nešto pokazale.

Citat:
Emix kaže: Pregled poruke
Neka preporuci jos neko nesto!
Creative Aurvana Live! (membrane - drajveri u njima su iz Denon AH-D100)

Panasonic HTF-600E
Accuphase je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Accuphase na korisnoj poruci:
Emix (11.4.2012)
Stara 11.4.2012, 15:09   #14
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Slusalice 50-60e prvenstveno za muziku

Slazem se za Superlux i Samson.

Ovako, procitao sam dosta testova i cini mi se da se ove Sennheiser HD 205 nisu bas najbolje pokazale. Po testovima su malo iznad proseka.

Grado i JVC sam vec sklonio sa liste zbog nedostupnosti i cene, a i ove Grado mi se uopste ne svidjaju.

Dilema je Superlux HD668B ili Samson SR850...
Procitao sam vec nekoliko testova i ove slusalice su toliko nahvaljene, mnogi cak tvrde da se za ovu cenu ne moze kupiti nista bolje i kvalitetnije.
Dosta ih i uporedjuju zato sto nude gotovo identican kvalitet.

Ne znam najverovatnije cu uzeti Samson SR850 zbog samog izgleda, nekako mi vise odgovaraju. A kasnije neku zvucnu najverovatnije. Mada ne sumnjam da cu biti zadovoljan sa ovim slusalicama i na integrisanoj zvucnoj uz kvalitetnije audio formate (Od sada samo FLAC )

Hvala svima.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2012, 15:42   #15
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Slusalice 50-60e prvenstveno za muziku

Neces da nam poverujes koliko flac sa solidnim slusalicama epski bolje zvuci na Xonar DG nego na integrusi?

Ja ove Pioneer koristim na integri sa ploce, za 7 dana uzimam Xonar DG, a slusalice sam probao na masini sa tom zvucnom i razlika je ogromna i sa mp3 192kbps + a kamoli tek sa flac.

Toliko si telefona izmenjao, nemoj da te mrzi i da budes stipsa da das 25e za zvucnu i da uzivas u pravom zvuku, primeti se razlika izmedju mp3 i flac-a i na novijim integrisanim ali nije to-to bez aftermarket zvucne.

I da, koliko kostaju te Superlux i Samson kod nas?
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2012, 15:48   #16
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Slusalice 50-60e prvenstveno za muziku

Hahah ma nisam stipsa ali ne mogu sada da se bahcem sa tim lol.
Ne znam ni kako se ugradjuje iskreno. Moram da vadim plocu iz kucista?

Da li je ova integrisana na mojoj ploci toliko losa?

Nema ih! Narucujem sa EBAY UK. Za ove Superlux sam video samo 2-3 ponude. Ali ne salju worldwide.
A Samson ima kolko hoces. Oko 30£.

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_nk....c0.m270.l1313
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2012, 15:51   #17
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Slusalice 50-60e prvenstveno za muziku

Pa bocnes je kao graficku, tv kartu.. sta tu ima komplikovano? Samo se iz bios-a disejbluje integra i to je to. Instaliras drajvere i uzivas.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2012, 15:52   #18
Accuphase
Član
 
Član od: 22.10.2011.
Lokacija: Germany
Poruke: 266
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 202 puta na 111 poruka
Određen forumom Re: Slusalice 50-60e prvenstveno za muziku

Citat:
Emix kaže: Pregled poruke
Dilema je Superlux HD668B ili Samson SR850...
Procitao sam vec nekoliko testova i ove slusalice su toliko nahvaljene, mnogi cak tvrde da se za ovu cenu ne moze kupiti nista bolje i kvalitetnije.
Za tu cenu verujem da nema boljih, zvučno gledano (to mi liči na skoro nemoguću misiju), ja kada sam naleteo na njih, i opise oduševljenih korisnika, bio sam veoma uzdržan, tj. mislio sam da tu ima dosta preterivanja, tj. da je nemoguće da slušalice te cenovne klase mogu tako dobro da zvuče, ali je na kraju prevladala znatiželja da ih i sam probam, pošto ne bi bio neki gubitak i da mi se ne svide (29 evra samo). I moram priznati da sam bio veoma pozitivno iznenađen, očekivao sam solidan/dobar zvuk, međutim, dobio sam odličan.

Citat:
Emix kaže: Pregled poruke
Ne znam najverovatnije cu uzeti Samson SR850 zbog samog izgleda, nekako mi vise odgovaraju
Da, i meni se više sviđa konstrukcija, tj. izgled Samson SR850, konkretno headband mi je lepši na njima, a po opisu korisnika i udobniji u odnosu na Superlux 668B, mada sam ja zadovoljan i ovim na 668B.

