Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.8.2022, 11:28   #301
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Nema to veze sa nostalgijom, to je cinjenicno stanje. Cela zabavna industrija je u mulju, a ne samo igre. Sve je pre bilo bolje na tom planu, kvalitetnije i originalnije. Da ne pricamo slobodnije. Danas jedino sto je slobodnije je sto se ljudi skidaju do gole koze i to se fura na sve strane. A ne sme da se kaze "peder", "crnac". Sramota me je sto sam deo ovog vremena, ali sta je tu je.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Relja (21.8.2022)
Stara 19.8.2022, 13:06   #302
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Ne slazem se, ima i sad sjajnih igara, samo malo treba zagrebati.
To sto vi sad gledate samo ove komercijalne AAA naslove i oni su vam reper, to je vas problem.

Ima i te kakvih dragulja da se nadje, izadje bar 10-15 odlicnih igara godisnje..
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2022, 17:16   #303
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.252
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 1.131 puta na 842 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Nove igre sve vise lice na junk food jer su odavno postale nezdrave/i neukusne za konzumiranje ali ce uvek postojati ljudi koji ce ih kupovatiti i hvaliti.
Pre par decenija gaming je bio koncentrat instant zabave na koji nije bilo potrebno da se potrosi ceo dan pa je mogao nekoliko puta dnevno da se konzumira u malim kolicinama.
Osecaj da gubite vreme dok prelazite igricu je ono sto je nateralo da vecina "starijih" igraca promeni hobi.
Gledanje filma, par epizoda omiljene serije ili utakmice posle posla je kontrolisano gubljenje vremena.
Nema mnogo open world naslova na koje bih potrosio nekoliko desetina sati.
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Acanen na korisnoj poruci:
Rockstar (20.8.2022)
Stara 19.8.2022, 17:44   #304
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

A sto igrate open world igre ?
Stvarno su retke koje su dobre, evo meni je Death Stranding bio zanimljiv..

Ali ima igara od 5 do 15h i to za svaciji ukus..
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DBrave na korisnoj poruci:
bokela (2.10.2022), player1 (19.8.2022)
Stara 19.8.2022, 17:48   #305
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Ja zadnje odigrao 2 Wolfenstaina, ali volim da imam malo vožnja, malo avantura tipa TR, tunel shuting, fudbal, i open world tipa skyrim osvežen sa par modova.. ah da i strategije, ima da se igra ko hoće da igra...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2022, 18:29   #306
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.252
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 1.131 puta na 842 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Zasto se iznerviras svaki put kada neko kritikuje moderan gaming?
Nigde nisam napisao da igram open world igre a trenutno ne postoji igra zbog koje bih potrosio velike pare na novi gpu.
Ljudi napisu zbog cega im se ne svidjaju nove igre a ti pokusavas da ima nametnes svoje misljenje.
Izgleda da je ovo postala tema u kojoj svi moramo tebi da dokazemo zbog cega nas nervira sto iz gaming industrije redovno izlaze deja vu naslovi.
U ovoj temi komentarisemo/kritikujemo modernu gaming industriju a ne indie igrice koje ponekad igram.
Seti se ukusa omiljenih slatkisa iz vremena Jugoslavije i uporedi ih sa novim. Svi znamo zbog cega su promenjeni recepti.
Liga Sampiona je svake godine sve losija jer nema novih igraca koji bi zamenili legende a to se desava i u tenisu.
Ja ne znam koji ce igraci u nasoj kosarkaskoj reprezentaciji igrati u prvoj petorci na sledecem takmicenju a pre dvadeset godina sam znao igrace sa klupe.
Koji glumci bi danas mogli da glume u rimejku The Untouchables 1987, Heat 1995 ili True Romance 1993?
Da li ti se svidjaju novi filmovi iz Star Wars serijala? To ti je danasnja filmska industrija.
Cisto sumnjam da ce gomila pesama koje se danas slusaju postati evergreen.
Nemoj da zaboravis da su i stariji ljudi u ono vreme uzivali u filmovima koji su se snimali 80ih i 90ih npr. Indiana Jones serijal.
Zivimo u vremenu u kom se sve pravi za jednokratnu upotrebu ili sa veoma kratakim rokom trajanja tj. kratko ostaje u secanju.
Ulaze se veliki novac u strvaranje hajpa i marketing plus su tu i youtube-ri cije klipove balavurdija sheruje jer nema svoje misljenje.
Uvek je na prvom mestu zarada pa zbog toga gaming i filmska industrija ne zele da ekperimentisu nego nam svake godine serviraju nesto vec vidjeno/reckilirano.
Izgleda da postoji dovoljan broj ljudi kojima to ne smeta i redovno finansiraju pravljenje nekvalitetnih rimejkova filmova i igrica.
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Acanen na korisnoj poruci:
doctor (20.8.2022), Elvir (19.8.2022), Relja (21.8.2022), Rockstar (20.8.2022)
Stara 19.8.2022, 18:47   #307
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

