Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.10.2010, 16:38   #21
planetm
Banned
 
Član od: 23.6.2010.
Poruke: 607
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 95 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Citat:
bachi kaže: Pregled poruke
Da se proda Telekom - ooooooooooo daaaaaa!

Da se proda i infrastruktura - ooooooooooo ne!

Dakle, infrastuktura treba da ostane u državnom vlasništvu koje će iste iznajmljivati svim operaterima sadašnjim i budućim po *istim* cenama, a fiksnu telefoniju (i ADSL) kao i mobilnu telefoniju prodati na licitaciji.

Samo na taj način ćemo imati pravu konkurenciju, a ne monopol, sve drugo je nije šija, nego vrat.

Ali, to se neće desiti, bolikitičarima trebaju pare da mažu oči ovom narodu sa "povišicama", bliže se izbori, kao i odlaganje činjenice da smo svi kolektivno pustili goluba u čabar. Kada se potroše i te pare, konačno ćemo kao nacija udariti glavom u zid, ali kad se osvrnemo iza sebe, shvatićemo da smo sve prodali i da nema nazad, a onda će nam biti kasno, mada već jeste.
Mislis da nece biti monopola,koje lud da ulaze velike pare u ponovnu izgradnju ifrastrukture,bandere,centrale,kablovi po meni previse skupo i totalno neisplativo
planetm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2010, 16:41   #22
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Očigledno da nisi dovoljno pažljivo pročitao to što je Bachi napisao. Infrastruktura u državnom vlasništvu ostaje za vek vekova. Može da nam dođe i provajder iz Tanzanije, nije bitno, ti ćeš sam moći da biraš usluge kojeg provajdera ćeš koristiti.

Da dodam još nešto. Plus, pare koje se dobiju od iznajmljivanja se dalje mogu koristiti za širenje/poboljšanje telekomunikacione infrastrukture.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2010, 17:38   #23
planetm
Banned
 
Član od: 23.6.2010.
Poruke: 607
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 95 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

To znaci da se prodaje samop mobilna telefonija,u kojoji nadam se nema monopola a ako drzavi ostaje infrastruktura o kom skidanju monopola onda pricamo,jedino ako nekom drugom operateru iznajmljuju centrale i bandere
planetm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2010, 17:41   #24
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Citat:
planetm kaže: Pregled poruke
...jedino ako nekom drugom operateru iznajmljuju centrale i bandere
Pa šta misliš o čemu drugom se i priča. Proda se Telekom, komplet, dok PTT-u npr. ostanu sve bandere/kablovi i posle ih iznajmljuje.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2010, 18:13   #25
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Citat:
planetm kaže: Pregled poruke
Najgore od svega je sto pare sto dobiju od telekoma sam telekom zaradi za veoma kratak period,sta polse,mislite da ce svaba da sponzorise kao do sada nema nista od toga,sta ce biti sa infrastrukturom na kosovu,dali ce svaba i o tome da brine nesto sumljam u to,zivi bili pa videli ako se uopste i proda i to nije iskljucena mogucnost
Na infrastrukturu na Kosovu zaboravi. Isključuju signal posle pola godine od preuzimanja vidjećeš.

Mislim da ovo nije tema za Forum SK jer je čisto politčko pitanje.

A pare će na putweve biti uložene kao što su uložene i one od mobtela.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2010, 20:53   #26
acaf
Veteran
 
Član od: 2.9.2007.
Poruke: 739
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 241 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Prodati Telekom => Sagraditi koridor XYZ

Secenje usiju => Krpljenje dup***
acaf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku acaf na korisnoj poruci:
Kisr (23.10.2010), Lich_king2 (28.10.2010)
Stara 22.10.2010, 23:12   #27
gently
Veteran
 
Član od: 19.4.2007.
Poruke: 784
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 158 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

protiv prodaje sam jer ide i infrastruktura koju su nasi roditelji i preci placali a i mi.I ovo nije privatizacija jer ce telekom kupiti drzavna firma iz Austrije ili Nemacke
gently je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku gently na korisnoj poruci:
Lich_king2 (28.10.2010)
Stara 23.10.2010, 10:06   #28
zukov
Član
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 150
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
dzonihsv kaže: Pregled poruke
Čak je Jasna Matić (ministarka telekomunikacija) rekla da pare od prodaje Telekoma treba uložiti u infrastrukturu (putevi...)! Niti brani svoj sektor, boli nju... važno da joj na račun mesečno leže 100-200k dinara.
Ne, naprotiv ona brine o svojima, jer je završila gradjevinu, a ne telekomunikacije.

