Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.1.2015, 17:34   #1
BeliTigar86
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 73
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Firewalls

Pozdrav

Da li neko zna kako da zastitim 100% kompijuter od upada hakera i spijuna,koji firewall da skinem i da li je zaista Kaspersky toliko dobar da moze da blokira upade i viruse .Hocu da sacuvam podatke,pomozite ako mozete.


Pozdrav svima.
BeliTigar86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2015, 18:23   #2
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Firewalls

Citat:
BeliTigar86 kaže: Pregled poruke
Pozdrav

Da li neko zna kako da zastitim 100% kompijuter od upada hakera i spijuna,koji firewall da skinem i da li je zaista Kaspersky toliko dobar da moze da blokira upade i viruse .Hocu da sacuvam podatke,pomozite ako mozete.


Pozdrav svima.
100% zaštita ne postoji.
Ako su ti operativni sistem i kritični programi (browseri, flash player, PDF čitači, Office programi) ažurni te ako imaš adekvatnu zaštitu možeš imati jako siguran sistem.
Poželjno je da imaš uključen UAC, ili još bolje: da imaš jedan admin i jedan obični (limited) nalog zatšićene različitim lozinkama. Koristiš ovaj obični, a ako zatrebaju admin privilegije zbog isntalacije nekog programa biće dovoljno da ukucaš admin lozinku u UAC prozoru (ne moraš se posebno ulogovati na admin nalog).
Što se KISa tiče, omogućiće ti dobru zaštitu.
Što se podataka tiče, možeš sa TrueCrypt-om da napraviš šifrovan kontejner i da ih u njemu držiš. Takođe, pravi rezervne kopije i na eksternim medijima i na online servisima.

Zaštita podataka na ličnom računaru od službi ozbiljnih država nije moguća čisto da znaš.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sass Drake na korisnoj poruci:
simke85 (31.1.2015)
Stara 1.2.2015, 14:37   #3
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: Firewalls

Odgovor je Ne. Zašto? Recimo imaš firewall ali nekoj bilo kojoj aplikaciji koja traži da ide na internet da bi radila ti joj daš dozvolu u firewall. Neki crecker napravi krek koji mu omogućava da iskoristi tu mogućnost aplikacije da ide na internet i preko nje ti može uzeti kontrolu nad računarom jer takav skript nije ni virus ni klasičan trojanac niti išta što bi se prepoznalo kao pretnja na prvi pogled.... Možda nisam baš najbolje objasnijo ali to je suština..
Najsigurniji metod je Turn Off network. Tada si siguran 100%!
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2015, 15:41   #4
cane.prebranac
Starosedelac
 
Član od: 14.6.2011.
Poruke: 2.250
Zahvalnice: 137
Zahvaljeno 440 puta na 399 poruka
Određen forumom Re: Firewalls

Koja tebe paranoja siba druze? Ne postoji 100% zastita, ali ti garantujem da ce pre hard disk da ti rikne mehanicki nego sto ce tebi na tvoj racunar da upadne haker i da ti pokrade podatke. Ja bih ti predlozio cuvanje bitnih podataka na nekom cloud-u ali ces ti verovatno negde procitati da to nije bezbedno i da hakeri mogu da ti upadnu i uzmu sifru i dobiju tvoje podatke.
cane.prebranac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku cane.prebranac na korisnoj poruci:
MARE GSX R (2.2.2015), ZoNi (2.2.2015)
Stara 1.2.2015, 18:47   #5
BeliTigar86
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 73
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Firewalls

Citat:
analayzer kaže: Pregled poruke
Odgovor je Ne. Zašto? Recimo imaš firewall ali nekoj bilo kojoj aplikaciji koja traži da ide na internet da bi radila ti joj daš dozvolu u firewall. Neki crecker napravi krek koji mu omogućava da iskoristi tu mogućnost aplikacije da ide na internet i preko nje ti može uzeti kontrolu nad računarom jer takav skript nije ni virus ni klasičan trojanac niti išta što bi se prepoznalo kao pretnja na prvi pogled.... Možda nisam baš najbolje objasnijo ali to je suština..
Najsigurniji metod je Turn Off network. Tada si siguran 100%!
Razumeo sam
BeliTigar86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2015, 18:48   #6
BeliTigar86
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 73
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Firewalls

Citat:
cane.prebranac kaže: Pregled poruke
Koja tebe paranoja siba druze? Ne postoji 100% zastita, ali ti garantujem da ce pre hard disk da ti rikne mehanicki nego sto ce tebi na tvoj racunar da upadne haker i da ti pokrade podatke. Ja bih ti predlozio cuvanje bitnih podataka na nekom cloud-u ali ces ti verovatno negde procitati da to nije bezbedno i da hakeri mogu da ti upadnu i uzmu sifru i dobiju tvoje podatke.
Ne siba me paranoja iskuliraj,ljudi su mi lepo objasnili ne vidim sto kvaris?
BeliTigar86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2015, 18:49   #7
BeliTigar86
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 73
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Firewalls

Da li mi onda predlazete da uninstaliram firewall ako nije od pomoci?mozda ovo zvuci glupo ali slusam predloge.