To je taj mentalitet - bilo je bolje pre nego sad

A generacije pre vas su isto govorile. I one pre njih takođe. Pa idući toliko unazad, ispade da je čak i u doba pod turskom vladavinom bilo sjajno, ej

Ja ne znam šta dosta vas očekuje, da se izmisli novi žanr?
Pa pogledajmo bilo koji medij, kada se dođe do određene zrelosti, nema tu više nekakvog izmišljanja, samo varijacija. Isto važi za književnost, isto važi za umetnost, poeziju, film, itd.
Ali to ne znači da je jedina vredna stvar: inovacija. Štaviše, pravo je umeće da u postojeći kalup doneseš nešto što ume da zaseni i sve velike prethodnike.

Dark souls je nastao na kalupu sličnih naslova ali je spojio razne stvari u jednu tako da je izašao iz kalupa i eto sad postaje osnova za kopiranje, dok neka druga igra ne slomi shemu na sličan način.

Metroidvania igre su tu još od 90-ih, al onda se pojavi jedan Hollow Knight koji sve to upakuje na sjajan način, privuče novu publiku, i zadobije svoje kopije.

Kulminacija cinematic igara leži u The Last of Us serijalu, dvojci pogotovo koja i dalje nudi fenomenalnu fluidnu borbu, odličnu atmosferu, state of the art facijalne ekspresije itd.
Hari Poter igre su još od dvehiljadite bile cash grab, a evo sad će za pola godine izaći igra iz tog univerzuma koja, po svemu sudeći, konačno iskače iz tog kalupa.

A o indie sceni da ne pričamo tek.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
Aibo (19.8.2022)
Stara 19.8.2022, 19:05   #308
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Evo samo na brzinu nesto sto mi se svidelo u poslednjih godinu dana : Hades, The Ascent, Tunic, Stray, Sifu, It Takes Two, Returnal, Marvel Guardians, Kena Bridge of Spirits itd.. Da ne nabrajam, a sigurno mogu bar jos 10-15 komada.
Plus sto ja ne igram multiplayer igre, ne igram sportske i trkacke simulacije, flight simulator, skoro uopste ne igram one retro platformere..

Ne da ima igara, nego ih nikada nije bilo ovoliko, i to ovoliko dobrih..

Acanen je malo rasirio temu, za filmove se slazem, ali serija ima bas kvalitetnih, i tu moze svasta nesto da se probere.

Uopste se ne slazem, mislim da je iskljucivo do godina, drugih obaveza, dzangrizavosti, zasicenosti itd..
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DBrave na korisnoj poruci:
player1 (19.8.2022)
Stara 19.8.2022, 20:37   #309
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Citat:
DBrave kaže: Pregled poruke
Ima i te kakvih dragulja da se nadje, izadje bar 10-15 odlicnih igara godisnje..
Izađe 50, izbor nikada veći i kvalitetniji. Naravno izlazi i više đubreta zbog samog obima izbacivanja ali mi to ne smeta, niko nas ne tera da igramo mediokritete. Jedino može da bude problem ako neko igra samo jedan žanr ili dva pa čeka da se pojavi vanserijska igra koju će da igra do iznemoglosti jer eto više igre nisu kao što su nekad bile...
Ti si naveo Hades, Tunic i It Takes Two, ja mogu da dodam Outer Wilds, Return of the Obra Dinn, The Forgotten City, CrossCode, Hollow Knight, novu Hitman trilogiju, Slay the Spire, Snake Pass, Supraland, The Messenger, The Talos Principle, Zero Escape i ko zna još koliko drugih naslova koji su na mene ostavili fenomenalan utisak.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2022, 20:42   #310
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
To je taj mentalitet - bilo je bolje pre nego sad
Ponekad ponešto stvarno jeste bilo bolje. Mogli bismo lako da nađemo nekoliko žanrova koji su opasno degradirani ili gotovo izumrali. Ako si ljubitelj poteznih strategija sa hexovima kao ja, čemer i jad. Survival horor sa zagonetkama više ne postoji npr. Prešao je u akciono krljanje i nikada se nije vratio. RPG se zlostavlja da obogaćuje igre kojima ne treba na način koji im ne pomaže... ali odičnih igara u mnogo žanrova i dalje ima i evo pominju se kroz temu neke koje će defintivno ostati u holu slavnih poput Souls igara, TLoU, gomile indie naslova. Jbt, ko bi rekao da će prelepi 2D platformeri svih vrsta i senzibiliteta da cvetaju, a cvetaju.

