Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.12.2016, 15:41   #1
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Havajska dilema

E ovako, treba da (naravno) produžim ugovor sa vrlo važnim operaterom i jedino tako mogu da uzmem neki normalan telefon. To obično radim svake druge godine.
Sada imam trenutno Sony Xperia E3 od prethodnog ugovora sa kojim sam stvarno prezadovoljan al ga malo gazi vremence. I pored resetovanja je sve sporiji i malo kuburim sa prostorom na hardu. Ali je baš izdržljiva zverka, preživeo je nebrojeno mnogo padova, prksanja i ostalih mojih hazarda.

Od svih dostupnih i ponuđenih modela, posle besomučnih gledanja raznih testova i iskustava korisnika izbor se sveo na dva Havajca - P9 Lite i P8 Lite.
Kao i obično, iskustva, sugestije i kritike sa ovog foruma su mi bitni te pitam za mišljenje.

Na strani P8 je samo cena i neki HD voice protokol bez koga sam živeo još od Nokie 5110.
Ostalo je na strani P9 (plus čitač otisaka) ali bi trebalo da doplatim određenu cifru (imeđu 6k i 10k, možda i manje s obzirom da imam neke popuste)

Pitanje jeste kolika je razlika stvarna u ova dva modela i da li bi eventualno osmica mogla da lepo izgura naredne dve godine kada ću opet najverovatnije da menjam. Nisam mnogo zahtevan, retko se igram na telefonu ali bi svakako bio plus. Zanima me najviše Hearthstone u stvari, ostalo nije toliko bitno.
Što se tiče fizičke izdržljivosti nijedan od ovih modela mi baš i ne uliva poverenje na prvi pogled.
To je to otprilike.
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2016, 20:39   #2
LIMAN
Veteran
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 727
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 170 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Havajska dilema

Ako je najvažniji Heartstone onda uzmi P9 Lite zbog većeg ekrana.Naravno sve je na njemu bolje i imaće dužu podršku proizvođača.Još kad bi bila verzija sa 3GB RAM-a....
LIMAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LIMAN na korisnoj poruci:
NaraYan (8.12.2016)
Stara 7.12.2016, 21:01   #3
pilebre
Član
 
Član od: 28.7.2012.
Lokacija: Štrbac/Knjaževac
Poruke: 105
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 17 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Havajska dilema

P8 Lite je izuzetno dobar telefon, P9 lite nisam imao prilike da cackam ali mora biti samo bolji od P8 Lite. I sto kaze LIMAN, da ima 3GB rama i nema dileme ..
pilebre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pilebre na korisnoj poruci:
NaraYan (8.12.2016)
Stara 8.12.2016, 1:49   #4
darac_kv
Veteran
 
Član od: 5.3.2007.
Poruke: 506
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 134 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Havajska dilema

P9 lite je u svemu bolji od prethodnika, i ono najbitnije od svih poboljsanja je baterija,koja je po meni najveca boljka p8 lite, uz veoma los zvuk preko 3.5mm dzeka,za svoj cenovni rang. Imao sam prilike da oba drzim u rukama u isto vreme, p8 lite deluje kao igracka pored p9 lite.
darac_kv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku darac_kv na korisnoj poruci:
NaraYan (8.12.2016)
Stara 8.12.2016, 9:06   #5
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: Havajska dilema

znači tako... nema sumnje nadam se da ću se uklopiti sa cenom, pošto već nema Nexusa koji sam planirao ov mu dođe sekundarni izbor. Juče sam otišao da vidim kakvi su stvarno i svidelo mi se kako osmica igleda i kako leži u ruci za nijansu više od devetke. Onaj sa 3 GB rama nemaju a kolko mogu da primetim i nema g akod nas. Vama hvala na sugestijama a ja ću još malo da razmislim.
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2016, 21:31   #6
pilebre
Član
 
Član od: 28.7.2012.
Lokacija: Štrbac/Knjaževac
Poruke: 105
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 17 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Havajska dilema

Samo strpljivo.. I uvek preporucujem ako postoji mogucnost da svaki uzmes u ruku, procaskas i sam vidis koji ti odgovara, jer nije sve kao sto pise na papiru.
pilebre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pilebre na korisnoj poruci:
NaraYan (9.12.2016)
Stara 8.12.2016, 22:49   #7
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Havajska dilema

Morao sam da otvorim ovu temu, samo da vidim o čemu se radi Huawei mi nije pao na pamet ni u jednom trenutku
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2016, 23:49   #8
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: Havajska dilema



P9 lite sam uzeo pa ću da vidim za neki dan kako i šta.
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2016, 23:44   #9
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Havajska dilema

Daj malo opiši svoja iskustva kao novopečeni vlasnik p9 lite.
I ja se spremam da ga kupim ženi.
Ponajviše me interesuje kamera (fotografije prvenstveno, video manje). Nalazio sam brojne testove na internetu, ali me interesuju subjektivna iskustva naših ljudi. Posebno kao se kamera ponaša u zatvorenom prostoru ili dok slika nešto u pokretu (čitaj: nemirno trogodišnje dete).

U VIP-u sam ga upoređivao P9 Lite sa Samsung Galaxy J5 (2016) i meni P9 Lite ostavlja bolji utisak u svemu. I lepši mi je, i deluje da je kvalitetnije izrade, a i test fotografija u prodavnici je bolje ispala na Huaweiju.
(Posebna priča je što mi se ne dopada ekran kod J5, iako se svi kunu u to koliko je dobar. Jednostavno meni ne odgovara takva reprodukcija boja.)

Dakle, P9 Lite mi izgleda kao odlično rešenje za moju ženu (a već mesecima razmišljam šta da joj kupim i upoređujem gomilu modela, zamalo da naručim Xiaomi Redmi 3s). P9 Lite je baš dobar telefon za pristojne pare. Ali se samo plašim da će ona čim mu pronađe neku manu da me odmah konstantno kritikuje "što nisam kupio Samsung kao sav normalan svet"...


EDIT: Kupljen P9 Lite, za sada gospođa zadovoljna. Šalu na stranu, dobro sam prošao sa ovom kupovinom. Uzeo sam ga kod VIP-a uz paket Nova 2. Sa 19.000 smanjena mi je cena čak na 12.600 (10% popusta za keš plaćanje, plus 5.000 popusta za prelazak u Societe Generale banku). Kao poklon, dobili smo i power bank od 5000 MAh, a i zaštitno staklo. Takav telefon, sa ovim dodacima i sa garancijom, a sve za sto evra - ja zadovoljan.

Poslednja ispravka: star-duster (14.12.2016 u 18:27)
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2016, 16:34   #10
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: Havajska dilema

E i hteo sam ali nisam ni nedelju dana spojio, za neki dan kad ggga pročačkam još malo javiću se a nek se javi i gospođa pa da sumiramo utiske
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2017, 14:30   #11
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: Havajska dilema

Pih... zaboravih da dam fidbek jbt...
aj sad
Sve u svemu telefon odličan, izdržao pola godine torture samo tako i i dalje šljaka super.
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Monitor za skromniju konfiguraciju - dilema! kapetan_Miki Grafika 19 28.11.2014 13:47
Dilema :) pedja_ns ŠDK - Osnovne komponente 11 29.7.2012 21:19
neresiva dilema... dzena ŠDK - Prenosni računari 6 8.5.2009 18:30
dilema oko ploce i procesora? LunaticRS ŠDK - Osnovne komponente 58 1.11.2007 16:32
dilema oko overklokovanja!?! Jojzi Overklok 8 1.2.2006 17:34


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com