Elem, bivša ministarka telekomunikacija Aleksandra Smiljanić, inače sada je profesorka na ETF-u, kao i svi ostali profesori na čelu sa dekanom ETF i činimi se rektorom Beogradskog univerziteta su poslali vladi javno pismo u kojem su izneli niz razloga zašto ne treba da se proda Telekom, ali ovi iz vlade se nisu čak ni potrudili da im odgovore, onda o čemu dalje da pričamo.
Kao što je neko već ovde napisao da od državnog dobijamo privatnog monopolistu, jer, moraću ovako da se izrazim jer stvarno ne znam kako drugačije da ih nazovem, g***a na vlasti neće da izdvoje telekomunikacionu kanalizacije (centrale, bazne stanice, optički kablovi...) da to ostane u državnom vlasništvu i posle bi se to iznajmljivalo svima. Pare od iznajmljivanja bi se upotrebljavala u dalji razvoj telekomunikacione infratrukture i svima lepo. Ovako lepo će biti samo Švaba, ili ko ga već kupi.
Dobro sam zapamtio tri razloga prodaje Matićke, da se Telekom treba prodati jer država ne ume da upravlja njime, da smo jedina država u Evropi u kojoj ima dvojnika i da ima sela u Srbiji koji još nemaju telefon. Koja je razlika izmedju donošenja budžeta države i upravljanje njime i upravljenje velikom firmom? Pa po mom mišljenju veoma malo. Ako su nesposobni da upravljaju jednom firmom, kako onda mogu da upravljaju DRŽAVOM, aj da mi to neko objasni?! O dvojnicima, pa kad bi vlast prestala da krade bar četvrtinu profita koji ostvaruje Telekom problem dvojnika bi se vrlo brzo rešio. Takodje dvojnici se uglavnom nalaze u selima, pitanje je sledeće, da li će se privatniku isplatiti da razvlači kobalove po p***i materini, da bi dobio par više korisnika, pa naravno da neće jer nije isplatljivo. To je ujedno odgovor i na treći ministarkin razlog za prodaju Telekoma.
E, i da dodam, da će bez posla ostati polovina radnika Telekoma (to znam iz prve ruke). Toliko o socijalno odgovornoj vladi.
E dodjosmo do cene. 2,4 milijarde dolara za Telekom Srbije!? Pa jeste li vi normalni? Pa za Telekom Srpske i m:tel je plaćeno preko milijardu evra!!! To mu dodje da Telekom u Srbiji vredi milijardu u 400 miliona dolara. Da nije tužno, bilo bi smešno.

Edit:
Samo jedno pitanjce. A zašto Norveška nije pordala Telenor, Nemačka njihov Telekom, Austrija njihov (inače, toj grupi pripada i VIP)?
I na kraju da dodam. Ko izadje zadnji nek ugasi svetlo.
zukov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2010, 11:57   #29
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Ja ne znam zašto se bunite. Pa ko je glasao za vladajuću partiju? Većina građana Srbije. Demokratija.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2010, 12:41   #30
acaf
Veteran
 
Član od: 2.9.2007.
Poruke: 739
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 241 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Demokratija bi bila ok kada bi postojale razlike izmedju lopova koji se kandiduju. Ovako to je kao da biras da li ces da jedes kuvani ili peceni kamen (da ne kazem nesto drugo).
acaf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2010, 12:16   #31
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Zadnje opravdanja koja sam čuo, mada je nezvanično (privatan razgovor sa jednom osobom bliskom onima gore), zvuči otpilike ovako: moramo da prodamo zbog opozicije jer će da nas optuže da ga čuvamo za nas. Mislim da postaje jasno svima da ovakva priča više nema nikakvo opravdanje, da nema ekonomske logike, da nema normalnog rezona ....