Ta priča da je baš sve bilo bolje nekad me uvek podseti na mog dedu koji je tvrdio baš za te slatkiše koji su nama obeležili detinjstvo (Plazma, Jaffa, Eurokrem) da su jeftina kopija nekih ručno mešenih orasnica koje je on jeo jednom mesečno u jedinoj poslastičarnici u čaršiji. I naravno da one nove orasnice nisu tako dobre. Tvrdio je on i da je meso neukusno, pa još tamo krajem 90-ih uzeo da gaji neku staru sortu svinjčeta, hranio ga po starinski na livadi i žirovima. Na kraju umesto u frižider nabio to meso u tegle zalivene mašću jer se tako nekad čuvalo... i na kraju opet zaključio da i dalje nije ukusno. Ni pomislio nije da mu psihičko stanje i apetit nisu isti sa 75 kao što su bili sa 25 kada je mogao da pojede masan džak onako umoran na kraju radnog dana kao poljoprivrednik/građevinac.

EDIT: A to gledanje kroz ružičaste naočare i sećanje samo lepog imam i ja... dok ne pokrenem SNES emulator da probam nešto novo... i shvatim da je 9 od 10 igara neki krš i loša kopija neke slavne koja je sa razlogom bila slavna.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
M.C. (19.8.2022), player1 (19.8.2022)
Stara 19.8.2022, 21:54   #311
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.252
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 1.131 puta na 842 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Jedan poznati lesnik krem iz vremena Jugoslavije je promenio recept kada je istekla licenca po kojo su ga pravili.
Posle promene recepta u kremu je bilo manje lesnika. Jedan poznati evropski proizvodjac kremova stavlja manje lesnika u svoj proizvod koji se pravi za istocno trziste ali je ukus isti kao sto je Aibo napisao. Zarada je uvek na prvom mestu i to se odavno primecuje u sportu, prehrambenoj, gaming i filmskoj industriji
Platformske igrice ne bi bile ponovo popularne da ih indie kreatora nisu ponovo ucinili popularnim pa ih zbog toga ne bih svrstao u proizvod moderne gaming industrije nego nesto nastalo u kucnoj radinosti.
Odgovor gaming industrije je prodaja hd verzija njihovih najpoznatijih naslova ili u najboljem slucaju pravljenje rimejkova koji cesto nisu kvalitetni.
Ja kritikujem gaming industriju a vi uglavnom nabrajate poznate indie naslove. Svi misle da point & click avanture i platformere skoro niko ne kupuje pa se na yotube-u pojave traileri igara Flashback 2 i Return to Monkey Island o kojima ljudi na internetu danima pisu.
U novim igrama mi se ne svidja nacin na koji pokusavaju da se produzi duzina igre npr. skupljanje zastavica u ac igrama ili pecanje u rdr igri, mikro transakcije, izbacivanje u prodaju nezavrsenih igara (tradicionalni day one patch), .
Nisam napisao da se danas snimaju lose tv serije nego da su stariji igraci sa igrica presli na gledanje filmova, serija i utakmica jer je za to potrebno mnogo maanje vremena.
Jedino je Aibo donekle shvatio na sta sam mislio kada je napisao da neki gaming zanrovi skoro ne postoje i da ni indi kratori ne uspevaju da im ponovo ucine popularnim.
Nisam napisao da su retro igre sa Commodore 64 bolje od novih ali te nisu terale da celo popodne ili noc provedes uz monitor.
Danasnja filmska industrija bi od ove jurnjave napravila crtani film jer bi preterala sa kompjuterskom obradom filmske scene.