Citat:
Emix kaže: Pregled poruke
Mada ne sumnjam da cu biti zadovoljan sa ovim slusalicama i na integrisanoj zvucnoj uz kvalitetnije audio formate (Od sada samo FLAC )
flac je super, ali dobar je i kvalitetno kodirani mp3 format (LAME codec, rip preko EAC).

Radio sam pre par dana neke testove, već od 192 kbps VBR imam velike probleme da uopšte uočim neku razliku u odnosu na original, a sa jednim dodatkom u foobar2000 (ABX upoređivanje) pogotovo. Nisam puno vremena proveo sa ovim testovima da bih mogao izvući neki konačni zaključak, za sada onako iz prve ruke mogu reći da dobar mp3 zvuči veoma dobro, tj. bolje nego što bi se moglo u prvi mah pomisliti.

Loš glas mp3 vuče verovatno iz vremena kada je kompresija rađena lošim kodecima, niskim bitrate, itd.
Accuphase je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2012, 16:03   #19
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Slusalice 50-60e prvenstveno za muziku

Pa ja skoro sve imam u MP3 formatu jer je prosto to najrasprostranjeniji i najpopularniji audio format.
Kazem imam par FLAC pesama ali razlika nije bila toliko uocljiva na zvucnicima, na slusalicama je vec druga prica.
Ja obicno imam sve u vbr sto je u sustini oko 192kbps, ali sama "tezina" fajla (MP3 6mb-FLAC 25mb) govori o razlici.

Juce bas sam testirao ista pesma u MP3 (Scena) i FLAC (Scena), ja na bubicama od 20e i te kako cujem razliku.
Prosto kvalitet je neuporedivo bolji, konstantan i nema onih sitnih nedostataka recimo sitni efekti koji se neretko na MP3 formatu i ne cuju kako treba.
Ovo je samo moje zapazanje, mozda nisu svi toliko zahtevni i nije svacije uho isto osetljivo na zvuk.
Mogu tek da zamislim kako bi bio zadovoljan sa nekom kvalitetnijom zvucnom...
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2012, 16:42   #20
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Slusalice 50-60e prvenstveno za muziku

Nije to prosta bitka MP3 vs FLAC, lepo je chovek napisao - zavisi koji MP3 i zavisi koji FLAC.

Pored bitrate-a, bitno je i koji je izvor (da li je neki kreten samo ripovao youtube zvuk od 64 kbps pa upmixovao na 320 kbps, ili je izvor mozhda audio CD/DVD propushten kroz neki dobar plejer ili jednostavno FLAC downmixovan u MP3), koji je encoder, pa i koja je vrsta muzike u pitanju i koliko je sama pesma zahtevna.

Ako isti FLAC konvertujem u 320 kbps MP3 preko LAME encodera, ja izuzetno retko primecujem razliku na ovoj opremi. Na bubicama od 20e tek tvrdim da nema razlike (imam CX150 vec 2 godine). A josh vazhim za nekog sluhistu... dodushe, igra tu ulogu i psiholoshki uticaj frekvencija koje ne mozhesh da chujesh, a koje FLAC poseduje, a MP3 ne.

Sa ovim ponudjenim slushalicama, situacija bi bila zanimljiva, ali cenim da je bez bolje zvuchne kartice od integrushe FLAC nepotreban. Skinesh proveren FLAC album, konvertujesh u 320 kbps MP3 preko nekog od zilion dobrih frontendova i LAME encodera i spasesh sebe dosta prostora na disku/plejeru, a i eventualno baterije.

E, ako nabavish recimo Xonar DG i bar ovaj Samson, onda mozhda mozhe o nechemu da se pricha. Inache, ja bih Grado stavio ispred svega ponudjenog, sem Samsona/Superluxa o kojima se nisam previshe informisao. Slushalice jedno vreme nisu imale konkurenciju u tom cenovnom rangu, a koliko je sad izgled bitan u odnosu na kvalitet zvuka, proceni sam.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Slusalice za muziku i gaming do 1000 din. xp professor ŠDK - Zvuk na računaru 68 24.11.2015 21:46
Slusalice za Anycool ? xp professor ŠDK - Zvuk na računaru 0 9.3.2012 23:17
Slusalice problem Rkoma Zvuk na računaru 2 5.10.2011 23:25
Sve sto pusti drug na slusalice to ja njemu cujem preko skajpa - TERMINATOR - Zvuk na računaru 0 4.5.2011 21:17
Slusalice i zvucnici zajedno? brajko85 Zvuk na računaru 13 18.6.2010 20:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com