Priča koju mnogo nas već dugo zagovramo je priča koju je rekao bachi: infrastruktura Telekoma se odvaja u jednu nezavisnu firmu koja je javni servis, državna firma, stavite kako god hoćete, ali vlasništvo nas ovde. To obuhvata kablove, centrale, sistem koji to razvija i održava (inače to je manji deo zaposlenih u Telkomu), i to postaje osnova daljeg razvoja sistema kod nas. Taj deo se ne bavi prodajom krajnjim korisnicima, on radi sa firmama koje se bave pružanjem telekomunikacionih usluga. Taj deo ima jasan zadatak, da razvija i dalje infrastrukturu, da obezbedi da ta infrastruktura stigne do svih. Šta onda se prodaje? Telekom deo koji se bavi pružanjem usluga, dakle, onaj sloj između nas i javnog preduzeća. Tada pored njih možé da bude koliko hoćeš, to se rešava zakonom. Svi imaju isti početni start, iste uslove, iste cene. Onaj deo gde može da se razgovara je recimo da se kupcu Telekoma obezbedi besplatno korišćenje infrastrukture, recimo sledećih 10 godina, da bi se napravila poželjnija ponuda. Ok, to možemo da i nekako opravdamo, ali ovakvu prodaju, jok. U to preduzeće treba staviti i celu infrastrukturu optike koji je recimo postavila elektroprivreda. Treba da se iskoristi takav način rada i da se na takav način pojača optička mreža postojećeg sistema i da se time relativno brzo obezbedi veći protok unutar mreže.

Šta se dobija ovime? Prvo, mi imamo ono bitno, dakle, kontrolu konkurencije. Konkurencija se ne pravi preko noći. Konkurencija u uslovima kad mora da se napravi potpuno nova infrastruktura ne može da dođe brzo i lako, to se meri desetinama godina. Treba vreme. Ovako, zadržavanjem infrastrukture konkurentnost se može postići relatvno brzo. Onaj koji pruža usluge zakupljuje pod istim cenama i istim uslovima infrastrukturu od javnog preduzeća. Lako je izvesti da oni koji pružaju recimo internet usluge mogu direktno platiti samo infrastrukturu za taj deo, dakle, ne telefoniju, samo internet. Korisnik bi imao mogućnost biranja, dakle, internet od ovoga, telefon od onoga, IPTV od onoga. Može da se opredeli za neki integrisam paket isti tako. Korisnik ima mogućnost većeg izbora. Dakle, ovakav pristup mnogo brže donosio korisnicima prednosti, konkurenciju i smanjenje cena. To je sistem koji treba da nama kao korisnicima i samoj državi obezbedi najbolje od svega, viši kvalitet usluge i niže cene, mogućnost izbora provajdera.

Da je ovo što ja gore napisa normalno, vidi se i prema mnogim govorima i porukama koje se vrlo malo i retko pominju. Državni geniji najčešće pominju infrastrukturu optike koju je postavila elektroprivreda koristeći dalekovode i sisteme prenosa energije kao kičmu BUDUĆE nacionalne mreže. Baš tako, buduće. Oni kažu da će na bazi te mreže napraviti državni sistem koji bi trebao biti konkurencija postojećem sistemu Telekoma i da će biti iznajmljivan na način na koji sam gore napisao. Pitanje na koje ne daju odgovor je ovo: koliko milijardi evra ćé to koštati? Jer ako cena bude ista kao cena koju dobijamo za Telekom danas, onda smo mi kao država poklonili firmu nekom spolja. Mi kao država onda nemamo dobit. Mi kao korisnici nećemo imati dobit, jer će pare koje su mogle biti uložane u dalji razvoj sistema, otišle na pravljenje novog sistema koji nama treba. To je bacanje para. To je direktno zavlačenje ruke u naš džep. To je odlaganje konkurencije, to je zadržavanje monopola za još desetak godina, to je davanje naših para nekom privatnom monopolu. To je suluda politika razvoja zemlje. Ovde nije pitanje da li je tamo zaposleno ovoliko ili onoliko, to je lako rešiti, ovde je pitanje naše samozaštite. Samozaštite našeg džepa, pa da je samo jedan dinar, ali je to moj ili tvoj dinar, mi ga zarađujemo a ne oni gore, oni ga uzimaju.