Poslednja ispravka: Acanen (19.8.2022 u 22:04)
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Acanen na korisnoj poruci:
Relja (21.8.2022), Rockstar (20.8.2022)
Stara 19.8.2022, 22:36   #312
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Da li su vas igre smorile?

Vidi, ja sam od ubisoftovskih igara odustao još na 60% Assassin's Creed keca i ništa po tom principu nisam više nikad ni pokušavao, recimo Far Cry XY ili šta već. Ali onda npr. naleti jedan Nier: Automata i izuje me iz cipela. Pamtiću onu muziku, atmosferu i čudni osećaj spokoja do kraja života iako sam je odigrao nakon trijest godina igranja i stotine pređenih igara.

Na stranu 95 bledih igara po nekom kalupu, najbitnije je onih 5 koje nose baklju. A za kompletne tipove igara koji su izumrli palim sveću i ćutim pet minuta.

Moje skromno mišljenje je da ne vredi kukati za nečim što se nikad neće vratiti, kao što je npr. Rock sedamdesetih. Samo ne valja zbog toga postati ogorčen i prevideti toliko kvaliteta i talenta koji se ispoljio na neke druge i nove načine...kao što je npr. Shoegazing muzika.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2022, 22:49   #313
kuureee
Starosedelac
 
Član od: 23.12.2008.
Lokacija: Sabac
Poruke: 1.598
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 156 puta na 125 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kuureee
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
To je taj mentalitet - bilo je bolje pre nego sad

A generacije pre vas su isto govorile. I one pre njih takođe. Pa idući toliko unazad, ispade da je čak i u doba pod turskom vladavinom bilo sjajno, ej

Ja ne znam šta dosta vas očekuje, da se izmisli novi žanr?
Pa pogledajmo bilo koji medij, kada se dođe do određene zrelosti, nema tu više nekakvog izmišljanja, samo varijacija. Isto važi za književnost, isto važi za umetnost, poeziju, film, itd.
Ali to ne znači da je jedina vredna stvar: inovacija. Štaviše, pravo je umeće da u postojeći kalup doneseš nešto što ume da zaseni i sve velike prethodnike.

Dark souls je nastao na kalupu sličnih naslova ali je spojio razne stvari u jednu tako da je izašao iz kalupa i eto sad postaje osnova za kopiranje, dok neka druga igra ne slomi shemu na sličan način.

Metroidvania igre su tu još od 90-ih, al onda se pojavi jedan Hollow Knight koji sve to upakuje na sjajan način, privuče novu publiku, i zadobije svoje kopije.

Kulminacija cinematic igara leži u The Last of Us serijalu, dvojci pogotovo koja i dalje nudi fenomenalnu fluidnu borbu, odličnu atmosferu, state of the art facijalne ekspresije itd.
Hari Poter igre su još od dvehiljadite bile cash grab, a evo sad će za pola godine izaći igra iz tog univerzuma koja, po svemu sudeći, konačno iskače iz tog kalupa.

A o indie sceni da ne pričamo tek.
Volis baku peaseta?
I bube koreli i slicne....

Poslednja ispravka: kuureee (19.8.2022 u 22:50) Razlog: dopuna
kuureee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2022, 23:14   #314
Zli Zoe
Član
 
Član od: 29.7.2015.
Poruke: 340
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 133 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Realno, ali realno, ranije je bilo bolje.
Zli Zoe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2022, 0:28   #315
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Citat:
kuureee kaže: Pregled poruke
Volis baku peaseta?
I bube koreli i slicne....
Wow... tvoj nivo dedukcije je vredan pohvale.

Ako ne možeš ni na koji način doprineti diskusiji, dugme za Odjavljivanje je gore desno
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
choi (20.8.2022), Filip89x (20.8.2022), M.C. (20.8.2022), player1 (20.8.2022)
Stara 20.8.2022, 10:22   #316
kuureee
Starosedelac
 
Član od: 23.12.2008.
Lokacija: Sabac
Poruke: 1.598
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 156 puta na 125 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kuureee
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Wow... tvoj nivo dedukcije je vredan pohvale.

