Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.2.2006, 3:09   #1
Nikola Medjedovic
Član

Član od: 5.11.2005.
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Video edit (freeware?!?!)

Da li neko moze da me kaze neki dobar program za secenje,ubacanje,editovanje vide materijala u poznatijim formatima.Ne trazim nikakve napredne opcije samo najosnovnije funkcije.I ako moze sajt odakle bih ga skinuo.Da je besplatan naravno ili neki trial.
Nikola Medjedovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2006, 10:47   #2
Jack In The Box
Član

Član od: 7.12.2005.
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Video edit

Ako koristiš Windows, najjednostavnije rešenje je Movie Maker 2 (koji dolazi sa Service Pack 2 a može da se skine i samstalno i instalira, ako slučajno nemaš SP2). Za osnovnu obradu je sasvim dovoljan, a mene je iznenadilo i to što se u njega bez problema može uvesti i divx (MPEG4) fajl i tečno obradjivati (što npr. nije moguće u Vegasu 6 koji inače koristim).
Jack In The Box je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2006, 23:23   #3
The Dark Gamer
Član

Član od: 3.11.2005.
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Wink Re: Video edit (freeware?!?!)

Citat:
Nikola Medjedovic kaže:
Da li neko moze da me kaze neki dobar program za secenje,ubacanje,editovanje vide materijala u poznatijim formatima.Ne trazim nikakve napredne opcije samo najosnovnije funkcije.I ako moze sajt odakle bih ga skinuo.Da je besplatan naravno ili neki trial.

Moja preporuka(a i vecine clanova ovog foruma) ti je Virtual DUB.Nudi pregrst opcija,i stvarno je nezamenjiv...Jedina mana je sto je previse komplikovan za pocetnike,pa ces morati ,,dobro da zagrejes stolicu'',da bi ga savladao...
The Dark Gamer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2006, 19:45   #4
Nikola Medjedovic
Član

Član od: 5.11.2005.
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Video edit (freeware?!?!)

Snimam materijal sa tv kartice u formatu mpeg 1 u najlosijem kvalitetu.I pored svega toga sat materijala zauzme oko gigabajt.Probao sam sa virtual dum-om da konvertujem u xvid mpeg 4 codeku i u divx 6 codeku.Ali obadva mi prave materijal koji zauzima jos vise prostora.Interesuje me kako da konvertujem da bi dobio video materijal kao za divx filmove.
Nikola Medjedovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2006, 14:18   #5
oluja
Superb Moderator

Član od: 17.8.2005.
Zahvalnice: 2.554
Zahvaljeno 3.148 puta na 980 poruka

Nije nekog kvaliteta ali je besplatan...

t@b ZS4 Video Editor is a multi-track video compositing and editing system with more than 150 built-in video effects including excellent color and chroma keying tools, distortion effects, color adjusters, pattern generating effects and many others. Effect containers can be used to restrict the processing of contained video effects by shape or blending logic.

Other features include custom video export size, number of tracks and sub-composites limited only by available memory, custom speed and direction change for video and audio, optional super-sampled compositing during export for better quality rotation and zoom, and the ability to slave effect and compositing controls to audio wave forms.
Input is primarily avi, wav, and image files. Output includes avi, wav, jpg, png, bmp. For more information visit zs4.net.

http://devel.zs4.net/t@b_zweistein_win32.exe
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2006, 17:37   #6
NenadN
aka Shon3i

Član od: 2.12.2005.
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka

Citat:
Nikola Medjedovic kaže:
Snimam materijal sa tv kartice u formatu mpeg 1 u najlosijem kvalitetu.I pored svega toga sat materijala zauzme oko gigabajt.Probao sam sa virtual dum-om da konvertujem u xvid mpeg 4 codeku i u divx 6 codeku.Ali obadva mi prave materijal koji zauzima jos vise prostora.Interesuje me kako da konvertujem da bi dobio video materijal kao za divx filmove.
U oba codeca imas bitrate calculator, U njih upises duzina filma, kvalitet zvuka i koliko zelis to da ti zauzima. Nadam se da si podesio i audio kompresiju na mp3 jer ako nisi to je vervatno mnogo zauzelo.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Screen Video Capture Ben Dover Aplikativni softver 12 16.3.2007 23:10
Freeware, Shareware, Open Source, GNU GPL... Elementarna Nepogoda Aplikativni softver 5 27.1.2006 19:09
AMD ili Intel za Video obradu ? Robert Osnovne komponente 19 6.1.2006 22:00
Video unazad? Kokan Video/TV softver 4 19.12.2005 21:49
Problem sa video fajlovima Aleksandar Video/TV softver 5 3.12.2005 23:50

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:14.