Ovo je ono bitno, ovo je pitanje i ono što mora da se pririsne država da da odgovore. Treba da se pritisnu , neka počne ovde, na netu, kad se priča ovde i shvati problem ovde, to može da se proširi. Objasniti ljudima šta se dobija a šta gubi, da to nije priča koju servira ministarka telekomunikacija koja nije ni obučena i koja i ne poznaje materiju o kojoj priča. Da se počnemo da malo borimo za nas same. Da kažemo onima gore da nisu najpametniji i bogom dani i da moraju da nam daju odgovore.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2010, 15:07   #32
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Ajde i ja da postujem u "svojoj" temi. Veoma interesantan razgovor:

http://www.prva.rs/sr/video/info/ves...vesti/702.html
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Kisr na korisnoj poruci:
bobiv (25.10.2010), wladimir98se (25.10.2010)
Stara 25.10.2010, 16:09   #33
wladimir98se
Član
 
Član od: 12.3.2007.
Poruke: 166
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 43 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Dakle, obavezno pogledati link iznad i emisiju sa nebuloznim odgovorima ministarke telekomunikacija. Zena ima odgovore kao da se nalazi negde medj' javom i medj' snom. Evo samo jedan izvod iz razgovora:

Voditeljka :Ali sta znaci za fiksne pretplatnike, da li ce za njih pretplata biti skuplja jer ipak nas telekom ili neciji buduci, on drzi monopol?

Ministarka: On drzi monopol, cak vise ne drzi ni monopol, nasi gledaoci verovatno su primetili da se pojavio Orion telekom koji pruza fiksnu bezicnu telefoniju,Telenor ima licencnu i za nekoliko meseci treba da pocne da pruza usluge fiksne telefonije i to jesu bili preduslovi za prodaju Telekoma.

Dakle, za sve nas koji nismo znali, Telekom vec sada nema monopol jer ima jakog konkurenta u vidu Oriona a ubuduce ce, po recima ministarke, konkurencija biti jos jaca, samo pitam se na kom drvetu ce da rodi ta konkurencija, da l' na jabuci il' na sljivi? Da nije tuzno bilo bi smesno.
wladimir98se je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2010, 16:13   #34
gamer82
Član
 
Član od: 10.5.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 123
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
@ gamer82:

Politički pritisak mi nismo imali zbog toga do sada. Niti je to bilo nešto na našem tapetu jer se ovde prodaje priča da nema alternative i da oni dole baš zbog nema alternative nemaju uticaja na one gore jer to tako treba. Nismo naučili lekciju. Sedimo svi, jedan.

Iskustvo iz recimo Hrvatske. Prodat telekom tamo. Preuzeo DT. Situacija bila slična današnjoj kod nas. Prema profitu godišnje trebalo bi 20 godina da vrate ulaganje. Njjima je prihvatljivo do 10, rešenje, podigli cene. Nigde u zakonu ili ustavu ne piše da je tebi garantovano da imaš telefon ili net. Želiš li, cena je ova. Rezultat, cene kod njih dignute, niko ništa nije mogao. Kod nas, svi kukaju iz Telekoma kako je kod nas niska cena prema Nemačkoj, dakle, znaš koja će biti cena.

Kakva konkurencija je tu u igri koju ti pominješ? Mislim, Orion nije nikakva konkurencija danas. Niti će biti skoro. Koliko ima žalbi na njijh i kako brzo idu, ima mi da se načekamo da oni budu iole nešto. Telenor? Nema ni jednog koroisnika niti će skoro. Dakle, ko je tu danas konkurent? Sami sebi? Kome će da pređe korisnik? Kako je to konkurencija, zato što smo mi to rekli pa eto, imamo izbor? Mislim, evo, ja kažem, Beograd ima metro. Čik neko da lepo mesto autobusom ode negde metroom. Da bi otišao negde treba da POSTOJI metro. DA POSTOJI. Kod nas ne postoji. Kad ne postoji NEMA KONKURENCIJE I NEMA IZBORA.

