Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.8.2012, 16:20   #1
mladjex
Član
 
Član od: 18.12.2005.
Poruke: 101
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Unhappy LJudi pomagajte ,poludecu

Dakle instalirao sam neku malu igricu za cerkicu i u sred igrice komp mi se iskljuci, ja ga upalim ( windows xp sp3) i kao dize sistem i kad treba da se pojavi windows monitor mi ode u power saving mode i nema sance da uradim ista.
Restartujem na dugme i udjem u safe modu gde radi sve najnormalnije, monitor reaguje normalno sve je normalno samo sto sam u safe modu.
Mislio sam da je neki opaki virus pa sam reinstalirao windows i opet mi sve isto , na kraju sam rasklopio ceo komp jer sam mislio da je od vrucine i ocistio od prasine bas svugde , cak sam i napajanje rasklapao .... sklopio nazad ukljucio i opet isto. Bukvalno ne mogu nista jedino mogu u safe modu.
Probao sam da instalira aviru i avast ali nece da se instaliraju dal je zbog safe moda ili nesto drugo neznam ,reko ajde da vidim mozda se zadrzao neki virus na D partiji kad ono ne mogu da instaliram antivirus.
Ne znam sta da radim ljudi pomagajte ??
Komp mi je dosta star ali to mi je za sad sto mi je a cerkica navikla da joj pustam crtace na njemu a i meni sluzi za surf , filmove , serije
mladjex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2012, 20:45   #2
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: LJudi pomagajte ,poludecu

Udji u safemod i obrisi drajvere za graficku pa pusti da windows prepozna njegove.. Takodje probaj da obrises i directx i sve sto je "igra" probala instalirati..
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2012, 21:47   #3
PS mode
Član
 
Član od: 26.3.2012.
Poruke: 335
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 36 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: LJudi pomagajte ,poludecu

Udi u safe mode i idi na system restore tj vracanje sistema u predjasnje stanje,vrati ga u vreme pre nego sto si instalirao igricu
PS mode je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2012, 12:36   #4
mladjex
Član
 
Član od: 18.12.2005.
Poruke: 101
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: LJudi pomagajte ,poludecu

Ljudi instalirao sam svez windovs Xp a pre toga iz boota sve obrisao sa harda.
Posle sveze instalacije windows se digao normalno i monitor se ponasao normalno ,medjutim kad sam instalirao driver sa plocu sa orginal cd-a trazi restart koj sam uvek instalirao pri svezem windowsu i nikad nije bilo problema.
I kad sam restartovao opet ista pesma , nisam ni stigao da instaliram driver za graficku i direct X, stvarno neznam u cemu je fora ovo mi se prvi put desava
Pa sam pomislio da nije baterija sa ploce otisla pa sve tako zeza, jutros promenio novu bateriju medjutim opet isto
A ako ne instaliram driver za plocu meni ne radi internet, ne prepoznaje a i ne verujem da je to u pitanju , neznam stvarno cudno.
Ajde ljudi ako imate volje da resimo zajedno ovaj cudni problem jer stvarno sam u ocaju.
E da pre nego sto sam bilo sta instalirao pre nego sto sam restartovao instalirao sam Aviru i nista nije nasao , dakle nije do nekog virusa
mladjex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2012, 15:55   #5
Aleksic01
Veteran
 
Član od: 6.8.2010.
Poruke: 555
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 118 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: LJudi pomagajte ,poludecu

Insaliraj windows na D particiju da slucajno nije zbog bad sectora na C sto prvo mozes proveriti nakon instalacije OS ili ako si obrisao sve sa harda izbrisi sve particije pa kreiraj ponovo...ako je nakon toga opet isto izvadi graficku ako nije integrisana pa pokreni racunar bez nje pa opet vrati...dalje rasklopi sve moguce komponente,ram,izvadi bateriju,hdd napajanje i sacekaj neko vreme najmanje sat vremena pa opet vrati i vidi kako radi...ako je opet isto najverovatnije je hardver u pitanju mozda graficka sto mora da se proveri isprobavanjem drugih... Ovo sve pod uslovom da je OS koga instaliras ispravan..ako je stariji racunar instaliraj xp sp 2 ! I nakon instalacije OS-a instaliraj novi drajver za plocu a ne taj stari sa diska !
Aleksic01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2012, 19:43   #6
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: LJudi pomagajte ,poludecu

Za pocetak postavi tacnu specifikaciju masine, koja ti je ploca, graficka, procesor itd..
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ljudi pomagajte bata20 Kvarovi 10 9.2.2009 12:55
VIRUS ALERT! (administracija ugrožena, pomagajte!) jonathan Zaštita 26 14.12.2008 19:57
Pomagajte ljudi... (kupovina laptopa) tihi83 ŠDK - Prenosni računari 5 19.5.2008 17:11
Problem sa all-in-one. Pomagajte ljudi mihailo_k Ostale komponente 1 10.11.2006 0:10
Pomagajte ljudi (Program Files) Milos Bozic Operativni sistemi 11 9.1.2006 17:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com