Forum Sveta kompjutera  

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.4.2018, 0:28   #7741
Neutrino
Deo inventara foruma

Član od: 17.6.2011.
Zahvalnice: 88
Zahvaljeno 2.762 puta na 1.716 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Nikako ne možeš eliminisati "tearing" samo sa fps lock-om. Mislim da je "tearing" čak veći kada limitiraš fps na 60 nego kad je fps 120+. Adaptive vsync + fps limit preko Rivatunera je neko najbolje, ili najmanje loše rešenje (nema leba bez g-synca).
Zakljičan FPS sprečava karticu da ode u zasićenje i pravi rezervni bafer performansi za slučaj kada bi FPS bez uključenog zaključavanja pao ispod frekvencije osvežavanja monitora i izazvao "cepanje". To je bukvalno najstariji trik kojim se developeri služe već decenijama - zaključaju naslov na 30/60FPS i pobrinu se da standardna podešavanja održe makar par frejmova u sekundi iznad tog broja.

Što se "sync" tehnologija tiče već sam pisao par puta da imaju smisla samo kod kompetetivnih igrača koji pored monitora od 144Hz mogu da nabave i skupe grafičke kartice koja će izvući taj FPS. Normalnoj raji će mnogo više značiti bolja grafička kartica koja za razliku u ceni od 150€ između normalnog i G-Sync monitora garantuje bar 20-30% bolje performanse.

Plus apsolutno ne podržavam alamunjske poteze kojima "crveni" i "zeleni" pokušavaju da prošire svoje tabore i na tržište monitora.
Citat:
S.t.a.r.a.c. kaže: Pregled poruke
To sto si ti odlucio zalutati i ignorisati main quest jeste stvar odluke, aka opciono. To je tvoj Geralt.
To što sam ja "zalutao", kako ti kažeš, je fundamentalan element svakog role-playa a to podrazumeva da ja kao igrač treba da imam potpunu slobodu da definišem svoju putanju i prioritete.

Međutim, namerno oduzimanje pošteno zasluže nagrade, samo zato što igrač nije unapred pratio zacrtan šablon razvojnog tima, se zove forsiranje sakate gamplay mehanike koja je trebala da reši ono što CCP očigledno nije znao kako da reši.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2018, 1:25   #7742
nameless1
Deo inventara foruma

Član od: 19.8.2009.
Zahvalnice: 2.786
Zahvaljeno 4.632 puta na 2.148 poruka

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Zakljičan FPS sprečava karticu da ode u zasićenje i pravi rezervni bafer performansi za slučaj kada bi FPS bez uključenog zaključavanja pao ispod frekvencije osvežavanja monitora i izazvao "cepanje". To je bukvalno najstariji trik kojim se developeri služe već decenijama - zaključaju naslov na 30/60FPS i pobrinu se da standardna podešavanja održe makar par frejmova u sekundi iznad tog broja.
Zašto onda imam užasan tearing u Black Mesa kada limitiram fps na 60 iako fps nikada ne ide ispod? I na onom klipu koji sam postavio lik ima veliki tearing u Overwatch-u kada samo limitira fps. Jednostavno, fps lock ne vrši sinhronizaciju fps-a sa refresh rate-om, pa najmanja odstupanja dovode do tearing-a. Iz svega što sam pročitao na netu, a i na osnovu testiranja, može se zaključiti da ne postoji mogućnost eliminacije tearing-a bez neke vrste vsync-a.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2018, 1:46   #7743
Neutrino
Deo inventara foruma

Citat:
Zašto onda imam užasan tearing u Black Mesa kada limitiram fps na 60 iako fps nikada ne ide ispod?
Problemi sa triple bufferingom ili drajverima za grafičku? Nisu bez veze drajveri narasli na skoro pola gigabajta downloada.

EDIT: Oće li već neko da sredi ovo pucanje foruma... Ne mogu ni da napredne poruke da odem da ne pukne pisanija.
Stara 1.4.2018, 3:30   #7744
nameless1
Deo inventara foruma

Član od: 19.8.2009.
Zahvalnice: 2.786
Zahvaljeno 4.632 puta na 2.148 poruka

Citat:
Problemi sa triple bufferingom ili drajverima za grafičku? Nisu bez veze drajveri narasli na skoro pola gigabajta downloada.
Ne vidim bilo kakve probleme sa drajverima i ne znam kakve veze ima triple buffering sa bilo čime kada je vsync isključen. Glavna prednost G-sync monitora je što rešava problem koji imaju monitori sa fiksnom frekvencijom osvežavanja, tj. ne treba im vsync da eliminišu tearing, a samim tim nema problema ni sa input lag-om. Kada bi na standardnim monitorima bilo potrebno samo limitirati fps i na taj način eliminisati tearing i input lag, onda niko ne bi bio lud da daje silne pare za G-sync monitore. Ali dobro..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2018, 3:33   #7745
Neutrino
Deo inventara foruma

Citat:
Glavna prednost G-sync monitora je što rešava problem koji imaju monitori sa fiksnom frekfencijom osvežavanja, tj. eliminiše tearing bez input lag-a (sve to bez potrebe za vsync-om).
Ali G-Sync i dalje ne rešava problem vidljivih promena u dinamici slike svaki put kada neoptimizovana igra počne da pravi nagle promene FPS-a.