1400 din za 4 Mbit vezu normalno? Gde? Na SBB ima, ima i onaj paket koji je sada na promociji, ali promocija nije zvanična cena, to je cena na popustu. Zvanično, za 1400 din dobijaš 1 Mbit. 4 Mbit je skoro 3000 din. To je vrlo skupo računato recimo prema Rumuniji, Bugarskoj ili evropskim zemljama. Uostalom, danas za 1400 din SBB na isti ugovor od 12 meseci daje 4Mbit. Što Telekom nema regularnu cenu sa regularnom brzinom od 4Mbit za te pare, kad konkurencija, a to je SBB ima tu cenu, i pomenutu brzinu regularno? Pa konkurencija je tu, zar ne? Nešto nije uredu u tvojoj analizi, iskreno.
Konkurencija postoji,to sto se ORION tek adaptirao nemora da znaci da sve prepusta slucaju,nama je bitno da vise nema monopola u telekomunikacijama kao sto je Telekom koji je mogao da diktira cenu usluga kako mu odgovara cak i da ga otkupi Austrija telekom koja nema prava na raspolaganje infrastrukture u celosti jer nije 100% vlasnik cene ce biti prihvatljive nasem trzistu.Sto se tice cene internet usluga prihvatljiva je upravo zbog promocije jer drugacije i ne mogu da naplate potrazivanja preko standardnih cena.Vecina internet korisnika u Srbiji koristi promocije za ADSL a time je broj korisnika veci sa druge strane SBB je kablovski operater i nema veze sa ADSL uslugom tako da ih je nemoguce porediti jer distribucija interneta nije ista a i amortizacija se razlikuje pa su i troskovi infrastrukture drugaciji.ADSL je dosta zahtevniji od kablovskog sistema jer da imamo opticke kablove bila bi druga prica,takodje,ne moze se ocekivati da cena usluga bude kao na zapadu ili bolje receno EU zemaljima jer nase trziste nije toliko razvijeno kao njihovo da bi se usluga u kratkom periodu isplatila,kod njih je dosta jeftinije jer internet koristi 70-80% dok je kod nas oko 50% i od toga nemanju svi ADSL,kablovski ili bezicni NET vec onaj praistorijski DIAL UP 56K,zato su cene za trenutne uslove ok ali stimulisanjem preko promocija nastoje da povecaju broj korisnika novih internet tehnologija a samim tim i realnije cene,tako da sam ubedjen da ce novi vlasnici nastaviti tim putem odnosno jos vise pristupacnijim jer su svesni kako to kod njih funkcionise pa ce tako i primeniti.Normalno da ce svako reci da cena bas i nije pristupacna na prosecnu platu u Srbiji ali nije ni Telekom kriv sto nam je slaba ekonomija kad su oni medju retkim kompanijama koje posluju u plusu kako i ne bi kad su monopolisti a ORION je jedini konkurent auskoro ce im se pridruziti i Telenor,nadam se bice ih jos pa ce i cena biti jos pristupacnija!

@wladimir98se

Kako nerazumes,pre nego sto se pojavio ORION i Telenor podneo zahtev da se ukljuci kao novi operater na trzistu za licencu fiksne telefonije mi smo imali izbor u samo jednom opereteru i to je Telekom,klasican monopol gde ne mozes nista i nemas nikakvu alternetivu,sad i ubuiduce je situacija na trzistu mnogo bolja i mozes da biras uslugu koja ce najvise da odegovara tvojim potrebama,zar nismo to vec doziveli u mobilnim komunikacijama,ovo je neminovno i moralo je tako da se desi!

