Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.5.2016, 22:59   #1
Pucko
Veteran
 
Član od: 15.5.2010.
Lokacija: Velika Bresnica/Pozarevac
Poruke: 1.071
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 63 puta na 48 poruka
Određen forumom Ogroman gubitak paketa u internet saobracaju, kako da resim problem

Dakle, sve je pocelo pre mozda nekih dva meseca, mada nisam bio kuci toliko da bi mi islo na zivce, tek kada sam se ponovo preselio, poceo sam da se nerviram i pucam, zato sto "izgubim kontrolu nad tenkom u igri world of tanks".

Krenem da istrazujem, sta se desava kada kliknem na dugme, kuckam itd, ustanovio da su to paketi. Ok onda imam veliki gubitak paketa, nepodnosljiv, ali ne uvek, samo u odredjeno vreme, ali to traje , jer samo kada imam vremena da se opustim malo uz neku igru ja se nerviram jer ne mogu nikako da se zabavim. Iz ISp-a su dolazili ljudi, kao nesto sredili na banderi , pojacali digitalni signal televizije itd. Medjutim meni je nastavio da se javlja isti problem, reklu su da je sve u redu a to sto se desava posle rutera, za to ne odgovaraju. ok.

Moja mrezna infrastruktura je modem>ruter>8port gigabit switch, koji salje kabal na tv, drugi kompjuter, drugi switch, na taj drugi su nakacena dva kompjutera i jedan ap, sa kojim pojacavam wifi, naravno pod drugim imenom, jer mi bridge repeater nije bas radilo kako treba, nebitno.

Ja sam pingovao sa kompjutera, kroz jedan switch, pa kroz drugi, ruter, 0% packet loss, posle 10 minuta pingovanja, mislim da je bilo sasvim dovoljno, pa sam pingovao na moju internet ip adresu, gde je ping bio 1ms, sto je opet 0 packet loss, e sad sta god da pingujem dalje, to se javljaju problemi, odnosno preko 2% gubitaka, sto sam procitao negde da ne sme da predje. Imao sam cak 28% gubitaka kada sam pingovao dns server od ISP-a , ili google, nisam siguran sta je vec tada bilo, poenta je da posle moje ip adrese ima mnogo gubitaka.

Ono sto mene zanima, internet ip, koji je zapisan, na kompjuteru, na ruteru, da li se on dobija iz modema (kablovska televizija je u pitanju, samim tim kablovski modem) ili iz DHCP servera ISP-a koji se nalazi negde u pi*kovcu u srbiji?

Da li ovo moze da bude problem sa kablom za kablovsku, sa modemom, sa DNS-om od ISP-a , njihovim DHCP-om, pretpostavljam da su sve to faktori koji uticu na gubitak paketa. TO se desava npr sada, sutra ujutru je dobro sve, i onda opet tako nekad kada ja imam vremena da se malo igram, zezam, pricam sa inostranstovm na skajpu, desavaju se ove gluposti. Modem je star negde oko 4-5 godina. Od kako je napravljen ugovor, cak smo pre mesec dana i produzili ugovor kako bi dobili 20mb za 1100 dinara mesecno.

Ili da jednostavno odustanem od online gaming-a, i da se zezam samo u singleplayer-u jer drugi isp ne postoji, njihovi radnici su generalno stoka jer ne zele da rade svoj posao kako treba, jos ako se ja ovako sa ovim tekstom nadjem kraj telefona, oni ce mi najverovatnije kratko reci, da je sve u redu i da ja umisljam, ali moracu u svakom slucaju da nazovem i da vidim da li zele da mi rese ovaj problem.

ISP je Kopernikus

Poslednja ispravka: Pucko (8.5.2016 u 23:08)
Pucko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2016, 23:04   #2
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Ogroman gubitak paketa u internet saobracaju, kako da resim problem

Mislim da te kolje taj switch i to silno rutiranje/bridžovanje konekcija. Nešto moraš gubiti kad toliko "putuje" signal.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2016, 23:08   #3
Pucko
Veteran
 
Član od: 15.5.2010.
Lokacija: Velika Bresnica/Pozarevac
Poruke: 1.071
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 63 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Ogroman gubitak paketa u internet saobracaju, kako da resim problem

Pa vec sam napisao da nemam gubitka do rutera. Gubici su samo posle rutera ka "napolju" . Cak sam direktno spojio modem i kompjuter, isto se desavalo, probao sam sa 3 razlicita kompjutera, sa razlicitim kablovima. Switcheve koristim jer ne mogu drugacije da umrezim kompjutere gigabitno, jer mi je to potrebno zbog posla. Meni je ovako mreza napravljena vise od godinu dana, i nikad za taj period nisam imao problema do pre 2 meseca. Oba switch-a su dlink, gigabitna, samo je jedan 8 port, a drugi 5 port.