Ako ne možeš ni na koji način doprineti diskusiji, dugme za Odjavljivanje je gore desno

al si me ,,resio,,.....
kuureee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku kuureee na korisnoj poruci:
doctor (20.8.2022)
Stara 20.8.2022, 11:49   #317
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Da li su vas igre smorile?

Indie scena cveta već par godina, ali to nikako nije dobro za gaming. Da nema konzola, situacija bi bila još gora. PC gaming je neprepoznatljiv u odnosu na početak veka. Pogledajte samo brojeve Sveta Kompjutera iz 2000. godine, svakog meseca imate barem 2-3 sada legendarne igre.

Morao bih da prelistam brojeve iz, npr, 2017. da vidim koje su to igre izašle.

Ovo sa indie scenom mi liči na tamo negde 2009/2010 kada je muzička industrija definitivno napustila rocknroll pa promovisala bendove tipa Arcade Fire i slične dosadne gluposti kojih se niko neće sećati.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
Acanen (20.8.2022), Relja (21.8.2022)
Stara 20.8.2022, 13:19   #318
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Muzička indie scena nema apsolutno nikakve veze sa gejming indie scenom.

Za 20 godina ljudi će se pre sećati FTLa nego n-te iteracije Assassins Creeda.

Poslednja ispravka: DeCoy (20.8.2022 u 13:33)
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
perablenta (20.8.2022), player1 (20.8.2022)
Stara 20.8.2022, 21:34   #319
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Tehnološki progres je omogućavao da se konstantno istražuju nove ideje, žanrovi itd. Danas tehnološki progres ne znači mnogo za mainstream jer gotovo sve može da se napravi, inovacija je prepuštena indie developerima, a i došlo je doba opšteprisutnosti interneta što je, po meni, zapravo i dovelo do toga da dođe do prezasićenosti igrama kod mnogih od nas.

Hiperprodukcija, novi biznis modeli, bombardovanje trejlerima i marketing sadržajima, shift gaminga u casual i casual-competitive sferu, gomila debilnih stvari kao što je streaming, dostupnost svake igre na jedan klik... Za dobar deo toga odgovoran je internet. Blagoslov i kletva.

Edit: odgovorio sam na ko zna koji post u temi...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
Acanen (20.8.2022), Elvir (20.8.2022)
Stara 20.8.2022, 21:47   #320
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.252
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 1.131 puta na 842 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Za dobru svinju nema losih pomija.
Gaming industrija bi nesto menjala da nema dobru zaradu ali za tim nema potrebe jer novi gameri nisu previse izbirljivi.
Vazno je napuniti dzepove sa prodajom rimejkova a to nije previse tesko jer potrosaci vole "repete" sa nasminkanom grafikom.
Svake godine im se servira proslogodinji gampelay sa minimalno promenjenom grafikom a u ponudi su uglavnom hack & slash naslovi za koje je "potrebno dosta strpljenja"/i slobodnog vremena, poznata simulacija dizelasa/zeldija i multiplayer igre.
Indie scena je zaduzena za poboljsavanje gameplaya, stvaranje novih gameing zanrova i vracanje nekih legendarnih igrica na staze stare slave npr. novi Desperados.
Verovatno se fanovima novih igara nece svideti prethodnih par recenica koje sam napisao ali na taj nacin oni u ovoj temi komuniciraju sa ljudima koji se secaju nekih boljih vremena na pc gaming trzitu.
Jasno mi je da je ovo gaming forum ali to ne znaci da ne treba postovati tudje misljenje i nametati svoje.
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dokle ce ljudi IGRE nazivati "igricama"? TomWaits O igrama uopšte 263 10.12.2012 21:01
Najbolje igre 2008. godine Nenad Vasovic Tekstovi u SK 166 4.10.2009 17:32
Ultimate Fight igara - prva sezona Patton O igrama uopšte 102 9.5.2009 0:08
Video igre - uticaj na mlade i još ponešto Nenad Stevanović O igrama uopšte 116 10.3.2009 0:04
Najbolje igre 2006. godine Nenad Vasovic Tekstovi u SK 73 1.7.2007 16:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com