Dakle?
BeliTigar86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2015, 19:19   #8
BeliTigar86
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 73
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Firewalls

Ovo pitam zato sto mi se nesto cudno desava sa kompijuterom,kao da mi ikone nisu citave nego prepolovljene?i kao da senke od klika misa ne mogu da se sklone,sat mi se odjednom poceo da baguje i to vec ima 3 dana,ne znam sta da radim zato pitam da mi neko nije upao a da ne mogu da vidim ko.

Poslednja ispravka: BeliTigar86 (1.2.2015 u 19:30)
BeliTigar86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2015, 22:25   #9
cane.prebranac
Starosedelac
 
Član od: 14.6.2011.
Poruke: 2.250
Zahvalnice: 137
Zahvaljeno 440 puta na 399 poruka
Određen forumom Re: Firewalls

Mozda ti ne paranoises ali tako postavljas pitanja. Moras da definises sta te muci, a ne odmah napali me hakeri, prislukuju me itd... Znaci imas problem sa ikonicama, sat ti baguje i senka misa te muci, tako lepo postavis pitanje. Sad precesljaj komp sa malwarebytes-om i hitmenom pa vidi sta se dogadja, takodje ga pocisti sa cclinerom. Valjalo bi da nam kazes i kad je zadnji put reinstaliran sistem.
cane.prebranac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2015, 23:31   #10
Shumsko_drvece
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2007.
Lokacija: Bor
Poruke: 1.529
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 505 puta na 323 poruka
Određen forumom Re: Firewalls

Da ne otvaram novu temu... Imam Win7 sp1 64bit i potrebna mi je datoteka mdsdrv.sys (trebalo bi da je u windows/system32/drivers/mdsdrv.sys), jer bez nje ne mogu da startujem base filtering services u Services, a bez toga ništa od Firewalla. Ako bi neko bio ljubazan da je potraži u svom sistemu i nakači na neki servis kako bih mogao da je skinem, bio bih mu jako zahvalan (može i na pm). Sva ponuđena rešenja iz Microsoft help podrške sam isprobao, ali no dice. Sa windows diska ne uspevam da izvučem dotičan fajl, jer sve je (valjda) spakovano u arhive. Zašto i kako se dotičan fajl izgubio, ne znam. Koliko znam, nije ga ništa pojelo, provereno sa Avastom + nekoliko malware zaštitnika... Thx.
Shumsko_drvece je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2015, 0:23   #11
BeliTigar86
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 73
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Firewalls

Citat:
cane.prebranac kaže: Pregled poruke
Mozda ti ne paranoises ali tako postavljas pitanja. Moras da definises sta te muci, a ne odmah napali me hakeri, prislukuju me itd... Znaci imas problem sa ikonicama, sat ti baguje i senka misa te muci, tako lepo postavis pitanje. Sad precesljaj komp sa malwarebytes-om i hitmenom pa vidi sta se dogadja, takodje ga pocisti sa cclinerom. Valjalo bi da nam kazes i kad je zadnji put reinstaliran sistem.
Reinstaliran je pre 4 meseca
BeliTigar86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2017, 12:36   #12
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.926
Zahvalnice: 2.828
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Firewalls

Zanima me Linux firewall distro. Konkretno IPfire. Hteo bih malo da se ucim pa sam mislio kuci da probam. Sve sam spremio. Imam staru confu sa IPfire i dve mrezne karte. Da li je moguc sledeci setup. ADLS ruter>IPFire>Desktop racunar...
Kako god da okrenem Sve bude lepo podeseno izmedju rootera i IPfire, ali na Desktopu nema internet konekcija.
Svuda po uputstvima ide modem>ipfire>switch>multi desktop... Ja za pocetak kacim samo jedan desktop i nemam switch.... nesto nece.
Aj prvo da pitam ovde da ne otvarm novu temu, ako Admin zna gde i kome da postavim pitanje ili temu, hvala!

Poslednja ispravka: Filip89x (20.9.2017 u 13:53)
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Testovi & osvrti: firewalls, Ubuntu/Mandriva, licence mr.marvin Tekstovi u SK 0 16.8.2007 11:25


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com