Ilustracija dodata.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	1.png
Viđeno:	89 puta
Veličina:	20,2 KB
ID:	54207  

Poslednja ispravka: Pucko (8.5.2016 u 23:21)
Pucko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2016, 23:54   #4
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Ogroman gubitak paketa u internet saobracaju, kako da resim problem

Ne razumijem šta se dešava.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2016, 0:06   #5
Pucko
Veteran
 
Član od: 15.5.2010.
Lokacija: Velika Bresnica/Pozarevac
Poruke: 1.071
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 63 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Ogroman gubitak paketa u internet saobracaju, kako da resim problem

ono sto sam objasnio u prvoj poruci, gubitak paketa posle rutera, nisam siguran da li je modema ili do infrastrukture ISP-a . Oznacio sam da mi je ping od kompjutera do rutera 1ms, i 0% gubitaka paketa, kroz test od 10 minuta, medjutim, gubitak posle rutera pa na dalje je prelazi preko 2%, odnosno prema poslednjim merenjima koja sam radio preko CMD-a pingujuci razne ip adrese i veb sajtove dosao sam do gubitka do 28% za sada najveceg, da ne pisem koliki su gubici sa world of tanks serverom koji se nalazi u nemackoj. U svakom slucaju nesto nije uredu posle rutera.
Pucko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2016, 0:08   #6
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.469
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.003 puta na 3.725 poruka
Određen forumom Re: Ogroman gubitak paketa u internet saobracaju, kako da resim problem

traži novi modem od isp
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
Pucko (9.5.2016)
Stara 9.5.2016, 10:59   #7
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.406
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Ogroman gubitak paketa u internet saobracaju, kako da resim problem

A zasto TV signal uopste prolazi kroz ruter/modem???

Zar nije pametnije da ih izdvojis odmah na startu?

U pitanju je kablovska, zar ne?
Ne ADSL/IPTV?
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2016, 11:02   #8
Pucko
Veteran
 
Član od: 15.5.2010.
Lokacija: Velika Bresnica/Pozarevac
Poruke: 1.071
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 63 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Ogroman gubitak paketa u internet saobracaju, kako da resim problem

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
A zasto TV signal uopste prolazi kroz ruter/modem???

Zar nije pametnije da ih izdvojis odmah na startu?

U pitanju je kablovska, zar ne?
Ne ADSL/IPTV?
Zato sto je to smart tv, i zato sto pustamo filmove preko mreze direktno sa kompjutera koji je na drugom kraju kuce. Filmovi su fullhd, i logicno zahtevaju sto je bolji protok moguc.

Naveo na kraju prve poruke da je kopernikus u pitanju.
Pucko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2016, 11:04   #9
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.406
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Ogroman gubitak paketa u internet saobracaju, kako da resim problem

To znaci da svaki put kada ukucanin gleda Youtube ili streamuje film sa nekog servisa, da ce je tvoje MP performanse automatski da opadnu, jer se koristi internet protok, a ne protok ta kablovsku televiziju.

Toga si svestan?

Inace, da se razumemo, sasvim je za smart TV da njegova veza ka internetu ide kako ide. Ipak se za to korusti internet protok, po dizajnu. Ali bi zato analogna i digitalna kablovska trebalo odmah da se racvaju, a ne da idu preko modema/rutera. To sigurni dodanto negatuvno utuce u tvom slucaju.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2016, 11:13   #10
Pucko
Veteran
 
Član od: 15.5.2010.
Lokacija: Velika Bresnica/Pozarevac
Poruke: 1.071
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 63 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Ogroman gubitak paketa u internet saobracaju, kako da resim problem

Hmmm, da, ali nisam imao problema nikad kada se strimovao neki film na tv sa kompjutera, jer je gigabitna mreza, drugo, prema semi se u 99.9% slucaja strimuje nesto sa prvog kompjutera na tv, i to kad se gledaju filmovi itd, to nije tako cesto.

Ja sam bio u kuci mali milion puta kada su sve masine ugasene osim moje, pc 2, i desava se taj gubitak paketa, sinoc je bio isti problem, sinoc sam bio sam, sve pogaseno, i iskljucio sam igru jer sam poludeo sto nisam mogao nista da radim, onda sam seo na gugl i trazio sta je problem, i dosao da toga da je verovatno problem posle rutera, odnosno modem pa na dalje.

Mogu da prilozim screenshot pingovanja od mog kompjutera pa sve do rutera, i bice 0% gubitaka, odnosno perfektna konekcija. Cak sam i od njih dobio nov ruter.