Poslednja ispravka: gamer82 (25.10.2010 u 16:26)
gamer82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2010, 16:37   #35
bobiv
V.I.P. Zvuk na računaru
 
Član od: 30.10.2009.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 906
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 146 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

He ova se Jasna školovala za biznis stvarno tužno..A šta će dobiti korisnici
jedno veliko ništa.U stvari kad naprave taj čuveni auto-put ima se vozimo
ko ljudi gospodski sas ovim našim krševima i ovdašnju cenu goriva.Vidi se
da lupeta kao dinkić i ostala ekipa.A korisnici mobilne telefonije..Pre se nisu
davali mob telefoni a kad je došo telenor i vip počelo ludilo.. he he,,Ma ustvari
je fora daj da prodamo dok smo još na vlasti a sutra ko preživi prićaće,,
bobiv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2010, 16:58   #36
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

U svakom slucaju takav monopolisticki gigant je morao biti prodat.
Ko to ne shvata, ima problem sa zdravom logikom.

Ono sto je diskutabilno, je procenat firme koji se prodaje.
Sad ne znam tacno kako funkcionise taj bord / skupstina, tj. koliko moras imati procenta u vlasnistvu da bi mogao donositi samostalno odluke, ne znam da li je 66 ili 75%. Dakle, kupac ce imati 51%, mali akcionari cini mi se oko 20%, drzava oko 30%. Znaci da ce kupac krenuti sa otkupom akcija od malih akcionara, da bi imao vecinu za odlucivanje. Moja keva ce dobiti, kao bivsa radnica u PTT-u akcije, ce bidne love .

A realno, svako ko kupuje deo neke firme, cilj mu je valjda da ima vecinski deo akcija za samostalne upravljacke odluke u toj firmi (taj procenat nij 51%, vec kao sto napisah dosta veci). I onda bi se tesko nasao kupac za prodaju, recimo kao sto je bilo prvo planirano, 20-30% Telekoma.

Sto se tice politicara, dal prodali ovi ili oni, to je sasvim nebitno.
Bitno je kuda ce pare ici, i to se mora ovog puta pametno trositi, i mora biti dobro praceno. A bar ovih nevladinih organizacija (sa shefom Vericom Barac ) nemamo manjka.
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2010, 17:13   #37
wladimir98se
Član
 
Član od: 12.3.2007.
Poruke: 166
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 43 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

I EPS je monopolisticki gigant pa ne mora biti prodat. Toliko o zdravoj logici.
A Verica Barac je predsednik Saveta za borbu protiv korupcije sto koliko znam nije nevladina organizacija vec drzavna institucija, tacnije vladin organ.
wladimir98se je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2010, 17:18   #38
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Fakticki, Verica Barac kao i da jeste deo nevladinog sektora .

EPS je sasvim druga stvar.
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2010, 17:22   #39
bobiv
V.I.P. Zvuk na računaru
 
Član od: 30.10.2009.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 906
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 146 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Pa i Nis je monopolistički gigant jel prodat rusima jeste jel i dalje ima monopol ima i šta sad?Jel su mnogi tupili kako će se ojaditi od para od akcija nis a?Jel
su se ojadili od para nisu.Jel je jeftinije gorivo?Nije.A to što će Telekom promeniti vlasnika ne znači da neće biti monopolista.A ovo drugo funkcioniše
tako što ko kupi preko 50% akcija firme je većinski vlasnik i on odlučuje.Zato
se i prodaje 51%.
bobiv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2010, 18:05   #40
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Citat:
wladimir98se kaže: Pregled poruke
I EPS je monopolisticki gigant pa ne mora biti prodat. Toliko o zdravoj logici.
A Verica Barac je predsednik Saveta za borbu protiv korupcije sto koliko znam nije nevladina organizacija vec drzavna institucija, tacnije vladin organ.
Ne razlikuješ monopol i AD od javnog preduzeća.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Bil Gejts prodaje akcije Microsoft-a Dusan Despotovic Operativni sistemi 0 14.8.2009 17:26
Beotel se prodaje do kraja 2009.! gently Internet usluge 0 30.6.2009 15:58
ADSL u RS, posle prodaje telekoma bebeys Internet usluge 5 11.2.2007 23:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com