Primer, imaš igru koja na G-Sync monitoru non-stop dinamički obara frekvenciju sa recimo, lupiću, 75FPS na 45FPS. To se itekako primećuje jer pokreti na slici počinju da se "razvlače". Možda ne na monitorima od 144Hz ali to je i dalje u domenu naučne fantastike za većinu običnih smrtnika koji ne mogu da priušte sebi i srazmerno jaku grafičku karticu da bi stvarno uživali u G-sync tehnologiji bez pomenutih problema.

Ljudi su ubeđeni da su G-Sync i Free-Sync magija koja rešava sve probleme V-synca a u stvari i one dolaze sa svojim setom problema.
Stara 1.4.2018, 10:22   #7746
S.t.a.r.a.c.
Član

Član od: 24.3.2018.
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 28 puta na 11 poruka

Citat:
To što sam ja "zalutao", kako ti kažeš, je fundamentalan element svakog role-playa a to podrazumeva da ja kao igrač treba da imam potpunu slobodu da definišem svoju putanju i prioritete.

Međutim, namerno oduzimanje pošteno zasluže nagrade, samo zato što igrač nije unapred pratio zacrtan šablon razvojnog tima, se zove forsiranje sakate gamplay mehanike koja je trebala da reši ono što CCP očigledno nije znao kako da reši.
Nije to fundamentalni element svakog RPGa iz prostog razloga jer sve RPG igre nisu iste. Pa ova igra ti je dokaz za to. Ne postoji RPG slican Witcheru 3.

Opet velim, Witcher igre se vrte oko izbora/poslijedica usko povezanih sa odlicnom pricom, karakterima i dijalogom. Levelovanje, nagrade, loot, napredovanje, sve ovo je sekundarno. To su i developeri davno izjavili.
S.t.a.r.a.c. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2018, 10:51   #7747
filpan
Starosedelac

Član od: 5.2.2012.
Zahvalnice: 2.885
Zahvaljeno 995 puta na 551 poruka

Upravo zbog toga igra nije RPG. Po ne znam koji put, igra je akciona avantura. Ne znam sto su vam puna usta toga da je igra RPG.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2018, 11:14   #7748
Bascelik
Starosedelac

Član od: 19.5.2009.
Zahvalnice: 718
Zahvaljeno 1.027 puta na 557 poruka

Zato sto je RPG

Starac je u pravu, razne igre spadaju pod RPG koje se razlikuju u svim segmentima. Witcher nikad nije imao fokus na loot, sto je i logicno, a sta pa da lootoujes , jedan mac iznova i iznova. Nije mu to ,sto bi rekli, strong point.
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2018, 11:17   #7749
Aibo
Deo inventara foruma

Član od: 30.6.2008.
Zahvalnice: 848
Zahvaljeno 2.808 puta na 1.737 poruka

Citat:
Ali G-Sync i dalje ne rešava problem vidljivih promena u dinamici slike svaki put kada neoptimizovana igra počne da pravi nagle promene FPS-a.
To stoji, ali to je više problem koji treba da reše developeri neoptimizovane igre. G-sync/Free-sync istovremeno rešava screen tearing + lag i to je ipak već nešto, pogotovo uz lepo optimizovanu igru.

Ako je nešto u svemu tome za osudu je glupi rat između zelenih i crvenih gde te kupovina monitora vezuje za jedan od njihovih ekosistema.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2018, 11:20   #7750
S.t.a.r.a.c.
Član

Član od: 24.3.2018.
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 28 puta na 11 poruka

Nije tradicionalni RPG, medjutim to nije bitno.
S.t.a.r.a.c. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2018, 18:51   #7751
player1
V.I.P. Test Play

Član od: 5.4.2006.
Zahvalnice: 3.780
Zahvaljeno 3.798 puta na 2.463 poruka

Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
Zato sto je RPG
Akcioni RPG. Bar od dvojke, pa na dalje. Kec je neki hybrid (npr. dodge zavisi od statiskika, kao u klasicnom RPGu).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2018, 18:55   #7752
Exia
Deo inventara foruma

Član od: 18.6.2011.
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 2.116 puta na 878 poruka

Dvojka je vec krenula u tom pravcu (akcioni rpg) a finalni deo je podigao na visi level...Wild Hunt je akciona avantura sa rpg mehanikom i zato i jeste zablistao vise nego prethodne igre iz serijala
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2018, 19:10   #7753
player1
V.I.P. Test Play

Citat:
Exia kaže: Pregled poruke
Dvojka je vec krenula u tom pravcu (akcioni rpg) a finalni deo je podigao na visi level...
Jok. Dvojka i trojka su indenticne po tome. Sve razlike su finese.