Kada sam na telefonu, na njemu je namesteno smart switch network, i sinoc se jedno 20 puta prebacio sa wifi-a na svoj internet, nisam mogao da refresujem stranu na 9gag-u na telefonu koliko je lose radilo sve.

A wifi signal mi je naravno pun. Mislim da je moja mreza zanemarljiva i da je problem dalje, izvan.
Pucko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2016, 11:19   #11
Pucko
Veteran
 
Član od: 15.5.2010.
Lokacija: Velika Bresnica/Pozarevac
Poruke: 1.071
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 63 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Ogroman gubitak paketa u internet saobracaju, kako da resim problem

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Inace, da se razumemo, sasvim je za smart TV da njegova veza ka internetu ide kako ide. Ipak se za to korusti internet protok, po dizajnu. Ali bi zato analogna i digitalna kablovska trebalo odmah da se racvaju, a ne da idu preko modema/rutera. To sigurni dodanto negatuvno utuce u tvom slucaju.
Internet i kablovksa se dele na tavanu sa spliterom, koji su oni namontirali, oni doveli kabal, oni prikljucili, i u dnevnu sobu odakle sve to pocinje, idu dva kabla od kablovkse, jedan za tv drugi za internet, i analogni i digitalni signal ide na tv kroz taj kabal,

Strimovanje radim sa windows media player-a kroz mrezu, jednostavnim klikom na mediju, desni klik, pa izaberem play to>LG TV itd itd. i to je to, i onda gledam na Task manageru koliko se opterecuje mreza, odnosno kolii je upload sa tog kompjutera, sto nije nesto veliki, ali opet stavio sam da bude gigabitna konekcija da bi bilo prostora za sve.

Ali tv nije ni bitan faktor, jer se ne koristi toliko cesto za stream. On je u vecini slucajeva i iskljucen.

Da napomenem na tv-u se nikad ne koristi internet kao internet, jer se pokazalo u praksi da je jako spor, i otvaranje strana, pre cu sa laptopom da otvorim nesto itd... internet se ne koristi.

DDOS napade mislim da iskljucujem iz problema, jer nisam bas toliko aktivan sa svadjama i provokacijama direktno sa igracima na internetu, i odavno sam prekinuo komunikaciju sa ljudima koji su bili u mom okruzenju, sposobni za tako nesto.

Poslednja ispravka: Pucko (9.5.2016 u 11:26)
Pucko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2016, 11:36   #12
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Ogroman gubitak paketa u internet saobracaju, kako da resim problem

Ne znam zasto komplikujes, pozovi pravajdera ulozi prigovor da dolazi do gubitka paketa sto ti igranje cini neupotrebljivim, problem sigurno nije do tebe, posalji im i screenshot tog gubitka, kao i stanje signala koje vidis na odgovarajucoj strani svog rutera.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2016, 12:01   #13
Pucko
Veteran
 
Član od: 15.5.2010.
Lokacija: Velika Bresnica/Pozarevac
Poruke: 1.071
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 63 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Ogroman gubitak paketa u internet saobracaju, kako da resim problem

OKej, ja sam samo objasnio sve kako sta funkcionise, a ostali misle da je problem u mrezi. Hteo sam samo da iskljucim sve svoje stvari koje bi mozda mogle da prave problem, pre nego sto zovem servisere.
Pucko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2016, 14:28   #14
vlados83
Član
 
Član od: 25.9.2013.
Poruke: 158
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 27 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Ogroman gubitak paketa u internet saobracaju, kako da resim problem

Pokušaj da se nakačiš na njihov kablovski modem i vidiš jačinu signala koju dobijaš.
Kod mog provajdera je bila neka crna Motorola(192.168.0.1), sada sam dobio Thomsona.
Koristi ping test da ih ubijediš da je do njih.
vlados83 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2016, 18:34   #15
Pucko
Veteran
 
Član od: 15.5.2010.
Lokacija: Velika Bresnica/Pozarevac
Poruke: 1.071
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 63 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Ogroman gubitak paketa u internet saobracaju, kako da resim problem

Mozda sam resio problem, ali jos uvek nisam siguran, otkacio sam wifi ap i za sada radi sve normalno.
Pucko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa internet konekcijom zoran-petkovic Internet tehnologije 4 13.6.2008 1:44
Problem sa deljenjem Internet konekcije Boris Zegarac Komunikacioni uređaji i umrežavanje 13 22.4.2008 12:10
Problem sa wireless povezivanjem laptop-a na internet. NSadian Komunikacioni uređaji i umrežavanje 5 30.11.2007 12:42
Kako se povezati na Internet bez telefona, uz lokaciju koja je podaleko od centra? P@vle Internet usluge 3 25.10.2007 3:21
Internet problem tiho86 Internet usluge 14 23.8.2007 3:55


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com