Jedina je razlika sto je trojka akcioni open world RPG, dok je dvojka "samo" akcioni RPG.
Stara 5.4.2018, 20:02   #7754
Bascelik
Starosedelac

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Akcioni RPG. Bar od dvojke, pa na dalje. Kec je neki hybrid (npr. dodge zavisi od statiskika, kao u klasicnom RPGu).
Stara 5.4.2018, 22:25   #7755
player1
V.I.P. Test Play

Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Bascelik (5.4.2018)
Stara 5.4.2018, 22:34   #7756
Bascelik
Starosedelac

https://youtu.be/QCv2Iz9htJ8?t=5
Stara 6.4.2018, 1:48   #7757
Neutrino
Deo inventara foruma

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
To je ono što mene počinje užasno da nervira kod "savremenih" RPG naslova. W3 bukvalno nema nikakav osnovni set atributa već progresiju lika diktiraju isključivo oprema i nekakav sistem traitova/perkova. Meni je recimo neverovatno da je, primera radi, sistem fine Persuasion gradacije čiju jačinu diktira broj uloženih poena u taj atribut u Witcheru 3 zamenio sistem "imaš Axii 3/3, nemaš Axii 3/3". Bukvalno čim se nabavi maksimalan Axii svaki dalji Persuasion check je zagarantovan da uspe dok klasični RPG sistem i dalje ima mogućnost faila.
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
player1 (6.4.2018)
Stara 9.4.2018, 21:07   #7758
dex3108
V.I.P. Test Play

Član od: 1.6.2008.
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 7.103 puta na 3.271 poruka

Video
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2018, 17:59   #7759
perablenta
Deo inventara foruma

Član od: 30.1.2009.
Zahvalnice: 659
Zahvaljeno 1.354 puta na 851 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta

Ova igra... već posle 20 sati mi je počela da zadebljava koža na sredini palaca leve ruke od silnog pritiskanja space key-a i to najmanje u borbi.

Ovaj put ne igram na Death march nego Blood and Broken bones, jer mi je jedno takvo iskustvo dovoljno do kraja života.

Igru bukvalno mogu da sumiram ovako:
Osmeh na licu:
1) Kad isključim UI i jašem, trčim kroz šumu
2) Kad pratim neki urnebesan dijalog
3) Kad iskasapim neprijatelja uz fantastičku koreografiju

Grimasa na licu:
1) Kad poginem od pada sa visine
2) Kad pokušavam da biram kog neprijatelja hoću da napadnem
3) Kad igra startuje combat posle cutscene a zaboravi da mi uključi komande

Igram ponovo zbog ekspanzija, nisam ih do sada prešao, ali dva prelaza igre će mi biti dovoljna, prvi je bio 400 sati, nadam se drugi 150-300.

Gwent, definitivno najbolji side game EVER!

Igra bez combat sistema najbolja stvar za zabavu ikada napravljena. Sa combat sistemom, dosta lošija.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku perablenta na korisnoj poruci:
filpan (10.4.2018)
Stara 10.4.2018, 21:19   #7760
Neutrino
Deo inventara foruma

Ja tokom prvog prelaza nisam mogao organski da podnesem GWENT. Onda sam u drugom OCD prelazu rešio da ga pošteno naučim jer sam hteo da kompletiram achievemente među kojima su mi falili svi vezani za GWENT.

Početak je težak jer je osnovni dek koji se dobija užasan. Da stvar bude gora ne postoji nikakva jasna indikacija koju kartu koji NPC drži pa onda nasumičnim lutanjem od NPC-a do NPC-a, na šta odlazi 95% vremena tokom kompletiranja kolekcije, često dolazi do situacije gde je protivnik prosto prejak sa svojim dekom i tu nema pomoći osim dolaska kasnije.

Tek kada se sklopi prvi, koliko-toliko, kršten dek postaje zanimljivo ali isto kao kod ostatka igre kako vreme prolazi i broj skupljenih karti se povećava tako GWET prelazi u rutinski smor. Northern realm dek sa minimumom osnovnih karti (26), pun set špijuna (Dijkstra, Thaler, Mysterious Elf i Prince Stennis), najvše dva Decoy za uzimanje neprijateljskih špijuna, maksimalno dve Commander's horn karte i Dandelion za dupliranje redova i ostatak Hero karte ali tako da svaka ima neki dodatan efekat (osim Geralta i Ciri naravno koji idu na +15 snagu). To je dek sa kojim sam bukvalno uzeo sve što je moglo da se uzme u igri, uključujući i achivement za Skellige dek iako je u jednom delu moralo da se baš igra sa Skellige dekom.
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, rpg, witcher

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Witcher The mighty Boo Role-Play 3333 6.5.2018 23:01
The Witcher 2 - Assassins of Kings Psycho13 Role-Play 4737 7.2.2017 12:19

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:22.